HERE WeGo Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
HERE Maps na srpskom. Verzija 1.1.721 (od 05.08.2015)

Kako piše na Play Store, novo je :

- App now available in 6 new languages: Bulgarian, Chinese (Traditional), Hungarian, Greek, Romanian and Serbian
- Bug fixes and stability improvements

Veličina mape Srbije je sa 240.7 MB povećana na 241.7 MB.


Mnogi su želeli da koriste HERE Maps navigaciju na srpskom jeziku. Od danas, 05.08.2015., sa novom verzijom, korisnički interfejs navigacije može biti na srpskom jeziku. Uslov za to je da uređaj (mobilni telefon ili tablet) ima opciju podešavanja za korišćenje na srpskom jeziku. Naravno, glas za navođenje je već odavno bio srpski.

300w9lg.jpg


Postupak je jednostavan. U podešavanju se izabere da uređaj koristi srpski jezik. Kao što se vidi, navigacija HERE Maps je sa engleskog sada prešla na srpski jezik. To potvrđuje i sledeća slika.

15eimxj.jpg


Obratite pažnju : Navigacija HERE će biti na srpskom jeziku isključivo ako se uređaj može podesiti da koristi srpski jezik. Srpski jezik se ne skida, već se navigacija direktno prebaci na srpski, koji je sada aktivan na uređaju. Srpski glas i mape se, kao i ranije, besplatno skidaju sa Play Store marketa.
Pošto je na telefonu na kome sam ovo probao, Lenovo S60, bila deinstalirana HERE aplikacija, nisam mogao proveriti da li, već postojeća HERE Maps verzija, nudi direktni apdejt nove verzije. Mislim da mora biti tako. Ne vidim razlog da je drugačije...

EDIT
karta je nešto veća?
@vladcepesh, u pravu si. Kao i uvek. Decimala (.7) me prevarila, ista je. Izvinjavam se ! Sada sam proverio. Verzija HERE 1.1.794 - Android public beta ima mapu Srbije od 240.7 MB. Pokušaću da poredim mape te dve verzije. Mapu od pre 2 nedelje, i ovu sa najnovije verzije.
Dakle, veličina mape Srbije je sa 240.7 MB povećana na 241.7 MB.
Ako budem našao neku izmenu u Beogradu, napisaću. Teško je pronaći...Jedino slučajno. Ako neko, iz drugog grada, uoči nešto, bilo bi lepo da napiše.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ko ima instaliranu beta verziju 1.1.794 neće mu ponuditi update sa najnovijom prevedenom verzijom 1.1.721 na google prodavnici pa će morati sam da skine


EDIT:
1.1.721


Kod:
http://pastebin.com/mNzCMvMZ
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Mene je jednom vodio u nepostojecu ulicu. Signalizirao je da skrenem levo. A sa leve strane nije bilo nicega osim zbunja. Drzim se Igo navigacije
Mene je here jednom zeznuo, prebacio me na jedan put dje je slepa ulica....Dali se to i vama desavalo?
Odgovoriću prvo drugaru @fostebar. Da, dešavalo se i meni a, verovatno, i ostalima. Međutim, to nije mana samo HERE Maps navigacije već i svih ostalih navigacija. Navigacija navodi onako kako je na mapi označeno. Naravno, i na osnovu svog navi softvera. Prijatelji, da je to samo jednom, ne bi bilo problema. Ko zna kojim putem ste vi pokušavali da idete...
Ipak, mnogo ozbiljnije od ovih "neozbiljnih" komentara tipa "Mene je navigacija jednom odvela tako i tako...ili tu i tu", bez navođenja gde se to desilo, su neke druge greške u navigacijama.
Zato ću, kao neko ko i dalje HERE Maps navigaciju smatra najozbiljnijom, morati da stanem "u njenu zaštitu" :). Koristim i ja iGO i izuzetno sam zadovoljan. Grafika je prelepa. Ali, ni iGO nije savršena navigacija, bez mana. Nijedna navigacija nije idealna...Softver navigacije iGO koji sada koristim, verzija 9.6.29.483387 - 31.januar 2015, za ostale verzije ne tvrdim, sa svim aktuelnim mapama, ima jednu mnogo ozbiljniju manu od navođenja HERE u ulicu koja ne postoji ili direktno u "žbunje"...
Radi se o osobini ove verzije iGO navigacije da, u slučaju da se nailazi na raskrsnicu, gde je moguće skrenuti levo i desno, navigacija iGO ignoriše skretanje tamo gde je deo ulice u kontra smeru i nejasno nas obaveštava koje je sledeće skretanje.

