Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Za Mrsavkica.



Ponesto si od toga i izmislio.

Kao prvo - ne postoje tri Boga - vec jedan koji s otkriva u tri licnosti, i stvaranje drugih izmisljenih bogova u odnosu na njega kao takvog - je mnogobostvo.

Kao drugo - niko ne govori da covek u svakom slucaju treba da praktikuje razvodjenje i drugi brak.
Biblija je u ovom jasna, ona govori da muz moze da pusti zenu - odnosno da se razvede samo u slucaju zeninog neverstva.
Biblijski princip je jedan brak za ceo zivot.

Trece, u bibliji su postojale zene proroci koje su proricale i iznosile rec Bozju.
Zena treba da ima odredjene uloge u crkvi, ali se slazem da ne treba da bude svestenik ili propovednik.

Cetvrto - Zena ne treba da nosi musku odecu, tu se u potpunosti slazem, i to ni jedna ozbiljna zena ili devojka ne cini u Bozjoj crkvi.
Ona koja to cini - treba joj na to ukazati.

Peto - televizija je veliko ylo, i ne treba ga posedovati ni gledati u svakom slucaju.

Sto se tice Ilije, ovo je odgovor i za tebe i za Piramidu.

Uzmimo hipoteticki primer:

Kada bi Hristos kojim slucajem danas bio prisutan na zemlji, vi bi ste ga odbacili jer se to ne uklapa u vase licne poglede i subjektivna misljenja.
Sutra kada se pojavi Ilija vi ce te ga odbaciti zbog istih razloga, jer niste spremni da se odreknete licnih pogleda i subjektivnih misljenja.
Uostalom, vi to vec cinite.
Ipak, Bog ce vrlo uskoro znacima i cudima potvrditi svoje delo i silom Duha Svetoga objaviti istinu preko onih koje pozvao na ovo poslednje veliko delo.

Za Piramidu.

Sve sto govorim mi je sam Gospod objavio, on mi se javljao i govorio mi u mnogobrojnim otkrivenjima identicno kao i starozavetnim prorocima.
Logicno je da postoji sumnja, ali ako se covek moli Bogu - on ce ga osvedocavati i povesti putem istine, a u skoro ce to uciniti i javno - kao sto rekoh, znacima i cudima koje c ljudi gledati i u skladu sa iznesenom recju donositi odluke koje se ticu njihovog licnog odnosa prema primljenoj reci i svom licnom spasenju.

Ova poslednja vest koju Ilija treba da objavi svetu se moze sazeti u sledecem:

`I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.
I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikijem: ko se god pokloni zvijeri i ikoni njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
I on će piti od vina gnjeva Božijega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred jagnjetom.
I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( otkrivenje Jovanovo 14. 6-12 ).


Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda.
iliju će prepoznati najpre izraelci. oni su i Isusa a i jovana zato prvo pitali,je li si ti ilija,jer oni znaju dobrod a razumevaju proroke i proroštva za razliku od tebe,dakle oni znaju kad ilija dođe samo naj više 7.god. i počeće događaj sa milenijumom i sudom.
ako je princip Biblijski onda ko je izmislio još neki psoeban slučaj sa razodom braka? žena možeda prorokuje bez problema,ali ne ida uči. da ne misliš da je elena ilijinica? ne uklapa se čak ni u ime mnuškog roda ilija?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro kazes, Iizrailjci ce najpre prepoznati Iliju, jer ce Bog uskoro preko znakova i cuda potvrditi nepromenjivost i vecnu vaznost svog zakona, i tada ce se jedan deo Jevreja podignuti i prihvatiti istinu koja se bude objavljivala svetu od strane Ilije, i oni ce izvrsiti veliki uticaj na ostatak sveta.

Ono sto je Bog danas otkrio u vezi buducih dogadjaja je to, da ce on sam objaviti istinu ovom svetu preko nebeskih znakova kao i identitet i autoritet Ilije.
Direktnije, Bog ce na nebu pokazati zakon Bozji da ce svako moci da ga jasno vidi - svaki covek na svom jeziku.
Na isti ovaj nacin ce na nebu pokazati i odredjene vizuelne prikaze kao na monitoru ekrana, u kojima ce se pojaviti lik Ilije koji ce izneti istinu celom svetu.
Ovo ce biti praceno i cudima na zemlji, prorostvom, isceljenjima..itd.
Na ovaj nacin ce ceo svet cuti istinu i biti pozvan da je prihvati i da se pripremi za Hristov drugi dolazak.

