Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
Neko na zadnjem sajtu rece da su oni hriscanska zajednica sto jeste zabluda. I to VELIKA. Neko ko veruje u JEHOVU kao boga jeste jevrej u najboljem slucaju ali nikako nije hriscanin. Niti je blizu njega.
Jehovini sledbenici, jevreji ili bilo koji drugi su oduvek pluvali po isusu hristu i hriscanstvu a propovedali su slepo sledbenistvo jedne persone koja je istorijski gledano bila od krvi i mesa, nije bila bog osim u ocima primitivnih ljudi tadasnjih i pritom najokrutniji vladar koji je ikada koracao zemljom. Oni mozda misle da su hriscani, ali je to njihova najveca zabluda!
Jehova se jos uvek igra sa nama, tako da nije cudo sto trenutno ima toliko mocnih sledbenika u svetu. Ali vreme im istice...

Nemoj da pricas kojesta....nemozes ti da kazes nesto lose o nama sto totalno nije istina. A to sto vreme istice to je tacno, ali shvaticete ko je bio u pravu kad dodje kraj...a sto se tice zablude za bozje ime....da se razumemo, sto onda U Mateju 6:9-13 pise:" Molite se dakle ovako:Oce nas koji si na nebesima , neka se sveti ime tvoje" ako bog nema ime? To sto ste vi izbacili ime iz biblije zbog pogresnog shvatanja jedne od 10 bozjih zapovesti Ponovljeni zakoni 4:11 citiram:" ne spominji ime Jehove, svog boga, na nedostojan nacin, jer Jehova nece ostaviti bez kazne nikog ko nedostojno spominje njegovo ime." Vi ste to bukvalno shvatili kao "nekoristi uopse" i izbacili ime iz biblije. I ubuduce razmisli sta pricas i proveri to sto si cuo na ulici i kozna gde. Kod nas je sve logicno dok je kod vas sve izvrnuto.....kao naprimer doktrina o trojstvu,pakao,besmrtnost duse, i jedno od najbitnijeg Izlazak 20:4 :" Ne pravi sebi rezani lik niti bilo sta nalik onome sto je gore na nebesima ili dole na zemlji ili u vodama ispod zemlje". Zar vase crkve nisu pune ikona i freski? Jel bi to sto vi radite trebalo da bude Hriscanstvo? Zapitaj se malo o ovim stvarima i videces da nisi u pravu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
Pa ti ljudi su isti kao i ti i jos milijarde njih....eto vaseg pogresnog tumacenja...Da bog nije hteo da koristimo njegovo ime on ga nebi upisao u bibliju.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Nemoj da pricas kojesta....nemozes ti da kazes nesto lose o nama sto totalno nije istina. A to sto vreme istice to je tacno, ali shvaticete ko je bio u pravu kad dodje kraj...a sto se tice zablude za bozje ime....da se razumemo, sto onda U Mateju 6:9-13 pise:" Molite se dakle ovako:Oce nas koji si na nebesima , neka se sveti ime tvoje" ako bog nema ime? To sto ste vi izbacili ime iz biblije zbog pogresnog shvatanja jedne od 10 bozjih zapovesti Ponovljeni zakoni 4:11 citiram:" ne spominji ime Jehove, svog boga, na nedostojan nacin, jer Jehova nece ostaviti bez kazne nikog ko nedostojno spominje njegovo ime." Vi ste to bukvalno shvatili kao "nekoristi uopse" i izbacili ime iz biblije. I ubuduce razmisli sta pricas i proveri to sto si cuo na ulici i kozna gde. Kod nas je sve logicno dok je kod vas sve izvrnuto.....kao naprimer doktrina o trojstvu,pakao,besmrtnost duse, i jedno od najbitnijeg Izlazak 20:4 :" Ne pravi sebi rezani lik niti bilo sta nalik onome sto je gore na nebesima ili dole na zemlji ili u vodama ispod zemlje". Zar vase crkve nisu pune ikona i freski? Jel bi to sto vi radite trebalo da bude Hriscanstvo? Zapitaj se malo o ovim stvarima i videces da nisi u pravu!!!

