HERE WeGo Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Да на офлине мод сам мислио, пробао сам да скинем мапу Србије директно са апликације али не иде никако стане на 10% можда зато што сам ставио да ми скида мапе на сд картицу мада сумњам, онда сам пробао ручно повезао фон са компом скинуо мапу са нета, хтео да убацим у фон али не могу наћи фолдер где да убацим на сд картици, има само android, dcim, voice recorder, LG backup I muzika на сд, на интерној нема такође никакав фолдер да убацим мапу, има хере мапс а у мапс certs I disk cache_v4 можда евентуално ту негде.
Selektuj u file manager-u koji koristis da ti se vide i skriveni folderi i fajlovi. Ako nema tu opciju skini neki drugi pa probaj. Onda bi trebalo da ti se pokazu folderi a onaj za Here navigaciju se zove ".here-maps" sa naglaskom na ovu tacku ispred naziva. Kad udjes u taj foder, kolko ja vidim kod mene, sve je strpano unutra u folder pod imenom "certs".
Drugari, evo da i ja "doprinesem" opštoj konfuziji. Kod mene se identično, na 2 telefona, Huawei Y300 i Lenovo S60, mape, izgleda, nalaze u folderu 41E0EC6B i to na istim putanjama:

...\Android\data\com.here.app.maps\files\.here-maps\diskcache-v4

S te strane, drugar @ivica122 je u pravu. Bitan je folder .here-maps

Na Y300 (i slike u prilogu imaju Y) se nalazi na SD kartici, koja je konfigurisana da bude default internal0. Na Lenovo S60 (slike sa S) se nalazi na internoj memoriji jer SD kartica i ne postoji.
Zaključujuem da su u pitanju mape jer je veličina foldera 41E0EC6B na Y300 269 MB, a na S60 372 MB. Dakle folder sa istim nazivom i sa velikim memorijskim kapacitetom.
Postoji, normalno, početna razlika u putanji. Ali, od onog dela koji sam naveo je ista !
Zašto je razlika u veličini. Vidi se sa slika *S3 i *Y3 da je kod S60 veći broj fajlova a i, proverio sam, neki fajlovi su veći. Jedan razlog može biti što je na Y300 Public Beta verzija 794, a na S60 verzija 721. Međutim , možda je razlog u rezoluciji ekrana. Y300 je 480x800, a S60 je 720x1280. Ipak, malo je teško reći jer su verzije različite...
@karakondzula1 , imam predlog. I kod mene je nekada bio problem u trajanju downloada i nemogućnosti apdejta. Tako da nisam uspevao da apdejtujem mape u HERE. Ispostavilo se da, kada sam prišao do WiFi primopredajnika, do ADSL rutera, protok se popravio i apdejt je uspeo.
Dakle, prvo probaj da budeš što bliže WiFi ...
Ako ne, napiši koji ti je telefon. Vidim da je LG ali ne znam sve. Koji je model. Koja je njegova rezolucija. Ako se uklapa u ove koje ja imam, mogu da ti aploadujem i dam link...
Nadam se da ćeš uspeti konačno da instaliraš...Ako te nije strpljenje napustilo...

P.S @karakondzula1, kako si skinuo mapu za HERE Maps sa neta ? Napiši postupak. I kako ti izgleda ta mapa, tj. koje je ime tog skinutog foldera ? Da li ima slične podfoldere kao kod mene, na slikama S60 2 i Y300 2
 

