Da li garderoba čini čoveka ?

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Da li na osnovu načina odevanja neke osobe, možemo da procenimo o kakvoj osobi je reč?
Da li garderoba neke osobe, može uticati na stvaranje predrasuda o istoj?
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
U dobro odelu će biti privlačniji (ženama) ali to ne znači da će on sam postati bolji, lepši, obrazovaniji, kulturniji ..

Ti od seljaka ne možeš da napraviš džentlmena samo ako mu kupiš dobro odelo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Odelo ne cini coveka ali definitvno dosta govori o njemu.
Govori da li je uredna osoba u pitanju,osoba od ukusa..da li ta osoba ima stila.
Govori i to da li ta osoba postuje onoga kog koga i kojom prilikom dolazi u posetu.
Ima toliko detalja o kojima razmisljam dok nekoga posmatram onako cisto dosade radi ..:)
Kako muskarcima na primer stoje pantalone..nogavice.. odmah znam o kakvoj osobi se radi :)
Pogledas nekoga u lepom skupom odelu a rukavi predugacki..skontas da je to bljak..:(
Badava markirano ako neko ne ume da ga nosi,stav je jako bitan ..drzanje..ima tu puno stvari :D
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ne možemo reći, da odelo čini čoveka, ali svakako dosta govori o njemu. Naravno, uredno obučen muškarac ili žena ostavlja utisak da se radi o osobi, koja vodi računa o sebi. Poseban utisak ostavljaju osobe koje imaju sopstveni stil oblačenja, time otkrivaju sovju originalnost.
Vrlo često, način odevanja nekih osoba , može izazvati razne predrasude okoline. Mada je tu reč o ekstremnim slučajevima.
Opet sa druge strane, nisu sve žene koje su lepo obučene i doterane fine i kulturne. Neke žene ceo svoj život podređuju garderobi. Kupovinom skupe garderobe, one sebi kupuju sreću i status u društvu. To je sada trend.
A opet, sa druge strane, mnogi muškarci su shvatili da oblačenjem ''parnog odela'' deluju ozbiljnije, sigrunije i sa stavom...Šta vredi i ''parno odelo'' ako nije bilo dugo na hemijskom čišćenju...
Lično, volim da vidim osobu koja ima stila i koja zna meru u načinu odevanja, bez obzira da li je u pitanju žena ili muškarac. Nisam ljubitelj uniformisane garderobe, tipa ženski kostimi i muška parna odela...Više volim neku eleganciju i sportsku eleganciju...
I što je najvažnije,..''treba da nosimo odelo, a ne ono nas''...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Slažem se da način odevanja dosta govori o čoveku ali ipak .... Ne treba nikoga ocenjivati na osnovu toga kako se nosi. Garderoba je ono što je spolja, zar ne :yea:
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2011
Poruka
65
Garderoba ne čini čoveka.To je ono što neko nosi spolja al nam ona ne može reći kakav je taj neko kao osoba a to je ipak mnogo važnije.Svako treba da nosi ono u čemu se dobro oseća da li to bila trenerica,farmerice ili možda odelo.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Dumspirospero bez uvrede ali lupaš gluposti.

Jedino što možeš da znaš ako neko ne nosi dobro odelo je da je siromašan i ništa sem toga.
Kad vidiš nekog u dobrom odelu jedino što možeš da znaš da je bogat (pretpostavka)

Tek kad priđeš nekom klošaru možeš da shvatriš kako je neko od tog klošara mnogo bolji čovek od nekog ko je bogat.
Ako je neko siromašan ili mu ne stoji odelo to ne znači da je aljkav, da mu nije stalo kako izgleda itd.
Ja ću pre obući dronjke ako se u njima prijatno osećam nego da obučem nešto "kvalitetno" što imam samo da bi zadovoljio nečiju sujetu.
Oblačim se zbog sebe a ne zbog drugih.

Pominješ eleganciju, koja postoji na Zapadu (a čak je ni tamo nema toliko) a živiš u zemlji gde milion ljudi gladuje i željno je hleba.
Vidim da ove mlađe ćurke koje nemaju mozga komentarišu kako sinovi žive sa mamom a imaju 30 godina, to što on živi sa mamom sa 30 godina ne znači da je mamin sin nego znači da nema gde da ode jer roditelji nemaju novca da mu kupe stan a on sam od plate ne može da kupi.

I šta reći, puno predrasuda u ovoj temi.
Voleo bi da mi neko objasni da li neko ko ima platu od 180 evra i nema mogućnost da kupi sebi nešto "normalno" čini manjim čovekom jer nema novac za stil koji on poželi?

