Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pa cuj, kad covjek ima koprenu preko ociju shvata istinu kao uvrijedu, i sve ga vrijedja cim dolazi od nekoga za koga misli da nije Srbin.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Znak je objava da ce je nevjernicima pripremljen Dzehennem, Pakao. U kojem ce vjecno boraviti.
Znak je da je vjernicima pripremljen Dznnet i basce uzivanja. U kojem ce vjecno boraviti.
Ostalih znakova ima veci broj nego covjek moze obuhvatiti, jer Kur'an ih obuhvata sve, ukljucujuci i znakove koji su dato Noi, ASvrahamu, Mesiji i ostalim.
Znak sto se Kur'an lako ucio na arapskom (tako i pise u Kur'anu). Znak je sto se Kur'an ne moze unisititi. Znak je sto su Rusi(?!) napravili zlatni Kur'an, cijel od zlata. Itd.,,

Mislim da se opet nismo rayumeli....nije ZNAK da postoji raj i pakao pa to Pismo govori vekovima pre Kurana, to je samo potvrda tačnost Biblije a mene interesuje ZNAK saveza?
Nema ostalih znakova VEĆI BROJ jer je Bog uvek stavljao JEDAN ZNAK na onoga ko učini savez sa njim.
Navedoh ti primer Avrama da je ZNAK bio OBREZANJE.
I svaki dalji savez a ima ih nekoliko je imao JEDAN SVOJ ZNAK od BOGA dat kao znak tog saveza pa te molim da mi kažeš koji znak Bog načini sa Muhamedom da bi potvrdio SAVEZ na novoj poruci jer bez ZNAKA SAVEZA poruka NIJE VALIDNA.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Muhammed a.s. je imao mladez na ledjima, znak po kome ga je prepoznao zidovski monah. Da je iznad njega dok je stajajo na suncu bio oblak koji ga je stitio od vrucine. Da je lijecio ljude. nadasve, da je govorio istinu.
Najveci znak je ipak sto je preko njega ljudima obajvljen Kur'an, Knjiga nad kojom bdije Bog.
Kur'an je jedina Bozja Knjiga objavljena covjecanstvu, bar je to jasno?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Čitao sam tu priču, poznata mi je.
Imam pitanje za tebe ako možeš da mi pomogneš da u Bibliji nađemo gde piše da će se pojaviti veliki čovek ili prorok sa mladežom na leđima jer se taj čovek iz manastira poslužio tim znakom na telu kao znakom od Boga datom kao znak prepoznavanja, onda ga i mi moramo pročitati?

I da nađemo to u Bibliji a veruj mi NEĆEMO, opet nismo kod onog što ja pitam a to je ZNAK SAVEZA a to znači Bog sa Muhamedom učini neki savez -dogovor da mu nalog i na KRAJU Bog postavi neki znak koji će biti za raspoznavanje između SAVEZNIKA, to mi nađi.

Bog se ne menja niti menja princip rada zato uvek kad čini novi savez ili daje nova uputstva ili želi nešto da učini onsa izabranikom UČINI SAVEZ pa bih rado čuo koji je ZNAK saveza između Boga i Muhameda?

Koliko je meni poznato Jevreji-Židovi nisu gradili manastire niti bili monasi ako jesu ti me dokumentovano ispravi možda mi je promaklo.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
6
Darvinova teorija, teorija sama po sebi nije istinit događaj, samo pretpostavka, a Kur'an govori potpuno istino o stvaranju čovjeka, nebesa i zemlje itd... istražuj malo pa ćes vidjeti da sam u pravu...
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Tačno, sad zamisli da si anđeo koji MNOGO više zna o SVEMU i odeš i govoriš nekom pastiru kako je tvar sastavljena i iz čega se šta sastoji....to bi mogao i jedan veoma dobar naučnik da kaže, ali Muhamedu se po njegovoj reči javio anđeo....
U Pismu piše da se anđeo može javljati i kao čovek....hm, možda je to neko čitao Muhamedu i Muhamed pomislio da je to anđeo...a možda i jeste bio anđeo.
Bog UVEK daje ZNAK SAVEZA koji čini sa čovekom kroz celu istoriju a zašto to zaboravi sa Muhamedom učiniti?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svim članovima Foruma - pripadnicima islamske vjere: Bajram šerif mubarek olsun!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Čitao sam tu priču, poznata mi je.
Imam pitanje za tebe ako možeš da mi pomogneš da u Bibliji nađemo gde piše da će se pojaviti veliki čovek ili prorok sa mladežom na leđima jer se taj čovek iz manastira poslužio tim znakom na telu kao znakom od Boga datom kao znak prepoznavanja, onda ga i mi moramo pročitati?

I da nađemo to u Bibliji a veruj mi NEĆEMO, opet nismo kod onog što ja pitam a to je ZNAK SAVEZA a to znači Bog sa Muhamedom učini neki savez -dogovor da mu nalog i na KRAJU Bog postavi neki znak koji će biti za raspoznavanje između SAVEZNIKA, to mi nađi.

Bog se ne menja niti menja princip rada zato uvek kad čini novi savez ili daje nova uputstva ili želi nešto da učini onsa izabranikom UČINI SAVEZ pa bih rado čuo koji je ZNAK saveza između Boga i Muhameda?

