ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
600 grama pravoslavca je kvalitetna zamena za protestanta. Bademi, kikiriki i orasi su najkvalitetnija zamena za meso pogotovu ako su hemijski tretisani prilikom uzgoja, pa onda još dodano hemije prilikom pakovanja. Jedite kikiriki pa će da odapnete od raka umesto od šloga. Čovek nije mesožder, nije ni biljožder već je svežder. Ne samo da si pop nad popovima već si i najveći nutricionista svih vremena. Probaj otići na najbliže gradilište za vreme pauze pa tamo radnike nagovori da bace to šta jedu i da kupe kikiriki. Ti jedi kikiriki, ko ti brani, al` ako ti žena zatrudni (ne znam kako bi i to uspeo izvesti od samog kikirikija) nju pusti da jede šta oće, ona će verovatno znati šta treba jesti u trudnoći jer ne mogu da verujem da postoje dve identične replike Gandhija. (on je navodno jeo samo semenke kao šta ti ovde promovišeš, bio je živi kostur, nije mogao ni da beži zbog neuhranjenosti a kamo li da se bori pa je zato zagovarao pasivni otpor engleskim kolonijalistima)
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ne volim pisati post za postom, ali, evo, tešim se jer nisam jedini ovde koji to radi. Ispeglao sam bankovne kartice do jaja i napunio auto sa konzervama. Lego auto do zemlje kao da je sportski a jedva sam ga u prvoj brzini usćerao uzbrdo. Moja skromna donacija za ljude pogođene poplavom. S time sam si obezbedio kartu za prvi red do ognja u paklu jer su sve te konzereve mnogo "nečista hrana". Nisam hteo kupovati pelene i dečiju hranu, iako su znatno manje težine ali su i mnogo većeg volumena, što b imi zauzelo prostor u autu, pa bi mi donacija bila manja, a o Laodikejinom kikirikiju nisam hteo ni da razmišljam, pa kad umrem, pokopajte me sa sirovim kikirikijem. Imaću gde da ga pržim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mozete pisati sta hocete, smejati se i sta vec, ali je naucno dokazano da covek koji jede samo biljnu hranu zivi duze.
Bog nije zabranio upotrebu mesa u ishrani, ali je zabranio konzumaciju odredjenih vrsta mesa.
Po bibliji prvi covek nije konzumirao meso uopste, vec se hranio biljnom hranom. Tek kasnije nakon potopa zbog unistene vegetacije, dozvolio mu je da jede meso. Trebalo je nakon obnove vegetacije da se covek vrati konzumirajnju biljne hrane, ali to se nije desilo.
Zbog toga je zivotni vek coveka rapidno padao nakon potopa, upravo zbog nekvalitetne ishrane i promenjenih uslova klime.
Ljudi su pre potopa ziveli do 1000 god. A danas zive samo 80-90.

Sve je do ishrane. Ljudi koji se hrane sirovom hranom biljnog porekla zive duze, i prilikom samo kratkog uzimanja biljne hrane , izlece se i od najtezih bolesti, recimo raka.
Neka neko objasni zasto je to tako, i nek dokaze da meso ne truje organizam?
Ja bi mu licno ako to dokaze dodelio Nobelovu nagradu.

Upravo je suprotno, meso coveku nije potrebno uopste, i ono ga truje, ne doprinosi ni njegovoj telesnoj masi, niti bilo cemu drugom. Vegeterijanci su mnogo puniji i krupniji ljudi, nego ovi sto jedu meso.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Podržavam one što su vegetarijanci.
Bio sam desetak meseci i više nije išlo morala je koka da strada i ribe.
Lepo je biti vegetarijanac i konzumirati presnu hranu ALI...
ima jedan veliki problem u Vojvodini se SVE trtira manje ili više jabuka i krompir su najveća riznica toksina.Prijatelj ima voćnjak i jabuke tretira 14 puta a i drugi to isto čine. Krompir se tretira zavisno od podneblja u Vojvodini od dva do 10 puta.
Paradajz i paprika kao i mrkva takođe se prskaju. Kupus da ne pominjem.U Vojvodini je najveća greška biti vegetarijanac osim ako sam sve proizvodi i ništa ne tretira pa ni veštačko djubrivo.