Ako neko ne ide na fakultet ne mora da znači da je glup, ima gomila genijalaca koji su pametniji od ljudi sa fakultetskom diplomom ali nisu završili univerzitet jer nisu imali novca.
Ako taj genijalac nema diplomu, to ga ne čini manjim genijalcem od onoga koji ima diplomu.

Mogao bi da napišem ceo roman na temu, ali ću da se zaustavim.
Odelo ne čini ni čoveka ni njegov stav, ni njegovu ličnost, već jedino može da pokaže njegov materijalni status.
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Dumspirospero bez uvrede ali lupaš gluposti.
Ne, zašto bih se vređala. Ja kad god čitam tvoje postove, ja se slatko nasmejem. Prvo, imam osećaj da mrziš ceo ženski rod, a sa druge strane, ceo svet gledaš kroz novac...
Ovo uopšte nije priča o ''bogatima i siromašnima''. Ovo je priča o odevanju i o predrasudama o istom, ako postoje...
Kad vidiš nekog u dobrom odelu jedino što možeš da znaš da je bogat (pretpostavka)
Kada vidiš nekog u dobrom odelu, pogotovo markiranom, prvo što će ti pasti na pamet je, da je možda neki ''mafioza''...Recimo...A znam neke muškarce, koji se odlično odevaju kao pred ''nastup'', a u suštini, nemaju od čega da žive. Jedva ''spajaju kraj sa krajem'', ali džaba, vole da su ''viđeni''...To su već ''kompleksaši''...Imaš raznih tipova...
Ako je neko siromašan ili mu ne stoji odelo to ne znači da je aljkav, da mu nije stalo kako izgleda itd.
Ovde niko ne pominje ''markiranu'' garderobu...To je nebitno...Čovek može lepo i elegantno da se obuče i za malo novaca...Suština je, da to što obuče bude uredno i sa stilom...i da se taj neko lepo oseća u tome. Odnosno da ''nosi to odelo''...
Ja ću pre obući dronjke ako se u njima prijatno osećam nego da obučem nešto "kvalitetno" što imam samo da bi zadovoljio nečiju sujetu.
Oblačim se zbog sebe a ne zbog drugih.
Iskreno, ja se najkomotnije osećam u ''pidžami'', ali ne mogu takva na ulicu. Nema smisla...A ti ako se pojavljuješ na ulici ''u dronjcima'', jer se lepo osećaš, to je tvoja stvar. Niko te ne osuđuje zbog toga...Ovde samo razmenjujemo mišljenja.
Vidim da ove mlađe ćurke koje nemaju mozga komentarišu kako sinovi žive sa mamom a imaju 30 godina, to što on živi sa mamom sa 30 godina ne znači da je mamin sin nego znači da nema gde da ode jer roditelji nemaju novca da mu kupe stan a on sam od plate ne može da kupi.Voleo bi da mi neko ko ima platu od 180 evra i nema mogućnost da kupi sebi nešto "normalno" čini manjim čovekom jer nema novac za stil koji on poželi.
Ovde si ''promašio temu''...Ovaj deo se odnosi na ekonomsko-socijalni status naših državljana i nije deo ove teme...Najbolje je da sa ''ovim delom'' otvoriš temu u području ekonomije ili aktuelnosti...
Ako neko ne ide na fakultet ne mora da znači da je glup, ima gomila genijalaca koji su pametniji od ljudi sa fakultetskom diplomom ali nisu završili univerzitet jer nisu imali novca.
Ako taj genijalac nema diplomu, to ga ne čini manjim genijalcem od onoga koji je ima.
Ovde ti predlažem, da otvoriš temu u ''obrazovanju''...Ovo stvarno nema veze sa temom...Kakve veze ima fakultet sa ''garderobom''...
Odelo ne čini ni čoveka ni njegov stav, ni njegovu ličnost, već jedino može da pokaže njegov materijalni status.
Ovo se odnosi na temu koju sam otvorila...
Odelo ne mora uvek da pokaže i njegov materijalni status. Poznajem mnogo ''imućnih ljudi'', koji se oblače mnogo jeftinije od one osobe koju si ti naveo, a koja zarađuje samo 180 evra mesečno...
Ovde niko ne govori o materijalnom statusu pojedinaca...Već o stilu odevanja i načinu na koji to neko zna da nosi...kao i da li možemo nešto o toj osobi da zaključimo, na osnovu garderobe koju nosi...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Garderoba čini čoveka!
Pitanje je da li onaj ko donosi sud o drugome na osnovu oblačenja ume da pročita ono što vidi.Marka odevnog predmeta je potpuno nevažna.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
E nek si mi rekla...

Samo ne znam u kom delu posta si videla da širim mržnju prema ženama
 
Natrag
Top