Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1915 “Ovde smo nasli dokaz da od stvaranja Adama, godine 1873. ispunile su se 6000 godina. (The Time Is At Hand; 1889; 1915 ed.; p. 39)

1915 Ako, onda, 7000 godina period ljudske istorije je neki poseban period Hristove vladavine, mi mozemo da pokazemo da je to pocelo 1873. Sto pokazuje da smo vec u njemu. (The Time Is At Hand; 1889; 1915 ed.; p. 40)


Rise, posto sad znamo da si ponovo ovde sa nama, molim te budi tako ljubazan da nam ovo objsnis:

Znam da ste ranije ucili da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da se sada nalazimo u sedmome danu Bozijeg odmora, koji tajkodje traje 7000 godina.
Pocetak toaga "dna" od 7000 godina precizirali ste kao 4026 godina pre Hrista i da je tada stvoren Adam.


Da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja Trajao 7000 godina?
I da li jos uvek verujete da je Adam bio stvoren 4026 godine pre Hrista i da je tada poceo sedmi dan koji traje 7000 godina?


Ovo zaista ne znam. Vec dugo postavljam ovo pitanje tvojoj braci i sestrama, i jos niko se nije usudio d ami to objasni.

Pre sva tri meseca posetio me je jedan mlad covek JS i njemu sam postavio ovo pitanje. On mi je rekao, koliko on zna d ajedan dan traje 1000 godina, ali nije bio siguran, vec je obecao da ce naci odgovor i da ce mi ga doneti sledeceg puta. Na nesrecu vise nikad nije se ni vratio.

Zato Rise unapre ti se zahvaljujem na odgovoru.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1923 " Nase je misljenje da je 1925, definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1, 1923)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1921 "Ista godina 1881. prorocki oznaceno kao konacno vreme istupanja iz crkava, koje je pocelo 1878 u kojem su klerci izbaceni kao predstavnici Bozije reci.1878 , kada je pastor Russell poceeo svoj rad objavljivanja svojih 50 000 knjiga.
Predmet i nacin Gospodnjeg dolaska. godine 1878. poverenistvo Bozije istine, ucenje Biblijske istine onih koji su neverni u svom veku, oduzeto je od njih i dato patoru Russellu.... Tako je on 1881. postao Boziji strazar za celo hriscanstvo i poceo svoj gigantski posao svedocenja.” the Scriptures, Vol. 7, pp. 386-387 1921)

Trla baba lan da je prodje dan!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Samo koji im je dokaz iz biblije? :)
Koji su uopste dokazi za bilo koju od ovih godina?

Nikakvi, kao i za besmrtnu dušu, može svinja da se jede, ne mora subota da se drži.

Nigdje dokaza u Bibliji.

JS i jesu napustili PC samo na osnovu toga što su vidjeli da Biblija govori drugačije, a nisu shvatili smisao ključnih učenja Biblije.

Sreća vaša pa imaju JS i slični njima da možete da upirete prst kako nemaju nauku u Bibliji.

Pa onda možete i u HAC koja ima.

To je taj pricip, jer je Bog dozvolio ne samo osnivanje velikih crkvi koje nemaju nauku u Bibliji, nego i malih.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Samo koji im je dokaz iz biblije? :)
Koji su uopste dokazi za bilo koju od ovih godina?

Mire, pa u tome je problem sto oni se pozivaju na Boga i na Bibliju, a lupalu gluposti jednu za drugom. Najveci je njihov problem, od pocetka pa do danas, sto su ta prorocanstva vezali za godine koje su bile pred njima, i to im je pomoglo da pridobio neuk narod, ali kad god se ta njihova prorocanstva nisu ispunila, gubili su na stotine hiljade vernika koji su shvatili da su to samo zablude i nista vise.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sreća vaša pa imaju JS i slični njima da možete da upirete prst kako nemaju nauku u Bibliji.

Pa onda možete i u HAC koja ima.
Mi u vas ne upiremo prst, vec ti u nas upires!

Da tebe nema ovde, ne bi ni jednu rec rekao za adventiste, jer ostali ne rade to sto ti radis.

A moram da odgovorim na napade, pa izvini sto onda zavrsis u nezgodnoj situaciji i ti i ostali vasi.

Ti bolje da ne branis Adventizam jer ga branis na pogresan nacin napadima. Vatra ne gasi pozar, vec voda. Ti si u vatri...

