Koja Crkva spasava?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
KO JE NAS SPASITELJ?

JER SAM JA GOSPOD BOG TVOJ... SPASITELJ TVOPJ.” Isaiaja 43,3.

“Blagodat, milost, mir od Boga Oca I GOSPODA ISUSA HRISTA SPASA NASEGA.” Titu 1,4

“Nego napredujte u blagosati i poznanju Gospoda nasega I SPASA ISUSA HRISTA. Njemu SLAVA sada i u sva vremena.” 2. Petrova 2,18.

KO VERUJE SINA IMA ZIVOT VECNI
, KO NE VERUJE Sina nece videti zivota,
nego gnev Boziji ostaje na njemu.” Jovan 3,36.

“Da je na znaje svima vama I svem,u narodfu Izraikljevu, da u ime ISUSA HRISTA, kojega vi raspeste, kojega Bog podize iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla, I NEMA NI U JEDNOME DRUGOM SPASENJE.

JER NEMA DRUGOG IMENA POD NEBOM DANOG LJUDIMA KOJIM BI SE MI MOGLI SPASITI.” Dela 4,10-12.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
KO JE NAS SPASITELJ?

JER SAM JA GOSPOD BOG TVOJ... SPASITELJ TVOPJ.” Isaiaja 43,3.

“Blagodat, milost, mir od Boga Oca I GOSPODA ISUSA HRISTA SPASA NASEGA.” Titu 1,4

“Nego napredujte u blagosati i poznanju Gospoda nasega I SPASA ISUSA HRISTA. Njemu SLAVA sada i u sva vremena.” 2. Petrova 2,18.

KO VERUJE SINA IMA ZIVOT VECNI
, KO NE VERUJE Sina nece videti zivota,
nego gnev Boziji ostaje na njemu.” Jovan 3,36.

“Da je na znaje svima vama I svem,u narodfu Izraikljevu, da u ime ISUSA HRISTA, kojega vi raspeste, kojega Bog podize iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla, I NEMA NI U JEDNOME DRUGOM SPASENJE.

JER NEMA DRUGOG IMENA POD NEBOM DANOG LJUDIMA KOJIM BI SE MI MOGLI SPASITI.” Dela 4,10-12.

Pa on je to vjerovao i poslje odbacio.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, i Ja cu zednome dati iz izviora vode zive zabadava. Koji pobedi dovbice sve,I BICU MU BOG, I ON CE BITI MOJ SIN." Otkrivenje 21,6.7.

"EVO CU DOCI SKORO, blago onome ko drzi reci prorostva knjige ove." Otkr. 22,7.

"EVO CU DOCI SKORO, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim.
JA SAM AFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, PRVI I POSLEDNJI." Otkr. 22,12.13.

Biblija jasno tvrdi:
Da je Gospod Isus Hristos, ALFA I OMEGA, samo ce ON KAO BOG PONOVO DOCE
I DA CE ON BITI BOG pobednicima.

Da se to odnosi na Hrista dokazije Njegova izjava :EVO CU DOCI SKORO.
I Onaj koji ce skoro doci ponovo izjavljua: JA SAM ALFA I OMEGA.
To je jasno kao beli dan.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pomoc postradalima od hurikana

Organizacija Hriscanske Adventisticke Crkvr u Wasingtonu, ADRA, dla je 100,000 dolara posle hirikena u Luizian i 80,000 za pocetak dala je pomoc u Teksasu. Ne samo da je dala novcanu pomoc, nego i ADRINE ekipe su stupile u licno pomaganje postradalima.

http://reliefweb.int/report/united-states-america/usa-hurricane-ike-strikes-texas-adra-sends-aid


Pitanje Jehovinim Svedocima: Sta ce vasa uprava u Newjorku ucitini da pomogne onima koji su u nevolji?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I koliko je poginulo i prognano u logorima za vreme Hitlerove vladavine.

Svakako da je bilo pravih vjernika, ali ti opet negiraš BIbliju, stradali su mnogi za lažne ideologije, za koju ispravnu vjeru su oni stradali, za svinjetinu, za lažnog Isusa koji je stvorenje. To uopšte nije mjerilo, naravno da je bio dio pravih vjernika.

Samo stradanje po sebi ne dokazuje ništa. Oni nisu htjeli da ratuju, ali često pokazuju mržnju, iako čak neće nhi da nose oružje. Tako da je to u većoj mjeri lažno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, ja nisam Jehovin svedok, i mojim komentarom sam želeo da ukažem na to - da oni dokaziju svoju organizaciju površnim merilima, jer progonstva je uvek bilo, i onih koji su ispravni, i koji nisu.

Jevreja, Roma ili cigana, Srba, raznih protestanata, ateista, satanista, itd..

To znači, da se JS koriste nečim čime se ne može dokazivati istina, već je to samo biblija, i istinski rodovi vere koji nisu zaodenuti naučenim glumatanjem.
 
Učlanjen(a)
29.03.2016
Poruka
3
Crkva po vašem pisanju označava dogmatiku, skup učenja, mislim da nijedna institucija nema pravo da se postavi između Boga i čovjeka. Vidim da muslimane nazivate paganima, taj termin muslimani koriste za mnogobožce, muslimani poštuju Jednog Boga, koji nije ničemu sličan, nije rodio i rođen nije, to nije bog muslimana, nego Tvorac svega, riječ Allah koriste i arapski pravoslavci, pa kako mogu biti pagani i mnogobošci?! Da li je vjerovanje u Jednog Tvorca koji nije ničemu sličan, koji je od uvijek i zauvijek, koji Postoji, Živi, Vjećni, na čije postojanje ukazuju mnoge stvari a o kojima se raspravljalo još od drevnih perzijanaca i grka, Aristotela, Platona, pa kroz cijeli srednji vijek, razumnije i bliže prirodi čovjekovoj od vjerovanja u Isusovu prirodu, smisao da čovjek bude bogom , prvi grijeh i ostalo u što muslimani ne vjeruju, jer svako biće je jedinska za se be bliže razumu ili pokušaj da se od tri kroz teško razumljive dogme napravi jedan. Ja mislim da je kršćansko ili hrišćansko vjerovanje, kao i vecina muslimana, prošlo kroz ruke raznih filozofa i teologa koji su naklapali suprotno onome što svako osjeća, a to je da je Bog Jedan. Kur'an kaže: "Ti sa svakim fino". Ovo ne smije da pređe u licemjerstvo gdje ću ja tebe isprovocirati i pokazati ti da sam bolji od tebe, niti da čovjek osjeća superiornost, niti mi na balkanu trebamo biti nasrtljivi kao neke sekte u tome. Ovdje je dosta krvi proliveno i sada treba graditi dijalog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na zemlji postoji Božja crkva, i spasonosna istina zapisana u bibliji koju ta crkva poseduje.

Isus je rekao "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REČ JE TVOJA ISTINA"

Dakle, mi se spasavamo usvajanjem pisane reči Božje, i njenog praktičnog ispunjavanja u svom ličnom životu.

Bog takođe kaže Hrišćanima u odnosu na ostale koji nemaju biblijsku istinu "IZAĐITE IZMEĐU NJIH I ODVOJTE SE"

Crkva koja ima istinu - ima misiju da tu istinu objavljuje svetu koji tu istinu ne poznaje.

Bog je u tome vodi, i usmerava, do dana kada će Isus po drugi put doći.

Biblija je svedočanstvo o Bogu.
Sve drugo je ljudska filozofija, ili pokušaj da se opiše Bog.
 
Natrag
Top