Koja Crkva spasava?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
NE GOVORIŠ ISTINU
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
H3091
יְהוֹשֻׁעַ יְהוֹשׁוּעַ
yehôshûa‛ yehôshûa‛
yeh-ho-shoo'-ah, yeh-ho-shoo'-ah
From H3068 and H3467; Jehovah-saved; Jehoshua (that is, Joshua), the Jewish leader: - Jehoshua, Jehoshuah, Joshua. Compare H1954, H3442.
Total KJV occurrences: 218
______________________
JAHVE SPAŠAVA
ne SIN G Yehošua
NEGO BOG JEDINI OTAC JHVH
__________________________


KOLIKO OSOBA SA IMENOM - ISUS - ima u Bibliji?
ČITAJ Daničić Karadžić - ISUS U SZ
____________________________

http://biblija.biblija-govori.hr/?term=Isus&prijevod=sve&trazi=Tra%C5%BEi#
=============================

vidi vidi vidi!!!!!!!!!!
JOŠ Jedna osoba u NZ DIJELI IME SA BOGOM OCEM
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOLOŠANIMA 4,11

Pozdravlja vas i ISUS, zvani Just. Od onih koji su iz obrezanja samo su mi ovi suradnici na kraljevstvu Božjemu, oni mi bijahu utjehom.

?????????????????
ŠTO je TAJ - JUST - koji je ISUS
zato jer DIJELI IME SA BOGOM OCEM JHVH??????


ŠTO su svi ovi ljudi ZATO jer dijele IME sa Bogom JHVH?
IZAIJA = Jah je spasio

JEREMIJA = Jah će ustati

JUDA = Jeh Judah

ADONIJA = gospodar (tj štovatelj) od Jah

URIJA = plamen od Jah

AHIJA = brat (koji je, štovatelj) od Jah

AMASJA = Snaga od Jah

HANANIJA = Jah je omiljen

GEDALIJA = Jah je postao velik

ILIJA = Bog Jahve

JOŠUA – ISUS = Jahve-spašen

JEHU = Jehova (je) On

JEHDEJA = Jedinstvo Jah

JOJAKIM = Jah će uspostaviti

ABIJA = otac (koji je obožavatelj) od Jah

JOŠAFAT = Jahve-sudi

JORAM = Jahve-podigne

AHAZJA = Jah je oduzeo

JOAŠ = Jahve ispalio

UZIJA = Snaga od Jah

JOTAM = Jehova (je) savršen

EZEKIJA = ojačan od Jah

JOŠIJA = osnovan od Jah

JEHONIJA = Jah će uspostaviti


----------------------------------------------------------------------------


Teoretičari TTT sa stihom – JEDNO -
dokazuju da je SIN Isus = OTAC Bog Jahve.
-----------------------------------------------------------
Time sami sebi rade kontradikciju.
JER – osnova TROJSTVA kaže:
Otac NIJE Sin – Sin NIJE Otac!
----------------------------------------------------------------
A nedostaje im – TREĆI – JEDAN!
Gdje ima stih
Otac i Sin i SD su JEDNO?
______________________________________

i
LJUDI su JEDNO sa BOGOM
jel TO po tvojoj analogiji znači
LJUDI SU BOGOVI?
=============================

IVAN 17,11

Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi.

Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao:

DA BUDU JEDNO KAO I MI.



IVAN 17,21

DA SVI BUDU JEDNO KAO ŠTO TI, OČE, U MENI I JA U TEBI,

neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao.



IVAN 17,22

I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima:

DA BUDU JEDNO KAO ŠTO SMO MI JEDNO -


==============================

i LJUDI su JEDNO sa Sinom od Boga Oca JHVH
G Yehošuom
dal TO znači da su LJUDI = G Yehošua?
____________________________________

Problem nije što Piramida ovo sve razumije, nego što svi mi mislimo da razumijemo a ne razumijemo uopće?

Gospodine piramida , mismo ovde svi tu da DISKUTIRAMO ,a ovo što ti pišeš nema nikakvog smisla . Ako ne znate objasniti to što lupetate, nemojte ni započinjati.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo da li je tačna Piramidina tvrdnja - DA ISUS NIJE SPASITELJ, VEĆ SAMO JAHVE.

"Ne za dela pravedna koja mi učinismo, nego po svojoj milosti spase nas banjom prerođenja i obnovljenjem Duha Svetog, Kog izli na nas obilno kroz Isusa Hrista Spasitelja našeg" ( Titu poslanica 3. 5 - 6 )

"A sad se pokaza u dolasku Spasitelja našeg Isusa Hrista, koji raskopa smrt, i obasja život i neraspadljivost jevanđeljem" ( 2 Timotiju 1. 10 )

"Jer je naše življenje na nebesima, otkuda i Spasitelja očekujemo Gospoda svog Isusa Hrista" ( Filibljanima 3. 20 )

ITD............
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Problem nije što Piramida ovo sve razumije, nego što svi mi mislimo da razumijemo a ne razumijemo uopće?

