GPS - prijem signala, problemi, resenja...

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
@pera.simic @drumas @toda81 ovaj put budite fer pa ispoštujte savet i napišite povratnu informaciju.

- Da biste se oslobodili poruke "traženje GPS signala..." treba da u sys.txt isključite location_net. Pod [gps] dakle treba da vam stoji ovako:
Kod:
[gps]
accuracy_workaround=0
background_navigation=1
location_net=0
location_gps=1

Takođe svima preporučujem da isključite ostale vidove pozicioniranja sem GPS prijemnika s tim što @pera.simic ovo može i da preskoči s obzirom da nema problema sa ludovanjem karsora. Dakle podesite kao na
5aabaac45d6c224b5f90b0dccf55d394.jpg
Ne obraćajte pažnju na dezinformacije koje je o ovom mom predlogu u trećem licu (zbog čega i ja sad pišući o njemu koristim treće lice) izneo forumaš koji kači rendom skrinšote zarad ubiranja lajkova i koji ume da pretražuje Google ali ne ume da procesuira informacije koje pronađe.
Ovaj predlog je smislen! A smislen je zato što isključujete komponentu koja je najverovatnije kriva za probleme koje imate ili možete da imate u određenim uslovima. S obzirom da je ta komponenta korisna samo za TTFF odnosno za "hladan start" i situacije u kojima ste skriveni prema satelitima a otkriveni prema internetu ili mobilnoj mreži a KONTRAPRODUKTIVNA u situacijama kada ste otkriveni prema satelitima a sakriveni prema internetu odnosno mobilnoj mreži, u vašem najboljem interesu je da izaberete lociranje samo DIREKTNIM i jedino preciznim metodom a to je pomoću GPS radio prijemnika. Da biste saznali da li ima štetnih zračenja u jonosferi i da li ona negativno utiču na kvalitet GPS signala na mestu gde se nalazite, možete instalirati aplikaciju K-Index. Možete ali stvarno ne morate jer ćete znatno ređe biti u situaciji da trpite zbog loše pozicije prema satelitima nego što ćete biti u lošoj poziciji prema internetu odnosno mobilnoj mreži ...a da ne pričamo o tome koliko je veća verovatnoća da tako kompleksni i INDIREKTNI metodi kao što su A-GPS zakažu ili prosto ne rade zbog nedostajućih ili isteklih licenci za pristup brzim Google SUPL serverima. A kada već padnete na spore Nokia ili druge, onda se izgubi čak i ona jedino stvarna korist - "hladni start" nije ništa brži nego kada koristite samo GPS. I ne zaboravite, ako već imate uređaj koji ima brz "hladni start" ili ste rutovani i pomoću GPS lockera napravite dobar gps.conf za vas nikakvu prednost nema uključivanje drugih vidova lociranja!

Samo za @drumas - ako prilikom flešovanja kastom roma nisi flešnuo i GAPSS, onda ti je jasno zašto imaš problema sa VR i tts. Predlažem da ne koristiš ništa ispod mini gapps a ako sam "ubo" onda se ne sekiraj, slobodno uradi dirty flash ali obavezno i gapps odmah posle roma.

@toda81 ti si super lik, pomogao si mnogima i vrlo si fin ali ja moram da ti kažem da sam ljut što nisi probao bokijev i moj savet i uzvratio fidbekom. Sada ne bi morao da se mučiš sastavljajući telefon ;) ... U vezi tvog podešavanja vremenske zone - sateliti ne greše! Ti imaš grešku u podešavanjima i to možda i u aplikaciji ali na OS sigurno. Treba da i na jednom i na drugom mestu izabereš ili automatiku ili UTC+1 uz DST ili UTC+2 bez DST. Kod tebe je namešteno UTC + pola sata a to definitivno može da utiče na usporeni "hladan start".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Kolege, sastavio sam tel, ne brinite ;)

Ja sam takav da ako nesto vidim to moram da uradim, a tako je bilo i sa tim klipovima na yt koji pokazuju na problem sa kontaktima, takobda sam ja ovim sto sam uradio totslno eliminisao tu mogucnost ds problem bide do losih kontskata. Ovo je jednostsvan zahvat.

Desi se meni i sada po nekad da pri vrhu ekana ispise da trazi satelite, ali to nestane gotovo iste sekunde, ali cu obavezno probati i ovaj tvoj predlog da u sys.txt iskljucim location_net.

Javicu vam kako se posle toga ponasa, naravno cim se malo provozam i utvrdim da li je situacija bolja posle te izmene.

Takodje cu da pogledam i podesavanje vremenske zone.


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
@pera.simic @drumas @toda81 ovaj put budite fer pa ispoštujte savet i napišite povratnu informaciju.

