Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Laodikeja, hoćeš da kažeš da kad si u Hristu, savršeno ispunjavaš Zakon? Pa Hristos je za tebe savršeno ispunio Zakon. Umro je na krstu. Zato je i došao. Da ispuni što je pisano. Kako sad ti ispunjavaš nešto što je već ispunjeno? Ako ispunjavaš, znači da nije ispunjeno. Ako Hristos nije Zakon ispunio, onda je uzalud umro. Ako je ispunio, koja je svrha tvog ispunjavanja?
svrha LAODIKEJINOG I SLIčnih ispunjavanja zakona je dA OPET UMRU KROZ ZAKON. da se ne spasu. njemu je Isusova smrt manjkava očito pa mora on to da popravi. on stalno brka stvari kao svaki telesni čovek koji se kako pavle uzda u telo.
za laodikeju: kada se kaŽE NE ubij ,onda to je ne ubij. ali ako si samo pomislio nešto ružno Isus kaže već si ubio. tako da niko zakona u tom kontekstu održati ne može. osim da umre u Hrtistu. to je jedina šansa naša.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kroz zakon umiru oni koji ga krse i koji i nakon sto su kroz zakon spoznali da su gresni - i dalje ostaju u grehu.
Oni koji ga tvore oni ne umiru jer njih zakon ne osudjuje jer ne grese.
Isus je umro da bi nas oslobodio osude i smrti koju zakon donosi onome ko ga krsi.
Isus je umro i preuzeo ove grehe krsenja zapovesti na sebe i ako sam nikada nije prekrsio ni jednu zapovest.
On je umro da bi mi postali kao on koji nije prekrsio ni jednu zapovest, da bi ucinio da i mi po njegovom primeru ne krsimo ni jednu zapovest - vec da ih ispunjavamo u sili Duha Svetoga.
Naravno, Isus je prosirio zahteve zakona, i to je najveci dokaz trajne vaznosti zakona, ali se on ispunjava duhom.
Tako u novom zavetu zapovest ''ne ubi'' - ne predstavlja samo fizicko ubistvo, vec svaka prekorna rec, ljutnja ili zli pogled uperen prema drugom coveku pretstavlja ubistvo.
Takodje, zapovest "Ne cini preljube''' ne znaci sam cin obljube zene bliznjega svojega, vec je to misao koja podrazumeva zelju za zenom bliznjega svojkega..itd..itd..

Rod umiranja u Hristu je poslusnost zapovestima, a uslov da se ovo spozna je licno iskustvo koje moze doziveti samo onaj ko se potpuno predao Bogu.
Ako covek zeli da vidi kakav efekat proizvodi dodirivanje zice pod strujnim naponom - on tu zicu mora da dodirne i da se uveri da je kontakt sa takvim predmetom strujni udar.
Tako isto i dodir sa Svetim Duhom prirodno u coveku stvara poslusnost.
Onaj ko ovo iskustvo nije licno doziveo - je znak da se nikada stvarno nije predao Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kroz zakon umiru oni koji ga krse i koji i nakon sto su kroz zakon spoznali da su gresni - i dalje ostaju u grehu.
Oni koji ga tvore oni ne umiru jer njih zakon ne osudjuje jer ne grese.
Isus je umro da bi nas oslobodio osude i smrti koju zakon donosi onome ko ga krsi.
Isus je umro i preuzeo ove grehe krsenja zapovesti na sebe i ako sam nikada nije prekrsio ni jednu zapovest.
On je umro da bi mi postali kao on koji nije prekrsio ni jednu zapovest, da bi ucinio da i mi po njegovom primeru ne krsimo ni jednu zapovest - vec da ih ispunjavamo u sili Duha Svetoga.
Naravno, Isus je prosirio zahteve zakona, i to je najveci dokaz trajne vaznosti zakona, ali se on ispunjava duhom.
Tako u novom zavetu zapovest ''ne ubi'' - ne predstavlja samo fizicko ubistvo, vec svaka prekorna rec, ljutnja ili zli pogled uperen prema drugom coveku pretstavlja ubistvo.
Takodje, zapovest "Ne cini preljube''' ne znaci sam cin obljube zene bliznjega svojega, vec je to misao koja podrazumeva zelju za zenom bliznjega svojkega..itd..itd..