Gospodine piramida , mismo ovde svi tu da DISKUTIRAMO ,a ovo što ti pišeš nema nikakvog smisla . Ako ne znate objasniti to što lupetate, nemojte ni započinjati.
TO što sam ti dao je HEBREJSKI riječnik
koji jasno kaže da
YEHOŠUA NE znači - GOSPOD spašava
NEGO
JHVH spašava
_________________________

TKO JE BOG KOJI JE SPASIO MRTVOGA G Yehošuu
kad je G Yehošua UMRO????

______________________
??????????????????????

sad će ti maca opet papati NEistinita jezika?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da vidimo da li je tačna Piramidina tvrdnja - DA ISUS NIJE SPASITELJ, VEĆ SAMO JAHVE.
iznosiš LAŽI
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
daj taj moj post u kojem ja kažem
da ISUS NIJE SPASITELJ
______________________
ALI - ako TAJ moj post NE NAĐEŠ
onda je OČITO da ti JESI - obični IZMIŠLJIVAČ NEISTINE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_______________________________________________

JHVH je JEDINI VRHOVNI SPASITELJ zato je je JEDINI BOG
______________________________________________
ALI
JHVH daje ljudima mnoge spasitelje

među njima je i SIN kao spasiteljl
ALI NE - JEDINI spasitelj
___________________
Bog Jedini Otac JHVH je:

=============================
UZVISIO

IZVEO

POSLAO

KAO SPASITELJA GOSPODINA JEHOŠUU
--------------------------------------------------------------

DJELA APOSTOLSKA 5,31

NJEGA BOG DESNICOM SVOJOM

UZVISI ZA ZAČETNIKA I SPASITELJA

da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

DJELA APOSTOLSKA 13,23

Iz njegova potomstva

IZVEDE BOG PO SVOM OBEĆANJU IZRAELU

SPASITELJA, ISUSA.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. IVANOVA 4,14

I mi smo vidjeli i svjedočimo da je

OTAC POSLAO SINA KAO SPASITELJA SVIJETA.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, i Ja cu zednome dati iz izvora vode zive zabadava. Koji pobedi dobice sve,I BICU MU BOG, I ON CE BITI MOJ SIN." Otkrivenje 21,6.7.

"EVO CU DOCI SKORO, blago onome ko drzi reci prorostva knjige ove." Otkr. 22,7.

"EVO CU DOCI SKORO, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim.
JA SAM AFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, PRVI I POSLEDNJI." Otkr. 22,12.13.

Biblija jasno tvrdi:
Da je Gospod Isus Hristos, ALFA I OMEGA, potvrdjuje i to sto CE samo ON KAO BOG PONOVO DOCE I DA CE ON BITI BOG pobednicima.

Da se to odnosi na Hrista dokazije Njegova izjava :EVO CU DOCI SKORO.
I Onaj koji ce skoro doci ponovo izjavljua: JA SAM ALFA I OMEGA.
To je jasno kao beli dan.

Ne postoje dokazi koji bi pobili verodostojnost ovih Hristovih izjava.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
NASTAVAK
Zalosno je, ali i to je istina, da su najpre jevrejski svestenici doneli presudu da Isus bude ubijen:

“A glavari svestenicki i staresine i sav zbor, trazahu lazna svedocanstva za Isusa da bi ga ubili.” (Matej 26,59) Kada im je Pilat ponudio Varavu ili Hrista, ponovo “Glavari svestenicki i staresine nagovorise narod da iste Varavu a Isusa da pogube.”
(Matej 27,20)

Za vreme Hristovog raspeca narod je vikao: “Ti koji crkvu razvaljujes i za tri dana nacinjas pomozi sam sebi; ako si Sin Bozji, sidji s krsta.” (Matej 27,40) Sto je tako postupio neuki narod, koji je bio nagovoren, ne treba da nas mnogo iznenadjuje, medjutim, uceni svestenici i zakonici nisu bili nimalo bolji. “A tako i glavari svestenicki s knjizevnicima i staresinama podsmevajuci se govorahu: Drugima pomaze, a sebi ne moze pomoci. Ako je car Izrailjev neka sidje sada s krsta pa cemo ga verovati.” (Matej 27,41.42)

Na veliko iznenadjenje, dok su svestenici predvodili narod i svi zajedno hulili na Hrista, mnogobozaki Rimljani bili su izuzetci. Najpre, sudija Pilat sve je ucinio da sudi pravedno i pokusao je na svaki nacin da oslobodi Hrista. Medjutim, taj neznabozac nikako nije mogo da promeni odluku razjarene mase koja je verovala da iskreno sluzi Bogu, da se smiluju i oslobode nevinog Veroucitelja. U ovoj drami spominju se jos neki neznabozci, Rimljani: “A kapetan i koji s njim cuvahu Isusa videvsi da se zemlja trese i sta bi, poplasise se vrlo govoreci: zaista ovaj bese Sin Bozij.” (Stih 54)

Dok su Rimljani pod utiskom onoga sto se zbivalo bili toliko osvedoceni da su javno priznali da je Hristos Sin Bozij, “jevrejske vodje su ostale nepromenjene dogadjajima kojih su bili svedoci. Njihova mrznja prema Isusu nije oslabila. Tama koja je obavila Zemlju prilikom raspeca nije bila gusca od one koja je obuzimala umove svestenika i poglavara.” (Ceznja vekova, str. 770. org)

Ove cinjenice primoravaju nas da ozbiljno razmislimo o sebi
, svom licnom spasenju i o veri u koju verujemo. Formalizam, ne vredi nista - a vecina hriscana savremenog sveta su formalisti. Vrsenje nekih verskih obreda ne dokazuje da imamo i zivotvornu veru, za koju smo spremni, ako je potrebno, da i vlastiti zivot polozimo.