Slusaj, meni je stvarno zao ako sam te uvredio svojim recima, to nije bila moja namera. Izvinjavam ti se ovim putem. Ja nisam pripadnik nijedne crkve tako da ne mogu reci da postoji "nasa i vasa crkva". Kao sto sam u medjuvremenu dopisao mislim da katolicka i pravoslavna sekta takodje navlace vodu indirektno jehovi. Sto se ne da gledati pozitivno u ovom trenutku jer na osnovu onoga sto stoji u talmudu i starom zavetu , nije moguce da je jehova bio bog, bar ne za mene i moje shvatanje opisa. I kako razumes da jehova ima stalnu potrebu da kaznjava i ubija i seje razdor medju ljudima kao sto su razliciti jezici i ogranicavanje veka na 120 godina kako ljudi ne bi ziveli tako dugo kao "bogovi". 'Znaci tako ne zamisljam opis jednog boga. Ali to je samo moje skromno misljenje...

Sve sto pokusavam je da pogledam cinjenice i da pokusam da shvatim o cemu se radi. Ja hriscanstvo razumem kao svest o ljubavi, "HRIST". ISUS= JA SAM, HRIST=LJUBAV. Ucenje o tome se toliko radikalno razlikuje od ucenja starog zaveta da je nemoguce spojiti ih.
A jehova jeste sposoban lik, svaka cast, ali stvorio nas on nazalost nije. Vec njegov brat. EA, gospodar zemlje. Poznatiji takodje kao gospodar tame koji se takodje usudio da nam podari svest i bio osudjen da puzi kao zmija (simbol znanja). Ko je tu djavo a ko bog po klasicnom shvatanju odlucice svako za sebe. Ali to nije bitno, stvorili su nas kao robove i robovi jos uvek jesmo... Ali ne vise dugo!

Pa zar vi priznajete isusa ili ga samo spominjete jer ga nemozete totalno ignorisati. I kada ne bi bilo isusa i njegovog ucenja kako bi izgledalo "Hristcanstvo" i kako bi se zvalo. Pa lepo, judaizam. I zar isus nije ucio da boga ne treba traziti van sebe ni kod popa ni u crkvi, nego ga treba traziti u SEBI!

Sto se tice sudnjega dana, ja sam spreman. Da li si i ti? I sta ako sedis u pogresnom brodu, mislis li da ce JAHWE da bude milosrdniji prema svedocima, nego sto je bio ili nije, prema svima drugima. Jahwe ce doci, mozda je vec tu ali ce i otici a kraljevstvo vase nece biti dugog veka, jer se niste spremili. Vase kraljevstvo je simbol za "novi svetski poredak".Mislite da je dovoljno ako sluzite njemu ili bilo kome. Za kvalifikaciju treba malo vise od toga... Ali tome vas tamo ne uce. Gledaj malo sire na stvar, bilo je mnogo bogova od kada ova planeta postoji. Jahwe je samo jedan od mnogih sa svetskim apetitima. A skoro svi ratovi koji se trenutno vode u svetu, vode se u njegovo ime. I pritom ne mislim na to kao jaz izmedju hriscanstva i islama nego se radi o direktnom zrtvovanju ljudi na jehovinom altaru od strane njegovih sledbenika i to po njegovoj zelji. Tako je bilo od pocetka sa hebrejima (koji su jadni maltene skoro istrebljeni) i tako je nalozio i hazarima.