Ellen White nije bila Ilija.
Ilija ce doci u poslednje vreme i vec danas je prisutan na zemlji i uskoro ce Bog potvrditi njegov idntitet i autoritet.
To moze biti jedna osoba,a moze biti i vise njih, to je iskljucivo njegova volja, i u velikoj meri zavisi i od spremnosti pojedinca pozvanih na sluzbu da kroz njih obavi delo na koje su pozvani.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dobro kazes, Iizrailjci ce najpre prepoznati Iliju, jer ce Bog uskoro preko znakova i cuda potvrditi nepromenjivost i vecnu vaznost svog zakona, i tada ce se jedan deo Jevreja podignuti i prihvatiti istinu koja se bude objavljivala svetu od strane Ilije, i oni ce izvrsiti veliki uticaj na ostatak sveta.

Ono sto je Bog danas otkrio u vezi buducih dogadjaja je to, da ce on sam objaviti istinu ovom svetu preko nebeskih znakova kao i identitet i autoritet Ilije.
Direktnije, Bog ce na nebu pokazati zakon Bozji da ce svako moci da ga jasno vidi - svaki covek na svom jeziku.
Na isti ovaj nacin ce na nebu pokazati i odredjene vizuelne prikaze kao na monitoru ekrana, u kojima ce se pojaviti lik Ilije koji ce izneti istinu celom svetu.
Ovo ce biti praceno i cudima na zemlji, prorostvom, isceljenjima..itd.
Na ovaj nacin ce ceo svet cuti istinu i biti pozvan da je prihvati i da se pripremi za Hristov drugi dolazak.

Ellen White nije bila Ilija.
Ilija ce doci u poslednje vreme i vec danas je prisutan na zemlji i uskoro ce Bog potvrditi njegov idntitet i autoritet.
To moze biti jedna osoba,a moze biti i vise njih, to je iskljucivo njegova volja, i u velikoj meri zavisi i od spremnosti pojedinca pozvanih na sluzbu da kroz njih obavi delo na koje su pozvani.
ilija nije tu,ilija tek treba da dođe. naj dulje posle 7.godina će početi milenijum i događaji suda. ilija je prorečen u malahiji 4. izrael će na svedočanstvo dva sevdoka dočekti verom Hrista na maslinsku goru u vreme armagedona. neće biti nikakih vizuelnih ilija u nebesima .on će doći na zemlju u jerusalim,misli se da su to dva svedoka 11.gl. otkrivenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su subjektivna ljudska gledista.
Kada bi sva ova razlicita ljudska gledista po poitanju Ilije stavili na papir, on bi bio dug nekoliko kilomentara ..mozda i desetine kilometara.

Ono sto Bog otkriva je nesto sasvim drugo, i ne podleze ljudskim subjektivnim misljenjma.

Osim toga, svako ce uskoro biti osvedocen jer su dogadjaji o kojima sam pisao pred nama.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
To su subjektivna ljudska gledista.
Kada bi sva ova razlicita ljudska gledista po poitanju Ilije stavili na papir, on bi bio dug nekoliko kilomentara ..mozda i desetine kilometara.

Ono sto Bog otkriva je nesto sasvim drugo, i ne podleze ljudskim subjektivnim misljenjma.

Osim toga, svako ce uskoro biti osvedocen jer su dogadjaji o kojima sam pisao pred nama.
nema subjektivnih mišljenja kada je u pitanju Reč. malahija 4.je matematički precizan i to mnoge ilije često ne primete u opšte. naj duže 7 god. po poijavljivanju ilije sve treba da se okonča. mnoge ilije su samozvano došle, i ošle a ništa se nije zbilo. od kad ti računaš sebe kao pojavnost "ilije"?!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
nema subjektivnih mišljenja kada je u pitanju Reč. malahija 4.je matematički precizan i to mnoge ilije često ne primete u opšte. naj duže 7 god. po poijavljivanju ilije sve treba da se okonča. mnoge ilije su samozvano došle, i ošle a ništa se nije zbilo. od kad ti računaš sebe kao pojavnost "ilije"?!!

