Komparacija prideva BRZ!!!

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ja sam davno cula za tu pricu.Zvuci neverovatno sta mi pevamo,a pojma nemamo.Bila sam na svadbi kad je tip odlepio ,videvsi kako se ljudi vesele i u sav glas pevaju a ne znaju original teksta.Istina je valjda duboko zakopana ili mi imamo kratko pamcenje.Znam da su ljudi sa potpunom nevericom slusali i nisam sigurna da su mu poverovali u vezi pesme.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Cuvam isecak iz "Vecernjih novosti" dan danas...

Ista prica,isti akteri,potkrepljeno i slikama dvoje odmetnika...azem bejta i njegova zena Cerima zvana "sota galica".Mesto okolina Drenice-sela Galica,Ljubovac,Poljance,Mikusince i Dubovce...mesta gde je policija Kraljevine,kao i sve ostale policije docekivana oruzjem.
Azem Bejta je ranjen u Drenici 1924.-e...i crk'o od posledica ranjavanja.

Ko moze da nadje-to su "Vecernje novosti" od 22.7.2007. strana 18,
"Vecernje novosti" od 27.7.2007. strana 29.



na veselju gde prisustvujem-zamolim i pokazem isecak...da se ta pesma zauvek zaboravi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Najsrecniji bih bio da se ova pusta pesma zauvek izbrise i zaboravi...

a temu cemo lako pod kljuc...pocelo od "juznjacke komparacije"...a vidi gde ode.

Barem da se ne zaboravi pusta "sota" i njena istorija.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Šota je šiptarsko kolo, a kod nas je prepevana i napravljena ko svadbena u doba "bratstva i jedinstva"...
Moguće da je vezana i za razna zločinačka orgijanja...
A po Balkanskom poluostrvu je svašta pomešano....

Evo dokumentarca o pesmi "Aj ruse kose curo imaš" gde su prokrstarili po Balkanu pa ova ista melodija ima više tekstova,Srbija, Bosna, Makedonija,Bugarska,Grčka, Turska i u većini slučajeva ljubavnih a ima i "oslobodilačkih" i svi tvrde da je izvorna i da pripada njihovom narodu a da su je drugi "ukrali"...

Whose Is This Song? / Chia e tazi pesen? (Adela Peeva, 2003) - Polyvore
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Šota je šiptarsko kolo, a kod nas je prepevana i napravljena ko svadbena u doba "bratstva i jedinstva"...
Moguće da je vezana i za razna zločinačka orgijanja...
A po Balkanskom poluostrvu je svašta pomešano....



Nije moguce-vec sigurno...licnosti su postojale...i ima dokumenata.

makar da se pesma izbrise iz diskografije Nenada Jovanovica...koji ce nam k....
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
fotografiju to dvoje razbojnika sam video, a u potpunosti sam saglasan da nam ne treba ta pesma ni za šta... Ne treba ni Nenadu, sigurno...
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
Sledeći put kopiraj u linku sve posle jednako da ispadne onako lepo ;)

Znači to je to...a koji tačno kraj ili grad ovaj govor predstavlja?



izvor: facebook


Jel ovo tačno?

Pa za LESKOVAC, VLASOTINCE...

ne znam da i je tacni, u zurbi sam sad ne mogu da citam, svratio sam na kratko.... pozzz a zasto nema pod kljuc, nisam citao???
 
Natrag
Top