Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mojsije nije bio ni manji ni veći Bog, kao što ni one sudije nisu kojima je rekao "BOGOVI STE SVI, ALI ĆE TE KAO LJUDI POMRETI"

Dakle, ljudima Bog može to reći, ali zbog uloge koju su činili na zemlji, a to je da sude, kako Mojsije, tako i te sudije.

U pogledu Hrista to ne postoji, niti takav dokaz u bibliji postoji, već se jasno kaže "da je Isus Bog sam po sebi"

U Starom savezu Jehova Bog Otac je samo Mojsiju dao titulu Bog,i nikom drugom.
2.Moj 7:1
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu
U Novom savezu Jehova Bog Otac je po istom obrascu dao Isusu svom sinu titulu Bog i nikom drugom. Jel to neki problem,jel to tako pise u Bibliji???
I dal su mu bili poslusni i jedan i drugi ? Jesu,i u cemu je tvoj problem? Jos tvrdis da su Isti???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali postoji mnoštvo dokaza u bibliji da je Isus večni Bog stvoritelj.

ISUS JE BOG SVEDRŽITELJ KOJI ČE PONOVO DOĆI.

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1 glava )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ali postoji mnoštvo dokaza u bibliji da je Isus večni Bog stvoritelj.

ISUS JE BOG SVEDRŽITELJ KOJI ČE PONOVO DOĆI.

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1 glava )

Ama imas i da je Jehova Bog dao Mojsiju titulu bog,pa sta?Naravno da je i svom sinu Isusu dao titlu bog,ali to ne znaci da su Isus,ili Mojsije da su jednaki sa Bogom Ocem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slobodno i dalje teraj tu nebiblijsku teoriju, nemam ništa protiv ako si zbog toga sretan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Slobodno i dalje teraj tu nebiblijsku teoriju, nemam ništa protiv ako si zbog toga sretan.

Po Zakonu Bog je Jedan i ime mu je Jehova.
Otkrivenje 14:1
I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
Dal ti imas oci da procitas i da razumes ko je u ovom stihu sto ce se desiti u buducnosti,ko je jagnje,ko su 144000 koje je to ime zapisano na celima 144000.To je ime jagnjetovog oca ,Kako se on zove? Kako je onda jagnje jednako sa svojim Ocem?????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Radi se o ulozi u planu spasenja.

Otac, Sin, i Sveti Duh su stvorili plan spasenja, jagnje Isus ga je sproveo u delo na krstu, a Sveti Duh to danas čini u nama.

Jagnje u otkrivenju je Isus, i to je simbolika starozavetnog žrtvenog jagnjeta bez mane i čisto - koje uzima grehe sveta na sebe.

Ono ima ime Boga Oca na čelu.

Dakle, ovaj tekst je simboličan, i jagnje nema stvarno urezano ime na svm čelu, već se radi o Hristu koji je u zemaljskom životu živeo potpuno bezgrešno i čisto - kao nevino jagnje, i zato ima ime Božje na čelu, jer čelo predstavlja um ili karakter.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovde u ovom stihu se govori o buducnosti sta ce se desiti.
Sta mislis zasto njih 144000 nemaju na celu ispisano ime Isus,vec ime Jehova???
Jagnje koje predstavlja Isusa stoji sa 144000zajedno spremno za odlucujucu bitku.Zapazi da je Isus zajedno sa njima i da ih predvodi.
Zasto ga onda izjednacavas sa Bogom Ocem koji je vrhovni vladar?Oni se svuda razlikuju pa i ovde. Veoma je zlobno izjednacavati dve osobe jer se tako lukavo i zlobno pravi njihov rivalitet.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemaju ni jedno ime urezano bukvalno na čelu, već čelo predstavlja um, i to znači - da su oni izgradili karakter Božji u sebi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nemaju ni jedno ime urezano bukvalno na čelu, već čelo predstavlja um, i to znači - da su oni izgradili karakter Božji u sebi.

Okreni ,obrni ali i ovaj stih pokazuje kolko je bitnije IME Boga Oca od imena Sina Bozjeg,zar ne???
A ti si protivnik koriscenja Jehove i pristalica njegovog izbacivanja?
lepo si rekao UM,a dal ga ti koristis za istinu ili obmanu???
razmisli pa napisi
Otkrivenje 14:1
I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slobodno smatraj Boga kao onoga ko tetovira ljude, i možeš se priključiti nekom društvu za tetoviranje.
 
Natrag
Top