Da li garderoba čini čoveka ?

Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Odelo nikako niti može niti čini čoveka, ali zato vrlo često, obmane drugog čoveka. Ako neko nema stila i ukusa ili su mu možda blatnjave cipele, to nikako ne znači i da je loš čovek. Pa iako je neuredan, ili uflekan to opet ne govori NIŠTA o njegovoj duši i karakteru.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Pa evo, upravo si iskazala predrasudu o ženi u bundi :)..

Rekla sam, prvo sto pomislim kad vidim tako obučene osobe,jer kod mene u kraju svaki dan takvi zvone na vrata i prodaju nesto. Takva je svakidašnjica i moramo se naviknuti na to.
Nečija garderoba nam može samo reći da li ta osoba ima stila za oblačenje ili ne i ništa više. Jer nekad je džabe ako neko nosi i skupu, markiranu odeću ako ne zna da to lepo iskombinuje i ako mu to uopšte ne stoji.
A da bi znali ko je i kakva osoba ipak ga moramo bolje upoznati. yes3
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rekla bih da garderoba nikako ne cini coveka. Sta je covek? Garderoba ili osobine, ono sto ne vidimo uvek "na prvu" ? Svi mi idemo ovako ili onako odeveni i svi smo vise ili manje losi, dobri a ne vidim kako to garderoba pokazuje nase osobine... Naravno, diskutabilno je i to sta kome znaci biti covek. Vuk u jagnjecoj kozi...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Cini ili ne, svejedno je element u celokupnoj slici koji jedna osoba ostavlja za sobom...i pred sobom yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Rekla sam, prvo sto pomislim kad vidim tako obučene osobe,jer kod mene u kraju svaki dan takvi zvone na vrata i prodaju nesto.
Upravo, to što si pomislila na ''prvu loptu'' je predrasuda...A ti takve osobe doživljavaš kao ''prevarante'', što je i normalno...Obično od osoba koje nose bunde, ne očekujemo da idu iz firme u firmu, ili iz radnje u radnju i nude nešto da prodaju. A takve osobe, upravo nose skuplju garderobu, ne bi li nas na taj način nekako ''animirale'', a sve radi postizanja svog cilja...yes3

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa iako je neuredan, ili uflekan to opet ne govori NIŠTA o njegovoj duši i karakteru.
Pa ako je neuredan ili isflekan, a pri tome znamo da ima sredstava da se lepo okupa i da opere garderobu, teško da bi takva osoba mogla da nam pošalje dobru sliku o sebi. Naravno, da li je uredan ili ne, ne može otkriti njegovu dušu, ali može otkriti sebe kao ličnost...Ako se neka osoba tako odnosi prema sebi, neuredno, kako li se odnosi prema okolini?

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Rekla bih da garderoba nikako ne cini coveka. Sta je covek? Garderoba ili osobine, ono sto ne vidimo uvek "na prvu" ? Svi mi idemo ovako ili onako odeveni i svi smo vise ili manje losi, dobri a ne vidim kako to garderoba pokazuje nase osobine... Naravno, diskutabilno je i to sta kome znaci biti covek. Vuk u jagnjecoj kozi...
Sendi, imam pitanje za tebe....:)
Imaš susret sa muškarcem... Osvrneš se i slučajno pogledaš, a on nosi okraće pantalone na ivicu crne boje, uglancane elegantne cipele i bele sportske čarape..., koje ''šljašte'' kao semafor...Šta pomisliš u tom trenutku, ali iskreno?

Naravno, samo diskutujemo...:):):)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uh, Dum, al' nadje kombinaciju, slatko se nasmejah :lol:
Naravno da samo diskutujemo. Iskreno, nemam pojma, verovatno bi mi bilo smesno kao sto se smejem zamisljajuci to ali opet se vracam na ono da, sta god neko nosio, ne moze ga uciniti covekom ako to nije iznutra. Verovatno bih pomislila da je "operisan od stila" ali ne bih mogla na osnovu toga da zakljucim da li je losa ili dobra osoba, nebitno je li muskarac ili zena u pitanju. ;)
E, sad bi verovatno pitala da li bih bila u vezi sa takvim muskarcem. Opet, ne znam ( o mnogim stvarima sam imala misljenje pa kad dodjem u situaciju sve se okrene ) ali ako je neko ko mi u svim drugim stvarima odgovara verovatno bih ( mada bih pokusavala da ga ubedim da se tako ne oblaci :lol: ).
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Nego mene zanima jedna stvar, kako to da neke poznate svetske face uopšte nemaju ni stil oblačenja ni ponašanje pa su svake godine ekstra popularni?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
"Za Kalimerčicu:"

