Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Dobro. napisao sam o Duhu Svetome u usporedbi kao sto covjek ima dusu, tako Bog ima Duh.
Dakle, mislim da je Duh Sveti u stvari Bog Sâm.

Sto se tice Mesije, bice sve u redu ako ne zaboravis da nije ni stvoren ni dosao s Porukom sâm od sebe, nego je poslan od Boga s Zadacom koju je Bog odredio.
I Mesija je "avrahamovski" ispunio bez pogovora.

price o Hriostosu koje izlaze van konteksta vjere nastale su u pjesnickom zanosu (ponekad i alkoholnom) mnogobrojnih poslenika crkve, manastirkih osamljenika, izmisljenje su prica o tome kako je Hrist licno osnovao crkvu, pa su se dali razni atributi kojih bi se on sâm stidio....
Mislim da shvatas zasto mi odgovara da o Mesiji govorim suzdrzano, onu neoborivu istinu koja je napisana u Kur'anu.

pozdrav tebi prijatelju
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Prorok Isaija nije konzumirao alkohol niti bio u manatiru a zapisa ko je Sin što će doći kao Mesija i gde će se roditi i od koga i koja je svrha dolaska Mesije...sve čovek zapisa kako mu Bog reče bez duvanja u balon.

Naravno da nije samo Isaija pisao o Mesiji i ni drugi proroci nisu po uticajem alkohola pisali već pod uticajem Duha Svetog.
Drago mi je da čujem da je za tebe Duh Sveti Bog. Hvala Bogu za to.
Mesija naravno nje stvoren već ROĐEN i tu se slažemo.Naravno da nije On to sam insistirao da učini već Duh -Otac.
A dolazak i pojava tela je Božija volja i cilj.
Mesija jeste i Abrahamovski obrezanje ispunio u osmi dan.

Zadaća o kojoj govriš i ja o toj zadaći govorim a to je da ISKUPI narod od večne smrti objavljujući im godinu oprosnu da se oproste od greha i duga prema Bogu i da se milošću spašavaju kroz veru i da neće ostati u večnoj smrti i to se zove jevanđelje jer je to radsna vest.
Nije radosna vest da Isus nosi nove zakone za osudu već je ukoravao tadašnje učitelje što se ne pridržavaju onog što su čitali.

Zaista ti kažem nismo daleko, Bogu hvala da otvara ljudima srca i razum da poznaju milost Njegovu i ljubav krz telo ugotovjeno za život svih koji se kaju i prihvataju ponuđenu žrtvu pomirnicu.
Neka te Bog blagoslovi Avramovim blagoslovom da izobiluješ u svemu dobrom a u poznanju Boga najviše. Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Čemu post ako je Kuran poruka od Boga...zar ne treba biti radost zbog Božije reči a ne tuga i post?
Postiti je dobro jer se kroti telo ali blago onom ko jezik svoj zauzda.
Znam da je pri svakoj objavi i savezu Bog činio znak zaveta i žrtva bi bila prineta, da li je Muhamed prineo žrtvu i koji je znak tog novo zaveta po kojem treba da se živi.
Avram je dobio znak obrezanja i tako redom ima svaki zavet svoj znak a koji je Muhamed dobio da ima znak saveza sa Bogom u novoj poruci?
Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Post je propiao Allah da bismo se grijeha klonili. Propisan je svima, a drze ga samo oni koji vjeruju.
Ne vidim u postu nista tuzno, naporotiv!
Mogu reci da je postiti van propisanog mjeseca teze, u propisanom mjesecu nije ni malo. Oalksanje dakle dolazi od Boga onima koji poste.
Post nije samo uzdrzavanje od jela i pisaca, cigareta i slicnih tjelesnih konzumiranja, nego i od loszih djela losih rijeci i losih misli.

Znak zavjeta o kojem kazes jeste Kur'an, Bog je rekao: Ja cu bdjeti nad Kur'anom i bit ce sacuvan, a Kur'an ce bdjeti nad predhodnim objavama (da se vide derogacije i kontradikcije, cim ih unesu).
Dakle, Kur'an je znak zavjeta, Kur'an potvrdjava predhodne objave.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Dakle, Kur'an je znak zavjeta, Kur'an potvrdjava predhodne objave.,,
Prijatelju očigledno se nismo razumeli, pitao sam koji je ZNAK dat sa novim savezom ili objavom?
Ako treba pojasniću: Svaki savez Boga sa narodom nosi i neki ZNAK. Avram je dobio znak obrezanje tela, Noje spasenje i dugu kao znak i tako redom pa me interesuje koji je Muhamed dobio znak za taj novi savez?

Bog je uvek tako činio pa zašto bi menjao kod Muhameda?
Ako postoje tekstovi u Pismu koji su ubačeni zar Bog nije mogaop reći: ,,Slušaj Muhamede napisi tekstove koje ljudi ubaciše a ja ne rekoh da narod zna šta nije od MENE,, I eto ga.
A ako CELO PISMO nije dobro onda je to veliki problem jer se u Kuranu pominje Pismo i proroci kao VAŽEĆI pa ako je važeće onda reći sve šta je važeće a tamo baš tako piše,dakle citat Pisma onog dela koji ,,valja,,.