Prilozi

  • S60 1.jpg
    S60 1.jpg
    118,1 KB · Pregleda: 47
  • S60 2.jpg
    S60 2.jpg
    197,5 KB · Pregleda: 44
  • S60 3.jpg
    S60 3.jpg
    143,1 KB · Pregleda: 42
  • Y300 1.jpg
    Y300 1.jpg
    125,5 KB · Pregleda: 44
  • Y300 2.jpg
    Y300 2.jpg
    150,4 KB · Pregleda: 43
  • Y300 3.jpg
    Y300 3.jpg
    167,7 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11
Selektuj u file manager-u koji koristis da ti se vide i skriveni folderi i fajlovi. Ako nema tu opciju skini neki drugi pa probaj. Onda bi trebalo da ti se pokazu folderi a onaj za Here navigaciju se zove ".here-maps" sa naglaskom na ovu tacku ispred naziva. Kad udjes u taj foder, kolko ja vidim kod mene, sve je strpano unutra u folder pod imenom "certs". Kod mene je sve na internoj memoriji, zato sto mi zvrji prazna, ali mislim da i na sd kartici mora da postoji isti folder, ako si tamo usmerio da ti idu mape.
Сад нађох све на сд, фолдер е као на сликама навигаса, још само да извалим где да убацим мапу, језик и глас ако нађем.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11
Drugari, evo da i ja "doprinesem" opštoj konfuziji. Kod mene se identično, na 2 telefona, Huawei Y300 i Lenovo S60, mape, izgleda, nalaze u folderu 41E0EC6B i to na istim putanjama:

...\Android\data\com.here.app.maps\files\.here-maps\diskcache-v4

S te strane, drugar @ivica122 je u pravu. Bitan je folder .here-maps

Na Y300 (i slike u prilogu imaju Y) se nalazi na SD kartici, koja je konfigurisana da bude default internal0. Na Lenovo S60 (slike sa S) se nalazi na internoj memoriji jer SD kartica i ne postoji.
Zaključujuem da su u pitanju mape jer je veličina foldera 41E0EC6B na Y300 269 MB, a na S60 372 MB. Dakle folder sa istim nazivom i sa velikim memorijskim kapacitetom.
Postoji, normalno, početna razlika u putanji. Ali, od onog dela koji sam naveo je ista !
Zašto je razlika u veličini. Vidi se sa slika *S3 i *Y3 da je kod S60 veći broj fajlova a i, proverio sam, neki fajlovi su veći. Jedan razlog može biti što je na Y300 Public Beta verzija 794, a na S60 verzija 721. Međutim , možda je razlog u rezoluciji ekrana. Y300 je 480x800, a S60 je 720x1280. Ipak, malo je teško reći jer su verzije različite...
@karakondzula1 , imam predlog. I kod mene je nekada bio problem u trajanju downloada i nemogućnosti apdejta. Tako da nisam uspevao da apdejtujem mape u HERE. Ispostavilo se da, kada sam prišao do WiFi primopredajnika, do ADSL rutera, protok se popravio i apdejt je uspeo.
Dakle, prvo probaj da budeš što bliže WiFi ...
Ako ne, napiši koji ti je telefon. Vidim da je LG ali ne znam sve. Koji je model. Koja je njegova rezolucija. Ako se uklapa u ove koje ja imam, mogu da ti aploadujem i dam link...
Nadam se da ćeš uspeti konačno da instaliraš...Ako te nije strpljenje napustilo...