Ne znam licno gde si pronasao da treba da prodje 7 godina do pojave Ilije, i od kog perioda se racuna ovih 7 godina.
Bilo bi dobro da to prilozis.

Slazem se sa jednim - da u bibliji postoje tacno odredjena vremenska razdoblja ili okviri u kojima Bog deluje.

Ako uzmemo u obzir da je tacna tvrdnja da ce se Ilija pojaviti posle sedam godina, to se ispunilo u mom licnom zivotu, jer je od mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine do krstenja i pomazanja Svetim Duhom 2000 godine - proslo tacno 7 godina.
Dakle, ja kao Ilija sam se pojavio tacno sedam godina od prvog dolaska u Bozju crkvu 1993 godine, a to je 2000 godine - kada mi se u samom trenutku krstenja ukazao Gospod na celu dva reda andjela, i time pokazao da je on sam bio prisutan ovom mom cinu krstenja i pomazanja Duhom Svetim.

Kasnije mi se vise puta ukazivao u nocnim vidjenjima i vizijama - govoreci mi sta je moja sluzba u delu na koje sam pozvan.
Takodje, postoje i druge pojedinosti u vezi ovog perioda od 7 godina, i mnogih drugih koje potvrdjuju moju nedvosmislenu predodredjenost za sluzbu Ilije - koje sam opisao u temi koju sam pokrenuo na ovom forumu pod naslovom "KO JE ILIJA KOJI CE SE POJAVITI U POSLEDNJEM VREMENU" od kojih prilazem samo vreme od sedam godina.

Biblijski broj 7

- Od smrti prvog Adventnog vesnika Ellen White 1915 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 7 godina.

- Od vremena kada su se moj deda i baba upoznali i sklopili bračnu zajednicu 1941 godine, do rođenja moje majke 1948 - prošlo je 7 godina.

- Od vremena mog prvog dolaska u crkvu 1993 godine, do mog krštenja 2000 - prošlo je 7 godina.

Po gore pomenutom principu sabiranja 7 x 3 daju zbir 21

- Od rođenja mog dede 1901 godine do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 21 godina

Sto se tice teksta iz Malahije - on je jasan, i govori o tome da ce se Ilija pojaviti neposredno pre Hristovog slavnog dolaska u cilju reforme, da pripremi svet za dolazak Gospodnji.

Jos jedna pojedinost na koju upucuje ovaj tekst je ta - da ce Ilija upucivati na Bozji zakon kao na merilo pravde.

"Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.
Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу'' ( Malahija 4 poglavlje )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ne znam licno gde si pronasao da treba da prodje 7 godina do pojave Ilije, i od kog perioda se racuna ovih 7 godina.
Bilo bi dobro da to prilozis.

Slazem se sa jednim - da u bibliji postoje tacno odredjena vremenska razdoblja ili okviri u kojima Bog deluje.

Ako uzmemo u obzir da je tacna tvrdnja da ce se Ilija pojaviti posle sedam godina, to se ispunilo u mom licnom zivotu, jer je od mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine do krstenja i pomazanja Svetim Duhom 2000 godine - proslo tacno 7 godina.
Dakle, ja kao Ilija sam se pojavio tacno sedam godina od prvog dolaska u Bozju crkvu 1993 godine, a to je 2000 godine - kada mi se u samom trenutku krstenja ukazao Gospod na celu dva reda andjela, i time pokazao da je on sam bio prisutan ovom mom cinu krstenja i pomazanja Duhom Svetim.

Kasnije mi se vise puta ukazivao u nocnim vidjenjima i vizijama - govoreci mi sta je moja sluzba u delu na koje sam pozvan.
Takodje, postoje i druge pojedinosti u vezi ovog perioda od 7 godina, i mnogih drugih koje potvrdjuju moju nedvosmislenu predodredjenost za sluzbu Ilije - koje sam opisao u temi koju sam pokrenuo na ovom forumu pod naslovom "KO JE ILIJA KOJI CE SE POJAVITI U POSLEDNJEM VREMENU" od kojih prilazem samo vreme od sedam godina.