Rod umiranja u Hristu je poslusnost zapovestima, a uslov da se ovo spozna je licno iskustvo koje moze doziveti samo onaj ko se potpuno predao Bogu.
Ako covek zeli da vidi kakav efekat proizvodi dodirivanje zice pod strujnim naponom - on tu zicu mora da dodirne i da se uveri da je kontakt sa takvim predmetom strujni udar.
Tako isto i dodir sa Svetim Duhom prirodno u coveku stvara poslusnost.
Onaj ko ovo iskustvo nije licno doziveo - je znak da se nikada stvarno nije predao Bogu.
u poslanici galatima 2. na kraju kaže se ovako:a ja više ne živim,nego živi u meni Hristos. a štos ad živim u tijelu živim veromU SINA BOŽJEGA.(DAKLE NE DRŽANJEM ZKONA VEĆ VEROM U SINA.)21.STIH KAŽE NE ODBACUJEM BLSAGODATI BOĆJE,jer ako kroz zakon dolazi pravednost onda to Hristos uzalud umrije. takod a Isus nije neka magična pojava u našoj veri,pa sad pre nego smo bili bez Hrista a pod zakonom krivi i sad kad je Isus umro sad kad je vaskrsao i mi ga primili sad smo mi zato postali bolji i moćnid a držimo zakon. ne,mi i dalje nemamo nade u zakonu već u Hristu je sve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
u poslanici galatima 2. na kraju kaže se ovako:a ja više ne živim,nego živi u meni Hristos. a štos ad živim u tijelu živim veromU SINA BOŽJEGA.(DAKLE NE DRŽANJEM ZKONA VEĆ VEROM U SINA.)21.STIH KAŽE NE ODBACUJEM BLSAGODATI BOĆJE,jer ako kroz zakon dolazi pravednost onda to Hristos uzalud umrije. takod a Isus nije neka magična pojava u našoj veri,pa sad pre nego smo bili bez Hrista a pod zakonom krivi i sad kad je Isus umro sad kad je vaskrsao i mi ga primili sad smo mi zato postali bolji i moćnid a držimo zakon. ne,mi i dalje nemamo nade u zakonu već u Hristu je sve.

Tacno - u Hristu je sve, i nase spasenje i nasa moc da kroz poslusnost izgradimo sebe za carstvo nebesko.

Mi se ne spasavamo ( SAMO ) drzanjem zakona, vec nase spasenje i opravdanje iskljucivo zavisi od Isusa, od toga da li smo prihvatili njegovu zrtvu koju je prineo na krstu za nase grehe.
Poslusnost je rod vere u Hrista koji nas menja svojim Duhom i cini da savrseno ispunjavamo njegovu volju.
Od trenutka kada smo se predali Bogu - Hristos se svojim Duhom nastanjuje u ljudskom srcu i on cini da svakodnevno odrazavamo njegov lik ziveci zivotom kakvim je on sam ziveo savrseno ispunjavajuci Bozju volju.

'''Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom'' ( Jovan 14. 12 )

Da je poslusnost pokazatelj da li smo u zajednici sa Isusom, i jedan od bitnih uslova spasenja - govore i sledeci biblijski tekstovi:

PRED BOGOM SU PRAVEDNI ONI KOJI DRZE ZAPOVESTI:

'''Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе'' ( Rimljanima 2. 13 )


DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

'''I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće''
( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:

Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške.
(1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:

I po tom razumijemo da ga poznasmo,
ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno" ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:

Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( poslanica Jakovu 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

Jos jednu bitnu pojedinost koja ukazuje da je zakon merilo pravde u novozavetnom periodu, mozemo videti u tekstu iz otkrivenja 2 poglavlja koji sagledan u istorijskom kontekstu pokazuje ovu cinjenicu:

'''Опомени се дакле откуда си спао, и покај се, и прва дјела чини; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и дигнућу свијећњак твој с мјеста његова, ако се не покајеш.
Но ово имаш што мрзиш на дјела Николинаца, на која и ја мрзим'' ( otkrivenje 2. 7 - 8 )

Isus u ovom tekstu pominje jednu grupu Hriscana pod imenom "Nikolinci'' ili Nikolaiti, i kaze da on mrzi na njihova dela kao sto je to cinila i prva Hriscanska crkva.