P.S @karakondzula1, kako si skinuo mapu za HERE Maps sa neta ? Napiši postupak. I kako ti izgleda ta mapa, tj. koje je ime tog skinutog foldera ? Da li ima slične podfoldere kao kod mene, na slikama S60 2 i Y300 2
Брате ја сад све нађох преко филе менаџера, све ми је као на твојим сликама, исто, пробаћу сутра да убацим мапу па јављам али опет треба убацити и језик и глас тако да и за то трба наћи где се убацује што ми се не исплати, остаје ми да пробам да се приближим неком рутеру и можда скине али немам код мене али наћи ћу негде, телефон је LGL70 400x800 а мапу сам нашао на нету преко компа, сербиан форум, Иго примо форум, па ту има линкови да се скине и инсталира Иго а имају и мапе, here, Tom Tom и остале, ако треба линк ставићу сад нисам при компу.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11
Сад убацио мапу на 41E0EC6B ставио на офлине мод, ништа не ваља или нисам ставио мапу на добро место, коју год руту одаберем или је не може наћи или нађе само за ходање, прелазим на Иго је.еш ово.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Брате ја сад све нађох преко филе менаџера, све ми је као на твојим сликама, исто, пробаћу сутра да убацим мапу па јављам али опет треба убацити и језик и глас тако да и за то трба наћи где се убацује што ми се не исплати, остаје ми да пробам да се приближим неком рутеру и можда скине али немам код мене али наћи ћу негде, телефон је LGL70 400x800 а мапу сам нашао на нету преко компа, сербиан форум, Иго примо форум, па ту има линкови да се скине и инсталира Иго а имају и мапе, here, Tom Tom и остале, ако треба линк ставићу сад нисам при компу.
Сад убацио мапу на 41E0EC6B ставио на офлине мод, ништа не ваља или нисам ставио мапу на добро место, коју год руту одаберем или је не може наћи или нађе само за ходање, прелазим на Иго је.еш ово.
Prijatelju, vidim da si imao želju da instaliraš. Naravno, možda je pametnije da se više ne mučiš i instaliraš iGO NextGen. Ipak, i ta instalacija neće baš ići uvek glatko. I tamo po neki član ima problema. Inače, iGO NextGen je lepša navigacija. Kvalitet navođenja je, po mom mišljenju, sličan sa navigacijom HERE Maps.
Drugo, pogrešio si rezoluciju. Na netu vidim da je 480x800, dakle, ista kao kod mene na Huawei telefonu. Ovo je bitno samo zbog toga što i ti i ja imamo telefone sa istom rezolucijom.
Ako želiš da probaš i navigaciju HERE Maps, napiši, da se ne mučim nepotrebno sa objašnjenjem i aploadom.
Mislim da si pogrešio. Mapa HERE za iGO ne ide u HERE Maps. Ako sam dobro razumeo, ti si nju ubacio u HERE navigaciju. To, nažalost, nije moguće. Zato ti, posle ubacivanja, ništa ne radi.
Ako želiš, mogu ti postaviti slike gde ćeš šta ubaciti, aploadovaću ti i mapu za navigaciju HERE Maps, srpski jezik, i objasniti gde šta stavljaš. Nije ništa komplikovamo. Videćeš gde ide mapa, ali ova originalna za HERE Maps, gde ide jezik...Ako si i dalje zainteresovan, napiši da ti sve ovo pripremim kada vidim tvoj odgovor.
Mislim da bismo uspeli da instaliramo i kod tebe. Siguran sam da bi sve proradilo.
Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11
Prijatelju, vidim da si imao želju da instaliraš. Naravno, možda je pametnije da se više ne mučiš i instaliraš iGO NextGen. Ipak, i ta instalacija neće baš ići uvek glatko. I tamo po neki član ima problema. Inače, iGO NextGen je lepša navigacija. Kvalitet navođenja je, po mom mišljenju, sličan sa navigacijom HERE Maps.
Drugo, pogrešio si rezoluciju. Na netu vidim da je 480x800, dakle, ista kao kod mene na Huawei telefonu. Ovo je bitno samo zbog toga što i ti i ja imamo telefone sa istom rezolucijom.
Ako želiš da probaš i navigaciju HERE Maps, napiši, da se ne mučim nepotrebno sa objašnjenjem i aploadom.
Mislim da si pogrešio. Mapa HERE za iGO ne ide u HERE Maps. Ako sam dobro razumeo, ti si nju ubacio u HERE navigaciju. To, nažalost, nije moguće. Zato ti, posle ubacivanja, ništa ne radi.
Ako želiš, mogu ti postaviti slike gde ćeš šta ubaciti, aploadovaću ti i mapu za navigaciju HERE Maps, srpski jezik, i objasniti gde šta stavljaš. Nije ništa komplikovamo. Videćeš gde ide mapa, ali ova originalna za HERE Maps, gde ide jezik...Ako si i dalje zainteresovan, napiši da ti sve ovo pripremim kada vidim tvoj odgovor.
Mislim da bismo uspeli da instaliramo i kod tebe. Siguran sam da bi sve proradilo.
Pozdrav !
Може друже, ако ти није мука да уплаћујеш и објашњаваш заинтересован сам за ту мапу.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Може друже, ако ти није мука да аплоадујеш и објашњаваш заинтересован сам за ту мапу.
Postupak instalacije HERE Maps navigacije i ubacivanje mape i jezika bez odlaska na PlayStore

Osnovna instalacija se može odraditi sa *.apk fajlovima koji se mogu naći u ovoj temi.

Sada se u osnovnu instalaciju HERE Maps v721 koja je završena, ali nisu skinute mape i srpski jezik, moraju ubaciti mapa i jezik. Ikonica HERE već postoji na telefonu ...