Jos jednom se izvinjavam ako te cinjenice vredjaju, ali kao sto si i sam rekao sve postoji crno na belom pa jedan interpretira tako a drugi ovako.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Neko na zadnjem sajtu rece da su oni hriscanska zajednica sto jeste zabluda. I to VELIKA. Neko ko veruje u JEHOVU kao boga jeste jevrej u najboljem slucaju ali nikako nije hriscanin. Niti je blizu njega.
Jehovini sledbenici, jevreji ili bilo koji drugi su oduvek pluvali po isusu hristu i hriscanstvu a propovedali su slepo sledbenistvo jedne persone koja je istorijski gledano bila od krvi i mesa, nije bila bog osim u ocima primitivnih ljudi tadasnjih i pritom najokrutniji vladar koji je ikada koracao zemljom. Oni mozda misle da su hriscani, ali je to njihova najveca zabluda!
Jehova se jos uvek igra sa nama, tako da nije cudo sto trenutno ima toliko mocnih sledbenika u svetu. Ali vreme im istice...

Sa te strane nije cudno sto je osnivac ove navodne "hriscanske" sekte bio hazarski jevrej (ashkenazim). I jedan hazar moze da promeni i ime i veru i drzavljanstvo ali ce se uvek drzati talmuda i verovati u jehovu (Jahwe - El Shaddai) i uciniti sve u svojoj moci da mu sluzi.
Zanimljivo je da ce sa sobom povesti 144.000 izabranih dok vec sada ima vise miliona svedoka. I pritom svedoci nisu "izabrani" narod. Mislim da ih neko bas opasno odradjuje. Nazalost.

Pravoslavnu crkvu ne poznajem dovoljno dobro ali mi se cini da se takodje drzi starog zaveta bas kao i katolicka crkva. Bar je zadnja pravoslavna crkva koju sam posetio bila prepuna jehovinih simbola...

Pozdrav prijatelju! smile3

Izneo si jako puno netačnih podataka! Neko ko tako govori kaže se da "priča šta zna" a ne "zna šta priča". Ako želiš više informacija o Jehovinim Svedocima evo linka na kome možeš da pronađeš sve što te zanima na nekoliko stotina jezika :
1. Jehovah's Witnesses Official Media Web Site
2. Jehovah's Witnesses: Watchtower Society Official Web Site

Što se tiče toga da su Jehovini Svedoci sekta evo ti sledeći link na kome možeš da se uveriš da nisi u pravu: Jehovini svedoci priznati i u Srbiji - RADIO-TELEVIZIJA VOJVODINE

Bilo bi dobro da sledeći put dobro proučiš materijal koji želiš da izneseš jer način na koji si izneo klevete i optužbe nije ni malo ozbiljan i nema težinu!

yes3
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Zdravo i tebi. Moguce je da je neka informacija koju sam izneo netacna. Posto bih hteo da se korigujem u svom stavu zamolio bih te da mi kazes konkretno sta je netacno od informacija koje sam izneo.
I stvarno nisam klevetao niti ikoga optuzivao. Nisam tvrdio da su jehovini svedoci krivi ili ucinili bilo sta. Jedino sto sam rekao je da ste obmanuti od strane hazarskih jevreja koji su vas ciljano osnovali. Sto je cinjenica.
A ko je stvarno bio i jos uvek jeste Jehova nemoj da citas samo iz biblije, nego citaj malo gilgames ili vede ili talmud. A ima dosta literature na temu i iz "naucnog" kutka.
Znaci ako ti je iole moguce pokusaj da na celu stvar ne gledas dogmatski. Mozda ja stvarno gresim, ali sve sto sam rekao o jehovi stoji cak i tako u bibliji.
Smeta ti sto svedoke nazivam sektom. Pa to i nije tako bitno, ali po definiciji jeste tako, pogledaj u enciklopediji sta je sekta. Grupa koja odudara od vecine. Pa hriscanstvo je prvobitno sekta jevrejska a svedoci su sekta hriscanska. Ali to stvarno nije bitno u celoj prici. To je FORMALNO pitanje. Sto se mene tice mogu da se kace pridevi po nahodjenju, sto ne menja sustinu cele price...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Zdravo i tebi. Moguce je da je neka informacija koju sam izneo netacna. Posto bih hteo da se korigujem u svom stavu zamolio bih te da mi kazes konkretno sta je netacno od informacija koje sam izneo.
I stvarno nisam klevetao niti ikoga optuzivao. Nisam tvrdio da su jehovini svedoci krivi ili ucinili bilo sta. Jedino sto sam rekao je da ste obmanuti od strane hazarskih jevreja koji su vas ciljano osnovali. Sto je cinjenica.
A ko je stvarno bio i jos uvek jeste Jehova nemoj da citas samo iz biblije, nego citaj malo gilgames ili vede ili talmud. A ima dosta literature na temu i iz "naucnog" kutka.
Znaci ako ti je iole moguce pokusaj da na celu stvar ne gledas dogmatski. Mozda ja stvarno gresim, ali sve sto sam rekao o jehovi stoji cak i tako u bibliji.
Smeta ti sto svedoke nazivam sektom. Pa to i nije tako bitno, ali po definiciji jeste tako, pogledaj u enciklopediji sta je sekta. Grupa koja odudara od vecine. Pa hriscanstvo je prvobitno sekta jevrejska a svedoci su sekta hriscanska. Ali to stvarno nije bitno u celoj prici. To je FORMALNO pitanje. Sto se mene tice mogu da se kace pridevi po nahodjenju, sto ne menja sustinu cele price...

