iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
data.zip za razne verzije speedcam

u arhivi - data.zipZaRazneVerzijeSpeedcam.7z imate tri data.zip faja prilagodena za rad speedcam.

iGO NextGen_9.19.1.484935
iGO NextGen Version 9.18.28.610238 i
iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015]

Kod:
http://www7.zippyshare.com/v/i4rNMadL/file.html
Ovo se izgleda sve zapetljalo i zavisi od telefona do telefona,jer onaj data.zip ne pravi probleme sa GO NextGen 9.18.28.610238 verzijom
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
data.zip za razne verzije speedcam
u arhivi - data.zipZaRazneVerzijeSpeedcam.7z imate tri data.zip faja prilagodena za rad speedcam.

@nenadsenn, Telefon je Lenovo S60 (KitKat, 4.4.4). U folder navigacije AvicSync, verzija predstavljena ikonicom na slici "AvicSync", promenio sam data.zip i stavio treći, iGO NextGenPioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015], veličine 18,562KB. U ux folder sam ubacio ona 2 fajla : speedcam (1,542KB), umesto postojećeg, i the_skin_NextGen_by_pongo (13,710KB). Sada je promenjen Logo i novi je kao na slici "Novi Logo". Postavio sam novu "Kameru za merenje brzine", slika "Pozicija kamere", usmerana na 360 stepeni. Na slici "Prvo oglasavanje" se sa pozicije kursora (strelica) čuje nepotpuno upozorenje, otrprilike "Pažnja. Kamera za merenje..." ili drugačiji tekst, možda nisam zapamtio. U vrhu ekrana se pojavi i crveno obaveštenje , kao i znak za približavanje kamere sa udaljenjem u metrima. Nije mi snimljen skrinšot kamerom sa ekrana. Verovatno sam nešto loše podesio. Na drugim telefonima radi. To nije problem. Poruka se nije završila jer je sledeća ona iz navigacije "Za nn metara skrenite levo". Kada sam stajao na lokaciji 2, slika "Drugo oglasavanje", pokrenuo sam novu rutu, čula se kompletna poruka. Dakle, radi onako kako si i očekivao. Ako podesim kameru za skrinšot, možda ću ovde editovati i nove slike, sa pravim skrinšotovima iz realne vožnje.
Napomenuo bih da se upozorenje, i vizuelno i zvučno, dobija samo u vožnji, u simulaciji ne.

EDIT

Ipak su slike u telefonu. Fajl menadžer telefona ih vidi, fajl menadžer računara ne. Inače, aplikacija, pa i folder screenshots, se nalazi na eksternoj memoriji,na SD kartici. Kopirao sam ovaj folder, prebacio ga i u internu memoriju, i sada se skrinšotovi vide i na računaru. To su slike iz realne vožnje (u prilogu) sa oznakom od ffscreen_00001 do ffscreen_00005.
 

Prilozi

  • AvicSync.jpg
    AvicSync.jpg
    131,3 KB · Pregleda: 52
  • Novi Logo.jpg
    Novi Logo.jpg
    41,6 KB · Pregleda: 49
  • Pozicija kamere.jpg
    Pozicija kamere.jpg
    97 KB · Pregleda: 50
  • Prvo oglasavanje.jpg
    Prvo oglasavanje.jpg
    209,6 KB · Pregleda: 49
  • Drugo oglasavanje.jpg
    Drugo oglasavanje.jpg
    209,9 KB · Pregleda: 51
  • ffscreen_00001.jpg
    ffscreen_00001.jpg
    132 KB · Pregleda: 50
  • ffscreen_00002.jpg
    ffscreen_00002.jpg
    130,3 KB · Pregleda: 51
  • ffscreen_00003.jpg
    ffscreen_00003.jpg
    113,7 KB · Pregleda: 52
  • ffscreen_00005.jpg
    ffscreen_00005.jpg
    122,9 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Sve je proradilo sa prilagodjenim data.zip za kamere koje je postavio @nenadsenn! Koliko puta se oglasava Vedrana, posto se meni samo jednom oglasila na kameru za semafor, a @navigas prijavljuje dva oglasavanja? I jos me interesuje koji sys.txt koristite, da li onaj koji kreira aplikacija ili neki drugi? Cini mi se da je u nekim verzijama bio spakovan.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Može li se ovo rješiti preko Skin_Avicsync_by_pongo_06.01.2016 preko opcije Speedcam Voice, da se u folder ui_nextgen>>audio u neki od foldera, naprimjer speedcam_en, ubaci naš jezik i onda u opcijama Speedcam Voice odabere English
Screenshot_2016_01_11_21_12_40.png
Screenshot_2016_01_11_21_17_32.png
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sve je proradilo sa prilagodjenim data.zip za kamere koje je postavio @nenadsenn! Koliko puta se oglasava Vedrana, posto se meni samo jednom oglasila na kameru za semafor, a @navigas prijavljuje dva oglasavanja? I jos me interesuje koji sys.txt koristite, da li onaj koji kreira aplikacija ili neki drugi? Cini mi se da je u nekim verzijama bio spakovan.
@akineki, izvini, sada vidim da nisam baš jasno napisao. Vedrana se i kod mene oglašavala jednim upozorenjem, ali u dva ODVOJENA kretanja. Samo se radi o jednoj istoj kameri. Prvi put je to bilo, ako se ne varam, u poziciji slike ffscreen_00001 a tu je bilo vreme16:23. Na poziicji sa slike ffscreen_00005 se oglasila po "drugi put", ali takođe samo jednim upozorenjem. To je bilo u 16:27, kada sam posle kraćeg zadržavanja krenuo kući. Išao sam do prodavnice. Ovde nema kamere, ali sam je ja privremeno "postavio" zbog ovog testiranja. Tada sam čuo kompletnu poruku. Prvi put je bila nepotpuna. Dakle, samo se oglašava JEDNIM UPOZORENJEM. Bar sam ja to uočio na ovom kratkom putu.
Inače, sys.txt je onaj originalni koji je aplikacija sama kreirala. Na ovom telefonu sam kopirao već instalirane foldere i fajlove sys.txt i data.zip sa drugog telefona, tako da više i ne znam da li je postojao u instalacionom materijalu ili ga je kreirala aplikacija.
 