Biblijski broj 7

- Od smrti prvog Adventnog vesnika Ellen White 1915 godine, do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 7 godina.

- Od vremena kada su se moj deda i baba upoznali i sklopili bračnu zajednicu 1941 godine, do rođenja moje majke 1948 - prošlo je 7 godina.

- Od vremena mog prvog dolaska u crkvu 1993 godine, do mog krštenja 2000 - prošlo je 7 godina.

Po gore pomenutom principu sabiranja 7 x 3 daju zbir 21

- Od rođenja mog dede 1901 godine do rođenja moje bake 1922 godine - prošlo je 21 godina

Sto se tice teksta iz Malahije - on je jasan, i govori o tome da ce se Ilija pojaviti neposredno pre Hristovog slavnog dolaska u cilju reforme, da pripremi svet za dolazak Gospodnji.

Jos jedna pojedinost na koju upucuje ovaj tekst je ta - da ce Ilija upucivati na Bozji zakon kao na merilo pravde.

"Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.
Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу'' ( Malahija 4 poglavlje )
ispao si iz trke oko ilije. posle tvoijih priči iza 2000 te sve bi bilo svršeno da je to po malahiji 4.u stvari ti si laodikeja u nevolji sa tim ilijom... no šta da ti kažem....
mogu milioni anđela nebeskih da dođu tebi ili bilo kome apostol pavle u galatima 1.kaže proklet svaki taki koji donosi drugačije jevanđelje. treba se bojati samo Boga i njegovog autoriteta Reči,sve ostalo je prorečeno da će dolaziti da prevari ako je moguće i izabrane.
vidiš kao što sam rekao take i slične ilije je jako lako provertiti jer kazah malahija 4.je matematički precizan kako samo Bog može biti. evo kako to ide u Pismu sa ilijom...
dakle,jevreji su vrlo dobro upućeni bili u proroštvo malahije. znali su da kada dođe ilija to će biti ključno čas.oni su to vezali za dolazak spasitelja. samo su jedno prenebegli malahiju 3.gl. da pre malahije 4.i ilije proroka treba doći jovan u duhu ilijinom. tako imamo dvojicu "ilija" tako da< se izrazil. jedan je došao već,kako je >Isus dao odgovor farisejima kad je upitan oko ilije ,ilija je došao i ne poznašte ga ali ilija ima i doći,dakle malahija 3.jovan nu duhu ilije je trebao biti anđeo zavetni preteča mesije i to je bilo na jordanu,za nacviju izrael,jer proroštva starozavetna idu za jevreje u suštini,i potomn oni su znbali da ilija treba doći na kraju.
dakle kada se jovan pojavio oni su ga odbacili. on je navestio izraelu mesiju i odbacili su ga ,tj. zamračene su im oči dok ne uđe dovoljan broj paganaca.sada na kraju otkrigvenje 11.ilija treba opet doći da obrati veru dece ka očevima ,jovan je došao da obrati veru očeva ka deci,ka apostolskoj nauci,a ilija 4.da obrati ovaj budući naraštaj ka nauci očeva sad,jer posle 2000 god. apostoli su naspram ove generacije izraela očevi. tako kada se dogodi ilija 4. naj više(neko tumači 3 i pol god a neko 7.god,ovisno od toga,zato kažem naj više 7.god maksimalno) treba se dogoditi proroštvo malahije 4.vezano za iliju da ako ne bi bio poslat ilija izrael ne bi imao više šanse jer odmah piše da će bezbožnici biti jedna paljevina jedna spaljena strnjika.to je već sud. taj deo proroštva uključuje dakle događaje dolaska Isusa za izraelce da im dade milost na kraju.stoga 11.gl. poklapa se sa malahijomn 4 i zaharijom 12-14. kada ga oni imaju prepoznati.nakon tog događaja sa izraelom u armagedonu sledi vezivanje sotone na 1000 god ,milenijum,kratko vreme puštanja sotone i paljenje zemlje. tako da pojavnost ilije a mnoge će biti kraj svega. ostaje samo sud. tako se lako matematički moće dokazati lažna pojava nekih ilija i ilijinica. posle 7.god od nekog njijovog delovanja treba početi događaj milenijuma ili konačnog događanja suda i palkenja zemlje. ako toga nema ilije su laž,prevara. dakle po tvom iskazu 2000 bi trebalo početi vreme događanja milenijuma i konačnog suda. toga nema,nema ni ilije sve je laž. kloni se tog glupirnaja laodikeja ,ako si u opšte svestan bilo čega.mada mislim da si ti u potrebi za molitvu i to ozbiljnu jer si u debelom problemu....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne poznaješ kontekst događaja onako kako ih Bog vodi u današnjem vremenu, i tumačiš ih subjektivnim sagledavanjem.

