Komparacija prideva BRZ!!!

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
E,oko linkova ti moje suze ne mogu pomoci,ali nacice se vec neka dobra dusa,sigurna sam u to.Ako nesto mogu da kazem o ovom forumu ,to je da su ljudi vrlo predusretljivi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Interesantni su ti dijalekti. Kada sam svojevremeno počeo da se družim sa sada jednim od najboljih prijatelja, Užičaninom, trebalo je neko vreme da prođe da se naviknem na njegov govor kao što je i njemu trebalo da se prilagodi meni. Ali najsmešnije mi je bilo kad kaže da Čačani i Pože...(kako se uopšte zovu stanovnici Požege) imaju seljački naglasak :D
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Interesantni su ti dijalekti. Kada sam svojevremeno počeo da se družim sa sada jednim od najboljih prijatelja, Užičaninom, trebalo je neko vreme da prođe da se naviknem na njegov govor kao što je i njemu trebalo da se prilagodi meni. Ali najsmešnije mi je bilo kad kaže da Čačani i Pože...(kako se uopšte zovu stanovnici Požege) imaju seljački naglasak :D

reci još jednom ovu poslednju rečenicu
sado.gif
i meni je nekad smešno kako se u mom kraju priča ima nas raznih, ali Kraljevčani su mi najbolji :yea: uvek smo se raspravljali kako se kaže palačinka, oni nekako zbrze kao Čačani, zato sam joj promenila rod pa je sada palačinak
palacinka.gif

kaže se Požežani ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
reci još jednom ovu poslednju rečenicu
sado.gif
i meni je nekad smešno kako se u mom kraju priča ima nas raznih, ali Kraljevčani su mi najbolji :yea: uvek smo se raspravljali kako se kaže palačinka, oni nekako zbrze kao Čačani, zato sam joj promenila rod pa je sada palačinak
palacinka.gif

kaže se Požežani ;)

Izvini summer, kao što rekoh, tako sam čuo, neću više da širim dezinformacije o Požežanima ;)
Meni su Užičani tj Užičanke najbolje, nekako mi je zanimljivije kad se žensko izražava na...taj način :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
Ovde da kazem u nasem kraju postoji i firma koja se zove "Metla komerc", to znači da joj je odlika brzina.Ja mislim da što više dijalekata poznajes to si bogatiji.Takođe sam primetila da u tom delu užica ljudi otežu dok pričaju, dok je na jugu sve brzo što je odlika temperamenta.
 
Poslednja izmena:
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Izvini summer, kao što rekoh, tako sam čuo, neću više da širim dezinformacije o Požežanima ;)
Meni su Užičani tj Užičanke najbolje, nekako mi je zanimljivije kad se žensko izražava na...taj način :)

ne vredi ti sad da se vadiš
zene!!.gif









:girl_haha:
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
Ja se ne vadim,stvarno tako mislim, a osecam da vi bas ne cenite taj juzni dijalekat. Za sve one kojima je smešno,interesantno itd.

1.Ega gi vrne. ( Valjda će da vrati nešto)
2.Mora motorče da popraljam zbog navadjuvanje. (Moram motor da popravljam zbog navodnjavanja)
3. Koj gi mica tija džci. ( to je vic o leskovčanima koji su pošli da prodaju papriku)

Sinoćke,sinućke te vido Zone,lele Zone
Gde se,gde se premenjuvaš zone,lele Zone
Gde, kazuj gde,gde samuješ more
Neću ti lažem bre, kolko te iskam bre......:blum3

http://www.youtube.com/watch?v=iZWVVAfGh6c
 
Poslednja izmena:
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Ja se ne vadim,stvarno tako mislim, a osecam da vi bas ne cenite taj juzni dijalekat. Za sve one kojima je smešno,interesantno itd.

1.Ega gi vrne. ( Valjda će da vrati nešto)
2.Mora motorče da popraljam zbog navadjuvanje. (Moram motor da popravljam zbog navodnjavanja)
3. Koj gi mica tija džci. ( to je vic o leskovčanima koji su pošli da prodaju papriku)

Sinoćke,sinućke te vido Zone,lele Zone
Gde se,gde se premenjuvaš zone,lele Zone
Gde, kazuj gde,gde samuješ more
Neću ti lažem bre, kolko te iskam bre......:blum3

YouTube - Zona Zamfirova

majale vidiš da citiram dead row-a :vorred: nisam mislila na tebe
pa baš pričamo o raznolikosti i lepoti našeg jezika, meni često izleti "poj Koštan žal za mladost, za moju slatku mladost"....ili "s's otvoreni oči u grob ću da legnem"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
Razlika izmedju "pravog" i juznjackog jeste to da je u "pravom" akcenat na pocetku, a kod "nas" akcenat na kraju reci, a i neke reci su izmenjene(iz naroda)... :D
 
Natrag
Top