Koja Crkva spasava?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Strašno je kada čovek odstupi od reči Božje, i usvoji ljudsku filozofiju.

Hajde da vidimo.


Mi verujemo da je Hristos licno prisutan u hlebu i vinu. Jedino sto mi nemamo formulu po kojoj se vrsi pretvaranje a katolici imaju...

Dakle to nisu obicni simboli za nas, vec je Hristos prisutan u njima!.

To je ljudska filozofija i ne postoji u pismu.

Hristos govori o simbolima njegovog tela i krvi kojima se obeležava njegova smrt na krstu.

Naravno, onaj ko iskreno čistog i obraćenog srca uzima ove simbole, on u tim trenutcima doživljava istinske Božje blagoslove, u kojima sam Duh Sveti deluje na čoveka, i obnavlja zavet koji je čovek učinio krštenjem.



Sto se tice pranja nogu, Pavle je u svom objasnjenju prakse ni ne spominje, rekao je sledece:
"Doista, ja od Gospodina primih što vama predadoh: Gospodin Isus one noći kad bijaše predan uze kruh, zahvalivši razlomi i reče: "Ovo je tijelo moje - za vas. Ovo činite meni na spomen." Tako i čašu po večeri govoreći: "Ova čaša novi je Savez u mojoj krvi. Ovo činite kad god pijete, meni na spomen." Doista, kad god jedete ovaj kruh i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete dok on ne dođe. "

Nigde se ne spominje neka praksa pranja nogu, dakle ona i ne postoji! To je bio obicaj da se operu noge posle ulaska u kucu, i to oni rade, a ne ritual koji je Hristos zapovedio..

Greška, Hristos je pre večere oprao svojim učenicima noge, i to je izričito zapovedio da oni to čine nakon njegove smrti i odlaska na nebo:

"Kad dakle ja oprah vama noge, Gospod i učitelj, i vi ste dužni jedan drugom prati noge.
Jer ja vam dadoh ugled da i vi tako činite kao što ja vama učinih"
( Jovan 13. 14 - 15 )

Mire nasuprot tome kaže - da Hristos to nije zapovedio.

Kome verovati, Miretu, ili Hristu?

Marko ajde da se ne zafrkavamo..

Pavle savetuje Timotija da "ne pije vise samo vode , nego da uzima i pomalo vina, radi stomaka i cestih svojih bolesti".

Takodje za svestenike se kaze: "da se ne odaju mnogom vinu", znaci da mogu piti "po malo vina". Sigurno im nije rekao da se "ne odaju mnogom soku"!

Hristos pretvara vodu u vino, a ljudi se na svadbi opijaju. Nemoj da se i oko tog teksta igramo.

Ti ako pitas jevreje svi ce ti potvrditi da za pashu piju pravo vino a ne nekakav sok od grozdja.

I za apostole su jevreji rekli da su se ''opili vina", kad su poceli govoriti jezicima, a petar im kaze da je rano da budu pijani..

I Pavle kaze za euharistiju, da ne jedu i ne piju kod kuce pre toga: "jer kad se sastanu, ne jede se vecera Gospodnja, jer se jedan opija a drugi gladuje".

Znaci rec je o pravom vinu!

Jevreji su voleli vino, i pili su ga radi zdravlja a ne radi opijanja. Nije greh popiti malo vina, greh je zloupotrebljavanje...

Ta vina o kojima Mire govori nemaju veze sa alkoholnim vinima.

Apostol Pavle savetuje Timotiju da popije malo vina, jer je Timotije imao određenu stomačnu bolest.
To vino o kome govori apostol je bilo takozvano "DIBOŠ" vino, koje se spravljalo dugim kuvanjem grožđanog soka, od čega bi se stvorio gust grožđani sok, u koji se zatim dodavalo maslinovo ulje.
Ovo vino su Jevreji koristili i kao lek.

Što se tiče svadbe u Kani Galilejskoj, tu se spominju izrazi "NOVO VINO" i "STARIJE"

Ovde se radi o vremenskom periodu u kome je grožđani sok bio uskladišten.

Isus nije mogao stvoriti oko 100 litara alkoholnog vina u sudovima za čišćenje koji su bili te zapremine, jer bi tada Isus pao na ispitu svog mesijanskog poslanstva, i ne bi se mogao nazvati spasitelj, jer bi navodno tim već pijanim ljudima omogućio višednevno opijanje alkoholom.