Mire, pa u tome je problem sto oni se pozivaju na Boga i na Bibliju, a lupalu gluposti jednu za drugom. Najveci je njihov problem, od pocetka pa do danas, sto su ta prorocanstva vezali za godine koje su bile pred njima, i to im je pomoglo da pridobio neuk narod, ali kad god se ta njihova prorocanstva nisu ispunila, gubili su na stotine hiljade vernika koji su shvatili da su to samo zablude i nista vise.

Ti si citao sve te izjave, ja i nisam sve, smucilo mi se posle par njih kad sam procitao, ostavio i bacio njihove knjige u kutiju, nameravajuci da ih bacim. Nisam ih bacio.. Ali za te datume ne nadjoh podrsku iz biblije a oni tvrde da su biblijom izracunali. Zato sam pitao kako su izracunali? Znas li?

Strasno je to i citati, obuzme me muka samo kad se setim mog izgubljenog vremena...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mi u vas ne upiremo prst, vec ti u nas upires!

Moramo kada vi nećete, inače to je plod PC da ne upire prst u sebe, a plod reformacije je da upire u sebe.

A to je plod Duha Božjeg.

Da tebe nema ovde, ne bi ni jednu rec rekao za adventiste, jer ostali ne rade to sto ti radis.

Pa ja sam i za njih rekao mnoge kritike. Napadao Laodik. nauku, a da vidiš šta tek radim advent. na FB, jače ih kritikujem i napadam nego tebe. Mnogi su me blokirali.

Ima jedna jeres zove se Duhovna Formacija koju žestoko napadam kod advent. ali nisam sam i još mnogi napadaju tu jeres.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti si citao sve te izjave,JS ja i nisam sve, smucilo mi se posle par njih kad sam procitao, ostavio i bacio njihove knjige u kutiju, nameravajuci da ih bacim. Nisam ih bacio.. Ali za te datume ne nadjoh podrsku iz biblije a oni tvrde da su biblijom izracunali. Zato sam pitao kako su izracunali? Znas li?
Strasno je to i citati, obuzme me muka samo kad se setim mog izgubljenog vremena...

Mire, da znas da i mene uhvati muka pa ne znam da li bih se smejao glupostima ili bi plakao za tako dobrom ljudima koji su ocigledno posli stramputicom.

Na tvoje pitanje trebalo bi da ti odgovar da Zaokret ili bilo koji od JS, a ne ja, jer moj odgovor moze biti drugaciji od njihovih, ali video si pre neki dan Zaokret je navrati, pa kad je vide da ja nastavljam sa njihovom hronologijom ponovo je ispari.


Njihov osnovni problem u racunanju svoje hronologije je u tome sto oni istorijsko vreme proracunavaju kao prorocko. Najistaknutije je iz sedmice stvaranja. Oni misle da je jedan dan stvaranja trajao 7000, a to znaci da je stvaranej trajalo 42,000 godina. Iako u Prvom poglavlju Biblije 6 puta ponavlja se: "I BI VECE I BI JUTRO DAN prvi. druge, treci itd."
Zatim nastavljaju da mi sada zivimo u SEDMOM DANU JEHOVINOG ODMOR. Kakav je to "odmor"???
Racunajem koliko je ko u Bibliji ziveo pokusali su da odrede tacan datom Stvaranja Adam i prema njihovom proracunu, Adam je stvoren 4026. godine pre Hrista.

Pomocu te gluposti uvalili su se u mnoge druge, odredjujuci da je kraj tih 6000 godina od Adama bio: 1872.3.4; pa onda 1914.1918. 1925. i najzad su stigli do 1975.


Prema njihovom verovanju kada se navrsi 6000 godina ljudske istorije od Adama tada je trebalo da bude Armagedin, da unisti sve koji nisu JS i da pocne HILJADUGODISNJE CARSTVO NA ZEMLJI.
Tada je trebao da otpocme Raj na Zemlji, a njihovih 144,000 da budu uzneti na nebo.

Ceo svet je svedok, pa i oni sami, da se nista od toga nije ispunilo, sto pokazuje da su to samo njihove fantazije.

U cemu je greska? U tome sto su istorijsko vreme pretvarali u prorocko. Ja sam im na tu gresku ukazivao jos 1962. pa sve do danas.