2cr4znl.jpg


Kao što se sa prve male slike vidi, iGO nas ne obaveštava kako da iz ulice Katarine Milovuk skrenemo u ulicu koja je na našoj putanji, a to je ulica Živka Davidovića, već nas odmah priprema da je sledeće skretanje desno glasom "Za 100 m skrenite desno". Ulicu Živka Davidovića iGO ne pominje, jer smatra da se desno ne može pošto je kontra smer. Ovo je, po mom mišljenju, krupan nedostatak. Ovako nešto mi se već nekoliko puta desilo. Zašto bi vozač morao da zna koja je to ulica Mis Irbijeve i neće valjda da preračunava koliko mu je metara preostalo do sledećeg skretanja... Šta bi vozač uradio sa ovakvim navođenjem u nekom stranom gradu. Sinoć sam, posle pomenute najave, prikočio i zagledao kuda da skrenem...Nadam se da ste iz slika razumeli na šta sam mislio.
HERE Maps, koja vas je "jednom odvela pogrešno" to odrađuje na očekivan i jedino normalan način. Prvo se iz Katarine Milovuk skreće LEVO u Živka Davidaovića a tek zatim DESNO u ulicu Mis Irbijeve. To se vidi i u popisu skretanja, datom na četvrtoj maloj slici.
Ne bih želeo da se shvati da je ovo moje tvrdoglavo "držanje strane HERE navigaciji". Pitanje je do kada ćemo imati ovako dobru navigaciju i odlične HERE mape, koje se koriste i u drugim navigacijama. Kupili su ih nemački auto giganti, Audi, BMW..., i nisam siguran da će u narednom periodu voditi računa o nama, android korisnicima....Drugari, ja samo pokušavam da objektivno i na praktičan način ukažem na neke loše osobine nekih navigacija. Završiću kritikom HERE mapa. Njihova preterana preciznost, kao što smo dosta ranije konstatovali, napraviće nam putanju kroz službene puteve nekih objekata, prostor kasarne Garde i prostor sedišta agencija BIA. Proverite šta će vam ponuditi i HERE Maps i iGO sa HERE kartom za rute : Bulevar Kneza Aleksandra Krađorđevića - restoran "Košuta" i Kraljice Ane - Mihajla Avramovića. Ovo je mnogo ozbiljnije od vaših komentara da vas jednom loše odvela neka navigacija.
Uzeću sebi za pravo da kritikujem i manir nekih članova koji pišu u stilu : "Navigacija mi radi prefektno...samo se isključuje na svakih 10-15 minuta". Pa kako onda radi perfektno. Ili, "Navigacija mi radi kao sat...ali ne znam kako ovo da sredim...".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruka
200
Kao što rekoh gledaj i rutu i ne veruj bilo kojoj navigaciji slepo. U svakoj navigaciji ćeš naći objašnjenje da ti je ona samo pomoćno sredstvo i niko ne kaže da treba da buljiš samo u taj ekran. Baciš kratko pogled i vidiš kuda te vodi ruta i to ti je sigurnije od glasovnog navođenja, jer ona govori za skretanja gde se nalaze strelice. Obrati pažnju i videćeš da se na to skretanje odnosi. Koliko je precizna bilo koja navigacija zavisi od mnogo faktora i svakoj se može naći neka mana. da se sada ne upuštam još i u to. Što se tiče preciznosti kod skretanja može ti pomoći (kod iGO-a npr.) korišćenje nekih skinova koji na 50m od skretanja odbrojavaju u m kada treba da skreneš a kaže ti i glasom ako podesiš.
 
Učlanjen(a)
09.06.2012
Poruka
6
Ako bi neko mogao da mi pojasni da li Here navigacija radi van mreze?
Evo zasto:skinuo sam apk instalirao,mape i glas takodje svo je ok.U podesavanjima stiklirao rad van mreze i kada unesem lokaciju i pokrenem pretragu izadje mi da nista nije pronadjeno van mreze i da povezem na mrezu i probam.
U cemu je problem?
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Ako bi neko mogao da mi pojasni da li Here navigacija radi van mreze? Evo zasto:skinuo sam apk instalirao,mape i glas takodje svo je ok.U podesavanjima stiklirao rad van mreze i kada unesem lokaciju i pokrenem pretragu izadje mi da nista nije pronadjeno van mreze i da povezem na mrezu i probam. U cemu je problem?
Druže, navigacija HERE Maps prvenstveno radi bez mreže, u "off režimu". Normalno, ako se koristi lokacija u državi čija je mapa prethodno download-ovana. Međutim, i ja sam primetio da nije baš uvek tako...Danas sam neplanirano krenuo iz jednog mesta centralne Srbije i uz put se odlučili da ne idemo u Beograd, već u Banju Vrdnik, Hotel Premier Aqua. Pošto na ovom telefonu nisam imao ovaj hotel u Collections, pokušao sam, vozeći, da postavim destinaciju. Na moje iznenađenje, navigacija mi je tražila mrežu. Konektovao sam se i odmah je pronađen pomenuti hotel. Slike u priilogu. Vidi se da sam, NA PRVOJ SLICI, uključio mrežu, oznaka H. Zapamtio sam ga u Collections i posle toga, štiklirao rad u off režimu, i više nije bilo problema...
Ako budem razjasnio o čemu se radi, ovde ću dodati komentar kao EDIT. Ne znam da li možda nove verzije sada imaju neki bag u tom smislu. Inače, znam sigurno da je prethodna verzija (sada koristim HERE 1.1.794 - Android public beta) korektno pronalazia objekte tj. POI prema nazivu. Tako je bilo jednom prilikom, kada sam, takođe u vožnji, tražio "Mercator" u Novom Sadu. Navigacija ga odmah ponudila...
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-08-16-10-02-52.png
    Screenshot_2015-08-16-10-02-52.png
    76,7 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_2015-08-16-10-05-00.png
    Screenshot_2015-08-16-10-05-00.png
    74 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_2015-08-16-10-06-07.png
    Screenshot_2015-08-16-10-06-07.png
    210 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
zato što u samoj poi bazi skinute mape se ne nalaze sve informacije. to su one poi tačke koje imate i u iGO programu.
recimo kako doći do hotel stara planina offline nema tog podatka ali online ima.
praktično izguglavate online podatak.
online informacije su neograničene , a offline su ograničene i tako se i prilagodite.

here1.png
here2.png
 
Natrag
Top