Dakle, vino koje su koristili ljudi na svadbi, i ono koje je stvorio Isus, bio je čist grožđani sok, omiljeno piće kod Jevreja.

Izraz "NAPITI" ne znači da su oni bili opijeni alkoholom, jer da je tako, Isus bi ih sigurno ukorio, a ne bi još navodno stvarao još sto dodatnih litara alkohola, i time pravio kompromis sa njihovim grehom.

U bibliji postoji alkoholno vino, kao i grožđani sok, ali se mora odvojiti u kojim se slučajevima ona pominju, i koje je nosilac blagoslova, a koje prokletstva.

Marko, nemas primer polaganja ruku ;)

Hajde da vidimo da li je ova tvrdnja biblijska:

"Zato da ostavimo početak Hristove nauke i da se damo na savršenstvo: da ne postavljamo opet temelja pokajanja od mrtvijeh djela, i vjere u Boga,
Nauke krštenja, i metanja ruku, i vaskrsenija mrtvijeh, i suda vječnoga.
I ovo ćemo učiniti ako Bog dopusti.
Jer nije moguće one koji su jednom prosvijetljeni, i okusili dara nebeskoga, postali zajedničari Duha svetoga,
I okusili dobre riječi Božije, i sile onoga svijeta, i otpali,
Opet obnoviti na pokajanje, jer sami sebi nanovo raspinju i ruže sina Božijega"
( Jevrejima 6. 1 - 6 )

Dakle, polaganje ruku je "POČETAK HRISTOVE NAUKE" odnosno, polaganje ruku se vrši na čoveka koji se obraća Bogu i stupa u službu njemu, u propovedanju jevanđelja.

Apostol govori u kontekstu otpada, da onaj na koga su jednom stavljenne ruke - treba da napreduje ka savršenstvu, a ne ponovo da se vraća nazad u stanje u kome je pre bio, da bi se moralo opet činiti ono kroz šta je već prošao, pokajanje, krštenje, polaganje ruku..itd..

Kome verovati, Miretu, ili reči Božjoj?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ocemu ti Marko?


Mi verujemo da je Hristos licno prisutan u hlebu i vinu. Jedino sto mi nemamo formulu po kojoj se vrsi pretvaranje a katolici imaju...

Mire, jedno je verovati da je Hristos prisutan prilikom primanja sibola Njegovog tela i krvi, a drugo je verovati da se hleb i vino pretvaraju u Hristovo telo i krv.
Objasni nam dali verujete da je Hristos samo prisutan, a to i mi verujemo, ili da se hleb i vino pretvaraju u Hristovo telo?


Nama je te obrede dao Bog...
[/QUOTE]

Pa nije ga dao samo vama, nego ga je dao i katolicima i svima hriscanima.


Marko ti dobro znas da je euharistija zamena za pashu i da su jevreji u taj dan pili vino a ne sok kao vi!

Otkuda ti znas sta su Jevreji pili za vreme pashe. Zar ne znas da su jeli i hleb beskvasni, jer nisu hteli u njemu da imaju kvasac. A sto je vino nego pokvareni grozdjani sok. Moze li ono predstaviti cistotu Hristove krvi?

Sto se tice pranja nogu, Pavle je u svom objasnjenju prakse ni ne spominje,
Nigde se ne spominje neka praksa pranja nogu, dakle ona i ne postoji! To je bio obicaj da se operu noge posle ulaska u kucu, i to oni rade, a ne ritual koji je Hristos zapovedio.

Mire, izgleda da ti nikad nisi procitao celo Sveto pismo. Kako mozas reci da se pranje Nogu nigde i ne spominje? A sta je ovo:
"Kad dakle ja oprah vama noge Gospod i ucuitelje, i vi ste duzni jedan drugome prati noge. Jer ja vam dadoh ugled da i vi tako cinite, kao sto ja vama ucinih." Jovan 13, 14.25.


Pa otkuda ti mozes reci ovo: "Nigde se ne spominje neka praksa pranja nogu".
Da li ti je i ta izjava od Boga data?
Mire brate, poneki put dajes lakomislene izjave koje se suprote jesnim istinsama Biblije. Vidis da to nije dobro.



