Evharistija ili pričest

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Treba svima za "SVEDOČANSTVO DA NEMAJU IZGOVOR" naravno, sa merom dostojnosti.

Što se tiče tih računanja, Bog tako deluje u ovom vremenu, i ja ništa ne činim ako me on ne osvedoči.

Sad, više je pitanje - kome to treba iznositi, ali to će mo drugom prilikom.

Evo jednog objašnjenja koje sam napisao radi jednog brata koji je tvrdio nešto slično kao ti.

OBJAŠNJENJE - DOLE PRILOŽENOG, OBJEDINJENOG SVEDOCANSTVA O POJEDINIM DOGADJAJIMA, I PRIRODNIM KATASTROFAMA U 2016 - 17 GODINI

Draga braćo i sestre

U pogledu svedočanstva koje ovom prilikom iznosim - želim na samom početku da dam jedno objašnjenje u vezi onoga što ono sadrži, a to su "vremenski odseci pojedinih istorijskih događaja - koje je Bog po svom Božanskom proviđenju vodio, kako bi se ovi događaji odigrali na način, i u tačno zacrtanim vremenskim okvirima - onako kako je njegova volja.

Ono sadrži i istinu o podzanju pojedinaca koje je Bog podigao da kroz njih ispuni ovu svoju volju, a sve sa ciljem ostvarenja njegovog plana spasenja, i završetka Božjeg dela na zemlji.

U ovom svedočanstvu - može se videti neverovatna hronološka preciznost povezanosti ovih istorijskih događaja, sa drugim događajima u budućnosti, koje je Bog potvrdio i kroz ispoljavanje svojih sudova, i imena mesta u kojima su se ovi sudovi dogodili, po njegovom planu i Božanskom proviđenju.

Samo ako se sagleda stepen verovatnoće ovih podudarnosti, ali i a šta ova hronologija vremena ukazuje, može se zaključiti - da ona nosi Božanski pečat.

1. Podizanje crkve poslednjeg vremena, i početak istražnog suda na nebu 1844 godine.

2. Podizanje Ellen. G. White za proroka crkve poslednjeg vremena 1844 godine.

3. Njena smrt 1915 godine.

4. Mineapoliska konferencija, i ustanovljenje nauke o opravdanju verom 1888 - 1890 godine.

5. Podizanje Božjeg dela za probuđenje i reformu crkve 2001 godine.

6. Pozvanje pojedinaca unutar Božje crkve, koji će raditi na probuđenju i reformi Božjeg naroda, kroz predodređenost događaja u njihovim životima, i njihovih bližnjih - od perioda 1901 - 2004 godine, kada je i poslednji od ovih osoba pozvan na ovo delo, što ne znači da ih neće biti i u skoroj budućnosti.

7. Vreme odpočinjanja izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju 2011 godine.

8. I na kraju - pojedini istorijski događaji u vidu ratnih sukoba, prirodnih katastrofa, ili događaja koji predstavljaju ispunjenje biblijskih proročanstava - koji hronološkim redom prate ispunjenje ove Božje voljem sa osvrtom na događaje i datume 1776 - deklaracija o nezavisnosti Amerike, 1798 - ispunjenje proročanstva iz otkrivenja o ranjavanju zveri, 1804 - prvi ustanak protiv Turske okupacije na ovim prostorima, 1908 Tungunska katastrofa, 1914 - početak prvog svetskog rata, 1918 - kraj prvog svetskog rata, 1929 - izlečenje smrtne rane zveri iz otkrivenja, 1980 - smrt predsednika bivše SFRJ Josipa Broza Tita, 2011 - početak izlivanja sudova Božjih na planetu zemlju, 2014 - poplave u Srbiji, 2018 - završetak vremena koje je Bog odredio za probuđenje i reformu crkve.

U bibliji i pojedinoj biblijskoj literaturi, čak i unutar crkve ASD - mi pronalazimo ovakve metode sagledavanja biblijske hronologije događaja, i tumačenje kroz date simbole.

Ovakve primere pronalazimo u knjizi proroka Danila 8 i 9 poglavlje, i vremenskom proročanstvu o 2300 dana i noći - proročkih godina, i takođe u otkrivenju Jovanovom, gde sam Bog savetuje - da se izračuna numerička - brojčana vrednost imena zveri.
Bog se ovakvom metodom koristi, posebno u ovom poslednjem vremenu, u kome otkriva svoju volju, i svoje namere, i ona i rečju i Duhom nosi Božanski pečat.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Treba svima za "SVEDOČANSTVO DA NEMAJU IZGOVOR" naravno, sa merom dostojnosti.

Ne treba ko da nisi čitao Isusa i onog Iroda i sa Pilatom u jednom dijelu.

Što se tiče tih računanja, Bog tako deluje u ovom vremenu, i ja ništa ne činim ako me on ne osvedoči.

Svi kažu da imaju svjedočanstvo.

6. Pozvanje pojedinaca unutar Božje crkve, koji će raditi na probuđenju i reformi Božjeg naroda, kroz predodređenost događaja u njihovim životima, i njihovih bližnjih - od perioda 1901 - 2004 godine, kada je i poslednji od ovih osoba pozvan na ovo delo, što ne znači da ih neće biti i u skoroj budućnosti.