Gotovo sve što si naveo je netačno. Odkuda ti takve informacije, s pijaca, rekla-kazala izvor? Vidim da nisi pokušao da se informišeš sa sajtova koje sam ti predložio. Dakle nisi ozbiljan sagovornik, što sam ja već zaključio od ranije.

Pohvalno je što želiš da se koriguješ tako da ću da ti navedem greške koje si izneo, idemo redom:

Neko na zadnjem sajtu rece da su oni hriscanska zajednica sto jeste zabluda. I to VELIKA. Neko ko veruje u JEHOVU kao boga jeste jevrej u najboljem slucaju ali nikako nije hriscanin. Niti je blizu njega.

Jehova je Suveren svemira, svemogući Stvoritelj i Jedini i Istiniti Bog koji jedini ima pravo da vlada nad svim onim što je stvorio i jedini zaslužuje obožavanje. Isus Hrist je Sin Jehove Boga, Mesija koji je poslat od svog Oca Jehove da izvrši zadatak koji mu je poveren i Isus Hrist je osnivač pravog hrišćanstva. Dakle vidi se jasna veza između Jehove i hrišćanstva!

Jehovini sledbenici, jevreji ili bilo koji drugi su oduvek pluvali po isusu hristu i hriscanstvu a propovedali su slepo sledbenistvo jedne persone koja je istorijski gledano bila od krvi i mesa, nije bila bog osim u ocima primitivnih ljudi tadasnjih i pritom najokrutniji vladar koji je ikada koracao zemljom. Oni mozda misle da su hriscani, ali je to njihova najveca zabluda!

Ne znam odakle ti ovaj podatak ali nije ni vazno jer je inace netacan! Jevreji su bili izabrani narod Jehove Boga i trebali su da ostanu takvi zauvek samo je bilo potrebno da budu poslušni Jehovi i njegovom zakonu. Biblija nam kaže da oni nisu bili poslušni, naprotiv činili su zlo u očima Jehovinim. Takođe su imali zadatak da objavljuju dolazak Mesije, Isusa Hrista i da ga dočekaju. Jevreji ga nisu prepoznali i na kraju su ga ubili. Jevreji su tada prestali da budu "specijalna imovina" Jehove Boga, Jehova ih je odbacio. Inače Jehova je Bog svih ljudi, ne samo Jevreja.

O kom okrutnom vladaru koji je ikada koračao zemljom govoriš?

Jehova se jos uvek igra sa nama, tako da nije cudo sto trenutno ima toliko mocnih sledbenika u svetu.

Da li to znači da ti veruješ da je Jehova Bog? Kako se to Jehova igra sa nama, tako što nas obaveštava da će uskoro uništiti svo zlo na zemlji i zemlju pretvoriti u raj, što mu je prvobitna namera i da će svi poslušni njemu živeti večno u raju na zemlji?

Ali vreme im istice...

