iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Jesi li probao u folder "speedcam_en" da ubacis nas jezik i da "english" izaberes kao glas za upozorenja?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.999
iGO NextGen Audio upozorenja na srpskom jeziku
Ovdje imate za probu - testiranje audio upozorenja na srpskom jeziku koje sam ja uradio.
U folderu - NextGenKamere - imate data.zip i folder ux a u njemu dva fajla - speedcam.zip i the_skin_NextGen_by_pongo.zip.

Zamijenite postojeci data.zip sa ovim.
Fajlove iz foldera - ux - kopirajte u vas folder - ux.
Ako imate u folderu - ux - fajllove - gja_speedcam.zip i the_skin.zip - brisite ih.
Podesavanje upozorenja -
1. Podesavanja - Upozorenja - Tacke upozorenja - Blizina za postavke upozorenja - i ovdje za svaku vrstu kamera izabrati za Tip upozorenja - Zvucno i vizuelno a pod Zvucno upozorenje - Prilikom priblizavanja.
2. Podesavanja - Upozorenja - Tacke upozorenja - Podesavanje tacaka upozorenja - i za svaki tip upozorenja izabrati za Tip upozorenja - Zvucno i vizuelno a pod Zvucno upozorenje - Prilikom priblizavanja.

Glas upozorenja je - Vedrana - koji sam snimio i za iGO Primo.
Ja sam probao u voznji i kod mene je radilo. Jedino se desava ako u zoni kamere ima i neko obavjestenje same navigacije a tice se navodenja da se glas upozorenja "ponisti".
Ovo je dok se Rusi ne dosjete za prvu pomoc kako kaze @marxista.
Ocekujem da testirate i zapazanja ovdje iznesete.

Kod:
http://www70.zippyshare.com/v/yy8XR5wC/file.html
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
Nisam, probao sam samo u rutu audio foldera jer je tako zamišljeno od skinotvoraca. Ne kažem da ne može tako kako si rekao ali pomišljam da možda i ne bi radilo sve kako očekujemo na kraju. A na kraju ja vidim da se neko dosetio i ima znanja da recimo preuredi italijanski tts kako bi mogao da čita srpske nazive i brojeve ulica a takođe da tim radom omogući i neka od obaveštenja koja nextgen ne može da izbaci sa snimljenim zvukom ali ume da pročita.
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
T`ih...ovaj Nextgen ispade bog zna kako komplikovan. Jedva danas spasih telefon da ne postane cigla. Insaliram ovaj Pioneer, nece da se cuje zvuk, ajd da restartujem mozda krene...kad opaaa! nece da podigne Android! Jedva vratih na pocetna podesavanja kombinacijom dugmica, neki recovery na kineskom...pa sve iz pocetka. Sve pogubih sa memorije telefona. `Bem ti Lenovo!
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
T`ih...ovaj Nextgen ispade bog zna kako komplikovan. Jedva danas spasih telefon da ne postane cigla. Insaliram ovaj Pioneer, nece da se cuje zvuk, ajd da restartujem mozda krene...kad opaaa! nece da podigne Android! Jedva vratih na pocetna podesavanja kombinacijom dugmica, neki recovery na kineskom...pa sve iz pocetka. Sve pogubih sa memorije telefona. `Bem ti Lenovo!

@cadslobo, zamolio bih te za pojašnjenje. Ako se ne varam, jednom si napisiao da imaš i ti, kao i ja, telefon Lenovo S60. Da li si na tom telefonu Lenovo imao ovih problema sa instalacijom. Tada sii rekao da je i kod tebe Android 4.4.4 i da nemaš ni ti problema sa intalacijom na eksternoj memoriji, na SD. Mislim da si rekao da ni kod tebe, kao i kode mene, nije telefon rootovan. Da li si ostao na istoj verziji androida, ili si apdejtovao. Ovo pitam jer sam i ja imao nameru da na istom telefonu, Lenovo S60, probam instalaciju verzije koju je @nenadsenn postavio, iGO Pioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015]. Na drugim telefonima imam i jednu i drugu verziju, podešene onako kako meni najviše odgovara. Tamo je folder Pioneer pod imenom iGO_Avic, pa mogu postajati obe verzije istovremeno. Razlog je taj što sam razumeo da se ova Pioneer verzija instalira u folder sa imenom iGO_NextGen, tako da bih morao stari iGO_NextGen da uklonim, tj. deinstaliram.
Sada si me pokolebao. Da li znaš šta se to desilo pa si imao malo većih problema sa telefonom i čak izgubio podatke. Da i ja ne zapadnem u iste probleme. Da li ti se ovo dešavalo sa instalacijom drugih verzija ili samo sa ovom.
Unapred hvala i pozdrav !
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.999
iGO Pioneer_9.18.28.610130.v2