7. Vreme odpočinjanja izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju 2011 godine.

8. I na kraju - pojedini istorijski događaji u vidu ratnih sukoba, prirodnih katastrofa, ili događaja koji predstavljaju ispunjenje biblijskih proročanstava - koji hronološkim redom prate ispunjenje ove Božje voljem sa osvrtom na događaje i datume 1776 - deklaracija o nezavisnosti Amerike, 1798 - ispunjenje proročanstva iz otkrivenja o ranjavanju zveri, 1804 - prvi ustanak protiv Turske okupacije na ovim prostorima, 1908 Tungunska katastrofa, 1914 - početak prvog svetskog rata, 1918 - kraj prvog svetskog rata, 1929 - izlečenje smrtne rane zveri iz otkrivenja, 1980 - smrt predsednika bivše SFRJ Josipa Broza Tita, 2011 - početak izlivanja sudova Božjih na planetu zemlju, 2014 - poplave u Srbiji, 2018 - završetak vremena koje je Bog odredio za probuđenje i reformu crkve.

Jel ovo ti učiš ili crkva, još nikoga iz crkve nisam vidio da ove stvari računa? Mislim na jedan dio. Kakve veze ima smrt Tita sa bilo čim.

Ovo su za sada Božje opomene, a ne sudovi.

Izlaziš iz okvira Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve ima veze sa bilo čim, jer Bog je kroz ove vremenske oseke pokazao - na kom području i kada će podići reformni pokret koji je najavljen u spisima duha proroštva.

Dakle, ako pogledamo neke od istorijskih događaja koji su sadržani u ovom svedočanstvu, možemo videti da su tu elementi poput "prvog Srpskog ustanka 1804 gosine, prvi svetski rat 1914 odpočet između Srbije i Austrougarske, i kraj rata 1918, smrt bivšeg predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine, i drugi datumi vezani za život onih koji su pozvani za delo Božje, i njihovo pozvanje na službu.

Dakle, sve ovo ukazuje na ovo područje, da će Bog baš na ovom području bivše Jugoslavije, odnosno - sada Srbije, podići reformni pokret za probuđenje i reformu crkve, i objave poslednjeg vremena i Hristovog drugog dolaska.

Ako ti u ovome ne vidiš Božanski pečat, meni je lično žao zbog toga.

Evo samo jednog primera, koji po stepenu verovatnoće nikada ne bi trebao da se dogodi, jer takva verovatnoća prelazi postotak 1:1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000....

Znači, broj sa bezboj nula.

Broj 26

- Od Mineapoliske konferencije na kojoj je ustanovljena nauka o opravdanju verom 1888, do prvog svetskog rata 1914 godine - prošlo je 26 godina.

- od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen. G. White 1915 godine, do upoznavanja i početka zajedničkog života mog dede i bake 1941 godine - prošlo je 26 godina.

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je tačno 26 godina.

- Isto tako, od rođenja moje majke 1948 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 26 godina.

- od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi - prošlo je 26 godina.

- od mog prvog kontakta sa biblijom putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do završetka vremenskog perioda koji je Bog dao za probuđenje i reformu crkve 2018 - proći će 26 godina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
- od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen. G. White 1915 godine, do upoznavanja i početka zajedničkog života mog dede i bake 1941 godine - prošlo je 26 godina.

Kakve imaju veze tvoji baba i djed sa ovim i bilo čiji?

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je tačno 26 godina.

Nikakve veze, u mojoj porodici je pokojni djed umro, jedan od njegovih sinova je imao 9 godina, taj sin (moj stric) je umro mislim da je imao isto godina kao njegov otac kada je umro (moj djed kojeg sam spomenuo), a njegov sin je imao 9 godina i ja od toga nisam pravio neku magiju.

- Isto tako, od rođenja moje majke 1948 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 26 godina.

- od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi - prošlo je 26 godina.

- od mog prvog kontakta sa biblijom putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do završetka vremenskog perioda koji je Bog dao za probuđenje i reformu crkve 2018 - proći će 26 godina.

Čista slučajnost, nikakav znak da 26 godina nešto znači i poručuje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nikakve veze, u mojoj porodici je pokojni djed umro, jedan od njegovih sinova je imao 9 godina, taj sin (moj stric) je umro mislim da je imao isto godina kao njegov otac kada je umro (moj djed kojeg sam spomenuo), a njegov sin je imao 9 godina i ja od toga nisam pravio neku magiju.

