iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Ne znam da li ovo može nešto poboljšati. Napisao si da kod tebe radi, ali nisi testirao. U kom smislu radi. Nisam te razumeo. Pošto je location_net u pitanju, da li se to odnosi na lokaciju preko GSM mreže. Ja ne znam.

Da li neko zna : Kako rešiti problem lošeg GPS pozicioniranja u iGO navigacijama.

Ja mislim da je ipak obrada GPS signala najveći problem u novim iGO navigacijama, i AvicSync i NextGen. Previše energije trošimo na šminku a suština ostaje. Ja ne umem da rešim, ali mogu ukazati na problem. Bio sam na parkingu do same ulice Aleksinačkih rudara, prva mala slika. To je pogled ka Bulevaru Mihajla Pupina. Tim smerom i treba da me navigacija uputi.

GPS.jpg


Nažalost, sa uključenim GPS modulom, na 2 telefona (Samsung Galaxy S3 i Huawei), startna pozicija je, blago rečeno, problematična. Druga mala slika je iz navigacije AvicSync. Čak je 50m (!?) greška. Toliko navigacija kaže da se mora ići do ulice. A auto je, de facto, na ulici. Na trećoj slici je NextGen, na istom telefonu, Samsung S3. Tu je situacija dosta bolja, samo 10m odstupanja. I poslednja, četvrta slika, je situacija na Huawei Y300, navigacija NextGen. Tačka pokazuje da je lokacioja dosta pomerena. Ali, ozbiljnije je pitanje zašto u tom slučaju navigacija "smatra" da sam usmeren ka Bulevaru Nikole Tesle. Bez alternativnog puta krećem ka Nikoli Tesli i tada navigacija kaže da se mora napraviti "petlja" (okret) i vratiti na pravi smer ka Mihajlu Pupinu.
Cilj mi nije bio da kritikujem iGO a da druge navigacije pohvalim. Ali, činjenica je da su druge navigacije imale bolje startno pozicioniranje. To su slike u prilogu. Jedino je Sygic izabrala put preko Bulevara Nikole Tesle. Ostale su imale dobar polazak. Dakle, trebalo bi videti da li neko nudi objašnjenje za ovo i , naravno, rešenje ozbiljnog problema iGO navigacije.

Da nema zabune izbrisao sam EDIT iz svoje poruke (meni se stalno gubio gps signal)
Totalno si pogrešno shvatio šta sam napisao!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Pokusavam da instaliram iGO Pioneer 9.18.28.610130 koje su okacili clanovi @nenadsenn i @WOB na internu memoriju, ali mi aplikacija prilikom otvaranja puca. Probao sam sa folderima iGO-NextGen i iGO_Pioneer. Pretpostavljam da su u pitanju putanje za SD card. Ako moze neko da prepravi putanju i za memoriju telefona. I jos nesto, da li na ovu verziju kopiramo novi speedcam, the_skin_NextGen_by_pongo i data.zip koje nam je @nenadsenn okacio za probu audio upozorenja i ima li nekih izmena u sys.txt po tom pitanju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.001
@akineki
Sto se tice speedcam - u bilo koju verziju da testiras kamere ubaci upravo ono sta sam postavio u # 655. U sys.txt ne trebas nista mijenjati za kamere.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Ok. Jasno mi je za speedcam, imam iskustva sa audio upozorenjima na Igo Primo, zato sam i pitao sa sys.txt. A za Pongo skin i data.zip, da li i oni imaju veze sa kamerama? I da li znam zbog cega mi puca aplikacija prilikom startovanja, osim ako nije u pitanju putanja za SD card?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.001
Ok. Jasno mi je za speedcam, imam iskustva sa audio upozorenjima na Igo Primo, zato sam i pitao sa sys.txt. A za Pongo skin i data.zip, da li i oni imaju veze sa kamerama? I da li znam zbog cega mi puca aplikacija prilikom startovanja, osim ako nije u pitanju putanja za SD card?
Skin sadrzi u sebi audio fajlove za kamere. Ako imas vec u folderu - ux - the_skin.zip - brisi ga.
data.zip je izmjenjen za ovu namjenu da se ukloni postojeci zvacni signal za kamere - beep.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Ok. Jasno mi je za speedcam, imam iskustva sa audio upozorenjima na Igo Primo, zato sam i pitao sa sys.txt. A za Pongo skin i data.zip, da li i oni imaju veze sa kamerama? I da li znam zbog cega mi puca aplikacija prilikom startovanja, osim ako nije u pitanju putanja za SD card?
Kod mene kada ubacim data.zip koji se nalazi u paketu sa pongo skinom ne mogu uopšte pokrenuti navigaciju
Znači da data.zip pravi probleme
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.001
Ovo sa speecam ja sam probao sa slijedecim verzijama -
iGO NextGen_9.19.1.484935 i iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015] i nisam imao problema.
Ako ne radi onda vratite prethodni data.zip odn. "originalni".
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Skin_Avicsync_by_pongo_06.01.2016
Kod:
http://www10.zippyshare.com/v/MshBuhvt/file.html
Colors scheme
Kod:
http://www10.zippyshare.com/v/XOXfmciy/file.html
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Skin sadrzi u sebi audio fajlove za kamere. Ako imas vec u folderu - ux - the_skin.zip - brisi ga.
data.zip je izmjenjen za ovu namjenu da se ukloni postojeci zvacni signal za kamere - beep.
Tako sam i mislio. Medjutim, kao sto je potvrdio i clan @dilerik, kada ubacim data.zip iz paketa za kamere, navigacija ne moze da se pokrene. Sa "originalnim" data.zip radi, ali onda nije prilagodjen za audio obavestenja i nemam zvuk?!
Samo da napomenem da je sa svim ostalim verzijama, navigacija radila bez problema.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.001
data.zip za razne verzije speedcam

u arhivi - data.zipZaRazneVerzijeSpeedcam.7z imate tri data.zip faja prilagodena za rad speedcam.

iGO NextGen_9.19.1.484935
iGO NextGen Version 9.18.28.610238 i
iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015] i iGO Pioneer 9.18.28.610126 - serbianforum

Kod:
http://www7.zippyshare.com/v/i4rNMadL/file.html
 
Natrag
Top