Marko, nemas primer polaganja ruku ;)

I nemam ja sta da lutam, ja imam predanje, a vi lutate sto se oslanjate samo na Pismo, jer tamo ne pise kako se to obavlja.[/QUOTE]


Bravo Mire. Ako imas predanja imas i veliko podrucje u kome zaista mozes da lutas.
Hristos nije rekao verujte me kao sto predanja rekose, neko verijete kao sto Pismo rece.

Mire, svakako da imamo polaganje ruku na bolesne i na propovednike jevandjelja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Objasni nam dali verujete da je Hristos samo prisutan, a to i mi verujemo, ili da se hleb i vino pretvaraju u Hristovo telo?

Verujemo da se pretvaraju.

Pa nije ga dao samo vama, nego ga je dao i katolicima i svima hriscanima.

A zasto onda vi nemate te obrede?

Otkuda ti znas sta su Jevreji pili za vreme pashe.

Kazu rabini!

Jevreji nikada, ali bas nikada, nisu pili grozdjani sok pri slavljenju Pashe! Za vreme ovog praznika cak i deca piju vino!

Malo se informisi.

Zar ne znas da su jeli i hleb beskvasni, jer nisu hteli u njemu da imaju kvasac.

NETACNO!

Gospod je zapovedio Jevrejima:

"Prvoga mjeseca četrnaesti dan navečer počnite jesti prijesne hljebove, pa do dvadesetprvog dana istoga mjeseca navečer" (Izlaska 12, 18.)

A u Evandjelju se kaze:

"Približavaše se praznik beskvasnih hlebova zvani Pasha" (Lk. 22, 1.) i "Bijahu još dva dana do praznika Pashe i beskvasnih hljebova; i tražahu prvosveštenici i književnici kako bi ga na prevaru uhvatili i ubili. Ali su govorili: Ne o prazniku, da se narod ne bi pobunio. "(Mk. 14,1-2)

Iz Evandjelja se vidi da je Hristos izvrsio
tajnu veceru pre nego sto je nastupio jevrejski praznik Pashe.

A kao sto se vidi iz knjige Izlaska, Jevreji su beskvasne hlebove pocinjali jesti tek na Pashu, koja se slavi 14. dana prvoga meseca Nissana i to uvece.

U tekstu Sv. Pisma, na grckom se od 1. veka prosfora - hleb za Liturgiju, naziva ARTOS - i to je kvasni hleb, za razliku od AZIMON - sto je pogaca bez kvasca.

Simeon Solunski navodi evandjelje od Luke, 22. glava 19. stih, gde se kaze: "Uzevši hleb (ARTOS) zablagodari, razlomi i dade im govoreći: Ovo je tijelo moje koje se za vas lomi; ovo činite meni za spomen. "

I u Katolickoj crkvi je sve do 8. veka bio u upotrebi iskljucivo kvasni hleb.

A sto je vino nego pokvareni grozdjani sok. Moze li ono predstaviti cistotu Hristove krvi?

Vec sam dokazao da su ucenici pili prevrelo vino, i ti nisi to oborio, niti mozes.

Postoji tema koja se time bavi i vec smo vas odavno oborili tamo!

Evo ti samo jedan stih:

"Tako i sveštenici treba da su pošteni, ne dvojezični, ne koji mnogo vina piju, ne lakomi na dobitak okaljan"

Zamisli Pavle im zabranjivao DA PIJU SOK:)

Ovo je smesno sta pricate!



Evo ti dokaz i da se tokom Euharistije koristilo alkoholno vino:


"А кад се скупите на једно место, не једе се вечера Господња.
Јер сваки своју вечеру узме најпре и једе, и тако један гладује а други се опија.
"

*Koristi se rec: μεθύει
Koja doslovno znaci ''pijan''.

Evo njeno pojavljivanje u drugom stihu, a koje se odnosi na alkohol:

''Jer ovi nisu pijani (μεθύει) kao što vi mislite, jer je tek treći sat dana;'' (dela 2:15)

Ako hoces proveri na grckom!
Radi se o vinu koje "opija"!


