Da li garderoba čini čoveka ?

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Na koga ja trošim živce..

San Andreas ti si budala ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
svaka cast ovom rekontri a ti i dalje gledaj u oci i idi bez odece ako hoces i ako ti ona nista ne znaci i nek bude neuredna jos bolje svi ce ti se sigurno obracati i razgovarati sa tobom itd ....svasta..

Ako tebi ulivaju poverenje ljudi koji su samo lepo obučeni a pojma nemaš kakvi su ustvari i ako takvima veruješ, onda ne znam o čemu bismo više razgovarali .... Oči su izvor duše, kroz oči možeš o čoveku mnogo toga da saznaš a kroz odeću možeš samo da vidiš da li dotičan/čna ima para ili nema.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
San Andreas mi je poslao jedan interesantan tekst na ovu temu, preko pp. Ne znam zašto nije objavio ovde. Evo, postaviću vam pa pročitajte.

.........................................................

NOVINARKA KURIRA PRERUŠENA U KLOŠARKU

Nedelja, 13. Februar, 2011.Autor: Sanja Bosanac

Kurirova novinarka, lepa i simpatična Sanja, transformisala se uz pomoć šminkera u pravu pravcatu oronulu beskućnicu i prošetala centrom Beograda. U ovoj ulozi nije joj bilo nimalo prijatno, pročitajte zašto!


44655.jpg



BEOGRAD - Danas ću biti klošarka! Pri samoj pomisli na ovaj zadatak, okrenuo mi se želudac!
Neodlučno krenuh ka Ateljeu 212... S ogromnom kesom punom iznošenih i pet brojeva većih stvari u rukama.
Izgledaću kao kreten, mislim se u sebi i molim boga da se agonija što pre završi.
Šminkerka Roza mi namešta crnu periku, tapira je i pričvršćuje šnalama...
A onda slojevi pudera... I neki preparat koji liči na imalin za cipele, a koji čini da ruke deluju blatnjavo. To mi stavlja i na lice, vrat...
Preživeću, bodrim samu sebe, a panika od izlaska na ulicu me polako hvata.
Šta ako sretnem nekog poznatog, kako da mu objasnim da je u pitanju novinarski zadatak i da nisam totalno odlepila, razmišljam gledajući se u ogledalo.
Auuu na šta ličim! Ovo je katastrofa...
I izlazim na ulicu. Osećam poglede pune gađenja na sebi. Ljudi to ni ne kriju. Dođe mi da se sakrijem u neki budžak, da me niko ne vidi, ali ipak nastavljam dalje. Stanem, pa se ipak sakrijem. Blam me je, bre!
U prolazu, skrivena od očiju, razmišljam o ljudima koji su stvarno u ovoj životnoj poziciji. I oni su imali majke i očeve, išli su u školu, imali su društvo, snove... Šta im se desilo? Kako su to dozvolili sebi? Da li su mogli da izbegnu ovu sudbinu?
Izlazim. Neki zastanu da me bolje osmotre. Ne znam da li su me provalili... Nisu, gadim im se!
Ulazim u prodavnicu. Žena za kasom me odmerava od čupave glave do pete.
- Dobar dan, izvolite - kaže potcenjivački podižući obrvu. Na njeno iznenađenje, pružam joj novčanicu od 1.000 dinara. Ona gleda u moje blatnjave ruke i vrhovima prstiju uzima novčanicu, trudeći se da me ne dodirne. Dugo zagleda novčanicu, valjda da proveri da nije falsifikat. U vazduhu lebdi ono, „ma odakle tebi pare, ti... Stvore“.
Osećam se odvratno, prljavo i odbačeno...
Ulazim u pekaru. Pitam je šta je sveže, a prodavačica me gleda podrugljivo, u stilu, „pa ko da je tebi to bitno“. Kesu sa pogačicom spušta na pult iako je svima dodaje u ruku. Dok jedem ispred pekare u centru grada, zaposleni me odmeravaju i spremaju se da me zamole da se sklonim. Niko ne želi klošarku ispred svoje prodavnice.
Ne mogu više da trpim ovo poniženje. Dođe mi da skinem periku i užasne cipele i kažem: Pa ljudi, to sam samo ja!
Ali ko bi mi poverovao... Ma niko me nije ni provalio... Dok...
Cigani koji prose na trotoaru se smeju, gledaju me. Žickaju mi pare. Došlo mi je da se nasmejem...
- Baš si lepa, daj neki dinar, kaže žena sa dvoje dece dok sedi na pločniku sva u ritama.
Prepoznali su me.


