Evharistija ili pričest

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A kod vas je kruh bukvalno Isus, Isusa pretvarate u kruh, magija.

Pa posto tebi nije bukvalno Isus, ti uzmi umesto hleba "cips" a umesto pravog vina "vodu".

Podsmevas se Hristu!

Tebi forma nije ni bitna, nego je sve "neformalno", pa mozes krstiti i u "mleku" umesto u vodi..


A kazes "magija", pa svi obredi u Starom Zavetu su magija, ti ne znas ni sta se zove magijom!

Imas cak pretvaranje vode u "gorku vodu" u SZ, i za to ces reci da nije magija?

Naravno da magijski i misticno ovo shvatamo, pa forma je itekako bitna, i
nije bezveze data, vec zato sto pravi most izmedju fizickog i duhovnog sveta i ukazuje na njega..

Magija postoji, inace se sotona ne bi ni bavio magijom. I Bog se bavi magijom u bibliji, ali na ispravan nacin.

Zasto je Bog zapovedio zrtvovanje zivotinja u SZ, i zasto nisu zrtvovali "cvece"? Ako forma nije bitna!?

Zasto je odbio Kainovu zrtvu (on mu je prineo cvece na zrtvu) , ako forma nije bitna?

NARAVNO DA JE FORMA BITNA!

DOK VI UCITE LJUDE DA KORISTE SOK UMESTO VINA, STO BOG NECE NI PRIMITI!!!

TO JE SOTONSKA TEOLOGIJA "IZVRTANJA"


Tako je Kain tvrdio kao i ti: "forma nije bitna, pa sto ja ne bi obozavao Boga na nacin kako se meni svidja, prinecu cvece na zrtvu , zao mi ubiti zivotinju!"

Na to ga je potstakao sotona!

Bog je odredio zivotinje da se prinose i drugo "ne prima"!!!

Tako i u euharistiji, Bog ne prima nista sem vina!

Vi gresite telu i krvi Hristovoj, jel pijete "sok"!

Rekoh, Jehovini Svedoci nemaju euharistiju, a vi imate "sok" umesto "vina", to su sotonska posla.

To je sotonska magija "izvrtanja"!

Vi praktikujete "sotonsku magiju", a niste toga ni svesni!

Nije ni cudo kad su vam masoni upleli prste, i jedni i drugi ste od njih nastali!

A ti nisi malo, nego mnogo "sludjen"!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
TIROS, or Television Infrared Observation Satellite, is a series of early weather satellites launched by the United States, beginning with TIROS-1 in 1960.

download.jpg

Ovo neki pijani satelit :roll:
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, nisi pročitala moje ranije izjave.

U bibliji postoji i ALKOHOLNO VINO, i GROŽĐANI SOK.

Ti pominješ slučaj gde je Isus stvorio od vode vino, i to oko nekoliko stotina litara, jer su ti kameni sudovi za čišćenje - bili zapremine
od oko 100 litara.

Ti dakle tvrdiš da je to vino bilo alkoholno.

To onda automatski ruši kredibilitet Gospoda Isusa Hrista kao spasitelja, i onoga koji je darodavac života, i koji želi čoveku dobro.
Jer ako je on već podosta pijanim ljudima od alkoholnog vina - stvorio još nekoliko stotina alkohola, onda on nije spasitelj, niti želi čoveku dobro, jer je tim ljudima omogućio celodnevno, i celovečernje opijanje alkoholom do besvesti.

Dakle, jedino objašnjenje je to, koje u potpunosti sagledava biblijski, istorijski, i kulturološki aspekt, a on potvrđuje - da je Isus na svadbi u Kani Galilejskoj stvorio čist grožđani sok koje je u bibliji nazvano "NOVO VINO" odnosno "OD TE GODINE BERBE"

Kulturološki gledano, kod Jevreja je upravo bilo omiljeno piće čist grožđani sok, i to spravljan na različite načine, da bi se izbegla fermentacija, i takav grožđani sok je mogao da stoji i po nekoliko godina, a da se ne pretvori u alkohol.