Evo ti dokaz da za Bogosluzenje Bog i u SZ zapoveda upotrebu prevrelog vina:

''I za te novce uzmi šta god zaželi duša tvoja, goveda, ovaca, vina ili drugog jakog pića, i šta god bi zaželela duša tvoja, pa jedi onde pred Gospodom Bogom svojim, i veseli se ti i dom tvoj.'' (Ponovljeni zakoni 14:26)

U izvornom tekstu stoji rec: ū·ḇaš·šê·ḵār
Koja doslovno znaci 'jako vino'.


Evo jos jedno mesto pojavljivanja te reci (dokaz da se radi o alkoholu):

''Ali se i oni zanose od vina, i posrću od silovitog pića: sveštenik i prorok zanose se od silovitog pića, osvojilo ih je vino, posrću od silovitog pića, zanose se u prorokovanju, spotiču se u suđenju.'' (Isaija 28:7).

Biblija dozvoljava upotrebu alkoholnog vina cak i u Bogosluzenju, ali zabranjuje njegovu zloupotrebu.

Mire, izgleda da ti nikad nisi procitao celo Sveto pismo. Kako mozas reci da se pranje Nogu nigde i ne spominje?

Nisam ja rekao da se nigde ne spominje, vec da taj obred Pavle nije spomenuo. On je naveo sta je primio predanjem da drzi i to je Euharistija, ali obred pranja nogu nije pomenuo, jer to nije obred. To je obicaj koji su jevreji praktikovali da peru noge onima koji im ulaze u kucu, jer su ljudi nosili sandale a ulice su bile prasnjave.

Vi ste od obicaja napravili obred!


A sta je ovo:
"Kad dakle ja oprah vama noge Gospod i ucuitelje, i vi ste duzni jedan drugome prati noge. Jer ja vam dadoh ugled da i vi tako cinite, kao sto ja vama ucinih." Jovan 13, 14.25.

To je pouka o poniznosti. Hristos je ucinio ono sto su sluge bile duzne ciniti. Sluga je svakom gostu prao noge, i to nije obred vec obicaj u jevreja.

To dakle nije zapovest!


Pa otkuda ti mozes reci ovo: "Nigde se ne spominje neka praksa pranja nogu".
Da li ti je i ta izjava od Boga data?

Sve sto mi govorimo je od Boga dato! A to se dokazuje nasim postovima koje vi ne mozete oboriti!

Mire brate, poneki put dajes lakomislene izjave koje se suprote jesnim istinsama Biblije. Vidis da to nije dobro.

Vidim Marko da vi nikakvih dokaza nemate za svoje tvrdnje cak ni po pravilu "sole scripture".

Bravo Mire. Ako imas predanja imas i veliko podrucje u kome zaista mozes da lutas.

Pavle kaze: "predadoh vam sto i primih... da Hristos uze casu..." - dakle govori o Euharistiji.

A kako je on to primio?

Da li usmenim ili pisanim putem???

Naravno, primio je to usmeno!

Onda je po tebi i Pavle zalutao covek!

Marko, postoji usmeno predanje crkve, a ono sto su apostoli pisali nije Sveto Pismo!!! To je tumacenje Pisma kao sto je i Talmud!


Hristos nije rekao verujte me kao sto predanja rekose, neko verijete kao sto Pismo rece.

To onda kazi Pavlu!

On je primio sve "usmenim predanjem" a ne Pismom!!!


Mire, svakako da imamo polaganje ruku na bolesne i na propovednike jevandjelja.

Imate Marko, ali ne vrsite to po pravilu, jer nemate ni zapisano kako se to radi!

Hristos govori o simbolima njegovog tela i krvi kojima se obeležava njegova smrt na krstu.
Laodikeja..

Krstenje je simbol umiranja i vaskrsenja tj. radjanja i novoga zivota. Ali je takodje u tom cinu prisutan i sam Bog putem svog Svetog Duha.

Znaci da ni krstenje nije puka simbologija!

To je dogadjaj kod koga se stvarno desava "krstenje Duhom", odnosno silazak samog Boga na coveka i sjedinjavanja sa njim!

Covek krstava vodom, a Bog krstava Duhom Svetim! I Bog je prisutan u toj vodi!

Tako se i u obredu Euharistije, Bog sjedinjuje sa covekom putem hleba i vina, koji ukazuju na sjedinjavanje Boga i coveka, na primenu vrednosti njegove prolivene krvi! To se desava i doslovno, svakoga puta kada se ritual izvrsi!

