GPS - prijem signala, problemi, resenja...

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
I to je super. Kod mene je u igo israelu vecinom po 12 komada i stabilno radi bez greske, a po ss kolega koji kace slike vidim da i oni hvataju oko 12 kom :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Koji vam je to program za GPS? GPS Test?
Čime snimate skrinšotove?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
To zavisi od aparata. Ovo je na Samsung Note 4. U podešavanjima lokacije.
Naravno glavnu stvar sam zaboravio da napomenem, uključen je Avionski režim rada. Isključen sam sa mreže kad god sam u Roamingu. U zemlji mi radi sve sa tom opcijom jer sam na domaćoj mreži i paket ima dovoljno Gb.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
46
aha.. na tu izuzetnu preciznost mislis.. ja se ubi trazeci po iGO aplikaciji pola sata :D
 
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
Koji vam je to program za GPS? GPS Test?
Čime snimate skrinšotove?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Google Play- GPS TEST, screenshot praviš istovremenim stiskom na Home i Power dugme, a u navigaciji možeš i da uključiš u podešavanjima, naravno ako imaš opciju za screenshot ubačenu u navigaciju.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Uključeno je u navigaciji, ali nisam znao u Androidu to ide. Hvala.

Da dodam, kod mene, Note3, ima opcija da se isključe 'Mobilni podaci', ne mora avionski režim. Možda ima i kod drugih.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Kada i @pera.simic potvrdi da ga je isključivanje location_net rešilo povremenog iskakanja "traženje GPS signala..." notifikacije, moći ćemo da apsolviramo da je (po mom mišljenju, za većinu) za neke uređaje ovo podešavanje neophodno kada je NextGen u pitanju.
Ja se stvarno izvinjavam zbog zakasnelog odgovora ali do sada nisam bio u prilici.
Ovako pomenuto povremeno (na svakih 15-ak sekundi) "traženje GPS signala" kod mene na S7 nije postojalo sve dok u sys nisam dodao:
[interface]
show_glonass=1

po preporuci nasg kolege @nislija30 (liniju sam dodao iz ciste znatizelje a testiranja radi)
Linija koju pominje kolega @Mapkc
[gps]
location_net=1

je od uvek bila upisana u sys i sa njom nikada nije bilo problema "traženje GPS signala". Bez obzira sta upisao u sys location_net=1 ili location_net=0 sve dok nisam uklonio show_glonass=1 postojalo je povremeno "traženje GPS signala", brisanjem te lijije ili dodavanjem 0 prestalo je "traženje GPS signala".
Da napomenem to "traženje GPS signala" se desavalo samo kada je navigacija pokrenuta da prati bez rute. U toku navodjenja sa rutom nije bilo "traženje GPS signala".
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Nisi najsigutniji u inostranstvu sa samo iskljucenim mobilnim podacima, tako da je zbog toga najsigurniji avio rezim

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Bilo bi zaista korisno ako bi malo pojasnio. Do sada sam vise puta u romingu iskljucivao mobilne podatke i nikad nisam imao problema zbog toga.
 
Natrag
Top