Zato je kum na svadbi bio u čudu kada mu je donet ovaj svež grožđani sok, za razliku od onoga koji je stajao dugo vremena, koje je do tada bilo služeno na svadbi.

Izraz "NAPITI" ne mora da znači "NAPITI ILI OPITI SE OD ALKOHOLA, DOĆI U STANJE OPIJENOSTI" već označava "SITOST OD PIJENJA TEČNOSTI" isto kao što mi koristimo izraz "NAPIO SAM SE VODE"

Ako ( kako klažeš ), biblija zabranjuje alkohol, i opisuje ga kao nosioca svih zala, greha, nemorala i preljube, pomućenog razuma..itd.. zar bi Isus pravio kompromis, i stvarao ljudima nešto što je u bibliji osuđeno, ili čak dopustio da njegova crkva koristi alkohol u obredu pričesti.

Pozdravljam te.

------------------------------------------

Mire, sve si pomešao.

Izraz VINO u bibliji podrazumeva i grožđani sok, i alkoholno vino.

Jedno je nosilac blagoslova, drugo prokletstva.

Sve ostalo ti je dato, i ti ćeš uvek to negirati dok ne sagledaš biblijski, istorijski, i kulturološki kontekst, i prestaneš da zaključavaš Boga u bibliju, a podržavaš gomilu nebiblijskih učenja u "svojoj" crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Podsmevas se Hristu!

Vaša magija je za žaljenje, ponovo Isusa razapinjete i pretvara te ga u kruh koji još i nije beskvasni.

Pa posto tebi nije bukvalno Isus, ti uzmi umesto hleba "cips" a umesto pravog vina "vodu".

Trebao bi da znaš da je u HAC kruh beskvasni. ne uzimamo čips.

Tebi forma nije ni bitna, nego je sve "neformalno", pa mozes krstiti i u "mleku" umesto u vodi..

Pa sam se krstio u vodi, a tebi je to magija, misliš da si bolji zbog tog čina.

A kazes "magija", pa svi obredi u Starom Zavetu su magija, ti ne znas ni sta se zove magijom!

Nisu, uopšte nisi shvatio svrhu obreda. Imaš potrebu da kontriraš i optužuješ jer ne možeš da se odbraniš da ste napravili magiju.

Imas cak pretvaranje vode u "gorku vodu" u SZ, i za to ces reci da nije magija?

I vode u krv, kada Bog radi to je čudo, a faraonovi ljudi onda je magija. KOd vas je magija, jer Bog ne radi čuda u crkvama koje uče laž.

Naravno da magijski i misticno ovo shvatamo, pa forma je itekako bitna, i
nije bezveze data, vec zato sto pravi most izmedju fizickog i duhovnog sveta i ukazuje na njega..

Dokaz da niste shvatili smisao obreda. Bar si priznao. Da ti kažem zašto je ustanovljen obred. Da bi se ukazalo na Isusovu žrtvu. A ne da bi mislili da ste bolji ako uzmete kruh i vino.

Magija postoji, inace se sotona ne bi ni bavio magijom. I Bog se bavi magijom u bibliji, ali na ispravan nacin.

Znaš da ću ovo tvoje da uzmem i da dam na FB. Ko je rekao da ne postoj.

Zasto je Bog zapovedio zrtvovanje zivotinja u SZ, i zasto nisu zrtvovali "cvece"? Ako forma nije bitna!?

Nisi čitao Paju koji kaže da krv goveda ne može da opere grijehe. Nezahvalni čovječe obred je ukazivao na konačnu žrtvu, a nije niko bio bolji zbog toga nego je to bio dokaz vjere u dolazak Mesije. A gdje sam ja rekao da može i cvijeće ili čips. Klevećeš me još. Niko nije vjerovao da te može oprati krv goveda ili ovce itd. Vi ste to napravili sa pričešću.

Zasto je odbio Kainovu zrtvu (on mu je prineo cvece na zrtvu) , ako forma nije bitna?

