Jehovini svedoci!

brate , za razliku od tvoje je moja dusa besmrtna. Tako da mi tesko pada da se bojim tvog boga.
 
Poslednja izmena:
учење о човеку
јеховини сведоци: кад човек умре, душа престаје да постоји (“јеховини сведоци у 20. веку”, 1994. г. стр. 13).
свето писмо: човечија душа наставља да живи и после телесне смрти (лк. 16, 19 – 31 – прича о лазару и богаташу; лк. 3, 39 – 43 – обећање покајаним разбојнику; фил. 1, 19 – 24).
јеховини сведоци: учење о бесмртности душе је сатанина измишљотина (“бог нека је истина”, 2. изд. стр. 74 – 75).
свето писмо: учење о бесмртности душе је богонадахнута истина (проп. 12, 7; 2. кор. 5, 1 – 8).
 
Programirani ste i jedni i drugi i treći, od strane svojih crkava/džamija/sinagoga.
Sve su religije put ka sužavanju svesti čovekove. Ka dobrovoljnoj lobotomiji.
Neke više - neke manje.
Samo, OK je i to. Neko tako voli. Svakom svoje.
 
Programirani ste i jedni i drugi i treći, od strane svojih crkava/džamija/sinagoga.
Sve su religije put ka sužavanju svesti čovekove. Ka dobrovoljnoj lobotomiji.
Neke više - neke manje.
Samo, OK je i to. Neko tako voli. Svakom svoje.

A ti si jedini mudar i pametan, ljubi ga majka i imaš potpunu kontrolu nad svojim životom! Blago tebi!

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

учење о човеку
јеховини сведоци: кад човек умре, душа престаје да постоји (“јеховини сведоци у 20. веку”, 1994. г. стр. 13).
свето писмо: човечија душа наставља да живи и после телесне смрти (лк. 16, 19 – 31 – прича о лазару и богаташу; лк. 3, 39 – 43 – обећање покајаним разбојнику; фил. 1, 19 – 24).
јеховини сведоци: учење о бесмртности душе је сатанина измишљотина (“бог нека је истина”, 2. изд. стр. 74 – 75).
свето писмо: учење о бесмртности душе је богонадахнута истина (проп. 12, 7; 2. кор. 5, 1 – 8).

Prijatelju, nisu to izmislili Jehovini Svedoci to su reči onoga koji nas je stvorio, našeg Stvoritelja Jehove Boga! Otvori Bibliju i pročitaj Propovednika 9:5 i 6 i pročitaćeš sledeće: "
[Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega, niti više imaju plaće, jer se spomen na njih zaboravio. 6 I ljubavi njihove i mržnje njihove i ljubomore njihove nestalo je i nikad više neće imati udjela ni u čemu što će se činiti pod suncem.

I takodje Propovednik 9:10 "
Sve što ti dođe pod ruku da činiš, čini to svom snagom svojom, jer nema rada ni razmišljanja ni znanja ni mudrosti u grobu, u koji ideš."

Ne moze biti jasnije da posle smrti nema nicega! Dakle ovo sto sam citirao pise u svakoj Bibliji i to nije ucenje Jehovinih Svedoka vec istina iz Bozje reci!
 
Poslednja izmena:
Meni je samo bitno da si potvrdio da posle smrti nastaje nistavilo. Naravno po tumacenju koje daju jehove.
Iz nistavila nema povratka, jer jednostavno iz nista se ne moze bilo sta napraviti. Time su zapravo i obecanja o necemu posle, samo prazna obecanja. Kome su upucenima. Ili se racunaju samo zive jehove koje ce docekati sudnji dan i preziveti ga. Mislim u zemaljskom raju. Za onih 144.000 gore, ne znam kako. Nece posedovati fizucko telo, dusa ne postoji, energetski nivo nista, hm.
Hajde to malo pojasni.
 
A ti si jedini mudar i pametan, ljubi ga majka i imaš potpunu kontrolu nad svojim životom! Blago tebi!

Ne, nisam jedini mudar i pametan. Ima nas još.
I da, imam kontrolu nad svojim životom. U svakom slučaju, više kontrole od programiranih zombija.
Ajd, zdravo. Neću ti se više obraćati.
Odavno sam naučio da je sa fundamentalistima teško razgovarati.
Pogotovu onih koji istinu vide samo u onom što im drugi kažu.
 
Poslednja izmena:
Meni je samo bitno da si potvrdio da posle smrti nastaje nistavilo. Naravno po tumacenju koje daju jehove.
Iz nistavila nema povratka, jer jednostavno iz nista se ne moze bilo sta napraviti. Time su zapravo i obecanja o necemu posle, samo prazna obecanja. Kome su upucenima. Ili se racunaju samo zive jehove koje ce docekati sudnji dan i preziveti ga. Mislim u zemaljskom raju. Za onih 144.000 gore, ne znam kako. Nece posedovati fizucko telo, dusa ne postoji, energetski nivo nista, hm.
Hajde to malo pojasni.

Prijatelju nemaš ti blage veze o čemu pričaš! Reci iskreno, časti ti, jesi li ikad otvorio Bibliju?
 
Natrag
Top