Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A koja je to razlika po karakteru?
Razlika je pre svega u starosti gde je Bog Otac stariji od svoga Sina,
Zatim je razlika u hijerarhiji prema 1.Ko 11;3
3 Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.
Po karakteru su,mislim da bi slobodno mogao da kazem jedno ili jednaki,ali ne zaboravi da je Sin taj koji uvek oponasa svoga Boga Oca koji mu je uzor ili primer.i tu je jedina razlika.
Dakle Sin je taj koji oponasa svoga Boga Oca koji mu je uzor,a
nije Bog Otac taj koji bi oponasao svoga sina kao uzor,i to je ogromna razlika,zar ne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je veštački stvoren privid od strane JS.

Biblija je jasna, i ona govori o Isusu PRE utelovljenja gde je u starom zavetu on bio jednak Ocu, ali predodređen da POSTANE SIN Božji utelovljenjem, i sa druge strane govori o Isusu NAKON utelovljenja, gde je on postao manji od Oca, pa i od anđela.

Dakle, Isusova veličina i poniznost ili umanjenost - tumače se isključivo u ovom vremenskom kontekstu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To je veštački stvoren privid od strane JS.

Biblija je jasna, i ona govori o Isusu PRE utelovljenja gde je u starom zavetu on bio jednak Ocu, ali predodređen da POSTANE SIN Božji utelovljenjem, i sa druge strane govori o Isusu NAKON utelovljenja, gde je on postao manji od Oca, pa i od anđela.

Dakle, Isusova veličina i poniznost ili umanjenost - tumače se isključivo u ovom vremenskom kontekstu.

Jovan 1;1 pise da je jedan bog bio kod drugog Boga
BGT John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Jn. 1:1 BGT)
Bog Otac nema ni pocatka ni kraja,ali njegov Sin ima svoj pocetak.
1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Kad se radi o pocetku ,uglavnom se govori o stvaranju.
Isus
14 stih ga opisuje kao JEDINORODNOG u oca
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Dakle Jehova Bog Otac je samo Isusa licno stvorio,a sve ostalo je stvarao uz Isusovu asistenciju,a kasnije verovatno i jos nekih drugih andjela.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaboravio si da piše "I BOG BEŠE REČ"

Dakle, reč koja je postala telo, ili Gospod Isus u telu - bila je večni Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaboravio si da piše "I BOG BEŠE REČ"

Dakle, reč koja je postala telo, ili Gospod Isus u telu - bila je večni Bog.
A ti si zaboravio da u grckom jeziku ispred pravog Boga stoji odredjeni clan (u grckoj gramatici "tau") dok za manje bitnog boga ne stoji nikakav ni odredjen nit neodredjen clan sto cini da normalni ljudi shvate razliku izmedju pravog Boga i onoga koji nije pravi Bog Stvoritelj vec samo Bozji poslanik ili Hrist,Mesija.,koji prenosi drugima Bozje reci,pa se zato i zove Rec Bozja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja mislim da stoji član, što znači da su BOG reč, i Bog kod koga je reč - identični, posebno što kontekst toj reči daje SVE atribute večnog Boga tvorca, darodavca života, u kojoj je istina i život.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja mislim da stoji član, što znači da su BOG reč, i Bog kod koga je reč - identični, posebno što kontekst toj reči daje SVE atribute večnog Boga tvorca, darodavca života, u kojoj je istina i život.

nema sta tu da ti mislis vec da vidis grcki tekst ,a potom da malo naucis grcku gramatiku da upoznas razliku izmedju odredjenog clana kad ga ima i kad ga nema.Mozda ti je engleski laksi.kakva je razlika izmedju odredjenog i neodredjenog clana? Jel bitno ili nebitno???
Ako naucis da je bitno onda ces razumeti da postoji razlika izmedju dva boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kontekst govori drugačije, a ja sam ga više puta postavljao.

Ne postoji manji i veći Bog, jer to je izmišljotina Js.

Razmišljaj malo, zar u tom slučaju JS ne predstavljaju sebe kao mnogobošce, kao da imaju dva Boga, a sa druge strane nas osuđujete.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kontekst govori drugačije, a ja sam ga više puta postavljao.

Ne postoji manji i veći Bog, jer to je izmišljotina Js.

Razmišljaj malo, zar u tom slučaju JS ne predstavljaju sebe kao mnogobošce, kao da imaju dva Boga, a sa druge strane nas osuđujete.

Postoji samo JEDAN Svemoguci Pravi Bog,ali postoje i mnogi lazni bogovi.
Osim laznih bogova ,kroz Bibliju se moze videti kako je Jehova Bog Stvoritelj dodelio titulu Bog samo Mojsiju i Isusu i nikom vise.Ako je Jehova Bog smatrao da je to ispravno,ko smo mi da o tome raspravljamo?Hocemo li i Mojsija da stavimo u trojstvo ili pak kvartet???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mojsije nije bio ni manji ni veći Bog, kao što ni one sudije nisu kojima je rekao "BOGOVI STE SVI, ALI ĆE TE KAO LJUDI POMRETI"

Dakle, ljudima Bog može to reći, ali zbog uloge koju su činili na zemlji, a to je da sude, kako Mojsije, tako i te sudije.

U pogledu Hrista to ne postoji, niti takav dokaz u bibliji postoji, već se jasno kaže "da je Isus Bog sam po sebi"
 
Natrag
Top