To je bio dokaz kolika je čija vjera, a ko je tebi kontrašu rekao da može i cvijeće kao kod Kaina.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
[QUOTE = „Laodiceji post: 2064074, član: 363141”] Ti bi se slučaj u kojem je Isus stvorio od vode, vina i nekoliko stotina litara, jer ti sudovi kamen za čišćenje - bili volumen
od oko 100 litara.

Stoga se tvrde da je ovaj vino alkoholičar. [/ QUOTE]

Ne tvrdim ja, nego Biblija

[QUOTE = „Laodiceji post: 2064074, član: 363141”] To automatski uništava vjerodostojnost Gospodina Isusa Krista kao spasitelja, onoga koji je darovatelj života, a tko želi čovjeka dobro.
Jer ako je već dobrano pijanih ljudi iz alkoholnog vina. - stvorio nekoliko stotina alkohola, onda on nije spasitelj, ni čovjek želi dobro, jer ti ljudi daju cjelodnevni pune duljine i konzumiranja alkohola gadosti [/ QUOTE]

Bibliju nisam pisala ja , a ni vi , ako piše tako onda je tako.
Ako mislite da Krist nije spasitelj, zbog toga, a to su vaša mišljenja , a ne moja

[QUOTE = „Laodiceji post: 2064074, član: 363141”] Dakle, jedino objašnjenje je činjenica da u potpunosti istražuje biblijske, povijesne i kulturne aspekte, a on potvrđuje - da je Isus na svadbi u Kani stvorio čistu sok od grožđa što je u Bibliji naziva „novo vino” ili „bERBA ove godine” [/ QUOTE]

Želiš reći dasu ovi stihovi laž:
Iv 2, 1-12: Svadba u Kani
Trećeg dana bijaše svadba u Kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. 2Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. 3Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka: »Vina nemaju.« 4Kaže joj Isus: »Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!« 5Nato će njegova mati poslužiteljima: »Što god vam rekne, učinite!«
6A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. 7Kaže Isus poslužiteljima: »Napunite posude vodom!« I napune ih do vrha. 8Tada im reče: »Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola.« Oni odnesu. 9Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika 10i kaže mu: »Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada.«
11Tako, u Kani Galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici.

Isusova majka je rekla vina nemaju, i lijepo je napisano kad je okusijo vodu što je postalo vino ,prvo Svaki čovjek stavlja na dobro vino, a kad su pijani slobodno, iznad. Jata samo pitam je li sok može ponapijat.Jate samo pitam dali se od soka mogu ponapijat.

[QUOTE = „Laodiceji post: 2064074, član: 363141”] Dakle, kum na vjenčanju bio je izvan sebe kad je prošao taj svježi sok od grožđa, za razliku od onog koji je stajao dugo vremena, koji je prethodno služio na svadbama . [/ QUOTE]

Možete misliti što hoćete, ali ono piše lijepo vino a ne sok.

[QUOTE = „Laodiceji post: 2064074, član: 363141”] Ako je (kao Klazes), Biblija zabranjuje alkohol, a opisuje ga kao nositelj svih zla, grijeha, nemorala i preljubu, zbrkan razuma..itd .. kako je Isus mogao napravio kompromis, i ljudi stvorili nešto što je u Bibliji osuđen, pa čak i neka njegova crkva koristi alkohol u obred pričesti. [/ QUOTE]

Ja netvrdim da biblija zabranjuje vino .U više navrata biblijski govor o vinu je vrlo dvoznačan. Vino donosi radost, ali i jad; simbol je Božjeg blagoslova, ali i kazne. Narod koji je kažnjen zbog svoje nevjere Izaija apostrofira sa: „bijedniče, pijan, ali ne od vina“, i odmah dodaje da će „pehar gnjeva“ uzeti iz njegove ruke i staviti u ruke njegovih tlačitelja (Iz 51,21). Vrlo lijepo o vinu i njegovoj dvoznačnosti govori mudrac Sirah: „U vinu se nemoj junačiti, jer je mnoge oborilo vino. … Vino je život čovjeku ako ga pije umjereno. … Radost srcu i veselje duši, takvo je vino koje se pije u pravo vrijeme i u pravoj količini. Gorčina duše spopada čovjeka koji je vina previše popio, u strasti i u gnjevu. Pijanstvo u bezumnika izaziva srdžbu na vlastitu propast, umanjuje mu snagu i umnožava rane.“ (Sir 31,25-31)