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruka
6
Telefon SGS5, Android 5.0, iGO_NextGen v9.19.1.484935, na SD card u Android/data/com.nng.igo.primonextgen/files/iGO_NextGen, mape Here 2015.Q3.
Problem je sto neke rute ne moze da iskalkulise, npr. Minhen, Hamburg, Brisel, Cirih, Milano, Djenova, Kopenhagen, Stokholm, Helsinki, Moskva..., a neke bez problema Berlin, Paris, Madrid, Lisabon, Varsava, Prag, Bec, Atina, London, Edinburg, Minsk... Kad ne moze da izrutira javi da sa postavljenim podesavanjima rute (route preferences) nije moguce stici na odrediste i nakon 15-tak sekundi blokade aplikacija pukne sa sve obavestenjem (Unfortunately iGO NextGen has stopped). U route preferences je ukljuceno sve sto treba, autoputevi, placanje itd. Ima li neko ideju u cemu je problem.

Evo sta pravi problem u ovom slucaju. U jednom trenutku sam pomislio da mi je kartica ostecena i da to pravi problem, ali nije to. Naime, kada su ukljucena upozorenja (alert points) u sta spadaju i speedcams, nece da prikaze rutu, nego javi da to sa odabranim podesavanjima nije moguce i ugasi se. Sa iskljucenim upozorenjima, rutira za par sekundi. Znam da je u pojedinim zemljama zabranjena upotreba speedcams, na sta nas i program upozorava prilikom ukljucivanja ove opcije, ali da ce zbog toga da se ugasi aplikacija nisam mogao da pretpostavim. Cini mi se da postoji i panic button za iskljucivanje speedcams u slucajevima kontrole, ali nikako ne mogu da poverujem da se to negde proverava. Kako to izgleda u praksi, uzme ti pandur navigaciju i gleda da li su ti ukljucene speedcams, LOL. Ako neko zna kako se ovo moze resiti, a ne da se stalno uklj/isklj upozorenja...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.000
iGO Pioneer 9.18.28.610126 - serbianforum

Jos jedna verzija samo za serbianforum sa svim kompletnim fajlovima. Fale samo mape i POI.
Ovo je zadnja verzija NextGen iz decembra 2015. godine.
Molim da se ne postavlja ova verzija na druge forume jer je pripremljena iskljucivo samo za nas - serbianforum!

Kod:
http://www82.zippyshare.com/v/x0zcH5pF/file.html
 
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
Posto sam i ja imao polemiku na drugim forumima za originalan data zip za verziju AvicSYNC 9.18.28.610238,jedini i pravi je velicine 6433968 bajta. Odavno me nije bilo ovde i sad kad sam svrnuo malo da vidim sta ima novo, citam u prethodnim postovima silne rasprave,pa sam hteo da pomognem,tj objasnim. Ne vidim cemu toliko rasprave ko je postavio koji,kad svako moze da skine originalnu aplikaciju sa google play,koja je inace free, i da uz pomoc total komandera instaliranog na telefonu recimo pronadje gde je instaliran avic,raspakuje ga i iskopira data fajl u drugi folder u tel,na komp,bilo gde i uveri se u velicinu. Isto tako mozete pogledati i ostale original fajlove-lang,ux... Postoje jos data foldera za ovu verziju na raznim forumima,koji su preradjeni zbog skinova itd. Prvi koji data koji je postavlen kod rusa bio je 8mb veliki i sklepan od prosle verzije nextgena 9.19.1.484935,koji je pravio probleme u rusejnu aplikacije pri izlasku iz nje na androidu 5.1.1 i 6 i neki meniji su bili transparentni,falio je tekst itd.. Meni konkretno ova verzija radi korektno bez rusenja sa originalim data i ux,bez ikakvih skinova i od kad sam je prvi put instalirao,radila je tako,nebitno ciji apk koristio,na mom nexusu 4 sa androidom 6. Ovaj moj odgovor se iskljucivo odnosi na verziju 610238. Verzije 610130 i 610126 su nesto drugo.
Citam ovde i o online trafic,koji radi bolje na nekoj starijoj verziji - 9.19.1.484935. Na koji online trafic se misli? TMC?
Mozda radi,ali u Sloveniji ili Rumuniji,kod nas ne. Ne znam kako moze da radi kad za Srbiju ne postoji trafic message channel,ne postoje servisi...
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Može li se ovo rješiti preko Skin_Avicsync_by_pongo_06.01.2016 preko opcije Speedcam Voice, da se u folder ui_nextgen>>audio u neki od foldera, naprimjer speedcam_en, ubaci naš jezik i onda u opcijama Speedcam Voice odabere English
Screenshot_2016_01_11_21_12_40.png
Screenshot_2016_01_11_21_17_32.png
Ja mislim da može, ali se nisam "bakćao" time, jer uopšte nisam zainteresovan za obaveštavanja.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
86
Originalni data zip
AvicSYNC 9.18.28.610238
Kod:
http://www8.zippyshare.com/v/sk1afOjS/file.html
 
Natrag
Top