Vi odbacujete mistiku i shvatate to simbolicki! Mi to ne shvatamo simbolicki, vec kao doslovnu prisutnost Boga u hlebu i vinu!

Ni jedno ni drugo nije puki simbolizam.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam da li si namerno ili slucajno izvrnuo moje reci, necu u to da ulazim, ali evo sta sam ja stvarno napisao:

Hristos govori o simbolima njegovog tela i krvi kojima se obeležava njegova smrt na krstu.

Naravno, onaj ko iskreno čistog i obraćenog srca uzima ove simbole,
on u tim trenutcima doživljava istinske Božje blagoslove, u kojima sam Duh Sveti deluje na čoveka, i obnavlja zavet koji je čovek učinio krštenjem.

Dakle, Duh Sveti jeste prisutan, i on deluje u ;oveku, ali on nije u hlebu i vinu, vec putem tih simbola, odnosno - tog covekovog cina uzimanja deluje na covekov um i srce.

Posebno nema govora o transupstancijaciji ili bilo kakvom stvarnom pretvaranju hleba i vina u stvarno Hristovo telo i krv.

Vecerom Gospodnjom se obelezava Hristova smrt, jer tako pise: "Jer kad god jedete ovaj hleb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete" ( 1 Korincanima 11. 26 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam da li si namerno ili slucajno izvrnuo moje reci, necu u to da ulazim, ali evo sta sam ja stvarno napisao:

Hristos govori o simbolima njegovog tela i krvi kojima se obeležava njegova smrt na krstu.

Naravno, onaj ko iskreno čistog i obraćenog srca uzima ove simbole,
on u tim trenutcima doživljava istinske Božje blagoslove, u kojima sam Duh Sveti deluje na čoveka, i obnavlja zavet koji je čovek učinio krštenjem.

Dakle, Duh Sveti jeste prisutan, i on deluje u ;oveku, ali on nije u hlebu i vinu, vec putem tih simbola, odnosno - tog covekovog cina uzimanja deluje na covekov um i srce.

Posebno nema govora o transupstancijaciji ili bilo kakvom stvarnom pretvaranju hleba i vina u stvarno Hristovo telo i krv.

Vecerom Gospodnjom se obelezava Hristova smrt, jer tako pise: "Jer kad god jedete ovaj hleb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete" ( 1 Korincanima 11. 26 ).
Ladikeja...

Nisam ja nista izvrnuo, nego ti rekoh kako verujemo i zasto.

Mi ne verujemo da je on samo prusutan tokom tog cina duhovno, vec se desava i fizicka promena tih simbola, hleba i vina (kako ih vi nazivate) u stvarno telo i krv Hristovu.

A zasto tako verujemo?

Pa da bi covek ziveo u Hristu, i Bog.mora ziveti u njemu. Mora doci do fizickog sjedinjenja.

Ako do toga ne dodje, covek zbog svoje gresne pale prirode nemoze biti u stanju da zivi pravednim zivotom.

On moze pokusati, ali ne moze to postici..

On dakle mora ziveti Hristovim zivotom. A to je moguce samo usvajanjem Hristove prirode.

I zato on u sebe prima telo i krv Hristovu doslovno..

Ovo nije nikakva sablazan, kako je vi predstavljate..

Ne secas li se da su i svestenici jeli zrtvovano meso u hramu?

Zar nisu i jevreji "jeli pashu" odnosno zrtvovano jagnje???

Meso se jede, a meso je Hristovo telo. I mi na taj nacin usvajamo Hristovu prirodu.

Naveo si reci iz 1. Korincanima 11, ali ne do kraja. Dvadeset i deveti stih kaze:

"Jer ko jede i pije nedostojno, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tijela Gospodnjega."

Ako nisi napravio razliku izmedju "obicnog hleba" i "osvecenog hleba" koji je telo Hristovo, primices osudu!

Isto tako, ako ga jedes kao obicnu hranu jer si samo "gladan", ili pijes vino da se napijes , Pavle kaze da ces primiti osudu.

Postoji jasna razlika izmedju osvecenog i obicnog hleba. A to je zato sto nisu samo simboli.

Kad bi to bili obicni simboli, mogli bismo da jedemo koliko hocemo..

Naprotiv, to su sada postall Hristovo telo i krv, a mi moramo onda imati strahopostovanje prema tome.. To su sada sveti sakramenti!

