Hronologija Jehovinih svedoka

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidim kako upires u sebe nista protiv vas ne govoris! Apsolutno nista, samo vas hvalis!!!

Opet tvoj formalizam niko ovdje nije došao da priča o svojim grijesima. Koje naravno imamo svi.

Ja redovno napadam i adven. i ostale protest. za njihove zablude. Kao što i jesam ovdje pokazao.

A vi pošto nećete sebe, onda vas moramo vi ukoravati.

Baš ste kao fariseji, a to što je vama crkva idol i sveci i svete teritorije, nacija, pismo to je vaš problem.

E, ajde otvori temu o tome, pa postavi slike sa fb kako ih napadas, da vidim pa cu ti verovati da si iskren. Ovako necu.

Zašto bi ti postavio kada ne bi vjerovao. Opet razg. na nivou klinca koji je nezadovoljan, kao onaj iz one pjesme Jovana J. Zmaja.

"Duhovna formacija"? Sta je to?
I sta jos napadas osim toga?

To je jeretičko učenje (nije zvanično učenje HAC) o ispovjesti grijehova drugim vjernicima, kojima nije čovjek učinio ništa.

Napadao sam ono što je iznosio Laodik. zatim napadam adven. koji misle da Isus nije bio Sin Božji na nebu.

To uglavnom napadam.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro jutro brate Mire,
To su zaista dobri ljudi, ali kao sto i ti rece, zavedeni. Oni drze te ljude vezane za organizaciju. Imaju vise sedmicnih satsanaka na kojima se ocekuje prisustvo vernika. Ris je rekao da imaju Teokratsku skoslu u kojoj se obazuju njihovi teolozi. Bio sam ja u toj njihovoj "skoli" Pa to je slicno kao sto i mi imamo Sutbotnu skolu u kojoj se procaba Biblijska pouka. Oni u toj skoli proucavaju najnovije clanke iz Kule strazare. Vernicima niije dozvoljeno da posete nijednu drugu bogomiolju, osim njihove. Takodje nije im dozvoljeno ni da citaju knjige drugih religija. Tako da njihovi vernici, su stalno okupirani, zauzet: na sastancima, slusanjem onoga sto je glavna uparva pripremila, svedocenje od kuce do kuce, tako da vernik nema vremena ni za licno istrazivanje, celo vreme mu je programirano za zajednicu. Oni ako idu na odmor preporuciuje se da idi samo sa JS.

Ako jedan vernik stupi u vezu sa pripadnicima drugih crkava, ili ako mu neko postavi pitanje kao ova koja ja postavljam, staresine mu ostro zabrane da ne ide kod takvih ljudi. Verovatno se i ti secas slucaja gospodje Vajzer iz Nemacke, koju sam intervjuisao. To si verovatno procitao u knjizi, Da li je to kula strazara? Ona je bila zaduzena za jedan kvart gradu u kom je bila i adventisticka crkva pored koje je stanovao i pastor sa porodicom. Na pocetku receno joj je da ne posecuje tu crkvi ni pastora. Ona je pitala, pa ako sam ja odgovorna za spasenje svake osobe u tom kvartu, zar ne bih trebala da posetim i pastora i njegovu porodicu? Kada je upoznala striji bracni par koji su adventisti i dobro poznaju Bibliju i zakazala proucavanje s njima svake sedmice, bilo joj je zabranjeno da vise ide niti da ima ikakve veze sa njima. Ona je i pored toga nastavila da prucava Bibliju sa njima i uskoro je bila iskljucena. Zbog svega toga tesko je takvim pomocvi, osim oni koji su posle tolikih promasaja sami odustali i traze nesto bolje. Poznajem mnoge koji su bili JS i dosli su u nasu crkvu. Prosto je neshvatljivo da pored tolikih promasaja da jos neko ide za tikvim vodjama. Zbrka i konfuzija, i to nije samo jedan promasaj,koji se mogu pronaci u svakoj zajednici, nego su promasili sve sto su godinama proricali i verovali.

