Kako se izvrću stihovi iz Biblije u cilju dokazivanja lažnih učenja?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Žalosno ali su sami sebi krivi.

Rimljanima 6,16 Ne znate li da kome dajete sebe za sluge u poslušanje, sluge ste onoga koga slušate, ili grijeha za smrt, ili poslušanja za pravdu?

Žalosno je što napadaju EGW a oni sami slušaju lažne propovijednike. A pravi su im lažni.

U tim spisima EGW imas ''greske'' i pogresno tumacenje.
Ali ipak ti ces se praviti ''blesav'' na sve to..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Opet ad hominem!?

Hajde pokušajte da iznesete objašnjenje raznih primera izvrtanja biblijskih stihova u cilju dokazivanja lažnih učenja.

Držimo se teme!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Opet ad hominem!?

Hajde pokušajte da iznesete objašnjenje raznih primera izvrtanja biblijskih stihova u cilju dokazivanja lažnih učenja.

Držimo se teme!

Ne treba ja da dajem primere, ja ne znam da izvrcem. Eno ti Tripo on neprestano pokazuje kako se to radi...

"Ad hominem" je kad ja kazem malo ostrije, ali "nije ad hominem" kad Tripo koristi isti takav recnik!?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Iz teme u temu, možemo videti da se služite napadom na ličnost kao metod osporavanja argumenata.

To se zove ad hominem.

Ad hominem (Latin for "to the man" or "to the person"[1]), short for argumentum ad hominem, is a logical fallacy in which an argument is rebutted by attacking the character, motive, or other attribute of the person making the argument, or persons associated with the argument, rather than attacking the substance of the argument itself.[2]
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Iz teme u temu, možemo videti da se služite napadom na ličnost kao metod osporavanja argumenata.

To se zove ad hominem.

Ad hominem (Latin for "to the man" or "to the person"[1]), short for argumentum ad hominem, is a logical fallacy in which an argument is rebutted by attacking the character, motive, or other attribute of the person making the argument, or persons associated with the argument, rather than attacking the substance of the argument itself.[2]

Napad na licnost je prvi ucinio Tripo, kada me je nazvao ''pokvarenim'' bez razloga. I ne samo mene nego i Nelsima i druge..
A to sto ja njemu odgovaram u skladu sa tim sto se on meni tako ''obratio'' prvi put i ''obraca mi se neprestano'', nije tvoj problem. Ja necu cutati na njegov ''ad hominem''.

Kako je moguce da vidis moj ''ad hominem'' a ne vidis njegov?

Pored toga, izgovoriti nekom ''lupas gluposti'' i sl.. nije uvredljivo, mene ne vredja, mozes mi reci milion puta, jer ja nisam ponosit covek.. Tripo to jeste, to rusi njegov ego, on ima kompleks vise vrednosti, ''gospodin profesor''.
Iz tog kompleksa on druge i ''karakterise'' kao pokvarene, i to radi onda kada nema odgovor.

A ti njega ''brani'', tako se i tvoja ''pristrasnost'' ocituje i ne samo pristrasnost, nego i ''neiskrenost''.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Samo Vi prestanite da se koristite logičkim greškama kada nemate mogućnost da osporite argumente i biće sve u redu.

Sve dok to radite pokazujete da istina nije dobrodošla u Vašem srcu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Nije ovo utakmica između dva tima ili dve zemlje. Već borba na život ili smrt svakoga od nas grešnika.

Svako ko se ne bude posvetio Bogu i nanovo rodio neće imati život večni.

Joh 3:1 Beše pak čovek među farisejima, po imenu Nikodim, knez jevrejski.
Joh 3:2 Ovaj dođe k Isusu noću i reče Mu: Ravi! Znamo da si ti učitelj od Boga došao; jer niko ne može čudesa ovih činiti koja ti činiš ako nije Bog s njim.

Joh 3:3 Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije.
Joh 3:4 Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?
Joh 3:5 Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije.

Brat tripo 41 je razumeo istinu i odlučio je da se nanovo rodi vodom i Duhom. A sada treba da se posvećuje i da dopusti Duhu Svetome da izgradi karakter po uzoru na Isusa Hrista.

Isus je imao strpljenja sa učenicima kada su pokazivali svoje mane. I tako i sada Isus ima strpljenja sa učenicima koji pokazuju svoje mane.

Bog ima strpljenja sa svima grešnicima. Pa i sa Vama.

Ako se neko koristi ad hominem Vi nemate prava da se koristite logičkim greškama u argumentaciji.

Ako ste to izabrali uprkos razumevanju da činite zlo, to samo pokazuje stranu koju ste izabrali.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
IX Božja zapovest

"Ne svedoči lažno na bližnjega svojega."


Ovde se misli na svaku lažnu reč, na svaki pokušaj ili nameru da se bližnji prevari. U samoj nameri da se čovek prevari nalazi se laž. Lagati se može isto tako migom oka, pokretom ruke, ili izrazom lica, kao i rečima. Svako namerno preterivanje, svaki nagoveštaj ili uvijanje koje je sračunato da izazove pogrešan ili preteran utisak, pa čak i izlaganje činjenica na takav način da se slušalac zavede - predstavlja laž. Ova zapovest zabranjuje svaki pokušaj da se ugledu bližnjega naškodi netačnim prikazivanjem, zlim nagađanjem, opadanjem ili prenošenjem glasina. Čak i namernim skrivanjem istine, kojim možemo da oštetimo druge, činimo prestup devete zapovesti.

Deo iz poglavlja: Izrael prima zakon, iz knjige "Patrijarsi i proroci", Ellen White

27 Izrael prima Zakon
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija se jasno tumači progresivno širenjem stihova. A oni koji izvrću oni sužavaju, pa suze na kraju na jedan stih ili jedan izraz ili jednu riječ.

Tako se hvataju da je napisano "Ne bi govorio za DRUGI DAN" da bi sebe uvjerili da je to nedelja, nema veze što je Pavle spomenuo subotu. KOga to briga mi ćemo da uzmemo što nama treba. A nigdje ne stoji koji je to drugi dan. U kontekstu je jasno da subota nije ukinuta.

Tako i JS "Bog nije čovjek" a Isus je čovjek tako po njima Isus nije Bog, a neće da daju nastavak "Da slaže i da se pokaje".

Tako da svi koji negiraju istine vole da sjeckaju Bibliju na komade i komadiće da bi sebe uvjerili u svoju istinu tj. da bi ostali u laži.
 
Natrag
Top