Istorijski gledano - Nikolinci su bili sekta koja se pojavila u Maloj Aziji i Siriji u prvom veku posle Hrista.
Ova grupa je verovala da ih je Hristos svojom zrtvom oslobodio poslusnosti zapovestima i od Subote kao cetvrte zapovesti.
U ovom kontekstu tekst jasno ukazuje na to - da Isus kao i prva Hriscanska crkva mrzi na one koji uce da ne treba drzati zapovesti i Subotu.

Hvala Bogu na njegovim divnim otkrivenjima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tacno - u Hristu je sve, i nase spasenje i nasa moc da kroz poslusnost izgradimo sebe za carstvo nebesko.

Mi se ne spasavamo ( SAMO ) drzanjem zakona, vec nase spasenje i opravdanje iskljucivo zavisi od Isusa, od toga da li smo prihvatili njegovu zrtvu koju je prineo na krstu za nase grehe.
Poslusnost je rod vere u Hrista koji nas menja svojim Duhom i cini da savrseno ispunjavamo njegovu volju.
Od trenutka kada smo se predali Bogu - Hristos se svojim Duhom nastanjuje u ljudskom srcu i on cini da svakodnevno odrazavamo njegov lik ziveci zivotom kakvim je on sam ziveo savrseno ispunjavajuci Bozju volju.

'''Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom'' ( Jovan 14. 12 )

Da je poslusnost pokazatelj da li smo u zajednici sa Isusom, i jedan od bitnih uslova spasenja - govore i sledeci biblijski tekstovi:

PRED BOGOM SU PRAVEDNI ONI KOJI DRZE ZAPOVESTI:

'''Јер пред Богом нису праведни они који слушају закон, него ће се они оправдати који га творе'' ( Rimljanima 2. 13 )


DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

'''I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće''
( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:

Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške.
(1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:
I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno" ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:

Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( poslanica Jakovu 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

Jos jednu bitnu pojedinost koja ukazuje da je zakon merilo pravde u novozavetnom periodu, mozemo videti u tekstu iz otkrivenja 2 poglavlja koji sagledan u istorijskom kontekstu pokazuje ovu cinjenicu:

'''Опомени се дакле откуда си спао, и покај се, и прва дјела чини; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и дигнућу свијећњак твој с мјеста његова, ако се не покајеш.
Но ово имаш што мрзиш на дјела Николинаца, на која и ја мрзим'' ( otkrivenje 2. 7 - 8 )

Isus u ovom tekstu pominje jednu grupu Hriscana pod imenom "Nikolinci'' ili Nikolaiti, i kaze da on mrzi na njihova dela kao sto je to cinila i prva Hriscanska crkva.

Istorijski gledano - Nikolinci su bili sekta koja se pojavila u Maloj Aziji i Siriji u prvom veku posle Hrista.
Ova grupa je verovala da ih je Hristos svojom zrtvom oslobodio poslusnosti zapovestima i od Subote kao cetvrte zapovesti.
U ovom kontekstu tekst jasno ukazuje na to - da Isus kao i prva Hriscanska crkva mrzi na one koji uce da ne treba drzati zapovesti i Subotu.

Hvala Bogu na njegovim divnim otkrivenjima.
o nikolincima ima stotine objašnjenja,jer niko konkretno ne zna o čemu je to govoreno. tako kako kome štima on nalazi neke nikolince i tako ih dešifruje. to je prazna priča. jedo tumačenje je najbliskije moguće istini,da je reč o otpadnoj ckrvi koja se vratila na nauku graditelja kule vavilonske,nimroda. a jedno tumačenje ide da je reč o dve reči niko onaj ko oće vladati i laos laici nad laicima. podela posle nikeje na proste koji ne znaju Pisma i one koji ga navodno znaju doktori teologija.
ta dva tumačenja pre odgovaraju nego tvojoj nekoj verziji.
no to nema veze sa onim što Pismo uči. a Pismo nije nikolaitska nauka već istina. tako,galatzma jasno kaže da ako kroz zakon dolazi ptravda,dakle tvoja priča da moramo pravednost dokazati držanjem zakona ,znači da Isus je za badava umro,jer njegova žrtva i vera u njega nije dovoljna već treba i naš dokaz kako smo mi eto pravedni i to na loš način ubeđenjem da možemo držati zakon. život u Hristu iziskuje pravednost i moralnost ko to ne zna? ali reći da to postižemo svojom idejom da se obavežemo striktno na zakon je u stvari totalni promašaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pre bih rekao da izrazi '''NIKE'' i "LAOS" znace POBEDA SUDA, jer NIKE znaci pobeda a LAOS sud.