Koliko je meni poznato Jevreji-Židovi nisu gradili manastire niti bili monasi ako jesu ti me dokumentovano ispravi možda mi je promaklo.

Pozdrav.
OK, vidim da insistiras, to je u redu....

Mozes li za pocetak moga odgovora napisati koliko je i s kim imao Bog Saveze?
Navedi mi borjeve pod kojima ih mogu naci u Bibliji. Moze?
Onda cemo vidjeti da zajedno nadjemo odgovore na tvoje pitanje. Unaprijed kazem: dobro dosao u islam, u vjeru Abrahamovu.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Tačno, sad zamisli da si anđeo koji MNOGO više zna o SVEMU i odeš i govoriš nekom pastiru kako je tvar sastavljena i iz čega se šta sastoji....to bi mogao i jedan veoma dobar naučnik da kaže, ali Muhamedu se po njegovoj reči javio anđeo....
U Pismu piše da se anđeo može javljati i kao čovek....hm, možda je to neko čitao Muhamedu i Muhamed pomislio da je to anđeo...a možda i jeste bio anđeo.
Bog UVEK daje ZNAK SAVEZA koji čini sa čovekom kroz celu istoriju a zašto to zaboravi sa Muhamedom učiniti?

Bog u Kur'au jasno kaze: ako sumnjate u Kur'an pokusajte svi zajedno bar jedan ajet napisati ....
veliki je to izazov i do danas nije niko mogao, a niti ce - do Sudnjeg dana.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Darvinova teorija, teorija sama po sebi nije istinit događaj, samo pretpostavka, a Kur'an govori potpuno istino o stvaranju čovjeka, nebesa i zemlje itd... istražuj malo pa ćes vidjeti da sam u pravu...
pozdrav
Nebesa i Zemlja su postali po Bozjoj Volji i opstaju po Bozjem Zakonu.
Mi znamo samo koliko nam On daje (sjeti se da ima bolesnika koji ne znaju nista).
Kur'an nema problema s naukom, za razliku od Biblije koja ima.
Darwin nije dokazao nista sto bi se protivilo Bozjem Zakonu. Niti iko ziv moze naci neki dokaz koji se protivi bnilo kojem Bozjem Zakonu, shvacas?
Oni koji slijede Darwina ili neke druge naucnike, a ne Boga, oni su dometli svoja ateisticka ucenja da bi negirali Stvoritelja.
S tim Bog Svemoguci nema poteskoca, a ni mi. Svakome svoje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kao sto ovi danasnji takozvani hriscani nemaju ni H od pravog hriscanstva ,tako ni danasnji muslimani nemaju ni M od pravog muslimana koji je pokoran Bogu.
I jedni i drugi su isti.I jednima i drugima su ruke ogrezle u krvi,a usta u slatkorecivosti hvale za Boga.
Dok su takozvani hriscani izbacili ime Boga oca,i cekaju pogodan trenutak da izbace i ime Isusa iz Biblije,muslimani su od samog starta sa Muhamedom,odbacili Bozje ime zapisano u starom savezu.I za muslimane je Bog bezimen kao i za takozvane hriscane.Prava braca po oruzju.
istorija je dokazala kakvi su i jedni i drugi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Kao sto ovi danasnji takozvani hriscani nemaju ni H od pravog hriscanstva ,tako ni danasnji muslimani nemaju ni M od pravog muslimana koji je pokoran Bogu.
I jedni i drugi su isti.I jednima i drugima su ruke ogrezle u krvi,a usta u slatkorecivosti hvale za Boga.
Dok su takozvani hriscani izbacili ime Boga oca,i cekaju pogodan trenutak da izbace i ime Isusa iz Biblije,muslimani su od samog starta sa Muhamedom,odbacili Bozje ime zapisano u starom savezu.I za muslimane je Bog bezimen kao i za takozvane hriscane.Prava braca po oruzju.
istorija je dokazala kakvi su i jedni i drugi.

Tvoja konstatacija sadri i istine ali je sudijska koja vidi trun u tuđem oku.
Eto ti znaš Božije ime a mi nemamo pojma o imenu i ti si zato spašen a mi nikako nemožemo biti.
Da bi prizivao ime Božije idi se prvo izmiri sa braćom pa onda pozovi Boga i seti se da piše kako se SVE SILE pokoravaju ISUSOVOM imenu...zašto kad postoji ime JHVH ?
Vidiš, Bog reče da nikome slave svoje dati neće a ono se ,,anđelu,, svi na nebu pokoravaju i slave ga sa Ocem....kako sad to...i sin reče da ga Otac proslavi a slae ne daje NIKOME jer jedino njemu pripada.
Važno je da znate da postoji Megido mesto za buduću bitku i da znate jedno od imena pod kojima se Bog predstavio i tu je tačka a sve ostale sitnice vam promakoše pa čak i da je Duh Sveti osoba.

Raduj se jer ćeš ti biti spašen bez obzira na hulu na Duha a mi jadnici je mučiti u raju jer nismo u starom već u novom zavetu po ljubavi i srcu.
 
Natrag
Top