Evharistija ili pričest

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ako si pronašao nešto u vezi tebe - ja lično neću suditi da li je to Božje proviđenje ili ne, jer to treba sam da otkriješ.

U vezi mene 'neces suditi' a u vezi sebe 'ces prosudjivati'???

Nije nas Bog pozvao da mi 'prosudjujemo' njegova delovanja!

Svakako da je u mom slucaju providjenje igralo ulogu, i da me je Bog doveo tu gde sam sada.

Ali to sa brojevima nema veze.

Cak i da ima veze, ja nisam pozvan da racunam, ako mi sam Bog nije rekao da to radim, a on to nigde nije rekao.

U Bibliji ne pise da mi trebamo samoinicijativno racunati , odgonetati tajne ili cak tumaciti snove.

Snovima Bog ukazuje buducnost isto kao i numerologijom (Bog menja cak u imena) i slicnim podudarnostima ukazuje. Nista ne biva slucajno u zivotu nas kao pojedinaca, nas zivot je prozet duhovnim (odnosno materijalno i duhovno se stapaju i komuniciraju znacima i simbolima koji su kljuc za razumevanje - jer materija se pretvara u duh i obrnuto, cak i naucno dokazano da se materija pretvara u energiju) , ali kao i Josif koji je tumacio snove i ja kazem: "ne pripada li tumacenje samo Bogu?"

Mi kao vernici nismo pozvani da tumacimo niti snove niti da se bavimo numerologijom, jer to pripada Bogu.

Kad bi ti bio u pravu, onda nas nista ne bi sprecavalo da uzmemo sanovnike i da po njima tumacimo snove samoinicijativno. I nista nas ne bi sprecavalo da uzmemo numeroloske tablice i da racunamo i gatamo po imenima.

Laodikeja, to je tumacenje koje pripada samo Bogu, shvati!

Numerologija, snovi, cak i astrologija (astrolozi pozdravljaju Hrista) postoje, ali tumacenje tih podudarnosti pripada Bogu.

Duhovno delovanje se nama materijalnim ljudima prikazuje kao zagonetka i podudarnost, jer Duh utice na materiju, on je odrzava, a mi samo opazamo posledice njegovog delovanja, zato nam i deluje kao zagonetka, podudarnost, i zato nam treba tumacenje..

Bog nam je zabranio da mi samoinicijativno racunamo i tumacimo njegova delovanja, ili da se time bavimo, jel kao prvo mozemo biti prevareni svojim tumacenjem, a kao drugo sotona nas moze zavesti, jel on te tehnike koristi da zavede izabrane, i uveri ih u nesto sto je "polu istina" ili cak i "laz"!

Bog jedini zna sta ove podudarnosti znace, jel on je "delovao", a mi smo videli samo "posledice"!

Sada da te pitam - da li su ovo tvoja licna tumacenja dogadjaja i podudarnosti, ili ti je sam Bog rekao njihovo znacenje?

Velika je razlika izmedju ta dva.

Pozdrav i svako dobro ti zelim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
objasni , dali te je o tome sve Bog osvedočijo , ili si dotoga došao pomoću neke magije ?

To sam ga i ja pitao!

Nije nas Bog pozvao da mi "prosudjujemo njegova delovanja"!

Sta vise to nam je zabranio, jel samo on zna zasto je delovao tako, i sta 'posledice' koje mi vidimo kao 'podudarnosti' znace, jel on ih je i prouzrokovao.

Zabranio nam je da mi 'prosudjujemo' njegove puteve, da koristimo neke sanovnike, numeroloske kalendare i druga pomocna sredstva koja dolaze od sotone , da njima tumacimo Bozje delovanje ili da cak samoinicijativno nagadjamo sta takve podudarnosti znace!

Nama je zapovedjeno da ako nas zanima kako je do nekih 'podudarnosti' doslo, licno upitamo onog koji ih je i prouzrokovao - tj. Boga!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oprosti nisam razumela , štobise trebalo dogoditi za 26 godina ?????????????????
Dali će Krist doći , ili će neko da umre , objasni , daliteje otome sve Bog osvedočijo , ili si dotoga došao pomoću neke magije ????????????????'
Pozdrav

Antonija, nisi razumela.

Ovaj broj godina je Bog odredio, kao i druge - da pokaže kontinuitet događaja koji su se odigrali, i onih koji će se odigrati.
Između svakog od ovih pojedinih događaja - prošlo je po 26 godina, što je po principu verovatnoće skoro ne moguće u ovakvom broju primera ( ovde ih ima 6 u nizu ), gde je između događaja prošlo po 26 godina, s time - da jedan od poslednjih događaja tek treba da se dogodi, a to je "završetak vremena koje je Bog odredio za probuđenje i reformu Adventne crkve, putem vesti koju je uputio preko svojih izabranih oruđa"

Ja ništa ne činim a da ne dobijem odobravanje i osvedočenje od Boga, tako da je ovaj metod ispravan.

MOŽDA je diskutabilno - kome to treba izneti, ali i u tome posedujem savršeni mir, tako da ne vidim da je to protiv Božje volje.