Ovde se potpuno slazem s tobom, naime vreme strahovito brzo istice i uskoro cemo videti egzekuciju ovog Sotoninog sistema.

Sa te strane nije cudno sto je osnivac ove navodne "hriscanske" sekte bio hazarski jevrej (ashkenazim). I jedan hazar moze da promeni i ime i veru i drzavljanstvo ali ce se uvek drzati talmuda i verovati u jehovu (Jahwe - El Shaddai) i uciniti sve u svojoj moci da mu sluzi.

Kako nas Biblija izvestava, osnivac hriscanstva je, ponavljam Sin Jehove Boga, Isus Hrist, Mesija.

Zanimljivo je da ce sa sobom povesti 144.000 izabranih dok vec sada ima vise miliona svedoka. I pritom svedoci nisu "izabrani" narod. Mislim da ih neko bas opasno odradjuje. Nazalost.

Ovde si deblo zabrljao, mislim da ni ti sam ne znas sta si napisao!

Pravoslavnu crkvu ne poznajem dovoljno dobro ali mi se cini da se takodje drzi starog zaveta bas kao i katolicka crkva. Bar je zadnja pravoslavna crkva koju sam posetio bila prepuna jehovinih simbola...

Ako zelis da ih upoznas, nema nista lakse od toga. Pitaj nekog pravoslavca ili katolika kako praktikuju njihovu religiju. Mozes li da navedes neki simbol Jehove u pravoslavnoj crkvi? Voleo bih da znam jer ja sam bio pravoslavac 36 godina i nikad nisam video niti jedan simbol Jehove Boga u pravoslavnoj crkvi.

:hi2:
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Simbol Jehove, naravno. Trougao sa svevidecim okom. Naci ces ga i katolickoj i u pravoslavnoj crkvi.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jevreji nisu bili neposlusni nikada. Oduvek su direktno u delo sprovodili volju svog boga. Pa to je stvarno smesna tvrdnja. Ti pricas o tome kako ce jehova doci i sprovesti genocid nad svima koji ne veuju u njega, a ovamo je bio nevinasce i savetovao je jevrejima samo lepe i dobre stvari. Sam sebi tu malo skaces u grlo. Taj tvoj takozvani bog je poprilicno krvolocna zver, niti moze isus biti njegov sin (jeste indirektno jer nosimo njihove gene u sebi) niti jehova voli isusa... Problem je definitivno u razlicitom pristupu materiji. Vi to gledate sa stanovista vernika i citate svoju verziju biblije kao jedinu istinu. Nazalost ili srecu postoje starije verzije te price iz prve ruke, koje su mnogo detaljnije od biblije u opisu tih bogova, jer se radilo o mnostvu bogova a ne o jednom. Sumerski zapisi to lepo opisuju i navescu par redova iako je masa ljudi sa tim vec dobro upoznata tako da cu rizikovati da nekome budem dosadan.

