Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji biblijsko učenje o tri ličnosti Božanstva, ali je sotona stvorio svoje lažno trojstvo, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Dakle, to nije nikakav dokaz, jer celo biblijsko učenje ima svoju kopiju koju je stvorio sam sotona kao pandan istini.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Postoji biblijsko učenje o tri ličnosti Božanstva, ali je sotona stvorio svoje lažno trojstvo, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Dakle, to nije nikakav dokaz, jer celo biblijsko učenje ima svoju kopiju koju je stvorio sam sotona kao pandan istini.
Postoje mnoge bajke ,al najpoznatija je o trojstvu i potice jos iz egipta...
A kad smo kod njega ko vam je treci bog?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji iz Vavilona, i to lažno trojstvo koje je stvorio sotona, kao pandan biblijskom učenju o tri ličnosti, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Ne postoji tri Boga, već jedan u tri fizički nezavisne ličnosti, koje su iste tvari, telo jednog tela, povezani duhovnim vezama.

Jedno su jer su od iste tvari u supstancionalnom smislu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Postoji iz Vavilona, i to lažno trojstvo koje je stvorio sotona, kao pandan biblijskom učenju o tri ličnosti, isto kao što je stvorio i celokupno učenje kao pandan biblijskom učenju.

Ne postoji tri Boga, već jedan u tri fizički nezavisne ličnosti, koje su iste tvari, telo jednog tela, povezani duhovnim vezama.

Jedno su jer su od iste tvari u supstancionalnom smislu.

EEE,iz Vavilona lazno trojstvo,a ovo vase istinito?
A sta cemo ako je to samo kopija vavilonskog?
A ako je Bog jedan u tri fizicki nezavisne licnosti? pa on onda nije Bog.
Znas li da Bog Otac nema fizicko telo? zasto kazes da ima fizicko telo?
A zasto Bog onda ne bi bio u svakoj osobi,nego u samo tri tela?,zar to nije malo???
Ja mislim da je ta ideja odavno prisutna samo ne smete javno da je kazete ljudima da je Bog u svakom coveku,....,kao sto rece sotona Evi da nece umreti vec ce postati ko bogovi....1.Moj 3:5
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
Koji su to bogovi sto kaze sotona??? Jel ih ima troje ili vise,jel i sotona bog???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, Bog nije vodena para, ili dim, Bog je ličnost i ima svoju formu, odnosno - Duhovnu građu ili telo, i ličnost.
Tu istu formu i ličnost imaju i Sveti Duh i Gospod Isus, sa razlikom - što je Gospod Isus preuzeo ljudsko telo i postao čovek, i to telo zadržao, koje je istina prilikom vaznesenja bilo preobraženo.

To je bila cena čovekovog otkupa, da Bog nešto izgubi od sebe, da bi čovek dobio sve.

Sebični ljudi uglavnom u deljenju pravde i materijalnih dobara dele sa drugima ili fifti-fifti, ili uzimaju sve u svoju korist a drugima ništa.

U slučaju Boga on je bio spreman da se odrekne svega, da bi čoveku povratio svoju slavu, i večnost sa njim u njegovom carstvu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokret, Vi JS ni nemate svoje ucenje, vi samo napadate druge.

Pitao sam te u kojoj skoli se skoluju vasi "teolozi"?
Gde vam se nalazi teoloska skola?

Kada ces se javiti da nam objasnis vasu hronologiju?

Ako ne znas odgovore na ova pitanja, o Trojstvu sigurno jos manje znas.
Ajde, javi se tamo gde te svi sa velikim interesovanjem cekamo.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, cekamo te na temi Hronologija JS. Spremi odgovore!

Hvala
Sve o hronologiji ima vec u temi 1914 godina-dokazivanje il kako sam je vec nazvao
A sto se tice Jovan 1:1 jasno se vidi razlika izmedju dva boga,dok se treci nigde ne spominje u celoj bibliji kao ni rec trojstvo,koju ste uneli iz vaseg fantaziranja.
 
Natrag
Top