HERE WeGo Navigacija

Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Napiši koja greška je u pitanju. Najbolje je da, kada se ispiše ta greška, napraviš screenshot i dodaš tvom pitanju.
Ovako možemo samo da nagađamo. Možda nisi deštiklirao "Use app offline". Moraš ukloniti iz kvadratića da bi koristio aplikaciju online. To je jedna mogućnost. Ali, pošto te aplikacija pita da li želiš da pređeš u online režim, možemo ovo odbaciti. Ostaje najčešći problem : da ti aplikacija pogrešno javlja da nema dovoljno memorije, "Nedostaje memorija...". Ovo se rešava oslobađanjem memorije u primarnoj memoriji, tamo gde ti je instalirana aplikacija HERE Maps. Nekada je dovoljno samo restartovati telefon (običan restart, ne fabrički) pa da aplikacija "zaključi" da ipak ima dovoljno memorijskog prostora.
Dakle, napiši i, ako možeš, dodaj tvom pitanju skrinšot te greške. Slika najbolje "objašnjava". Napiši koji telefon koristiš i koja je verzija androida. Možda neko drugi koristi isti model telefona i može pomoći.

navigas ., molim te aj stavi link da isprobam tu here navigaciju vidim da je dosta hvalis . uspeo sam da skinem samo apk , ostalo ne ide .., nikako da se registrujem na one oblacice HVALA
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
here skineš preko google prodavnice odabereš internu ili eksternu memoriju i sve skidaš direktno na telefon i karte i glasove . naravno poželjno je preko wifi
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
navigas ., molim te aj stavi link da isprobam tu here navigaciju vidim da je dosta hvalis . uspeo sam da skinem samo apk , ostalo ne ide .., nikako da se registrujem na one oblacice HVALA
Teško da ti mogu pomoći. Ako lociram gde mi je smeštena mapa Srbije (na telefonu) i srpski glas, postaviću u toku dana na pCloud, pa da skineš. Međutim, ne znam da li će ti raditi ako se ne registruješ. Ako si instalirao aplikaciju, možda će i moći. Iskreno, zaboravio sam redosled poteza. Ja sam uvek instalirao sa Play Store. I obično sam imao problema sa memorijom. Nekako sam uspevao, uz dosta muka. Podesio sam da mi SD memorija bude default za aplikacije i opet mi izbaci poruku da nema dovoljno mesta !? I tada deinstaliram neke aplikacije sa interne memorije...Tako sam ostao i bez Instagrama, i bez Skype, i još neki aplikacija...Moj Huawei Y300 ima skromnu internu memoriju. Ne kao ovi drugi telefoni sa po 16 ili 32Gb. Ali, njih ne koristim za navigacije...
Ako uspem da izdvojim mapu sa telefona, za glas znam da mogu, upload-ovaću i obavestiti te privatnom porukom. Inače, moji su svi instalirali bez problema sa marketa. Međutim, telefoni su sa većim memorijama od moje.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Srbija 240 mb + glas 5mb
Prvo podesi da ide na eksternu pa onda restartuj telefon i onda ponovo uđi u here
I onda skidaj sve to.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Here android 1.1.794

Whats New in HERE 1.1.794
• We fixed an issue some tablet users had with downloading the new version
• We added interactive 3D maps of shopping malls and airports in 70 countries
• You can tap on any place icon on the map to see more about it or how to get there
• Traffic incidents show you what’s causing the jam before you have to find out in person
• You can now download maps in the background — no need to wait for them to finish
• We adjusted the volume so you can hear turn-by-turn directions more clearly

nije se još pojavio na google prodavnici

Kod:
http://pastebin.com/yMvS62hy
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
HERE 1.1.794 - Android public beta
HERE Maps 1.1.513 - zvanična, stabilna verzija od 20.07.2015

Na početku, da razjasnimo. Sa jučerašnjim datumom (20.07.2015) zvanična HERE Maps verzij na marketu je 1.1.513. Verzija 1.1.794 je ustvari Beta Public verzija, namenjena korisnicima koji žele da testiraju tu novu verziju HERE Maps, mogu da se učlane u klub "testera" i da tako pomognu razvoj još kvalitetnije HERE navigacije. Kao i za svaku Beta verziju, i za ovu važi napomena da nije stabilna i da se mogu očekivati neki problemi u radu. Ja ih, u testiranju od 30km nisam primetio. Dakle, preporučio bih instalaciju Beta verzije 1.1.794. Naravno, učlanjivanje u pomenuti klub nije obavezno ako se koristi apk fajl sa linka koji je postavio @vladcepesh. Ja sam tako instalirao. Samo bih napomenuo : nakon instalacije potrebno je izvršiti standardnu registraciju, sa postojećim HERE nalogom (mejl i pasvord) ili koristeći FB nalog...Inače, učlanjivanje u klub je predviđeno samo za one koji žele da identičnu verziju preuzmu sa Play Store marketa.