Dakle, da ponovim.

Od mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine do krstenja i pomazanja Svetim Duhom 2000 godine - proslo tacno 7 godina, ali tada nije otpočeo sud Božji - već je Bog nakon tog perioda ( tačnije 2001 godine ) u svojoj crkvi podigao jedan reformni pokret za duhovno probuđenje i reformu svog naroda zasnovanu na savetu vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista sadržanog u poruci Laodikejskoj crkvi iz otkrivenja Jovanovog 3 poglavlja.
Crkvi je dato vreme od 7 godina da prihvati ovo delo i vest o probuđenju i reformi i da ih sprovede u svojim redovima.
Pošto crkva nije poslušala ovu vest osim jednog broja pojedinaca, Bog je 2008 godine rukovođenje delom predao u ruke ljudi koje je podigao u ovom vremenu i on će ga završiti isključivo u skladu sa svojom voljom na način koji sam opisao i u jednom od prethodnih komentara - znacima i čudima, što će dovesti do probuđenja i reforme crkve, objave jevanđelja svetu i sedam poslednjih zala - čime će se delo konačno i završiti i Hrisrtos doći na oblacima nebeskim

Što se tiče sudova Božjih, oni su počeli da se izlivaju na zemlju 22 marta 2011 godine, prvog dana prvoga meseca Aviva po Jevrejskom odnosno biblijskom računanju vremena - na ravnodnevicu, a direktni znakovi su bili - veliki zemljotres u Japanu i mestu sa simboličnim imenom Krajstcurch ( Hristova crkva ) na Novom Zelandu, čime je ovim simbolima prikazano da je otpalo Hrišćanstvo osuđeno na propast ( simbolom Krajstchurca ) i mnogoboštvo ( simbolom Japana ).

Mi živimo u poslednjim danima jer Ilija već deluje, i uskoro će ceo svet spoznati njegov identitet i poruku koju će uputiti svetu, što će dovesti do velikog globalnog verskog probuđenja, a sa druge strane do progonstva što će izazvati izlivanje sedam poslednjih zala i Hristovog dolaska u slavi.

Dao bih samo još jednu analizu ovog broja 7 kroz lično iskustvo koje pokazuje predodređenost određenih događaja kroz prizmu dešavanja opisanih u bibliji..

Rođenje mog dede 1901 godine + 7 = 1908 Tungunska katastrofa kao Božji znak budućih događaja + 7 = 1915 smrt Ellen White - prvog vesnika Adventne crkve + 7 = 1922 rođenje moje bake + 7 = 1929 izdat konkordat od strane Italijanskog diktatora Benita Musolinija kojim se papi vraća sva verska i politička vlast - što predstavlja isceljenje jedne od glava zveri iz otkrivenja + 7 = 1936 rođenje mog oca.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja:
Što se tiče sudova Božjih, oni su počeli da se izlivaju na zemlju 22 marta 2011 godine, prvog dana prvoga meseca Aviva po Jevrejskom odnosno biblijskom računanju vremena - na ravnodnevicu, a direktni znakovi su bili - veliki zemljotres u Japanu i mestu sa simboličnim imenom Krajstcurch ( Hristova crkva ) na Novom Zelandu, čime je ovim simbolima prikazano da je otpalo Hrišćanstvo osuđeno na propast ( simbolom Krajstchurca ) i mnogoboštvo ( simbolom Japana ).

