Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
><<<<<<<<< GAL.5;22 A PLOD JE DUHA;LJUBAV,RADOST,MIR.DUGOTRPLJIVOST.DOBROSTVOST.*DOBROTA,# VJERA,

Ovo je istrgnuto iz konteksta može da bude i plod istočnjačke meditacije. Pre svega plod Duha je zakon u srcu:

“I sići će na tebe Duh Gospodnji i postaćeš drugi čovek.” (1.Samuilova 10,6) “Ja ću vas očistiti od svih nečistota vaših i od svih gadnih bogova vaših. I daću vam novo srce, i nov ću duh metnuti u vas, i izvadiću kameno srce iz tela vašega, i daću vam srce mesno. I duh svoj metnuću u vas, i učiniću da hodite po mojim uredbama i zakone moje da držite i izvršujete.” (Jezekilj 36,25-27) "Nego ovo je zavet što ću učiniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnuću zakon svoj u njih, i na srcu njihovom napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod." (Jeremija 31,33)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako se izvrće stih o navodnom propovijedanju mrtvima.

"Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom; kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici, koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode." (1.Petrova 3,18-20)

A kada čovek umre, on ne može nikakvim ponovnim propovedanjem da se pozove na pokajanje, jer njegovo kajanje ne bi tada bilo iz ljubavi, već iz straha. Isus primerom Lazara i bogataša jasno otkriva da onaj ko se ranije nije pokajao, da mu sada ne bi pomoglo ni da vidi ikoga da ustane iz mrtvih:

"Reče mu Avraam: Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju. A on reče: Ne, oče Avraame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih pokajaće se. A Avraam reče mu: Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati." (Luka 16,28-31)

Takođe, da nije moguće da se neko spase i da iz pakla pređe u raj, jasno otkriva Isus tom pričom:

"I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze." (Luka 16, 26)

Treba biti pošten i priznati da su velika zla posledica lažne nade koju otpala katoličko pravoslavna crkva pruža nepokajanima da se navodno mogu posle smrti pokajati i spasti, ako nisu to uradili u ovom životu.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kako se izvrće stih o navodnom propovijedanju mrtvima.

"Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom; kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici, koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode." (1.Petrova 3,18-20)

A kada čovek umre, on ne može nikakvim ponovnim propovedanjem da se pozove na pokajanje, jer njegovo kajanje ne bi tada bilo iz ljubavi, već iz straha. Isus primerom Lazara i bogataša jasno otkriva da onaj ko se ranije nije pokajao, da mu sada ne bi pomoglo ni da vidi ikoga da ustane iz mrtvih:

"Reče mu Avraam: Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju. A on reče: Ne, oče Avraame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih pokajaće se. A Avraam reče mu: Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati." (Luka 16,28-31)

Takođe, da nije moguće da se neko spase i da iz pakla pređe u raj, jasno otkriva Isus tom pričom:

"I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze." (Luka 16, 26)

Treba biti pošten i priznati da su velika zla posledica lažne nade koju otpala katoličko pravoslavna crkva pruža nepokajanima da se navodno mogu posle smrti pokajati i spasti, ako nisu to uradili u ovom životu.

Pa ti i onako neveruješ u život poslje smrti ,i tjelo i dušu crvi će dati pojedu
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Kako se izvrće stih o navodnom propovijedanju mrtvima.

"Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom; kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici, koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode." (1.Petrova 3,18-20)

A kada čovek umre, on ne može nikakvim ponovnim propovedanjem da se pozove na pokajanje, jer njegovo kajanje ne bi tada bilo iz ljubavi, već iz straha. Isus primerom Lazara i bogataša jasno otkriva da onaj ko se ranije nije pokajao, da mu sada ne bi pomoglo ni da vidi ikoga da ustane iz mrtvih:

"Reče mu Avraam: Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju. A on reče: Ne, oče Avraame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih pokajaće se. A Avraam reče mu: Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati." (Luka 16,28-31)

Takođe, da nije moguće da se neko spase i da iz pakla pređe u raj, jasno otkriva Isus tom pričom:

"I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze." (Luka 16, 26)


Treba biti pošten i priznati da su velika zla posledica lažne nade koju otpala katoličko pravoslavna crkva pruža nepokajanima da se navodno mogu posle smrti pokajati i spasti, ako nisu to uradili u ovom životu.