Pa ako je neuredan ili isflekan, a pri tome znamo da ima sredstava da se lepo okupa i da opere garderobu, teško da bi takva osoba mogla da nam pošalje dobru sliku o sebi. Naravno, da li je uredan ili ne, ne može otkriti njegovu dušu, ali može otkriti sebe kao ličnost...Ako se neka osoba tako odnosi prema sebi, neuredno, kako li se odnosi prema okolini?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Vidiš, nekada davno dok sam bila mnogo mlada, imala sam običaj da osudim isflekanog, neurednog, odevenog bez ukusa i stila. Sada upoznajući ljude svih ovih godina, ZNAM da izgled nema ama baš nikakve veze sa odnosom te osobe prema samom sebi ili okolini.
Znam predivne ljude, kojima oko ne hvata te fine estetske stvarčice, jednostavno ih ne vide.

Pitala sam se i ja, naravno, kako je moguće da ne vide, ali zaista ne vide. Iako ne umeju da usklade boju čarapa sa ostalim, ili usklade odevne predmete ili boje, stilove, opet ne znači da to otkriva imalo njihov karakter. Smisao za estetiku je dar, talenat kao što je i dar za slikanje ili bilo koji drugi.

Znam izuzetno požrtvovane ljude, odane prijatelje, "duše" od ljudi, koji ne vide milion sitnica na sebi ili oko sebe. To možda znači zapravo suprotno, da se ne bave marginalnim, beznačajnim stvarima u životu već suštinom. Šta vredi ako su muškarac ili žena doterani, namirisani, uglancani i ispeglani a loši su ljudi?

Svaka lepota, šarm, mudrost i dobrota dolazi iznutra. Nikakva garderoba ili spoljašnji izgled to ne može ni da pokvari ni da poboljša.
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
"Za Kalimerčicu:"
Vidiš, nekada davno dok sam bila mnogo mlada, imala sam običaj da osudim isflekanog, neurednog, odevenog bez ukusa i stila. Sada upoznajući ljude svih ovih godina, ZNAM da izgled nema ama baš nikakve veze sa odnosom te osobe prema samom sebi ili okolini.
Znam izuzetno požrtvovane ljude, odane prijatelje, "duše" od ljudi, koji ne vide milion sitnica na sebi ili oko sebe. To možda znači zapravo suprotno, da se ne bave marginalnim, beznačajnim stvarima u životu već suštinom. Šta vredi ako su muškarac ili žena doterani, namirisani, uglancani i ispeglani a loši su ljudi?

Kalimerčice, da li to znači da ti ulicom šetaš u pidžami sva isflekana, jer si duša od čoveka, a ljudi to znaju na prvi pogled, jer se tvoja duša vidi u tvojim očima?

I na šta će ljudi da obrate pažnju, ako bi se takva pojavila u sred bela dana,... na tvoju garderobu ili na tvoje divne ''duševne'' oči...

Jedno je, kakav odnos imamo prema ljudima koje znamo godinama i njihova garderoba nam nikako ne može zasmetati, jer su to naši prijatelji. A sasvim drugo je, šta na nas može ostaviti utisak prilikom prvog viđenja sa tom osobom.
Retko ko će osuditi osobu zbog garderobe koju nosi, ali će na prvi kontakt, na prvo ''viđenje'' sa tom osobom imati možda malu predrasudu, ako ta garderoba i nije baš uobičajena ili ako je možda ''prljava''...Sigurno će na ''prvu loptu'' nešto pomisliti, ali ga sigurno neće odbaciti kao ''nepodobnog'', za okolinu...
Naravno, ekstrema ima uvek...yes3

Imam još jedno pitanje za tebe...Zašto se ljudi ''doteruju'' kada idu na neku proslavu? Da li si ti ikada otišla na neku svadbu u trenerci? Ili smatraš da si ''duševna žena'', pa je to za tebe nebitno...:)
 
Natrag
Top