Tacno, pismo nije Nikolitska nauka vec istina, a pismo kaze da mrzimo a nauku Nikolita ili Nikolinaca, jer su oni verovali da ih Hristos oslobadja od deset zapovesti, a biblija upucuje na drzanje svih Bozjih zapovesti.

Sto se tice pravednosti, to postizemo Hristovom pomoci i pomocu Svetog Duha koji nam se daje u trenutku predanja i obracenja, koji nas svakodnevno - svakotrenutacno menja i izgradjuje moralno i karakterno za carstvo nebesko.
Prioritetni covekov cilj u ovom zivotu je izgradnja karaktera, a to se postize svakodnevnim malim pobedama nad iskusenjima i slabostima tela, i svaka pobeda nam donosi sledecu i sledecu, i covek kroz stalne kontinuirane pobede duhovno ocvrscava i raste, sve vise postaje slican Isusu, a greh mu postaje sve odvratniji i odbojniji.

Mi ne dokazujemo, mi ili zivimo danas sa Hristom ili ne zivimo, i ta pravednost ili postoji i pokazuje se u delima i prenosi se na druge u vidu uticaja kao svetlo videlo, ili je nema.

'''Vi ste videlo svetu; ne može se grad sakriti kad na gori stoji.
Niti se užiže sveća i meće pod sud nego na svećnjak, te svetli svima koji su u kući.
Tako da se svetli vaše videlo pred ljudima, da vide vaša dobra dela, i slave Oca vašeg koji je na nebesima''' ( Matej 5. 14 - 16 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pre bih rekao da izrazi '''NIKE'' i "LAOS" znace POBEDA SUDA, jer NIKE znaci pobeda a LAOS sud.

Tacno, pismo nije Nikolitska nauka vec istina, a pismo kaze da mrzimo a nauku Nikolita ili Nikolinaca, jer su oni verovali da ih Hristos oslobadja od deset zapovesti, a biblija upucuje na drzanje svih Bozjih zapovesti.

Sto se tice pravednosti, to postizemo Hristovom pomoci i pomocu Svetog Duha koji nam se daje u trenutku predanja i obracenja, koji nas svakodnevno - svakotrenutacno menja i izgradjuje moralno i karakterno za carstvo nebesko.
Prioritetni covekov cilj u ovom zivotu je izgradnja karaktera, a to se postize svakodnevnim malim pobedama nad iskusenjima i slabostima tela, i svaka pobeda nam donosi sledecu i sledecu, i covek kroz stalne kontinuirane pobede duhovno ocvrscava i raste, sve vise postaje slican Isusu, a greh mu postaje sve odvratniji i odbojniji.

Mi ne dokazujemo, mi ili zivimo danas sa Hristom ili ne zivimo, i ta pravednost ili postoji i pokazuje se u delima i prenosi se na druge u vidu uticaja kao svetlo videlo, ili je nema.

'''Vi ste videlo svetu; ne može se grad sakriti kad na gori stoji.
Niti se užiže sveća i meće pod sud nego na svećnjak, te svetli svima koji su u kući.
Tako da se svetli vaše videlo pred ljudima, da vide vaša dobra dela, i slave Oca vašeg koji je na nebesima''' ( Matej 5. 14 - 16 )
nisi se baš dobro izrazio. ako su oni učili da Isus oslobađa nas od zakona to je tačno. to bi i ti trebao priznati. možda te muči da su učili da je zakon ukinut. ja ne znam što su učili. niti me baš zanima. bitno je da Pismo uči da mi živimo u Hristu jedan svet život.koliko je do nas. da budemo svaki dan u posvećenju. to nema veze sa vraćanjem na zakon. jer ako se tome okrenemo Isus za badava umre mi smo još sluge grehu kaže pavle. zašto sluge grehu? pa zato što zakona održati niko ne može. tako da ma kolko smo posvećeni ako bi stali naspram zakona opet smo krivi.i da smo ajsvetiji opet smo krivi. zakon je tako postavljen. u Hristu naše posvećenje je tek opravdano jer nismo pod zakonom. u tome je sva razlika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tekst je sam po sebi jasan, i uz druge tekstove o zakonu daje jednu kompletnu sliku o pravdi koju čovek treba da postigne u ovom životu predanjem Bogu i dopuštanjem Duhu Svetome da nas menja i rađa u nama rod poslušnosti zapovestima.

