Dogma ili odnos sa Hristom "vrata pakla" neće nadvladati

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesi li ti normalan, čovječe? Pitanje je, kome je Isus zajamčio da će odoljeti i vratima paklenim.

Normalan je... samo mu se odgovor na pitanje ne sviđa. Jer onda njegova blasfemija biva osuđena.

Crkvi je naime Isus zajamčio da je ni vrata paklena neće nadvladati. A ta Crkva ne uči ono u šta Mileriti veruju (ako i oni znaju u šta veruju)...

Zato već klasično postavlja pitanja umesto da odgovori. Želi da navuče sagovornika.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Jesi li ti normalan, čovječe? Pitanje je, kome je Isus zajamčio da će odoljeti i vratima paklenim.

Pitanje je ko je temelj, čoveče...ko/šta je temelj...jesi ti zaboravio da svaka građevina ima temelj? Ti pričaš o nekoj imaginarnoj crkvi..nekoj građevinI koja nema temelj tako sama od sebe postoji i održava se...ja pričam o građevini sa temeljom.


na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju,


Ne zaleći se dakle...crkva ide posle..prvo je "NA OVOM KAMENU"...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Pitanje je ko je temelj, čoveče...ko/šta je temelj...jesi ti zaboravio da svaka građevina ima temelj? Ti pričaš o nekoj imaginarnoj crkvi..nekoj građevinI koja nema temelj tako sama od sebe postoji i održava se...ja pričam o građevini sa temeljom.

Ne zaleći se dakle...crkva ide posle..prvo je "NA OVOM KAMENU"...

Neda ti đavlina mira? Zar te 24 sata opsjeda i huška da se ovdje "prostituiraš" na sve moguće načine. Reci "mudrače" odakle ti ona riječ KAMEN u Matejevu tekstu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva je sazidana na Isusu Hristu, jer je on u bibliji nazvan "UGAONI KAMEN ILI STENA" U 2 Samuilovoj 22 poglavlju pominju se Davidove reci koje glase "GOSPOD JE MOJA STENA I GRAD MOJ I IZBAITELJ MOJ" Crkva nije sazidana ni na jednom coveku, niti covek moze biti temelj crkve. To je jasno ucenje biblije koja kaze "TEMELJA DRUGOG NIKO NE MOZE POSTAVITI OSIM ONOGA KOJI JE POSTAVLJEN, KOJI JE ISUS HRISTOS" ( 1 Korincanima 3. 11 ) Amin!
 
Natrag
Top