Stari zavet je valjda toliko puta modifikovan i prilagodjen potrebama raznih crkava da je vec tesko raspoznavati stvari mada je to radjeno uglavnom lose. Ali evo par navoda iz starog sumera na temu stvaranja iz zapisa sa sumerskih glinenih ploca. Njihov jezik je odgonetnut, tako da je materijal i izrazavanje vrlo jasno.
U starom sumeru je postojao bog koji se zvao EA i koji je nosio titulu EN.KI - gospodara zemlje. EA je imao brata koji je nosio titulu gospodara vazduha - EN.LIL. Njihov otac je bio glavni bog i vrlo retko je svracao na zemlju jer je imao svoje carstvo na nebesu. Otac se zavo ANU. Enki i Enlil su bili dva polubrata jer je otac imao vise zena. Braca su predstavljali rivale i sa sobom su na zemlju doneli polaritet, dobro i zlo. Pre toga, polariteta nije bilo. Posto se otac zvao ANU, njegova rasa je na zemlji zvana ANUNAKI. Mada postojen i drugi izvori koji opisuju i drugo pravo ime njihovo na osnovu imena planete sa koje su dosli na zemlju. ENKI je na zemlji bio zaduzen za sve, izmedju ostalog je dobio nalog da od postojecih stvorenja na zemlji stvori novu vrstu koja ce zameniti bogove u rudnicima. Ti rudnici su arheoloski potvrdjeni u africi i severnoj americi i stari su vise stotina hiljada godina. Tacnije 400. znaci ovde nema govora o par hiljada godina u stvaranju. Da nema oficijelnih podataka je jasno sa stanovista da to menja celokupnu istoriju covecanstva.
ENKI je posle dugo vremena stvorio Adama, prvog coveka. Ti prvi ljudi su bili musko i zensko u isto vreme bili su malo svesni i nisu se mogli razmnozavati. To ces naci i u bibliji da je covek stvaran dva puta. Novi covek je bio mesavina gena bogova i pracoveka koji je vec ziveo na planeti. Zato su nas bogovi i zvali "promenjeni".
Enki je bio zaduzen samo za inzenjering, radjanje adamita je preuzela boginja radjanja, MAMMU ili cesto MAMI. Kakva slucajnost zar ne. I ne samo ona vec i masa podredjenih njoj boginja. U zapisu o tome stoji ovako:
"Ti boginjo radjanja, stvori radnike! Stvori prostog radnika koji ce nositi breme. Pusti radnika da nosi breme bozije."
i MAMI rece:
"Stvoricu nizeg, primitivnog, covek neka se zove. Neuki radnik neka bude. Neka radi za bogove da im bude lakse"
Bogovi su adamite zvali LULU (primitivni) ali i AVILUM (neuki radnik). Ovi radnici su radili siroma mesopotamije zbog velikih imanja bozjih i mase bogova. Ali ti bogovi bas nisu bilo naklonjeni tim prvim ljudima, vrlo su lose tretirali. Jedini bog koji je bio naklonjen ljudima je bio ENKI njihov stvoritelj. U vise navrata je enki intervenisao kod ANU a sa molbom da se nesto ucini po tom pitanju. Nije bilo odaziva tako da je Enki odlucio da preuzme nesto na sopstvenu ruku. Ono sto je uradio je bilo da je razdvojio muskarca i zenu i podario im je hypothalamus i epifizu. Drugim recima, podario im je svest i mogucnost razmnozavanja. Ali to je tek doslo kada su u rajskom vrtu koji bio vrlo realan, ljudi jeli voce sa drveta spoznaje. A 'ENKI jeste imao simbol zmije kao simbol znanja i on je ljude nagovorio na to. Ljudi su iz rajskog vrta proterani ali bese kasno.
Svesni ljudi i mogucnost za razmnozavanje nije se dopala bogovima, gospodar zemlje je u objavljenom ratu od strane ENLILA bio porazen. I od tada je spominjan sam jos kao gospodar tame i blaceno je njegovo ime kada god su stigli. A ENLIL ili Jehova bolje receno se trudio da projekat "ljudski robovi" stavi pod kontrolu. Tu takodje ima puno opisa od atomskih bombi do potopa koji je enki uspeo da "prebrodi" tako sto je o planu svog brata ispricao coveku po imenu utnapischtim i naucio ga da izgardi brod. Znate vec pricu o noji. Ono sto je u bibliji uradjeno je a je od mase bogova nacinjen jedan, tako da onome ko bibliju cita misli evo sad je dobar prema ljudima a sad ih opet kaznjava zbog nekog greha itd. Sve vreme se radilo o vise realnih licnosti...
Da ne pricamo sada o masi napada na mlado covecanstvo od strane bogova koji su svi opisani u bibliji kao posledica ljudskih grehova...
A na celu bogova je od tada stao JAhwe el Shaddai koji je zeleo da ljudi zauvek ostanu u ropstvu nephilima ili annunakija...
Ono sa cime nije racunao je da su se njegovi bogovi poceli pariti sa zenama ljudi. Sto je isto opisano u bibliji na zalost svih crkava jer neznaju kako da te stavke opravdaju. Sinovi bozji uzese zene ljudske, jel. itd itd.
Ono sto je iz tih veza proizaslo su bile nove hibridne rase koje od tada pa nadalje vladaju zemljom po nalogu tih nasih bogova. To je bilo plemstvo (plava krv,simbolicno jer se genetski stvarno razlikuju od nas) koje je i danas veoma svesno svog stvarnog porekla i svoje gene zbog toga ljubomornije cuva nego svoje dijamante. Oni i dan danas koriste svoje njima "bogom dano pravo" da vladaju nad normalnim svetom.
Ti isti ljudi sprovode krajnji plan za covecanstvo, a to je reducija stanovnistva za do 5 milijardi coveka i totalna kontrola, takoreci novi svetski poredak. Nikakva mastarija niti teorija zavere vec cak i u istorijskom kontekstu vrlo realan plan koji je za njih nadohvat ruke. To je vase opisano kraljevstvo i ultimativna tajna svetske elite koja misli da ce se tako sacuvati od gneva nadolazecih anunakija. (koji su u stvari vec tu)
Ali jos nije zadnja rec pala i jos se ne ostvaruje sve do kraja... Neko je pravio racun bez krcmara.
A ti mislis da si genetski punovredan, pa ce ti tvoj bog biti naklonjen. Ajde rajo, bogati. Pre ce biti vreme da se zaista probudite iz sna u koji vas stavljaju, stvarno najbolje misljeno bez zelje da uvredim tebe ili bilo kog drugog vernika...