- Da biste se oslobodili poruke "traženje GPS signala..." treba da u sys.txt isključite location_net. Pod [gps] dakle treba da vam stoji ovako:
Kod:
[gps]
accuracy_workaround=0
background_navigation=1
location_net=0
location_gps=1

Takođe svima preporučujem da isključite ostale vidove pozicioniranja sem GPS prijemnika s tim što @pera.simic ovo može i da preskoči s obzirom da nema problema sa ludovanjem karsora. Dakle podesite kao na
5aabaac45d6c224b5f90b0dccf55d394.jpg
Ne obraćajte pažnju na dezinformacije koje je o ovom mom predlogu u trećem licu (zbog čega i ja sad pišući o njemu koristim treće lice) izneo forumaš koji kači rendom skrinšote zarad ubiranja lajkova i koji ume da pretražuje Google ali ne ume da procesuira informacije koje pronađe.
Ovaj predlog je smislen! A smislen je zato što isključujete komponentu koja je najverovatnije kriva za probleme koje imate ili možete da imate u određenim uslovima. S obzirom da je ta komponenta korisna samo za TTFF odnosno za "hladan start" i situacije u kojima ste skriveni prema satelitima a otkriveni prema internetu ili mobilnoj mreži a KONTRAPRODUKTIVNA u situacijama kada ste otkriveni prema satelitima a sakriveni prema internetu odnosno mobilnoj mreži, u vašem najboljem interesu je da izaberete lociranje samo DIREKTNIM i jedino preciznim metodom a to je pomoću GPS radio prijemnika. Da biste saznali da li ima štetnih zračenja u jonosferi i da li ona negativno utiču na kvalitet GPS signala na mestu gde se nalazite, možete instalirati aplikaciju K-Index. Možete ali stvarno ne morate jer ćete znatno ređe biti u situaciji da trpite zbog loše pozicije prema satelitima nego što ćete biti u lošoj poziciji prema internetu odnosno mobilnoj mreži ...a da ne pričamo o tome koliko je veća verovatnoća da tako kompleksni i INDIREKTNI metodi kao što su A-GPS zakažu ili prosto ne rade zbog nedostajućih ili isteklih licenci za pristup brzim Google SUPL serverima. A kada već padnete na spore Nokia ili druge, onda se izgubi čak i ona jedino stvarna korist - "hladni start" nije ništa brži nego kada koristite samo GPS. I ne zaboravite, ako već imate uređaj koji ima brz "hladni start" ili ste rutovani i pomoću GPS lockera napravite dobar gps.conf za vas nikakvu prednost nema uključivanje drugih vidova lociranja!

Samo za @drumas - ako prilikom flešovanja kastom roma nisi flešnuo i GAPSS, onda ti je jasno zašto imaš problema sa VR i tts. Predlažem da ne koristiš ništa ispod mini gapps a ako sam "ubo" onda se ne sekiraj, slobodno uradi dirty flash ali obavezno i gapps odmah posle roma.

@toda81 ti si super lik, pomogao si mnogima i vrlo si fin ali ja moram da ti kažem da sam ljut što nisi probao bokijev i moj savet i uzvratio fidbekom. Sada ne bi morao da se mučiš sastavljajući telefon ;) ... U vezi tvog podešavanja vremenske zone - sateliti ne greše! Ti imaš grešku u podešavanjima i to možda i u aplikaciji ali na OS sigurno. Treba da i na jednom i na drugom mestu izabereš ili automatiku ili UTC+1 uz DST ili UTC+2 bez DST. Kod tebe je namešteno UTC + pola sata a to definitivno može da utiče na usporeni "hladan start".

- zašto ovo "...@drumas...ovaj put budite fer....ispoštujte savet...dajte povratnu..??? ;)
Nisam stigao pratiti temu, em sam greškom u vezi mog TTS problema postovao u ovoj temi(Tapatalk je Kriv) pa se otišlo u off s romovima. Nisam očekivao više odgovora u vezi TTS ovde. Plus...
...kopam po netu, skidam romove, testiram, prioritet mi Lana_TTS NextGen, GPS "blinkanje tj. traženje GPS-signala" ovo nema smisla da se udubljujem ako mi TTS ne proradi, onda ću svakako koristiti stari dobri iGO_ Primo gde ovih zezalica s GPS-signalom NEMA.

-Probao danas tvoje preporuke za GPS hladan start, ispratio i dalje blinka u mestu, a prilikom test vožnje u lokalu mi ne gubi signal, uključen "samo GPS" stock rom 5.0 od Alexandr, NextGEN za jednu particiju. U ovom romu nisam koristio gps.fix.