Posto je u Hristovo vreme celo jevrejsko svestenstvo, pogresilo i otpalo od istine, zar ne vidimo da to u nase vreme jos vise moze i nama da se dogodi?

Jevrejskim svestenicima, ni cuda koja su se pred njihovim ocima desavala, kao sto su: gusta tama na horizontu, zemljotres, vaskrsenje pojedinih mrtvih, koji su se pojavili u gradu; nisu pomogla da shvate svoju zabludu i iznenadjujuci otpad. Buduci da su bili toliko okoreli u svom otpadu i bezumlju, nista nije moglo promeniti njihove misli i osecanja, dovesti ih do pokajanja i prihvatanja nepobitne istine. Zar je zaista moguce da su mnogobosci koji ni u svojoj religiji nisu bili svestenici, bili u stanju da prepozju istinu, a uobrazeni i otpali jevrejski svestenici nisu mogli ni da je makar malo nazru?
Mnogi hriscani ce na kraju ljudske istorije biti primorani da ponove ove prorocke reci: ”Zetva je prosla, leto minulo, a mi se ne izbavismo.” (Jeremija 8, 20)
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
TO što sam ti dao je HEBREJSKI riječnik
koji jasno kaže da
YEHOŠUA NE znači - GOSPOD spašava
NEGO
JHVH spašava
_________________________

TKO JE BOG KOJI JE SPASIO MRTVOGA G Yehošuu
kad je G Yehošua UMRO????

______________________
??????????????????????

sad će ti maca opet papati NEistinita jezika?

Zašto bimi bijo neistinit jezik , zato što dajem dokaze iz Biblije daje ISUS BOG .
Kakve ti Biblijske dokaze daješ da ISUS nije BOG , u Bibliji nigde nepiše ISUS nije Bog , daj taj stih , dokaži stihom gde piše Isus nije Bog
Ovi stihovi koje je napisao Marko jasno govore daje isus Bog , odi i pročitaj evoti gdeje to napisao
http://serbianforum.org/threads/alfa-i-omega-otac-ili-sin.234163/page-60#post-2193749
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo ko laže - Piramida ili ja, i da li je, ili nije napisao "da Isus nije spasitelj"


______________________
JAHVE SPAŠAVA
ne SIN G Yehošua
NEGO BOG JEDINI OTAC JHVH
__________________________

Dakle, Piramida tvrdi da je Jahve jedini spasitelj, a ne Sin.

Ja sam za razliku od toga dao biblijske dokaze, da se za Isusa kaže - da je on spasitelj.

Ali hajde da sagledamo kontekst.

Biblija uči - da su i BOG OTAC, i GOSPOD ISUS, pa i SVETI DUH - SPASITELJ, jer čine jednoga Boga, i obostrano sarađuju u čovekovom spasenju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Koji Njega veruje ne sudi mu se, A KOJI NE VERUJE VEC JE OSUDJEN, JER NE VEROVA U IME JEDINORODNOGA SINA BOZIJEGA.
A sud je ovaj: sto VIDELO DODJE NA SVET,I LJUDIMA OMILJE VECMA TAMA nego li videlo, jer njihova dela behu zla.
Jer svako koji zlo cini mrzi na videlo i ne ide ka videlu da ne pokaraju dela njehovih, jer su zla.
A ko istinu cini ide ka videlo, da se vide dela njegova, jer su u Bogu ucinjena."
Jovan 3,18-21

"JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, i Ja cu zednome dati iz izvora vode zive zabadava. Koji pobedi dobice sve,I BICU MU BOG, I ON CE BITI MOJ SIN." Otkrivenje 21,6.7.

"EVO CU DOCI SKORO, blago onome ko drzi reci prorostva knjige ove." Otkr. 22,7.

"EVO CU DOCI SKORO, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim.
JA SAM AFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, PRVI I POSLEDNJI." Otkr. 22,12.13.

Biblija jasno tvrdi:
Da je Gospod Isus Hristos, ALFA I OMEGA, potvrdjuje i to sto CE samo ON KAO BOG PONOVO DOCE I DA CE ON BITI BOG pobednicima.

Da se to odnosi na Hrista dokazije Njegova izjava :EVO CU DOCI SKORO.
I Onaj koji ce skoro doci ponovo izjavljua: JA SAM ALFA I OMEGA.
To je jasno kao beli dan.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top