Vidiš nama je Bog rekao sa SVAKI dan ostavljamo zle misli i da SVAKI dan činimo dobro a ne samo jedan mesec.
Nije mi jasno kako uzdržanje od duvana, droge, alkohola uopšte poroka kad je tu reč valjda o VERNICIMA?
Ili kad je mesec posta nema rata a kad završi opleti da se nadoknadi...lično nisam bio ni u jednom ratu ali sam pratio verske grupacije kako podržavaju vernike u ratu i to su baš svi činili...zato nisam ni među jednima od tih grupacija tako ,vernih,.

Post je inače koristan i za detoksikaciju organizma ako se uzima dosta tečnosti (bezalkoholne).
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Prijatelju očigledno se nismo razumeli, pitao sam koji je ZNAK dat sa novim savezom ili objavom?
Znak je objava da ce je nevjernicima pripremljen Dzehennem, Pakao. U kojem ce vjecno boraviti.
Znak je da je vjernicima pripremljen Dznnet i basce uzivanja. U kojem ce vjecno boraviti.
Ostalih znakova ima veci broj nego covjek moze obuhvatiti, jer Kur'an ih obuhvata sve, ukljucujuci i znakove koji su dato Noi, ASvrahamu, Mesiji i ostalim.
Znak sto se Kur'an lako ucio na arapskom (tako i pise u Kur'anu). Znak je sto se Kur'an ne moze unisititi. Znak je sto su Rusi(?!) napravili zlatni Kur'an, cijel od zlata. Itd....

Ako postoje tekstovi u Pismu koji su ubačeni zar Bog nije mogaop reći: ,,Slušaj Muhamede napisi tekstove koje ljudi ubaciše a ja ne rekoh da narod zna šta nije od MENE,, I eto ga.
Zar ne bi tako radli Jehovini svjedoci? I ko bi vjerovao vise u izmjene, izmienje izmjene i izmjene izmienjenih izmjena a koje bi bila uocljive cak i sa malo pameti?
Zato je Kur'an za koji Bog kaze: On bdije nad predhodnim objavama. Kur'an je Cudo i Znak.
A ako CELO PISMO nije dobro onda je to veliki problem jer se u Kuranu pominje Pismo i proroci kao VAŽEĆI pa ako je važeće onda reći sve šta je važeće a tamo baš tako piše,dakle citat Pisma onog dela koji ,,valja,,.
Mislim da samo nevjernici spore cijelo Pismo! U stvari veliki dio Pisma se ne moze poreci, ali postoje stvari koje se mogu poreci bez imalo muke. One su pokazivane na raznim upisima, iako nisu sve pokazane. Objavljeno u Kur'anu: dopisivali su svojim rukama i dobice zasluzenu kaznu. Onaj ko ne vodi racuba o Bozjim Rijecima iz Pisma moze odbaciti i Kur'an.
Pokazano je dovoljno da se potvrdi Kur'an:
- Oni kojima je data Knjiga za ledja su je bacili i necim sto malo vrijedi zamijenili (3:187)
- zavjet su preksrili, rijeci uklanjali, ti im oprosti (5:13)
- zidovi i krscani kazu da su Bozji miljenici, zasto ioh onda kaznjava? (5:18)
- ne pridrzavaju s eonoga sto im je dato (5:65-70)
- ne poznaju Allah kako treba, kazu da Allah nije nista objavio (6:91)
- Zidovi gvoore:"henok je Bozji sin", krscani kazu "Mesija je Bozji sin". To su rijeci nevjernika prijasnjih! Oni bogovima smatraju svestenike, monahe i Mesiju, sina Marijinog (9:30,31)
- Lice na magarca koji nosi knjige oni kojima je data Tora, a ne postupaju po njoj (62:5) itd.
Vidiš nama je Bog rekao sa SVAKI dan ostavljamo zle misli i da SVAKI dan činimo dobro a ne samo jedan mesec.
U pravu si, rekao je tako svima.
Ramazan,... da to sto je dao potvrdis srtrpljenjem, galdovanjemk i zedjanjem kada ces razumjeti druge, svjesnim izbjegavanjem losega,....


Ni ja nisam u grupacijama koje krse Bozje Zakone, a ima ih medju svima, dobro kazes. samo neki imaju religijsko opravdanje a nekima vjera zabranjuje a to sto cine cine na svoju stetu.

Post je inače koristan i za detoksikaciju organizma ako se uzima dosta tečnosti (bezalkoholne).
Islamski post je takodje za zdrave osobe (propisan je zdravim osobama i koje nsi opterecene, jer Bog nikoga ne duzi preko njegovih mogucnosti) dobar za odmaranje srca, dakle bez vode. Post uz vodu zbog detoksikacije je nesto drugo, on jeste pozitivan ali nije sveobuhvatan.
 
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
30
[...]
price o Hriostosu koje izlaze van konteksta vjere nastale su u pjesnickom zanosu (ponekad i alkoholnom) mnogobrojnih poslenika crkve, manastirkih osamljenika, izmisljenje su prica o tome kako je Hrist licno osnovao crkvu, pa su se dali razni atributi kojih bi se on sâm stidio....
Mislim da shvatas zasto mi odgovara da o Mesiji govorim suzdrzano, onu neoborivu istinu koja je napisana u Kur'anu.

pozdrav tebi prijatelju

Ovo su vec uvrijede bez osnove i treba te prijavati za to. Na Srpskom forumu si dosao da prosipas nebuloze i gluposti, i jednako uvrijede ? Da sam Admin odma bi dobio Ban od mene, jer se ne znas kako treba ponasati.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top