Vi ovo ne razumete, pa se samim tim odnosite i ponasate kao prema necemu nebitnom, i cak tvrdite da ni forma nije bitna, pa mozete umesto hleba uzeti cips a umesto vina sok.

To je blasfemija!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je onda strasno, kanibalzam u pravom smislu te reci.
Pitam se koliki je to Hristos kada sece svoje meso, i cedi svoju krv, da bi se toliki ljudi najeli i napili njegovog stvarnog mesa i krvi.

Mire, u to moze da veruje samo krajnje neuropsihijatrijski bolesna osoba.
Izvini sto to kazem, ali to verovanje moze da se jedino tako okarakterise.

Izvuci se iz tog stanja sto pre, i neka ti Bog da da shvatis pogresnost takvog bezumnog ucenja.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
To je onda strasno, kanibalzam u pravom smislu te reci.
Dali ti uopće znaš što pričaš

Pitam se koliki je to Hristos kada sece svoje meso, i cedi svoju krv, da bi se toliki ljudi najeli i napili njegovog stvarnog mesa i krvi.

Zar ti više nepoštuješ ni Krista , ni njegove rječi , evo date potsjetim štoje Isus rekao: Kada dođe Dan beskvasnih kruhova, u koji je trebalo žrtvovati pashu, Isus posla Petra i Ivana i reče im: “Hajdete, pripravite nam da blagujemo pashu”. (…) Oni odu, nađu kako im je rekao, i pripraviše pashu. Kada dođe čas, sjede Isus za stol i apostoli s njim. I reče im: “Svom sam dušom čeznuo ovu Pashu blagovati s vama prije svoje muke. Jer kažem vam neću je više blagovati dok se ona ne završi u kraljevstvu Božjem” (…) I uze kruh, zahvali, razlomi ga i dade im govoreći: “Ovo je tijelo moje koje se za vas predaje. Ovo činite meni na spomen”. Isto tako, pošto večeraše, uze čašu govoreći: “Ova čaša novi je Savez u mojoj krvi koja se za vas prolijeva” (Lk 22,7-20).

Mire, u to moze da veruje samo krajnje neuropsihijatrijski bolesna osoba.
Izvini sto to kazem, ali to verovanje moze da se jedino tako okarakterise.

Ti hoćeš reći daje sam Krist sa apostolima trebao završiti na psihijtriji jer nisu bili uračunljivi
pa toje strašno

Izvuci se iz tog stanja sto pre, i neka ti Bog da da shvatis pogresnost takvog bezumnog ucenja.

Po tvome i Isus je bijo bezuman , jer je tražijo od učenika da to čine njemu na spomen , zar ne vidiš kakvo pogrešno mišljenje imaš

Ja mislim ovako :"Euharistija je , lomljenje Kruha i prinošenje vina najveća dragocjenost koju je Bog mogao darovati nama . Zar se uopće može zamisliti veća dragocjenost od neprestana Božjega darivanja pod prilikama kruha i vina svima koji Ga trebaju, traže i čeznu za Njim?!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar ti više nepoštuješ ni Krista , ni njegove rječi , evo date potsjetim štoje Isus rekao:

Šta hoćeš reći da je kruh bukvalno Isusovo tijelo i vino krv?

To je magijsko shvatanje pričesti, to su simboli tijela i krvi, a ne da je Isus bukvalno u tom kruhu i vinu.

Svaki obred ima za cilj da ljude usmjeri na vječne istine i Isusa,a ne da se od toga pravi magija i da neko smatra da je to bukvalno Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je onda strasno, kanibalzam u pravom smislu te reci.
Pitam se koliki je to Hristos kada sece svoje meso, i cedi svoju krv, da bi se toliki ljudi najeli i napili njegovog stvarnog mesa i krvi.

"Kanibalizam" i "ljudska zrtva" su zapravo bile reci cesto izgovarane protiv ranih Hriscana. Ranohriscanski apologeti su se bavili njima, ali nisu poricali transupstancijaciju.

Hriscani su zato i stradali, jer im se pripisivao primitivizam i "kanibalizam" , i zato su i bili nazivani kugom drustva i ljudozderima! Pripisivali su im se tajni obredi i "zrtvovanje"!

Vi se danas stavljate na stranu onih koji su ih progonili!



Teoloski...