-U vezi romova za Note III koje sam mislio probati i imam skinute, neke i probao. Ni u jednom uputstvu o toku instalacije, GAPS se ne pominje, jer je to već u romu. Jedino se instalira po želji dodatno u AOSP, Paranoid, CYMod, Slim. Imam više opcija GAPS u arhivi za Note III, mogu da fleshnem ali ...ima li smisla? Osnovne postupke znam za flash bootloader(BL) i modem(CP) prilikom vraćanja s na pr. 4.4.2 na 5.0 itd.
Novak sam s Note III, em povratnik na Android OS, držim se za sada sem XDA-foruma(uz gugi-prevodioca) @toda81 iskustva s custom romovima plus iGO, imamo maltene isti fon i jedino njega mogu pitati nešto ako mi nešto zapne ili da ne gubim vreme na romove koji su loši itd.
Samo napominjem ne želim da nastavljam o mom TTS problemu u ovoj temi, u gore pisani iGO-NextGen Lana_TTS joPet ne priča, isti problemi kao i pre pisano, prilikom promena mape kad treba restartovati iGO apk, neće, gasim ga ne HOME dugme pa pokrećem ponovo navigaciju. Takodje prilikom izbora podešavanja Voice_Nuance_Lana-Srpski-TTS-BD-v1.0 ili 1.0.1, ni jedan glas više ne progovara, moram restart apk. Posle klika na pr. Nevena onda radi.
Tako je dosada bilo u sva četiri roma što sam probao. Phronsis N7 v.6.0 i Phronssis N5 v.6.5, Stock - Norma- MM 6.0-Xposed i danas Alexandr -Stock-LP 5.0'
Još ću probati preko ODINA da fleshnem zadnji stock firmware, pa ako ni to ne upali...???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@drumas, ja imam note 3 n9006 pa je kod mene ld samog starta sve bilo dodatno zajebano, pocev od instalacije recoverya kojim se mogu flesovati aroma romovi. Jedva sam pronasao recovery koji ne zakucava kada se pokrene aroma instalacija rom-a. Svaki rom koji je napravljen za n3 n9005 radi i na n3 n9006.
Nije mi jasno kako tebe zeza Lana na Phronesis v6.5 romu koji je 5.1.1 jer kod mene odlicno radi. Mislim da sam cak negde kacio ss kako je kod mene podeseno. Sada cu ponovo slikati i okaciti slike jer bi i kod tebe podesavanje moralo da bude ovakvo. Ja sam instalirao preko recoverya na moj Phronesis v6.5 rom i gps fix koji je pravljen za Phronesis n7 koji je android 6.0.1 koji vidim da si isto probao.

e6c3bd8e4d0eeefc7ae4c4c0a5175a2e.jpg


e044b21b080001fa7f028a2a1d3251f4.jpg


37a20311f87c44b6b4639a20a95986f1.jpg


ed6b12ed6e29996b164621805ce08821.jpg


b1cc88ea58dd4808ef2fbdb5174a087c.jpg



Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
znam za tvoje početne muke s N9006, kačio si SS za TTS, sve podešeno po PS-u. Opet da ponovim, Smsg A3 nonroot, sve radi normalno, ZNAČI da znam PODESITI. ;)
Menjao u podešavanjima VocalizerEx2 sve od HR jezika, ili ostavim Srpski- podrazumevan jezik sistema(ne podržan), neće da radi. Na A3 radi 1/1, instalirao NextGen, Vocalizer, u podešavanjima Jezik-Glas čekirao Vocalizer TTS, bez izbora bilo koje opcije za Hrvatski jezik, ostavio jezik sistema, patch putanja dobra, prilikom početnih podešavanja pri izboru glasa radi i Nevena i Lana, kasnije pri promeni mapa apk se normalno restartuje.
Kod mene nema glasa Lane kod početnih podešavanja, plus ne mogućnost restarta, jedino na Home dugme gasim apk, pa ponovo pokrećem. Ovo se dešava na svim romovima, svim NextGen_scin_by_pongo kako pri promeni mapa, tako zamrzne i prilikom početnih podešavanja izborom Voice_Lana. Pri
početnim podešavanjima ako je izbor Nevena, zamrzava samo na restartu samo prilikom promena mapa. Kad iz UX izbacim scin_by_pongo, nema problema s restartom, naravno tada mogu samo Nevenu koristiti.
Svašta sam probao, pri promeni roma full wipe i interne memorije, brišem save folder, keš, restartujem uredjaj za svaki slučaj kako posle deinstalacije tako posle nove instalacije. Menjao NextGen ovaj onaj, menjao UX od više vas, još ću probati Odin flash stock- firmware, ako ni to ne pomogne do daljnjeg(dok ne zahladi)odustajem od Lane. Koristiću NextGen s Nevenom ili iGO Primo.