Čista slučajnost, nikakav znak da 26 godina nešto znači i poručuje.
Sve sam mu ja to rekao pa ne vredi, kad bi ja racunao moje poreklo i korene, onda je meni sve vezano za broj 7 i broj 9.
Po numerologiji broj mog imena je 7.
Broj 7 je znak savrsenstva, subote i adventizma.
Uzimajuci ime i prezime zajedno dobijamo 9. Od vremena mog rodjenja do upoznavanja sa adventizmom proslo je tacno 9 godina... ako ides dalje naci ces da su se moji roditelji vencali nakon 9 godina poznanstva i slicne podudarnosti..
Devojacko prezime moje majke je Miler, kao i osnivaca adventnog pokreta. Sa oceve strane moji su bili osnivaci adventnog pokreta na ovim prostorima. Crkva u centru je sagradjena na mestu kuce mog rodjaka koji ju je poklonio crkvi.. Rodjen sam 7. jula na dan rodjenja svetog proroka Jovana (Ilije). Sve to zajedno (i plus jos mnoge druge podudarnosti) znacile bi da sam ja Ilija, a ne Laodikeja.

Pa ne pada mi na pamet da to povezujem i da od toga pravim neku magiju, i da tvrdim da sam ja reformator od Boga odredjen da reformisem adventisticku veru, ili da sam neki "vesnik" i prorok.

Meni je zao sto Laodikeja to radi, i od toga pravi neku magiju, cak tvrdi da to biblija podrzava...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, nisi razumski sagledao sve pojedinosti.

SVE što je navedeno ima smisla u sledećem "da je Bog putem ovih otkrivenja pokazao "VREMENA I PODRUČJE NA KOME ĆE SE POJAVITI ONI KOJE ĆE BOG POZVATI NA RAD U VELIKOM DELU PROBUĐENJA I REFORME, I ONI KOJI ĆE NAJAVITI VREME KRAJA I HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA"

Sve ostalo navedeno se tiče ove predodređenosti, i Božjeg proviđenja, a u ovo Božansko proviđenje nisam uključen SAMO ja, već i pojedine istorijske ličnosti, poput Ellen. G. White, Napoleona Bonaparte, Musolinija, Karađorđa Petrovića, Josipa Broza Tita, i događaja vezanih za ove ličnosti.

Mire, ako si pronašao nešto u vezi tebe - ja lično neću suditi da li je to Božje proviđenje ili ne, jer to treba sam da otkriješ.

Za Djeja Ramadanovskog, ili Cecu Ražnatović bi se i usudio da izeknem svoj sud, ali za tebe koji si potomak pionira Adventizma, i kao onaj koji si u tim vodama - ne bih, jer verujem da moguće ima primesa Božanskog delovanja.

To verujem i za Tripa.

Tripo, da bi se ja kao vesnik i propovednik rodio - morali su da se rode moj deda, moja, baba, moja majka, pa onda ja, i potopm da dođem u Božju crkvu i spoznam istinum, a ako se to sve u kontinuitetu dogodi u istom broju godina - to se zove Božansko proviđenje, i nikako ne može biti slučajnost, a mi ovde imamo kontinuitet od 6 događaja koji su se odigrali u kontinuitetu od 26 godina.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, nisi razumski sagledao sve pojedinosti.

Ti uopšte nisi objasnio šta je to razumski.

Sve ostalo navedeno se tiče ove predodređenosti, i Božjeg proviđenja, a u ovo Božansko proviđenje nisam uključen SAMO ja, već i pojedine istorijske ličnosti, poput Ellen. G. White, Napoleona Bonaparte, Musolinija, Karađorđa Petrovića, Josipa Broza Tita, i događaja vezanih za ove ličnosti.

Bog svejedno vidi naše korake unaprijed. Kakve veze to ima sa onim što si iznio.

Mire, ako si pronašao nešto u vezi tebe - ja lično neću suditi da li je to Božje proviđenje ili ne, jer to treba sam da otkriješ.

To nema veze sa proviđenjem, Bog je svejedno to sve vidio.

a mi ovde imamo kontinuitet od 6 događaja koji su se odigrali u kontinuitetu od 26 godina.

Pa imamo i mi, možda ne za 6, barem kod mene. Ti si napravio magiju od toga, proviđenje je događaj, a ne godina. Ono što je godina to je u Bibliji za Isusa i druge važne događaje (osim 2. dolaska koji se ne zna) a ovo isticanje 26 godina je magija, jer tu nije bitno to, nego sam događaj.

I godine koje su određene u Biblji imaju za cilj da dokažu da je bIBLIJA knjiga od Boga. A ne da bi se neko hvatao za brojeve.

Ovo kod tebe je čista numerologija i magija.

Valjda je bitan događaj, a ne broj 26 tj. godina 26.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Tripo, da bi se ja kao vesnik i propovednik rodio - morali su da se rode moj deda, moja, baba, moja majka, pa onda ja, i potopm da dođem u Božju crkvu i spoznam istinum, a ako se to sve u kontinuitetu dogodi u istom broju godina - to se zove Božansko proviđenje, i nikako ne može biti slučajnost, a mi ovde imamo kontinuitet od 6 događaja koji su se odigrali u kontinuitetu od 26 godina.

Oprosti nisam razumela , štobise trebalo dogoditi za 26 godina ?????????????????
Dali će Krist doći , ili će neko da umre , objasni , daliteje otome sve Bog osvedočijo , ili si dotoga došao pomoću neke magije ????????????????'
Pozdrav
 
Natrag
Top