U Bibliji nailazimo na više primjera pijanstva. Prvi slučaj je praotac Noa koji je nakon potopa zasadio vinograd, napravio vino, napio se i u pijanstvu se razgolitio u vlastitom šatoru (Post 9,20-21). Lotove kćeri su opile vinom svoga oca i počinile s njime incest da bi došle do potomstva (Post 19,30-38). Hoteći sakriti svoj grijeh preljuba David je opio vinom vojnika Uriju Hetita kako bi ga privolio da ode kući svojoj ženi (2 Sam 11,13). Babilonski kralj Baltazar je u svom pijanstvu oskvrnuo sveto posuđe iz jeruzalemskog hrama a (Dn 5,2). General Holofern se tako opio (Jdt 13,20) da je tvrdo zaspao i pružio priliku Juditi da mu odsječe glavu. Svi ovi primjeri jasno pokazuju negativne posljedice pijanstva.
Ja samo velim Biblija piše samo o vinu , a ne o soku , i samo mi nije jasno kakve još trebaš dokaze . da Biblija piše o vinu a ne o soku , jel onise nebi mogli ovako napiti od soka
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Znaš da ću ovo tvoje da uzmem i da dam na FB.
Samo napred, neka ljudi nesto i nauce, postavi ceo tekst da vide. I pozovi pravoslvce da dodju na forum, kladim se da ne smes!

Nisi čitao Paju koji kaže da krv goveda ne može da opere grijehe.
Kazes Paja :)

Dobro kopiras Taramanu, al on je jedinstven, nisi mu ti ni blizu.

Nezahvalni čovječe
Mir, sto se zestis? :)

To je bio dokaz kolika je čija vjera, a ko je tebi kontrašu rekao da može i cvijeće kao kod Kaina.
Ti si rekao da moze!!!

Ti tvrdis da moze i cips i voda umesto simbola da se uzima!

I da mozemo prinositi "cvece" umesto zivotinja, jer - "ne postoji forma"!!!

I vi uzimate "sok" umesto pravog vina, to je sotonska magija "izvrtanja"!

A ti licno gresis telu i krvi Hristovoj, jel propovedas "neformalnu" sotonsku nauku, kako se moze uzimati "sok" umesto "vina"!

Ovo je Mister Bin teologija, on je jednom prilikom igrajuci svestenika umakao cips u vino!

A ti si isti Kain, jos se i zestis..

Pogodilo te u zivac sto sam napisao, znam!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Laodikeja, molim te odgovori na moj post, ne izbegavaj ignorisanjem jel to je nesto najgore sto mozes uciniti samom sebi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
i samo mi nije jasno kakve još trebaš dokaze . da Biblija piše o vinu a ne o soku

Ja im dokazem, pa ne vredi, jel okrecu glavu da ne vide i uho da ne cuju.. Mislis da ces uspeti da ih dozoves pameti?

Treba pisati zbog drugih, a ne zbog njih samih, oni su fundamentalisti.

Definicija fundamentalizma je jasna, to je nametanje svog gledista svima i svuda, a ignorisanje tudjeg gledista po svaku cenu.

To vidimo gore u ponavljanju istih postova!

Takvi nisu u stanju prihvatiti Istinu, i Isus je govorio protiv takvih zaguljenih...

Krotki, ponizni i koji su svesni svojih duhovnih potreba, njima se Isus priblizava, a ne ovim umisljenima...

Pametan covek je blag i miran, ne razmece se znanjem, dok budala vice naglas i napada sve oko sebe...
 
Natrag
Top