25eut13.jpg


Kao što se može videti, a tako je i najavljeno, dužim držanjem prsta na određenoj lokaciji na mapi nude se 4 mogućnosti: klasično označavanje lokacije, deljenje lokacije, korišćenje za kreiranje rute i, na kraju, za navođenje do te tačke. Dovoljno je, ne podižući prst, "odvući" do jedne od ove 4 ikonice i ona će se aktivirati. Dalje je sve poznato.

2mm6ccw.jpg


Na prethodnoj slici se vidi kako funkcioniše
Real-time traffic and reversible lane traffic u svrhu bržeg dolaska do cilja i izbegavanja kašnjenja. Na trećoj maloj slici su "radovi na putu". Na četvrtoj su "Drugi incidenti" koji mogu uzrokovati zatvaranje traka za preticanje. U svakom slučaju, korisna opcija. Nažalost ovo finkcioniše u samo 50 država u svetu. U Srbiji, BiH, Crnoj Gori, Makedoniji još nije proradio taj servis. U Hrvatskoj i Sloveniji jeste. Evo mape Sveta gde je aktivan servis "Real-time traffic" :

2urkyro.jpg


Pralaleno sam, u relnim uslovima, u vožnji, testirao verzije 1.1.490 i Beta 1.1.794. Mogu potvrditi da je rutiranje i rerutiranje identično. Kao i navođenje. Skrinšotovi nisu potrebni, iako sam na osnovu njih napravio analizu. Primetnio je glasnije izgovaranje uputstava u vožnji. Možda grešim sa ovim zaključkom jer je v794 na kvalitetnijem telefonu S60, a stara v490 na sporijem Huawei Y300. I, na kraju, napomena : kvalitet telefona (brzina procesora i Ram) u velikoj meri doprinose kvalitetnijem radu navigacija. Ne samo ove. Aplikacija jednostavo munjevito reaguje na komande na bržim i kvalitetnijim telefonima. Naravno, sve je to i normalno...

Na kraju, evo samo početne razlke u kreiranju ruta sa ovim dvema verzijama. Na drgoj slici je verzija 490, na trećoj v794. Mnogo je jednostavnije tapnuti na određeno mesto na mapi, zadržati prst i prevući u ikonicu za kreiranje putanje...

rvgaon.jpg


Naravno, navigacioni softer nije promenjen i obe verzije su predložile identične putanje.

Pošto sam prvo apdejtovao novu zvaničnu verziju 1.1.513, nisam primetio nijednu razliku u odnosu na prethodnu v1.1.490. Naravno, svako ko nema problema sa memorijskim prostorom, može apdejtovati sa Play Store, uz uključen WiFi. Kod mene se ponovo, na već preopterećenom Huawei Y300, "aktivirala" poruka pri apdejtu : "Error downloading HERE. Nedovoljan prostor na uređaju". Na telefonu Lenovo S60 nije bilo problema...

Na prvoj maloj slici je prikaz već standardne veoma korisne opcije, Venue maps.
"Venue mapa" je mapa sa detaljnim prikazom lokacije, tj. određenog mesta. Na raspolaganju su karte objekata u velikim unutrašnjim prostorima, kao što su tržni centri, aerodromi i druga javna mesta. Prikazuje više nivoa konkretnog objekta u 3D obliku. Na taj način je korisnicima olakšan dolazak do određenog mesta ili sadržaja u velikim prostorima. Na raspolaganju su i neophodne informacije o konkretnom objektu, tj. mestu. Samo je potrebno "ući" u objekat i malo istražiti sadržaje...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.06.2015
Poruka
2
Hvala na informacijama. S obzirom na probleme sa iGO i QHD rezolucijom (LG G3 i sl.) odlučio sam se da isprobam HERE. Ovaj tekst mi je svakako pomogao u odluci.
Pozdrav!
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Hvala na informacijama. S obzirom na probleme sa iGO i QHD rezolucijom (LG G3 i sl.) odlučio sam se da isprobam HERE. Ovaj tekst mi je svakako pomogao u odluci.
Pozdrav!
G3 има UHD резолуцију и iGO ради на њој само ти треба прави sys.tx и то је све.
 
Natrag
Top