Mi živimo u poslednjim danima jer Ilija već deluje, i uskoro će ceo svet spoznati njegov identitet i poruku koju će uputiti svetu, što će dovesti do velikog globalnog verskog probuđenja, a sa druge strane do progonstva što će izazvati izlivanje sedam poslednjih zala i Hristovog dolaska u slavi.



Nema te na Fundamentalističkom da odgovoriš pa se nadam da ćeš to ovde učiniti.
Ova gornja tvrdnja je neispravna a evo i zašto:
Da bi se počele čaše izlivati mora se ispuniti sve ono što predhodi tom vremenu jer se pečati moraju redom pratiti kao i sve zapisano u redosledu zbivanja. Šesti pečat se otvara PRE izlivanja čaša zar ne?
Da li se nebo otvorilo i svi pozemljari se kriju od lica onog koga vide gde sedi? Da li je isteklo vreme milosti za pagane i počelo se pečatiti 144000 Jevreja?

Ako se to nije desilo a NIJE onda gornja tvrdnja nije tačna.Jehošua je rekao da nije naše znati vremena a ti i dan znaš kad šta počinje...kažeš Ilija već deluje ali to počinje TEK po otvaranju sedmog pečata a on ide TEK pošto se šesti otvori i nebo takođe i zapečati 144000 Jakovljevih potomaka. Tek potom idu DVA PROROKA ti pomenu Iliju a piše da su DVOJICA gde nestade drugi?
Ilija i Mojsije čine svaki u svom resoru kao i pre što su činili to je fino opisano samo se traži vera u pisano_Oni OBOJICA će se istovremeno pojaviti tamo gde i Gospod naš bi razapet, da li se zna koji je to grad bio....nije valjda Pariz?


 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pitanje u temi je da li se može spasiti kroz zakon i zašto je dat zakon?
Bog je u početku rekao (dao zakon) prvom paru da bi živeli i da održaše zakon nebi smrt ušla.
Oni prekršiše isti i stiže smrt kao novi element i zakon više nema snagu vratiti u pređašnje stanje te je potreban život za život.

Dakle, krv se mora proliti kako bi se zadovoljila PRAVDA.
Sad se treba postaviti pitanje zašto Bog i dalje posle pada u greh daje zapovesti i zakon.....pa ima žrtvu koja sve čisti i nema potrebu ponovo neka merila postavljati zar ne?
Imamo sad dva momenta, jedan je zakon koji je zgažen i drugi žrtva po milosti koja vraća čoveka u život po veri.Tako je od pada u greh funkcionisalo sve do pre 20 vekova. Šta se tad dešava?
Ona žrtva životinja je samo ZAMENJENA nije ukinuta žrtva nju imamo gore.
Nije ukinut zakon niti ga je neko umesto nas ispunio jer da jeste mi nebi imali obavezu poštovati roditelje niti se čuvati od idola jer nismo pod zakonom i imamo slobodu grešenja.

Tamo gde nema mere-zakona tamo je anarhija.Dakle zakon je bio ČUVAR do Jehošue i šta nas je čuvalo?
Čuvalo nas je to što nisu novce davali zbog kamate.....ili je čuvalo to što su žene imale pokrivalo...ili nazirejski zavet...ili odmor subotom....ili što se konzumirala košer hrana...?
Ne, čuvala ih je ŽRTVA. Iako životinja nije mogla uzeti greh ona je po VERI bila uračunata u opravdanje dok se ne javi original koji preuzima sve koji verom prinosiše žrtvu jer verovaše Bogu.
Kako se čovek spašava, tako što verom pristupa Bogu i nalazi oprost u žrtvi koja nas menja a zakon ceremonijalni koji je regulisao pitanje žrtvi i ostalog u hramu je bio čuvar i taj zakon o žrtvovanju zbog greha je u Jehošui ispunjen i žrtve za greh više ne trebaju.


Da li time mi možemo odbaciti zakon koji govori kakvi trebamo biti i kakvi nesmemo biti....da nebih pisao ponudiću jedan video koji to objašnjava. Nije urađeno kako može da se uradi ali poslužiće:

 
Natrag
Top