PS jel ti stigla Polarcell baterija? ;)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
Flešovao stock rom 5.0, instalirao NextGen skockanu za jednu particiju i VocalizerEx2 na internu memoriju. Podesio Vocalizer( probao izbor - Hrvatska,Lana'PremHigh, probao - Koristi jezik sistema) pokrećem početna podešavanja klik Nevena priča, klik Lana ćuti. ZNAČI sve isto kao i na custom romovima, čim kliknem na Lana_TTS, ne mogu izaći iz iGO samo na Home pa gasim apk. Obrišem opet SAVE prolazim početna izbor Nevena, mogu da menjam mape i normalno izlazim iz navigacije.

Jedino što je bolje, GPS hladan start odličan hvata 10-11 satelita i ne gubi Signal u mestu. :)
Nisam koristio ni jedan gps.fix, izmenio samo u sys.txt [GPS] po uputstvu @marks i podesio u podešavanjima lokacija samo GPS. U sobi me pronadje još dok ne prodjem početna podešavanja. Nisam imao vremena za test u vožnji.

Čak sam na kraju od muke, flešovao Full GAPS za 5.0, mada imam sve od Google. Nikakve promene što se tiče Nextgen.
Nemam više ideja šta da pokušam i zašto ne mogu na ovom telefonu pokrenuti Lanu, plus što pobrljavi sve i jedan NextGen.
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Da li si probao kako ti Vocalizer radi na Google Maps? AKo tu radi onda treba da ideš korak po korak da ustanovis gde je mogući problem...
Odoh za Grčku,krećem za sat... javljam kako je radilo na južnu stranu :)

DOPUNA:
Ukratko sve je radilo perfektno sa uključenom opcijom izuzetna preciznost.
Jedino sto je ruta bila izmenjena čim sam se zakačio na Internet na jednoj pumpi. Proterao me kroz Solun, ali sam i video zašto, ujutru u 5h nema gužve. ..(Za razliku od Mirka koji potencira na Ring Road) .
2pqjp87.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@drumas, nisam imao ni najmanju nameru da kazem da ne znas da podesis Lanu, samo sam hteo da vidis kako sve stoji kod mene.
Uopste mi nije jasno zasto nece kod tebe da radi zato jer si sve uradio skolski, ti sve si cistio u fulu, kako internu, tako i komplet wipe sto znaci da nisi ostavio nikakvu sansu sa se moze reci da je problem do roma.
Sta vise reci kada ti ni na stok romu ne radi i dalje. Uzasno cudna situacija.
Sto se baterije tice jos uvek nije stigla. Cekao sam tih njihovih famoznih 15 dana od trenutka zalbe, mada je proslo mozda i mesec dana i nista. Sledeci korak je da se ponovo zalim i onda ce mi vratiti novac pa cu je ponovo naruciti jer ne zelim ni jednu drugu bateriju jer je samo ta ona prava jer jee isprobao moj kolega sa drugog foruma kome verujem.
@nislija30, zelim ti lep provod ;)


Testirao sam juce nextgen israel sa predlozenim podesavanjima i radi lepo. Mozda je par puta izbacilo da je losiji signal i to je sve. Konstantno hvata od 10-12 satelita, najcesce stoji 12, mada kod supruge na J5 prime ima do 16 komada sto je kod mene misaona imenica, ali se ne zalim jer ipak lepo radi.

Vidim na ss od nislije da i kod njega stoji 12 satelita, a i jos kod nekih kolega koji su kacili svoje ss
Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
@toda81 ne ne, razumeo sam tvoju dobru nameru(koristiće nekom novom korisniku), ja sam velikim slovima samo hteo da naglasim da znam podesiti TTS, iz razloga da ne opisujem kako podešavam i ovako su mi postovi kilometarski :)
Uzgred vratio sam moj backupovani fabrika rom pomoću TWRP i opet isto.
Izgleda Lana neće sa beli telefon da saradjuje :D
E sad treba mi pomoć da ispoštujem savet @nislija30, nisam koristio do sada Google navigaciju.
Ne mogu da provalim kako/šta treba da bi Lanu TTS koristio u istoj?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
@drumas
Jako lako se koristi. No mislio sam da pokreneš Gmaps da bi sistemom eliminacije našao grešku zašto ti čita. Možda je problem u sukobu vocalizera i tvog uredjaja a možda aplikacije igo i vocalizera. Zato mi je palo na pamet da pokreneš drugu aplikaciju koja koristi isti vocalizer (naravno ako je podešen ). Ako u toj drugoj aplikaciji radi, onda ostaje problem sam Igo, zameni njega... Da ne bude da se pravim veliki stručnjak, samo mi je pala ideja na pamet, sistemom eliminacije i kombinacije.
 
Natrag
Top