Hristos je od jednog hleba napravio sedam hlebova i od jedne ribe, i jos je preteklo! Tako je i njegovo telo svagda prisutno u euharistiji i daje se svima!

On je svoje telo dao "za zivot sveta", da bi i ti mogao biti "kao i on"!

Kako ti mozes biti "obucen u Hrista" ako mu telom ne budes slican?

Hoces reci da se ti mozes duhovno obuci, a telesno ne moras biti kao i on?

Koja je razlika u preobrazavanju tela u Hristovo telo (sto ce se desiti vaskrsenjem) ili u jedenju istog danas?

Nikakva!

Desava se isti proces, bilo transfuzijom ili zamenom tkiva u organizmu???

I Jehovini Svedoci veruju da je jedenje isto sto i transfuzija.

Shvatas li da je to isto?

Ono sto pojedes to i postajes!
I ono sto u tebe udje na bilo koji nacin to apsorbiras. To je naucno dokazano!

Zemaljska hrana koju jedemo se dakle ugradjuje u nase telo, i ona nas hrani, i po njoj zivimo i prezivljavamo. Ali Hristovim telom mi ne hranimo samo svoje tijelo (kao sto to cinimo s drugom hranom), vec hranimo i svoju dusu.

___________________________________________
"kanibalizam = konzumacija mesa pripadnika iste vrste... ... Kod ljudi ...razlog mu je obično verske prirode...")
___________________________________________

I ovde se radi o sotonskom izvrtanju euharistije! djavo sve radi da Hriscansko (judejsko) zgadi ljudima!

Cak i "Divljaci" po dzunglama, konzumacijom ljudskog mesa hrane iskljucivo svoju dusu. Ne zanimaju njih kalorije, nego "hrabrost" itd.. To je dakle "verski obicaj".

Ali iza toga stoji i ubistvo, i zato je kanibalizam nesto morbitno, ne zbog toga sto bi jedenje bilo strasno! Vec zbog toga sto se time ubija nevina osoba.

I sotona zna koliko je to strasno, zato je u versku praksu ubacio i nasilno ubistvo da bi zgadio ljudima i samu pomisao na to!

Mire, u to moze da veruje samo krajnje neuropsihijatrijski bolesna osoba.
Izvini sto to kazem, ali to verovanje moze da se jedino tako okarakterise.

Neuropsihijatrija vam nije jaca strana!
Dokazano je da ono sto jedes to si ti.

Ako je psiholoski nenormalno verovati da ono sto jedes to i postajes, onda nauka to ne bi potvrdjivala!

Koja je razlika pojesti ili transplantirati?

Onda bi i transplantacija bila greh i Jehovini svedoci bi bili u pravu kad odbijaju transplantaciju,

Shvatas li ti da je sva odbojnost prema kanibalizmu potekla od toga da iza toga stoji ubistvo coveka i to cesto ritualno!

A ovde nema ubistva, vec nam Hristos daje svoje telo!

Izvuci se iz tog stanja sto pre, i neka ti Bog da da shvatis pogresnost takvog bezumnog ucenja.

Dobro rekose fariseji: "ovo je tvrda nauka, ko je moze slusati?"

Ti treba da se izvlacis!


Nevezano za temu...

Evo nadjoh da su jos 107. pre konstantina (za vreme progona) Hriscani imali "sveto posudje". Jadni Hriscani, mislili su da predmeti mogu biti "posveceni":

"Neka sveto posuđe ne dotiče drugi već posvećeni i
Gospodinu prikladni muževi.
Veoma je nedostojno da Gospodnje posvećeno posuđe
primaju neki drugi, već Gospodnji službenici i
Njemu posvećeni muževi, da se Gospodin ne razljuti
nad tolikom drskosti, te nametne nevolje svojem puku,
te tako oni čak još oni, koji nisu pogriješili, trpe
i stradaju od zla, jer vrlo često pravedni stradaju za bezbožne." (Poslanica Pape Sikista , izmedju 117-126 n.e)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, neozbiljan si, i veruješ u ljudske izmišljotine, jer Isus govori o jedenju HLEBA i VINA, a ne o jedenju mesa.

"JER KAD GOD HLEB OVAJ JEDETE I OD CASE PIJETE SMRT GOSPODNJU OBZNANJUJETE"
 
Natrag
Top