Lk 6,39-42
Prema Mateju slijepi su vođe farizeji. Slijep je tko želi druge učiti ili voditi Božjim putem, a sam ne poznaje Božji put, i na kraju će povući sve druge sa sobom u propast, na sud i osudu. Farizeji s jedne strane ne razumiju ništa ni o Bogu, ni o sebi, ni o čovjeku pored sebe, ali su umišljeni i misle da mogu pokazivati mjerodavno pravi put u život. Luka upozorava pred duhovnom sljepoćom, upozorava kako ih ima koji imaju pogrješne kompase u svojim rukama i glavama. Poput lađe. Ima li krive navigacijske sprave, ona mora nužno voditi u katastrofu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Lk 6,39-42
Prema Mateju slijepi su vođe farizeji. Slijep je tko želi druge učiti ili voditi Božjim putem, a sam ne poznaje Božji put, i na kraju će povući sve druge sa sobom u propast, na sud i osudu. Farizeji s jedne strane ne razumiju ništa ni o Bogu, ni o sebi, ni o čovjeku pored sebe, ali su umišljeni i misle da mogu pokazivati mjerodavno pravi put u život. Luka upozorava pred duhovnom sljepoćom, upozorava kako ih ima koji imaju pogrješne kompase u svojim rukama i glavama. Poput lađe. Ima li krive navigacijske sprave, ona mora nužno voditi u katastrofu.

Da te pitam, buduci da citiras Bibliju(onda bi trebalo da je poznajes, sto bas i nije evidentno iz tvojih komentara, ili je u pitanju namerno ismejavanje).

Sta si ti, evolucionista, ateista ili nesto trece?

Nadam se da je moguce s tobom razumno pricati, zato ti se obracam...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I niko da obori ono što je dato. Dakle ispravna nauka je. Dajete samo besmislene komentare. Bolje bi sagovornike našao na temi npr. biznis ili seks.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Ajmo pogađat:p pošten je bar tako izgleda , Ateist bi mogao bit , ijako nebi rekla , vrlo lako bi mogao biti Protestant ??????????????????????????????????????????

Hvala ti što me smatraš poštenim.
Uljepšala si mi ovaj tmuran dan.
Smatram kako je sasvim nebitno jesam li ja pošten ili ne, nego tvoj mentalni sklop, tvoj način razmišljanja ... u svakoj osobi pokušavaš naći nešto dobro, ne razmišljaš negativistički ...
to i neki drugi detalji, puno govore o tebi kao o pozitivnoj osobi čista srca.
Hvala ti što si takva!
Hvala ti što postojiš!

P.S.
Nisam Protestant, ne želim se ovdje vjerski izjasniti jer smatram da nemam kome (osim možda tebi) ali mi se sviđa tvoja igra pogađanja.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Da te pitam, buduci da citiras Bibliju(onda bi trebalo da je poznajes, sto bas i nije evidentno iz tvojih komentara, ili je u pitanju namerno ismejavanje).

Sta si ti, evolucionista, ateista ili nesto trece?

Nadam se da je moguce s tobom razumno pricati, zato ti se obracam...
Ti po baš ničemu nisi mjerodavan procjenjivati da li netko i koliko poznaje Bibliju a pogotovo nemaš nikakvo pravo procjenjivati koliko ja poznajem nešto, posebice biblijske napise ...

Ja se ne želim ovdje izjasniti da li sam ja uopće vjernik ili ne, ako nisam - zašto nisam a ako jesam - koje sam vjere jer smatram da nitko ovdje ne zaslužuje moje povjerenje (osim časnog izuzetka)
Da želim raspravljati, to sam ovdje već evidentno dokazao a koliko je to za tebe osobno razumno, to moraš sam procijeniti jer koliko je nešto za tebe razumno to isključivo ovisi o tvojoj i samo tvojoj sposobnosti razumijevanja nečega.
Volio bih kada bi nedvojbeno i nedvosmisleno razjasnio koga ti to točno smatraš za "evolucioniste", tko su "ateisti" po tvom načinu shvaćanja i što bi, po tebi, moglo biti to "nešto treće" ...
Drago mi je da si mi se obratio.
 
Natrag
Top