APK v2 ispravljena putanja ka sdCard/iGO_NextGen
Kao i u verziji - iGO Pioneer 9.18.28.610130 - [6.nov.2015] - Instalacioni folder je - iGO_NextGen.

Kod:
http://www.uploads.ws/JjXiZR
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
iGO Pioneer_9.18.28.610130.v2
APK v2 ispravljena putanja ka sdCard/iGO_NextGen
Sada sam instalirao sa novim apk fajlom, na Lenovo S60, na SD. Međutim, problem na startu. Folder je iGO_NextGen. Nisam znao, jer niko nije napisao, koji je ui_* da li Avic ili nextgen. Dok se ne instalira ne može se znati ni koja će ikonica biti...Ostavio sam ui_Avic. Postavio sam rutu ali u simulaciji se ne čuje glas navođenja. Ono još gore je što nikako da izađem iz aplikacije. Ne nudi "da li želite da izađete". Samo se vrtim u simulaciji i nuđenju alternativa već napravljene rute. Možda je to posledica pogrešnog ui_*. Moraću verovatno i ja Resetom. Nadam se da neću imati isti problem kao i @cadslobo :)

EDIT 1
Uspeo sam da izađem. "Tapkao" sam na znak "na gore", levi gornji deo ekrana.
Tada se "šetam" kroz meni. Sada ću dodati skrinšot, možda drugima zatreba.
Radi istine, dopuna. Nisam obratio pažnju da ekran navigacije ima dole levo znak za "nazad" (<). Navikao sam da to radim virtulenim tasterom sa telefon. Da ne brišem ono što sam pogrešno konstatovao, ne bi bilo korektno. To je bila moja greška !

EDIT 2

U međuvremenu sam promenio ui_*. Sada je ui_nextgen. Čuje se glas. Ali i dalje "šetam" menijem, tapkanjem na znak "gore", slike u prilogu. Kada se na ekranu pojave 3 paralelne crte, tada izlazim iz aplikacije kao i ranije : ponudi mi izlaz, tek tada dođem do ekrana kao na drugoj slici u prilogu. Inače, dok se ne pojave 3 crtice, samo mi je aktivan virtuelni taster Home na telefonu. Sa njim samo "sklonim" navigaciju sa ekrana, ona ostane aktivna.

EDIT 3
znači može raditi i sa SD kartice
@mirkolj, na žalost ja ti ne mogu dati odgovor jer se još ranije pokazalo da se na Lenovo S60 može instalirati aplikacija na SD bez problema, iako je to fabrički Android KitKat (4.4.4). Lenovo je specifičan i nije meritoran.

P.S. Prva zapažanja.
1. Ostala je i verzija Pioneer AvicSync. Ne smetaju jedna drugoj, jer koriste različite foldere. Ali, više ne može ostati i iGO_NextGen.
2. Nova aplikacija (ikonica iGO Pioneer) radi brže nego prethodni NextGen. Rano je govoriti o drugim utiscima.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-01-10-12-29-47.jpeg
    Screenshot_2016-01-10-12-29-47.jpeg
    110,1 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_2016-01-10-12-30-32.jpeg
    Screenshot_2016-01-10-12-30-32.jpeg
    70,8 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.999
@navigas
u # 641 je navedeno - Instalacioni folder je - iGO_NextGen.
Ovo je smo popravljena verzija iz tog posta.
Evo dopunio sam i u # 660.
 
Natrag
Top