Ono sto im ja prizanjem, niko tako verno ne radi propovedanje od kuce do kuce kao on. To je dobro, samo kad bi propovedali Bibliju umesto Kule strazare. Medjutim, oni imaju smao tu aktivnost , posete i deljenje njihove literature i nista vise.
Nemaju skole, bolnice, klinike, staracke domove, domove za sirocadi, radio, TV, humanitarnu organizaciju i tome slicno. Zato ako na kraju spomenute knjige pogledaj dijagram njihove statistike uporedjen sa drugiama, videces daleko manji uspeh od drugih koji koreste i druga sredstva.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1915 "Na osnovu jakih biblijskih dokaza u pogledu vremena neznabozaca, mi smatramo to kao utvrdjenu istinu, a konacni kraj carstvinma ovoga sveta, i potpuno uspostavljanje Bozijega carstva bice uskoro dovrseno pri kraju 1915.godine. (The Time Is At Hand, 1915 edition, p. 99)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1915 "Na osnovu jakih biblijskih dokaza u pogledu vremena neznabozaca, mi smatramo to kao utvrdjenu istinu, a konacni kraj carstvinma ovoga sveta, i potpuno uspostavljanje Bozijega carstva bice uskoro dovrseno pri kraju 1915.godine. (The Time Is At Hand, 1915 edition, p. 99)

ovi su se baš nalupetali pravo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1917 Takodje godine 1918. kada ce Bog unistiti crkve i vernike crkava na milione, nece biti nikaoga da pobegne da bi mogao doci do pastora Rusella da nauce o padu hriscanstva. (The Finished Mystery, 1917 edition, p. 485)

Blago nama sto imadosmo "pastora" Russela, da nam nije njega svi bismo propasli?????
Zato pridruzite se tako neprocenjimom izvoru "istine".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zašto bi ti postavio kada ne bi vjerovao. Opet razg. na nivou klinca koji je nezadovoljan, kao onaj iz one pjesme Jovana J. Zmaja.
Neces ti otvoriti ni temu niti napasti adventiste za njihove grehe ovde jer si lazljivac!

Naravno da sam ja posten covek, i da bi pozdravio da tako uradis, ali ti to uraditi neces, nisi ni na fb napadao, nisi ti iskren covek.

To je jeretičko učenje (nije zvanično učenje HAC) o ispovjesti grijehova drugim vjernicima, kojima nije čovjek učinio ništa.

Napadao sam ono što je iznosio Laodik. zatim napadam adven. koji misle da Isus nije bio Sin Božji na nebu.

To uglavnom napadam.

Kakav je to napad? Pa to nije nikakav napad , to oni nista ne uce! I to je nebitno!
Napadni ti njih za licemerje, za kradju, za blud preljube, ucestvovanje u politici u ratu i ostalo za sta nas napadas, a to sve imate, to guras pod tepih!

1917 Takodje godine 1918. kada ce Bog unistiti crkve i vernike crkava na milione, nece biti nikaoga da pobegne da bi mogao doci do pastora Rusella da nauce o padu hriscanstva. (The Finished Mystery, 1917 edition, p. 485)

Blago nama sto imadosmo "pastora" Russela, da nam nije njega svi bismo propasli?????
Zato pridruzite se tako neprocenjimom izvoru "istine".
Ovo je smesno :)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
EVO KSAKO SU UVERAVALI SVOJE SLEDBENIKR:

1922. "Ova hronologija nije ljudska, vec Bozija. Buduci da potice od Boga i potvrdjena od Boga, sadasnja istinita hronoloska je istina, stoji sam za sebe, apsolutno ispravna." (Watchtower, July 15, 1922 p. 217)

Da li je zbilja tako?????
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1917 'Nema spavanja... Avram treba da uzme u posestvo svoje obecsano nasledstvo godine 1925.' (Watchtower Oct. 15, 1917, p. 6157)

1917 U prolece 1918. godina donece Hriscanstvu grceviti bol veci nego onaj u godini 1914. Nevolja ce doci na hriscanski vavilon." (The Finished Mystery p. 62 [stated to be the "Posthumous Work of Pastor Russell" on p. 2])
I sta se to desilo 1918. godine? NISTA!
Tresdla se brda a rodio se mis.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1918 "Tako sa poverenjem mozemo ocekivati da ce godina 1925. biti obelezena povratkom Avrama, Isaka, Jakova i vernih ostalih proroka, posebno onih koji su imenovani u Jevrejima 11. poglavlju.”
(Millions Now Living Will Never Die, p. 89)

I da li su se zaista pojaviuli te godine?????

Ti "proroci" jos uvek cekaju godinu 1925. a patrijarsi ne vaskrsnuse!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top