Ono sto mene zanima je da je ocigledno da se genocid predvidja i propoveda u vasoj crkvi i da vi na to gledate kao na nesto sto MORA da se desi. Pa cekaj ja nisam vas vernik ali ti tvrdim da sam smerniji od svakog vaseg vernika. Ali svjedno moram znaci da umrem jer ne priznajem jehovu? A vi kao da se tome radujete? Ne razumem sta je lepo u ubijanju ljudi i kako je to za vas moralno? Objasni mi to molim te. Nezavisno od toga sta su ti ljudi uradili ili nisu, jer to ni bog nemoze da razlikuje a ovde to nije slucaj.
Ono sto je evidentno iz prethodnog posta je da ne slusas i citas i razumes napisano kako hoces ili kako ti odgovara pa sami tim su i odgovori takvi. Osnivac tvoje sekte je bio Hazar, ako uopste znas ko su bili hazari. Ne govorim o hriscanstvu. Jedan jevrej tog kalibra i te pozadine nece nikad osnovati jednu "hriscansku" religiju. Nego nesto sto je srodno sopstvenoj.I nesto sto sluzi svrsi. I to je i uradio, vi militantnije i bolje zastupate judaizam nego bilo ko drugi na svetu. Samo sto naravno niste svesni toga. Starnice koje si preporucio sam pogledao, ali naravno nista novo ne kazu osim sto odisu istom doktrinom, mene nazalost zastrasuju.
POSLUSNOST spominjes, naravno da hoce poslusnost od svojih robova nezahvalnih. Bez daljeg komentara.

Celu pricu sam naravno malo sazeo ali je pregledna, toplo preporucujem razne lektire od sitchina na temu. Postoji i masa literature na nemackom i engleskom, nazalost koliko je meni poznato bez prevoda...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Prijatelju ti si totalno neozbiljan i s tobom ne vredi razgovarati jer nemas blage veze o istoriji a o Bibliji i da ne govorimo! Obrazuj se covece i ispitaj informacije koje iznosis. To bar nije tesko danas.

:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Naivnost nas je oduvek odlikovala. Takva ce nam i sudbina biti. Sve informacije su tu na raspolaganju. Samo treba pogledati peko ruba tanjira... Evidentno je da nemas odgovora ni na jedno pitanje a informacije su ti ocigledno nove. To nije cudno. A obrazovanje iz skole posedujem odlicno ali nije vredno svog imena.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top