Medjuti, prema ucenju Biblije prorocko vrem se moze pretvarat, ail jasno je naznaceno PO JEDAN DAN ZA GODINU, ali samo u prorockom , a ne u istorijskom vremenu.

A na osnovu cega su odredili da je jedan dan trajao 7000 godina to ni oni ne znaju, ni meni to jos niko nikad nije objasnio. Stotinama puta postavljao sam ovo pitanje, a oni nemaju odgovora. Kada vam sledeceg puta zakucaju na vrata, sami ih upitajte za ta prorocanstva i vise ih necete videti, to pokazuje moje iskustvgo sa njima.

Drugo, uzeli su ponovo istorijsko vrem koje je odredeno caru Navuhodonosoru, kada mu je saopsteno da ce SEDAM VREMENA PRECI PREKO NJEGA. ALI PISE I TO sve to dodje na cara... To pokazuje da se tih sedam vremena ne moigu uzeti kao prorocko vreme, je u suprotnom car Navuhodonosor trebalo je da zivi vise od 520 godina da bi se to na njemu ispunilo, a istorijski se tacno zna koliko je Navuhodonosor zive i vladao.

Oni su u tome izracunali 520 godina i to im je dobro doslo da su odredili tih 6000 godinam, jer bez toga nisu nasli nista drugo da popune prazninu.

Na osnovu toga oni su verovali da je to njihovo racunanje Biblijsko, a to nema veze sa Biblijo.


Ove njihove fantazije skupo su ih kostale. Istina je da su im privremeno pomogle, jer su na taj nacin drzali paznju vernika, ali kada se nijedno od predvidjenih nije ispunilo, masovno su ih napustali vernici.
To bi bio ukrako, mojo dgovor na tvoje pitranje.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
a plod reformacije je da upire u sebe.
Vidim kako upires u sebe nista protiv vas ne govoris! Apsolutno nista, samo vas hvalis!!!

da vidiš šta tek radim advent. na FB, jače ih kritikujem i napadam nego tebe. Mnogi su me blokirali.
E, ajde otvori temu o tome, pa postavi slike sa fb kako ih napadas, da vidim pa cu ti verovati da si iskren. Ovako necu.

"Duhovna formacija"? Sta je to?
I sta jos napadas osim toga?

Mire, da znas da i mene uhvati muka pa ne znam da li bih se smejao glupostima ili bi plakao za tako dobrom ljudima koji su ocigledno posli stramputicom.
Pa eto vidis Marko i meni je tako isto. A Tripo kaze da su oni pokvarena srca, i ne mozes mu objasniti da nisu, i nema sanse. Svi koji su imali iskustva sa njima znaju da su to dobri ali prevarwni ljudi, da nisu toliko dobri ne bi bili prevareni, oni su ko deca naivni..

Na tvoje pitanje trebalo bi da ti odgovar da Zaokret ili bilo koji od JS, a ne ja, jer moj odgovor moze biti drugaciji od njihovih, ali video si pre neki dan Zaokret je navrati, pa kad je vide da ja nastavljam sa njihovom hronologijom ponovo je ispari.
Vidim , svakako mu ne odgovara to sto pises. Ali Marko njemu ne vredi pricati, on je duboko u tome, i on ne moze napustiti, cak i da shvati da je to laz, verovatno mora zbog rodbine biti tamo, tako to ide kod njih. I on ce sebe na silu ubedjuje da to sto ti pises nije tacno..

Pomocu te gluposti uvalili su se u mnoge druge, odredjujuci da je kraj tih 6000 godina od Adama bio: 1872.3.4; pa onda 1914.1918. 1925. i najzad su stigli do 1975.
Da tako sam i mislio, a to veze nema sa biblijom, jer nigde ne pise da ce sedma hiljada godina kad otpocne sabat po njima nastupiti raj. A to se tako ne moze ni racunati jer kod Boga je "jedan dan KAO hiljadu godina" samo figurativno jer njemu nema protoka vremena , a ne doslovno. Tek to kako su dosli do da jedan dan traje 7000 godina je nepoznanica! Sto se tice 1914. , vec smo im pokazali da su se u odredjivanju te godine koristili piramidologijom i astrologijom i to je vise nego dovoljno da ljudi pobegnu odatle, ali njima ne vredi pricati...
 
Natrag
Top