Posvećenje ako nije potpuno - samo po sebi ne postoji, odnosno - ako čovek gaji bilo koji greh u srcu i nije ga se odrekao - posvećenje tada nije ni otpočelo, jer Isus je upravo došao da nas oslobodi svakog greha, svake misli koja nije u skladu sa Bogom, da budemo savršenii u njemu, i da ne kršimo NI JEDNU zapovest.

''Опомени се дакле откуда си спао, и покај се, и прва дјела чини; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и дигнућу свијећњак твој с мјеста његова, ако се не покајеш.
Но ово имаш
што мрзиш на дјела Николинаца, на која и ја мрзим'' ( otkrivenje 2. 7 - 8 )

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vere gradi trpljenje;
A trpljenje neka delo dovršuje,
da budete savršeni i celi bez ikakve mane.
Ako li kome od vas nedostaje premudrosti, neka ište u Boga koji daje svakome bez razlike i ne kori nikoga, i daće mu se;
Ali neka ište s verom, ne sumnjajući ništa; jer koji se sumnja on je kao morski valovi, koje vetrovi podižu i razmeću.
Jer takav čovek neka ne misli da će primiti šta od Boga.
Koji dvoumi nepostojan je u svima putevima svojim" ( Jakov 1. 2 - 8 )

"Zato da ostavimo početak Hristove nauke i da se damo na savršenstvo: da ne postavljamo opet temelja pokajanja od mrtvih dela, i vere u Boga,
Nauke krštenja, i stavljanja ruku, i vaskrsenja mrtvih, i suda večnog.
I ovo ćemo učiniti ako Bog dopusti.
Jer nije moguće one koji su jednom prosvetljeni, okusili dara nebeskog, postali zajedničari Duha Svetog,
I okusili dobre reči Božije, i sile onog sveta, i otpali,
Opet obnoviti na pokajanje, jer sami sebi nanovo raspinju i ruže sina Božijeg.

Jer zemlja koja pije dažd što često na nju pada, i koja rađa povrće dobro onima koji je rade, prima blagoslov od Boga;
A koja iznosi trnje i čičak, nepotrebna je i kletve blizu, koja se najposle sažeže" ( Jevrejima 6. 1 - 8 )

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umeš sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenje u Hristu Isusu.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen" ( 2 Timotiju 3. 14 - 17 )

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 Korinćanima 14. 20 )

"I On je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za delo službe, na sazidanje tela Hristovog;
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vere i poznanje Sina Božijeg, u čoveka savršenog, u meru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala deca, koju ljulja i zanosi svaki vetar nauke, u laži čovečijoj, putem prevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u Onome koji je glava, Hristos.
Iz kog je sve telo sastavljeno i sklopljeno svakim zglavkom, da jedno drugom pomaže dobro po meri svakog uda, i čini da raste telo na popravljanje samog sebe u ljubavi" ( Efescima 4. 11 - 16 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tekst je sam po sebi jasan, i uz druge tekstove o zakonu daje jednu kompletnu sliku o pravdi koju čovek treba da postigne u ovom životu predanjem Bogu i dopuštanjem Duhu Svetome da nas menja i rađa u nama rod poslušnosti zapovestima.

Posvećenje ako nije potpuno - samo po sebi ne postoji, odnosno - ako čovek gaji bilo koji greh u srcu i nije ga se odrekao - posvećenje tada nije ni otpočelo, jer Isus je upravo došao da nas oslobodi svakog greha, svake misli koja nije u skladu sa Bogom, da budemo savršenii u njemu, i da ne kršimo NI JEDNU zapovest.