--------------------------------------

- Od Mineapoliske konferencije na kojoj je ustanovljena nauka o opravdanju verom 1888, do prvog svetskog rata 1914 godine - prošlo je 26 godina.

- od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen. G. White 1915 godine, do upoznavanja i početka zajedničkog života mog dede i bake 1941 godine - prošlo je 26 godina.

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je tačno 26 godina.

- Isto tako, od rođenja moje majke 1948 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 26 godina.

- od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi - prošlo je 26 godina.

- od mog prvog kontakta sa biblijom putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do završetka vremenskog perioda koji je Bog dao za probuđenje i reformu crkve 2018 - proći će 26 godina.

-----------------------------------------
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire i Tripo, ako je u pitanju magija, onda se i Bog koristi magijom kada upućuje:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovima,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zvijeri, ili broj imena njezina.

Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest" ( otkrivenje 13. 16 - 18 )

Dakle, Bog savetuje da izračunamo neko ime, koje će dati zbir 666.

Bog se koristi ovom metodom danas, i tu nema nikakve magije, već kontinuitet događaja vezanih za kraj ovozemaljskog poretka, i pozivanje onih koji će raditi u poslednjem velikom delu probuđenja i reforme crkve, i objave skorog Hristovog dolaska.

Dobro si Mire rekao, Bog tumači i otkriva, i on to upravo danas čini, jer ovo nikako nije ljudska inicijativa, već Božja otkrivenja, da bi poslednja generacija Hrišćana spoznala dan svoga pohođenja, i vremena u kojima živi.

Amin!

Danas se uglavnom ljudi na ovo sprdaju, i svrstavaju sve u relativizam, i ako je stvar sasvim suprotna, da ne poznaju Božje puteve, koje on određuje po svojoj sopstvenoj volji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire i Tripo, ako je u pitanju magija, onda se i Bog koristi magijom kada upućuje:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovima,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zvijeri, ili broj imena njezina.

Ovdje je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zvijeri: jer je broj čovjekov i broj njezin šest stotina i šezdeset i šest" ( otkrivenje 13. 16 - 18 )

Dakle, Bog savetuje da izračunamo neko ime, koje će dati zbir 666.

Bog se koristi ovom metodom danas, i tu nema nikakve magije, već kontinuitet događaja vezanih za kraj ovozemaljskog poretka, i pozivanje onih koji će raditi u poslednjem velikom delu probuđenja i reforme crkve, i objave skorog Hristovog dolaska.

Dobro si Mire rekao, Bog tumači i otkriva, i on to upravo danas čini, jer ovo nikako nije ljudska inicijativa, već Božja otkrivenja, da bi poslednja generacija Hrišćana spoznala dan svoga pohođenja, i vremena u kojima živi.

Amin!

Danas se uglavnom ljudi na ovo sprdaju, i svrstavaju sve u relativizam, i ako je stvar sasvim suprotna, da ne poznaju Božje puteve, koje on određuje po svojoj sopstvenoj volji.
Nisi razumeo moj komentar, pa nisi ni odgovorio.

Ponovicu ukratko:

Ja sam tebe pitao, da li ti je Bog licno rekao da racunas datume, odnosno da tumacis njegova delovanja a koja se opazaju kao "podudarnosti"???

Ja sam rekao da "podudarnosti postoje", ali Bog nije rekao i nije dozvolio da mi samoinicijativno prosudjujemo njegova delovanja! Stavise on je to zabranio!

Biblijski primer koji ti navodis, da se izracuna broj zveri, se odnosi na numerolosku vrednost, i Bog je to izricito trazio da ucinimo, dok je u drugim slucajevima to zabranio!

U tvom slucaju, ti si samoinicijativno izracunao a da ti niko nije trazio da to cinis!

Ovo izlazi iz okvira biblije, i prelazi u podrucje magije, odnosno nedozvoljenih radnji.

SAMO BOG moze dati tumacenja dogadjaja koje je prouzrokovao, a cije posledice mi onda opazamo kao "podudarnosti".

Ne pripada tebi da to tumacis!

Zamisli da je Josif samoinicijativno tumacio snove ljudima? Pa zasto bi onda gatari bili Bogu odvratni, i zasto bi njihovi sanovnici bili pogresni, a oni zasluzili osudu???

Problem je sto "oni nisu pitali Boga" a "Josif jeste"!

Bog trazi da njega pitamo, i svako nase samoinicijativno tumacenje i igra sa datumima da bi smo pronikli u Bozje delovanje, je njemu odvratna!

On ocekuje da ga pitamo licno!

Lepo mi sad odgovori iskreno:

JEL TI BOG LICNO REKAO OVE DATUME, ILI SI TI IZVEO SVOJU RACUNICU???

Nema niceg loseg u tome da ti "pretpostavis" da je Bog vodio dogadjaje, ali nemas prava drugima to propovedati kao istinu ako ti LICNO BOG NIJE IZGOVORIO TE DATUME!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego ti nisi pročitao odgovor..

Evo i ovaj upućen tebi, i Antoniji.