Prvo se skine sadržaj sa linka. Selektuju se sve 3 stavke i klikne na download
(slika Download HM)
Potrebno je pratiti samo slike koje su u prilogu. HM 1, 2 i 3 samo govore o redosledu poteza. Ključna je slika HM 4. Kada se klikne na "voices download" dolazi se do slike HM 5. Dakle, tu, u folder "voices download" se ubaci folder sr-RS_male , koji je skinut (download-ovan) sa linka. Zatim se, kao na slici HM 6 klikne na diskcache-v4 . Prateći sliku HM 7 u taj folder se ubaci folder za mape 41E0EC6B. Takođe, tu se ubaci i folder venues, koji je takođe skinut sa linka.
Diskonektuje se telefon sa kompa, klikne na ikonicu HERE, deštiklira tj. oznaci "kvačicom" da se želi da radi u offline režimu. Dalje se postavlja ruta. Nađe se neka adresa i neka to bude destinacija. Nađe se druga i ona predstavlja startnu lokaciju. Ako se želii da im se mesta zamene, samo je potrebno tapnuti desno od njih na one dve uspravne strelice u kontra smeru.
Nadao sam se da neće biti problema što su ovi folderi, koji su na linku, iz verzije Public Beta verzija794, a završena je početna instalacija za verziju 721. Mislim da je bitnije da su za istu rezoluciju 480x800.
Da bih proverio postupak, na svom telefonu sam deinstalirao mapu Srbije . Bez obzira što sam ubacio folder mape, navigacija je imala informaciju da mapa nije instalirana. Morao sam ponovo da download-ujem, i da se, uz WiFi, obavi instalacija. Tek tada je bilo kao ranije.
Dakle, navigacija negde ima zabeležen podatak da li je mapa instalirana ili ne.
Pretpostavio sam da se pomenuti podatak nalazi u fajlu mapcatalog.json u folderu diskcache-v4 gde je i mapa, jer taj fajl nosi datum i vreme kada sam ponovo instalirao mapu...
Ovako izgleda deo u fajlu mapcatalog.json. Prikazan je samo deo fajla. Ideja je da download-ujem Bosnu i da vidim koja je promena. Ovo je početnjo stanje:

"title":"Serbia",
"PROGRESS":100,"description":"","state":"INSTALLED",
"title":"Bosnia and Herzegovina",
"PROGRESS":-1,"description":"","state":"NOT_INSTALLED",


Kada sam download-ovao Bosnu u fajlu
mapcatalog.json se vidi promena :

"title":"Serbia",
"PROGRESS":100,"description":"","state":"INSTALLED",...
"title":"Bosnia and Herzegovina",
"PROGRESS":100,"description":"","state":"INSTALLED",...


Sve drugo, svi parametri koji su upisani uz ove države, sve je ostalo isto.

Radi konačne provere, iako je mapa Bosne i Hercegovine preuzeta i instalirana, notepad-om sam otvorio mapcatalog.json i prepravio parametre: 100 u -1 a INSTALED u NON_INSTALED. U aplikaciji se više nije videlo da je mapa Bosne instalirana. Jedino bi trebalo naglasiti da se pomenuti fajl posle ove promene mora snimiti sa istom ekstenzijom *.json. Tako sam se uverio da je pronađen ključni parametar...
Na opisani način se može, bez odlaska na PlayStore, instalirati HERE Maps navigacija.
 

Prilozi

  • HM 1.jpg
    HM 1.jpg
    85 KB · Pregleda: 28
  • HM 2.jpg
    HM 2.jpg
    54,8 KB · Pregleda: 22
  • HM 3.jpg
    HM 3.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 18
  • HM 4.jpg
    HM 4.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 21
  • HM 5.jpg
    HM 5.jpg
    62,4 KB · Pregleda: 21
  • HM 6.jpg
    HM 6.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 23
  • HM 7.jpg
    HM 7.jpg
    69,4 KB · Pregleda: 22
  • Download HM.jpg
    Download HM.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11

Zadrži svoju osnovnu instalaciju HERE Maps v721 koju si završio ali nisi skinuo mape i srpski jezik. I dalje imaš ikonicu HERE...