Izvor: Kurir
......................................................

P.S. Mislim da su joj oči iste, samo joj se odeća malo... hm, promenila!:D
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Rekontra care, video si da je devojka lepo napisala da smo mi licemerei i da sa klošarima neće niko da priča jer nose lošu garderobu, kao da neko nije vredan priče ako nema novca.

Još nas je ta ista devojka nazvala licemerima.
Stvarno ne znam ko je ovde livemeran

@ The message ja sam hteo da ti pošaljem PP u vezi ove teme ali si isključio tu opciju, a ne želim to ovde javno da ti kažem..

Vidiš i sam da su njoj ljudi vredni jedini po novcu.

I posle me pitate zašto sam ogorčen ženama, kako da ne budem kad skoro svaki dan pročitam gomilu gluposti iz ženskog "pera"?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Kategorija klošar u sebi valjda ima još nešto sem loše garderobe.
Kako vi koji ljude ne ne ocenjujete po garderobi gledate na klošare,kako se ophodite prema njima?
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Kategorija klošar u sebi valjda ima još nešto sem loše garderobe.
Kako vi koji ljude ne ne ocenjujete po garderobi gledate na klošare,kako se ophodite prema njima?

Pokušavam im bukirat mjesto ispod nekog od mostova na Seni. Preko veze.:lol: Sad je sezona poplava... teško ide.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Konačno i nešto konkretno da čujem,sva sam se naježila.Ipak ima nade za čovečanstvo.:roll:

Paaaa... ne znam šta da ti kažem, konkurencija sve veća, poplave nikad ne znaš kada će, klima se promijenila. Srećom po klošare i Srbi su počeli intenzivno da se bave mostogradjom. Kod tebe Žeželjev, u Beogradu kod Ade jedan, drugi preko Dunava, Zemun - Borča... ipak ima nade za klošare s obzirom da je u ova demokratska vremena humanizma bez renesanse ta populacija zabilježila značajan porast u broju aktivnih članova a mnogi simpatizeri su na listi čekanja.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
U ovom slučaju sem što ova novinarka izgleda prljavo i neuredno ne vidim da je prodavačici smetao ili bio prljav njen novac. Nekada je bilo tako da samo dobro obučene osobe imaju bolju uslugu, ali danas se uglavnom trgovci trude oko svakog ko uopšte udje u njihovu radnju.
Lično, kad vidim nekog u odelu ili ženu u bundi prvo što pomislim je da sigurno žele da mi uvale nešto šta prodaju ili da će da mi traže pare na zajam.
Ne mislim da odelo čini čoveka, i mislim da ono nema veze s time ko je kakav i kakva osoba. Nemam predrasuda ni prema kome pa čak ni prema klošarima. Oni su takvi jer ih je ili život na to naterao ili su sami odabrali da tako žive. A kada bi seli pored njih i malo popričali videli bi da su sasvim obični i normalni ljudi kao i svi mi.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
U ovom slučaju sem što ova novinarka izgleda prljavo i neuredno ne vidim da je prodavačici smetao ili bio prljav njen novac. Nekada je bilo tako da samo dobro obučene osobe imaju bolju uslugu, ali danas se uglavnom trgovci trude oko svakog ko uopšte udje u njihovu radnju.
Nency, verovatno su prodavačice u tvom kraju ljubazne, ja znam mnoge prodavnice i TC, u kojima je to retkost...I prodavci imaju predrasude o kupcima na osnovu garderobe u kojoj se pojave u nekoj radnji, pogotovo u radnjama garderobe, a bogami i kozmetike...To je svakidašnjica...

Lično, kad vidim nekog u odelu ili ženu u bundi prvo što pomislim je da sigurno žele da mi uvale nešto šta prodaju ili da će da mi traže pare na zajam.
Nemam predrasuda ni prema kome pa čak ni prema klošarima.
Nency, ova tvoja dva mišljenja su kontradiktorna. Pa evo, upravo si iskazala predrasudu o ženi u bundi :)


Možemo samo da ne priznamo, da ne postoje predrasude o ljudima na osnovu garderoba...Generalno, se može naslutiti malo o nekoj osobi bar kada je stil oblačenja u pitanju, ali ne možemo doneti konačan zaključak o istom, jer za to je potrebno mnogo više.
Lično, ne merim vrednost ljudi po tome, da li nose skupu ili jeftinu garderobu, već mi je važnije kako to nose i na koji način...Ali to mi nikako ne može biti presudno, da li ću neku osobu prihvatiti ili ne...
 
Natrag
Top