Dobro si Mire rekao, Bog tumači i otkriva, i on to upravo danas čini, jer ovo nikako nije ljudska inicijativa, već Božja otkrivenja, da bi poslednja generacija Hrišćana spoznala dan svoga pohođenja, i vremena u kojima živi.

Ja ništa ne činim a da ne dobijem odobravanje i osvedočenje od Boga, tako da je ovaj metod ispravan.


MOŽDA je diskutabilno - kome to treba izneti, ali i u tome posedujem savršeni mir, tako da ne vidim da je to protiv Božje volje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja ništa ne činim a da ne dobijem odobravanje i osvedočenje od Boga, tako da je ovaj metod ispravan.

Dragi moj brate Laodikeja možeš li objasniti kakvog tipa je to "osvedočenje" od Boga pošto tvrdiš da imaš osvedočenje? Dakle osvedočenje u pogledu ovog cikličnog 26-ogodišenjeg ponavljanja događaja. Kako te je Bog u to osvedočio konkretno da su to bitni događaji?

Hvala unapred. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, nego ti nisi pročitao odgovor..

Evo i ovaj upućen tebi, i Antoniji.

Dobro si Mire rekao, Bog tumači i otkriva, i on to upravo danas čini, jer ovo nikako nije ljudska inicijativa, već Božja otkrivenja, da bi poslednja generacija Hrišćana spoznala dan svoga pohođenja, i vremena u kojima živi.

Ja ništa ne činim a da ne dobijem odobravanje i osvedočenje od Boga, tako da je ovaj metod ispravan.


MOŽDA je diskutabilno - kome to treba izneti, ali i u tome posedujem savršeni mir, tako da ne vidim da je to protiv Božje volje.

Brate moj dragi, opet me nisi razumeo, ja sam samo pitao kakvo je tvoje osvedocenje.

Ako ti je Bog LICNO REKAO DA RACUNAS i DAO TI TUMACENJE onda je to od njega, ali ako ti kazes "ja sam osvedocen", onda to nije sigurno!

Znas da je EGW pisala da ljudi cesto na osnovu svojih "osecaja" zakljucuju da je Bog sa njima, pa kad tog osecaja i euforije nestane, onda misle da ih je on napustio. Pa onda nastavlja da Bozje osvedocenje nikada nije osecaj, vec su to "dokazi". A ono sto mi osecamo nije dokaz da je Bog sa nama, makar to bio i osecaj neizmerne ljubavi mira ili euforije...

To rece EGW.

Ti si svoje osecaje stavio iznad Biblije i iznad dokaza, i govoris da je to "osvedocenje"!

Takvo osvedocenje imaju i dzihadisti, Tripo to ponavlja i u pravu je. I oni imaju "mir" i osecaju "odobravanje" i spremni su za to umreti!

Ali to nije osvedocenje!

Bog ne osvedocava ljude tako sto im daje neke osecaje, vec tako sto im daje dokaze!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
- od mog prvog kontakta sa biblijom putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do završetka vremenskog perioda koji je Bog dao za probuđenje i reformu crkve 2018 - proći će 26 godina.

Pa dobro neka te Bog osvedočijo , i sve te događaje štosi gore naveo ,dede ,bake ,majke i tebe razluka je 26 toje stvarno zanimljivo ,i sve okej . Nekužim kave veze ima rat ,tito i drugi događaji sa tvojom obitelji , i nerazumem što očekuješ daće se dogoditi 2018 o kakvoj reformi govoriš .

Sve naj bolje ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
- Od Mineapoliske konferencije na kojoj je ustanovljena nauka o opravdanju verom 1888, do prvog svetskog rata 1914 godine - prošlo je 26 godina.

- od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen. G. White 1915 godine, do upoznavanja i početka zajedničkog života mog dede i bake 1941 godine - prošlo je 26 godina.

- Od rođenja moje bake 1922 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je tačno 26 godina.

- Isto tako, od rođenja moje majke 1948 godine, do mog rođenja 1974 godine - prošlo je 26 godina.

- od mog rođenja 1974 godine, do 2000 godine kada sam kršten biblijskim krštenjem u Adventističkoj crkvi - prošlo je 26 godina.

- od mog prvog kontakta sa biblijom putem dopisne biblijske škole 1992 godine, do završetka vremenskog perioda koji je Bog dao za probuđenje i reformu crkve 2018 - proći će 26 godina.

Klasična magija, isticanje godina, a ne događaja. Rekao si da nije tvojih predaka ne bi bilo ni tebe, to je potpuno nepotrebna činjenica to svi znamo. Na kraju ćemo ipak doći do Boga koji je sve stvorio.

Jer ovdje je jasno da nije bitno što si se obratio, nego godina, mogao si da izneseš i te godine i da samo kažeš kako se eto poklopilo da budu 26, kakve veze ima rađanje sa proviđenjem, rađaju se i oni koji neće vjerovati i koji hoće i rađaju ih oni koji ne vjeruju i koji vjeruju.

I kakve veze ima Konfer. sa 1. Sv. ratom?
 
Natrag
Top