Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Programirani ste i jedni i drugi i treći, od strane svojih crkava/džamija/sinagoga.
Sve su religije put ka sužavanju svesti čovekove. Ka dobrovoljnoj lobotomiji.
Neke više - neke manje.
Samo, OK je i to. Neko tako voli. Svakom svoje.

Jedna ispravka: religija moze da suzi svest ali moze i da je prosiri. Zavisi kako je upotrebis. U ovom slucaju si upravu - suzava svest.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Ne, nisam jedini mudar i pametan. Ima nas još.
I da, imam kontrolu nad svojim životom. U svakom slučaju, više kontrole od programiranih zombija.

Odlično takvog te volim, ponosnog, samouverenog, spremnog da se uhvati u koštac sa svim problemima! Fino, kad imaš kontrolu nad svojim životom, možeš li da zaustaviš proces starenja? Ili možda možeš da ne dišeš 2 i pola sata? Možda da budeš bez vode jedno 10-ak dana!? A šta kažeš, možeš li da kontrolišeš svoj život na ovakav način?

Ako imaš kontrolu nad svojim životom zašto ne odlučiš da nikad ne umreš već da živiš večno i ne samo ti već i svi oni za koje kažeš da ste zajedno mudri i pametni?

Ajd, zdravo. Neću ti se više obraćati.
Odavno sam naučio da je sa fundamentalistima teško razgovarati.
Pogotovu onih koji istinu vide samo u onom što im drugi kažu.

Ja sam ubeđen da nisi ni svestan izraza "fundamentalist", garant ne znaš na šta ili koga se odnosi!

yes3

Jedna ispravka: religija moze da suzi svest ali moze i da je prosiri. Zavisi kako je upotrebis. U ovom slucaju si upravu - suzava svest.

I ja se slažem u potpunosti s tobom i s tvojom samokritikom! To je početak mudrosti kad čovek uvidi i prizna svoju grešku! Biće od tebe nešto, vidim ja!

yes3
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Tko se kreće u društvu budala, taj se kaje dugo vremena.
Drugarstvo s budalama uvijek je patnja, kao i s neprijateljem,
a druženje s razboritim je sretno kao susret sa srodnicima.

Buda
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Tko se kreće u društvu budala, taj se kaje dugo vremena.
Drugarstvo s budalama uvijek je patnja, kao i s neprijateljem,
a druženje s razboritim je sretno kao susret sa srodnicima.

Buda

Sine moj, ako primiš riječi moje i sačuvaš kod sebe zapovesti moje, 2 slušaš mudrost uhom svojim i prikloniš srce svoje k razboru, 3 i ako prizoveš razum i zavapiš za razboritošću, 4 ako sve to potražiš kao srebro i tragaš za svim tim kao za skrivenim blagom, 5 tada ćeš razumjeti što znači imati strah pred Jehovom i znanje o Bogu naći ćeš. 6 Jer Jehova daje mudrost, iz njegovih usta dolazi znanje i razboritost. 7 Čestitima pomaže da postupaju mudro, štit je onima koji žive besprekorno, 8 jer pazi na staze pravde i čuva put onih koji su mu vjerni. 9 Tada ćeš razumjeti što znači pravednost i ispravno rasuđivanje i pravičnost, sve što je na putu dobrote. (Poslovice 2:1-9)

Jehova, Jedini i Istiniti Bog, Stvoritelj svega!

yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Prijatelju nemaš ti blage veze o čemu pričaš! Reci iskreno, časti ti, jesi li ikad otvorio Bibliju?

Čitati kuvar a nikad ne probati nešto i skuvat te u potpunosti čini sasvim ograničenim sagovornikom po tom pitanju.

Da pored biblije, pročitao sam mnogo toga. Verovatno zato i vidim dalje i ne čudi me što nisi razumeo ni reč u mom prethodnom postu.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
65
A šta su to jehovini svedoci,tj. o čemu oni mogu da svedoče kad ništa nisu videli:thinking:
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Čitati kuvar a nikad ne probati nešto i skuvat te u potpunosti čini sasvim ograničenim sagovornikom po tom pitanju.

Da pored biblije, pročitao sam mnogo toga. Verovatno zato i vidim dalje i ne čudi me što nisi razumeo ni reč u mom prethodnom postu.

Fino, baš lepo! Dakle tajna je u tome što si pročitao mnogo toga i zato vidiš mnogo dalje! OK volim takve poput tebe koji su načitani i mudri. Kaži nam kad dalje vidiš, koliko to daleko vidiš? Kakva nas budućnost očekuje? Zašto starimo i umremo? Gde su naši voljeni mrtvi? Zašto Bog dopušta patnju?

Evo za početak nekoliko pitanja pa ako možeš, molim te, pokušaj da nam odgovoriš na ova pitanja.

Zahvaljujem se unapred!

:hi2:

A šta su to jehovini svedoci,tj. o čemu oni mogu da svedoče kad ništa nisu videli:thinking:

Jehova je Božje ime a svedoci su osobe koje svedoče za Jehovu!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Postavio si vrlo jednostavna pitanja.

Biologija je odavno objasnila zbog čega čovek i ne samo čovek stari.

Što se tiče naših voljenih i mrtvih, mogu samo pretpostaviti. Vi ne možete ni pretpostaviti jer je smrt za vas konačno rešenje. Priče o povratku su besmislene jer nemate šta vratiti.

Što se zla tiče preporučio bih ti knjigu - Zašto Bog dopušta zlo (dr A. E. Wilder Smith)

ps. Pre nego što ponoviš - "Jehova, Jedini i Istiniti Bog, Stvoritelj svega!" , bilo bi uljudno da pojasniš bar neka od već postavljenih pitanja.
Ne traži odgovore ako nisi sam u stanju argumentovati ili bar pokušaš pojasniti "istinu" koju propagirate.
 
Natrag
Top