Ovako ćeš ubaciti mapu i jezik. Najpre skini sadržaj sa linka. Selektuj sve 3 stavke i klikni na download (slika Download HM)

Ubacivanje :


Prati samo slike koje su u prilogu. HM 1, 2 i 3 ti samo govore redosled poteza. Ključna je slika HM 4. Kada klikneš na "voices download" dolaziš do slike HM 5. Dakle, tu, u folder "voices download" ubaciš folder sr-RS_male , koji si skinuo (download-ovao) sa linka. Zatim, kao na slici HM 6 klikneš na diskcache-v4 . Kao na slici HM 7 u taj folder ubaciš folder za mape 41E0EC6B. Takođe, tu ubaciš i folder venues, koji si takođe skinuo.
Diskonektuj telefon sa kompa, klikni na ikonicu HERE, deštikliraj tj. oznaci "kvačicom" da želiš da radi u offline režimu. I kreni da postavljaš rutu. Nađeš neku adresu i to ti bude destinacija. Nađeš drugu i ona je start lokacija. Ako želiš da im zameniš mesta, samo tapnješ desno od njih na one dve uspravne strelice u kontra smeru.
Trebalo bi da ovo uspe. Nadam se da neće biti problema što su ovi folderi, koje ćeš skinuti, iz verzije Public Beta verzija794, a ti si završio početnu instalaciju za verziju 721. Mislim da je bitnije da su za istu rezoluciju 480x800.
Srećno.
Javi kako je ispalo...

P.S. Nadam se da ti ne smeta ovoliko detaljno uputsvo. Znam da bi se snašao i bez teksta. Ali, veći posao mi je bio da čekam da se sadržaj aploaduje na sajt, nego da napravim par sličica...

EDIT

Druže, nemoj se mučiti dok ne proverim da li mogu nešto da pronađem. Ovako neće uspeti. Ja sam na svom telefonu deinstalirao mapu. Bez obzira što sam upisao folder mape, navigacija je imala informaciju da mapa nije instalirana. Morao sam ponovo da download-ujem, da se, uz WiFi, obavi instalacija i tek tada je bilo kao ranije.
Dakle, navigacija negde ima zabeležen podatak da li je mapa instalirana ili ne.
Pogledaću da li mogu da pronađem gde se nalazi taj podatak. Ovde ću ti napisati, kao novi EDIT, ako uspem. U suprotnom, ništa nisam uradio sa ovim planom ubacivanja mape...

EDIT 1
Pretpostavljam da se pomenuti podatak nalazi u fajlu mapcatalog.json u folderu diskcache-v4 gde je i mapa... Pogledaću da li se može nešto uraditi. Inače, taj fajl nosi datum i vreme kada sam ponovo instalirao mapu...
Друже хвала пуно, сад је ок, ради како треба, приметио сам да ми не налази бројеве али лако нађе адресе што је најбитније.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Друже хвала пуно, сад је ок, ради како треба, приметио сам да ми не налази бројеве али лако нађе адресе што је најбитније.
Druže, drago mi je da radi. Objasni mi kako je proradilo. Bilo bi dobro da objašnjenje bude malo detaljnije. Jer, posle onoliko problema, ti jednostavno kažeš "sada je OK". Sigurno će tvoje objašnjenje koristiti i drugima. Da li si ipak uspeo da mapu download-uješ sa PlayStore, ili si koristio postupak koji sam opisao ?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.05.2010
Poruka
11
Druže, drago mi je da radi. Objasni mi kako je proradilo. Bilo bi dobro da objašnjenje bude malo detaljnije. Jer, posle onoliko problema, ti jednostavno kažeš "sada je OK". Sigurno će tvoje objašnjenje koristiti i drugima. Da li si ipak uspeo da mapu download-uješ sa PlayStore, ili si koristio postupak koji sam opisao ?
Одрадио сам поступак који си ми рекао, нисам скинуо са плеј стора, раније ништа није могло да нађе офлајн сад налази све улице, адресе, градове, све је ок сем неких ситних недостатака као на пример даје руте за ауто и пешачење а не даје за градски превоз, такође не налази бројеве само улице или ја не знам да подесим али то су недостаци који ми не сметају све остало је ок, глас ради такође, језик, немам замерке.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top