GPS - prijem signala, problemi, resenja...

Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
Nedelju dana se mučim s iGO_Nextgen na Note 3 custom rom Phronesis N7v.6.0
Problemi, u pongo_skin neće Lana da progovori i zamrzne mi iGO prilikom zamene mapa kad potrvdim restart. Zamrzava i na aroma_skin. Normalno radi jedino na default_ skin.
Zadnji od više njih koji sam probao je od @vladcepesh ISRAEL_9.18.27.687519_LOG.

Uzmem juče ženčetov Smsg A3 fabrikaOS, testirao GPS (pisao sinoć u GPS temi) instaliram isti Nextgen, radi sve normalno, Lana priča, apk ne zamrzava prilikom restarta.

Jel moguće da mi problem pravi custom rom, jel imao neko sličan problem?
Šta mi je činiti, a ne bih da menjam rom, mnogo dobro radi mob?

Послато са SM-N920F уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Ne da je moguće, nego si sam i ustanovio da je problem igranje sa neispitanim stvarima. Ako odeš na nekim drugim forumima gde se bave tim stvarima možeš da nadjes milion pitanja sa sličnim problemima, ne radi prednja kamera, ne radi wifi, ne radi ovo..Ono. ..itd itd. Zato pamet u glavu i pre eksperimentisanja dobro se zapitati zašto fabrika nešto od toga nije uradila baš tako kao autori koji su jedinke.
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
:) stvarno ćeš me naterati na fabriku ili ću bataliti Nextgen i koristiti stari dobri Primo koji radi dobro ali nema Lane :)
Pa koristi valjda još neko kuvane romove i iGO Next plus TTS?

Послато са SM-N920F уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Nedelju dana se mučim s iGO_Nextgen na Note 3 custom rom Phronesis N7v.6.0
Problemi, u pongo_skin neće Lana da progovori i zamrzne mi iGO prilikom zamene mapa kad potrvdim restart. Zamrzava i na aroma_skin. Normalno radi jedino na default_ skin.
Zadnji od više njih koji sam probao je od @vladcepesh ISRAEL_9.18.27.687519_LOG.

Uzmem juče ženčetov Smsg A3 fabrikaOS, testirao GPS (pisao sinoć u GPS temi) instaliram isti Nextgen, radi sve normalno, Lana priča, apk ne zamrzava prilikom restarta.

Jel moguće da mi problem pravi custom rom, jel imao neko sličan problem?
Šta mi je činiti, a ne bih da menjam rom, mnogo dobro radi mob?

Послато са SM-N920F уз помоћ Тапатока
Druze, ja imam note 3 i nikad nisam koristio fabricki rom jer je zivi sljam preopterecen fabrickim glupostima koji zderu ram i zauzimaju nepotreban prostor. Na svakom android telefonu koji sam do sada imao se pokazalo da mnogo bolje radi custom rom nego fabricki kada je brzina rada u pitanju, modifikovanje i sve ostalo. Naravno ima i mnogo sljam romova gde svasta ne radi i puno baguju, ali zato ima i dobrih. Taj phronesis koji ti koristis sam ja koristio i meni se licno nije dopao na mom note 3 jer je zezao gos, ali instalacijom patcha za gps se resava taj problem. Ja koristim isto phronesis, ali 6.5 koji je po meni stabilniji i lepo radi, ali je andrpid 5.1.1 sto meni licno nikad nije bilo bitno.
abd9fc2b59c920cb35b21bff1f26d6a1.jpg


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
sličnog sam mišljenja u vezi custom vs fabrika, mada razumem i @nislija30.
Volim da čačkam, imam romova spremne za test, ali ovog ubo prvo, taman ispodešavao, prezadovoljan radom samog roma plus iGO Primo, ali ajd i meni se svidelo što čitam u TTS temi, ali naišao na problem.
Čim uhvatim vremena flešnuću neki drugi svakakako, dotle će se vozam s Nevenom, ako ne rešim ovo :)

Послато са SM-N920F уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Cisto informativno da kazem da sam pre par dana ubacio i fabricki rom koji je losije hvatao gps fix od ovog roma koji nije fabricki.
Ako su ovo poceci tvog igranja sa romovima, samonda znas da mozes da odradis backup programa i njihovih podesavanja pomocu titanium backupa i onda ti je experimentisanje sa romovima mnogo laske jer za casvratis sve peograme. Samo nikako ne radi backup i fabrickih apk, samo instaliranih jer ako radis i fabrickih onda prilikom resotra tel zna da poludi :D
Na taj nacin veoma brzo isprobas neki rom sa svim apk koje objcno koristis i nema zezanja sa instaliranjem. Ako koristis samo verzije sa play prodavnice onda ce se i posle instalacije roma same instalirati, ali ja malo toga koristim sa play peodavnice jer vise volim kada imam full apk ;)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
I ja već duže vreme razmišljam o promeni fabričkog softvera na mom Note3, a nikako da se odlučim koji. Sad mi je jasnije nakon ovih vaših postova, hvala obojici, posebno @toda81. Naročito jer mu treba malo vremena da uhvati dovoljno satelita, pa me nervira kad krećem na put, mada početnih 30km ovde nikada nisu problem.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
Cisto informativno da kazem da sam pre par dana ubacio i fabricki rom koji je losije hvatao gps fix od ovog roma koji nije fabricki.
Ako su ovo poceci tvog igranja sa romovima, samonda znas da mozes da odradis backup programa i njihovih podesavanja pomocu titanium backupa i onda ti je experimentisanje sa romovima mnogo laske jer za casvratis sve peograme. Samo nikako ne radi backup i fabrickih apk, samo instaliranih jer ako radis i fabrickih onda prilikom resotra tel zna da poludi :D
Na taj nacin veoma brzo isprobas neki rom sa svim apk koje objcno koristis i nema zezanja sa instaliranjem. Ako koristis samo verzije sa play prodavnice onda ce se i posle instalacije roma same instalirati, ali ja malo toga koristim sa play peodavnice jer vise volim kada imam full apk ;)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
da čitao sam da su neke kolege optuživale tvoj hardwer u GPS temi. Žao mi što nisam probao navigaciju na fabričkom OS-u, brzo posle nabavke sam instaliro trenutni, žuljalo me rootovanje, romovanje i ostalo jotovanje :)

Hvala na smirnicama, u vezi testa romova!!!
dve godine sam bio na Win platformi od zimus i na BBerry, ali kad sam već njega morao pretvarati u Android, rekoh sebi kupi pravi Android, pa udri :)

@zokicevi
A si probao apk gps.fixatore kojima ne treba root?
Kupim informacije, da ne gubim vreme s njima, imam neke u arhivi, što novije što starije :)


Послато са SM-N920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Nema tu nikakve dileme, kao ni razloga za bilo koju vrstu rasprave.
U pravu su i @nislija30 i @toda81 .
Hiljade je razloga da se koristi official firmware isto toliko da se koristi custom firmware.
I u jednom i u drugom slucaju nesto dobijes a nesto izgubis.
Sa official firmware a pogotovu sa svakim njegovim upates uredjaj postaje sve sporiji ali i sve stabilniji u radu.
Sa custom firmware urejaj dobija na brzini i vizuelnom izgledu ali gubi na stabilnosti a vrlo je tesko naci kvalitetan custom firmware po pravilu nesto uvek fali.
Tako da je odluka official ili custom cista stvar ukusa, sta i kako zelimo od uredjaja.
Ja sam konkretno za obe varijante, official firmware sa nekim sitnim izmenama gde xposed daje zavrsnu rec.
 
Natrag
Top