''Опомени се дакле откуда си спао, и покај се, и прва дјела чини; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и дигнућу свијећњак твој с мјеста његова, ако се не покајеш.
Но ово имаш
што мрзиш на дјела Николинаца, на која и ја мрзим'' ( otkrivenje 2. 7 - 8 )

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vere gradi trpljenje;
A trpljenje neka delo dovršuje,
da budete savršeni i celi bez ikakve mane.
Ako li kome od vas nedostaje premudrosti, neka ište u Boga koji daje svakome bez razlike i ne kori nikoga, i daće mu se;
Ali neka ište s verom, ne sumnjajući ništa; jer koji se sumnja on je kao morski valovi, koje vetrovi podižu i razmeću.
Jer takav čovek neka ne misli da će primiti šta od Boga.
Koji dvoumi nepostojan je u svima putevima svojim"
( Jakov 1. 2 - 8 )

"Zato da ostavimo početak Hristove nauke i da se damo na savršenstvo: da ne postavljamo opet temelja pokajanja od mrtvih dela, i vere u Boga,
Nauke krštenja, i stavljanja ruku, i vaskrsenja mrtvih, i suda večnog.
I ovo ćemo učiniti ako Bog dopusti.

Jer nije moguće one koji su jednom prosvetljeni, okusili dara nebeskog, postali zajedničari Duha Svetog,
I okusili dobre reči Božije, i sile onog sveta, i otpali,
Opet obnoviti na pokajanje, jer sami sebi nanovo raspinju i ruže sina Božijeg.

Jer zemlja koja pije dažd što često na nju pada, i koja rađa povrće dobro onima koji je rade, prima blagoslov od Boga;
A koja iznosi trnje i čičak, nepotrebna je i kletve blizu, koja se najposle sažeže"
( Jevrejima 6. 1 - 8 )

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umeš sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenje u Hristu Isusu.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,

Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen" ( 2 Timotiju 3. 14 - 17 )

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 Korinćanima 14. 20 )

"I On je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za delo službe, na sazidanje tela Hristovog;

Dokle dostignemo svi u jedinstvo vere i poznanje Sina Božijeg, u čoveka savršenog, u meru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala deca, koju ljulja i zanosi svaki vetar nauke, u laži čovečijoj, putem prevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u Onome koji je glava, Hristos.
Iz kog je sve telo sastavljeno i sklopljeno svakim zglavkom, da jedno drugom pomaže dobro po meri svakog uda, i čini da raste telo na popravljanje samog sebe u ljubavi"
( Efescima 4. 11 - 16 )
pobrkao si sve ,no to je tipično za onne koji telesno misle. kako kaže u poslanici apostol,prazna filozofija za punjenje tela ne za službu Božju.
posvećenje nje na mestu niko ne spori. ali držanje zakona je ravno samoubistvu. to nema veze sa posvećenjem. ako bi bio posvećen 99,99. posto ako bi to stavio pod zakon opet si osuđen na smrt. nema nade za take.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, savrseno posvecen covek ne cini nista sto je suprotno zakonu, on savr[eno zivi sa Bogom i ispunjava njegovu volju zap[isanu u srcu Duhom Svetim.

HRISCANIN NEMA DRUGE BOGOVE:

"Ја сам Господ Бог твој, који сам те извео из земље Мисирске, из дома ропскога.
Немој имати других богова уза ме."

ON SE NE KLANJA DELIMA SVOJIH RUKU:

"Не гради себи лика резана нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води испод земље.
Немој им се клањати нити им служити, јер сам ја Господ Бог твој, Бог ревнитељ, који походим гријехе отачке на синовима до трећега и до четвртога кољена, онијех који мрзе на мене;
А чиним милост на тисућама онијех који ме љубе и чувају заповијести моје"

ON NE SLUZI BOGU UZALUD FORME RADI:

"Не узимај узалуд имена Господа Бога својега; јер неће пред Господом бити прав ко узме име његово узалуд"

ON POSTUJE BOZJI DAN OD ODMORA:

"Сјећај се дана од одмора да га светкујеш"
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.
А седми је дан одмор Господу Богу твојему; тада немој радити ниједнога посла, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.
Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и што је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га"

ON POSTUJE RODITELJE:

"Поштуј оца својега и матер своју, да ти се продуље дани на земљи, коју ти да Господ Бог твој.

ON NE UBIJA:

"Не убиј"

ON NE CINI PRELJUBE:

"Не чини прељубе."

ON NE KRADE:

"Не кради"

ON NE SVEDOCI LAZNO:

"Не свједочи лажно на ближњега својега"

ON NE ZELI NISTA TUDJE:

"Не пожели куће ближњега својега, не пожели жене ближњега својега, ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твојега"


AMIN!
 
Natrag
Top