Nebih se složio sa gornjom izjavom da su vegetari krupniji od mesojeda...dođi u Banat pa reci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Podržavam one što su vegetarijanci.
Bio sam desetak meseci i više nije išlo morala je koka da strada i ribe.
Lepo je biti vegetarijanac i konzumirati presnu hranu ALI...
ima jedan veliki problem u Vojvodini se SVE trtira manje ili više jabuka i krompir su najveća riznica toksina.Prijatelj ima voćnjak i jabuke tretira 14 puta a i drugi to isto čine. Krompir se tretira zavisno od podneblja u Vojvodini od dva do 10 puta.
Paradajz i paprika kao i mrkva takođe se prskaju. Kupus da ne pominjem.U Vojvodini je najveća greška biti vegetarijanac osim ako sam sve proizvodi i ništa ne tretira pa ni veštačko djubrivo.

Nebih se složio sa gornjom izjavom da su vegetari krupniji od mesojeda...dođi u Banat pa reci.

Mislio sam da ljudi koje sam ja video izgledaju krupnije, ali oni se citav zivot hrane biljnom hranom, znaci nije dovoljno prekinuti jesti meso, pa nastaviti biljnom. Mora to da bude jako dug period od rodjenja, a sigurno i tvoj deda i otac moraju da se tako hrane(ili budu geneticki zdravi) da bi se videli rezultati.. Takvi ljudi postoje. (mada mozda ja gresim, pa je moja licna procena).
Greska je sto nisi nastavio sa biljnom hranom, proces prilagodjavanja na takvu hranu je dug, zato sto je organizam navikao da jede smece. Isto se tako lako navikne na ''drogu'' , a tesko odvikne, tako je i sa nezdravom hranom, lako se navikne, a tesko odvikne.
Ja licno, osecam potrebu da jedem presnu biljnu hranu, i to mi je nesto najukusnije sto sam ikada probao, mogao bih samo to da jedem, organizam mi , ne znam zasto trazi upravo to. Ali ne mogu zbog finansija, jer moji jedu meso..

U vezi tog prskanja, mislim da je to manje opasno, nego jesti jedino meso, kao sto je to kod nas slucaj.
A inace ako se zeli biti vegeterijanac, treba nabavljati neprskanu hranu, nije toliko tesko naci pravog proizvodjaca...
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
MATEJ 15:11,17

Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Matej 15,11

Ne onečišćuje čovjeka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi - to čovjeka onečišćuje.

Matej 15,17

Ne shvaćate li: sve što ulazi na usta, ide u trbuh te se izbacuje u zahod.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada se izvadi iz konteksta, moze da izgleda da tekst u Mateju 15 poglavlje govori o upotrebi jela, ali kada se sagleda ceo kontekst - jasno se vidi da nije tako.

Hajde da vidimo o cemu se radi u Mateju 15 poglavlje.

Konrtekst Mateja 15 nije rasprava o jelu, odnosno zdravstvenom zakonu koji je uspostavio sam Bog - vec o zakonu ljudskom, odnosno o obredu ritualnog pranja, gde su Fariseji optuzili Isusove ucenike da neumivenijem rukama jedu hleb.

Naime, Fariseji su uspostavili ovaj obred jer su verovali da ih jedenje hrane neumivenijem rukama prlja ne samo fizicki vec i duhovno i to postavili kao uslov vere i odnosa sa Bogom.


Isus negira ovakav stav i upucuje na to - da jedenje neumivenijem rukama ne moze coveka duhovno uprljati, vec da je to sam greh koji dolazi iz srca.

"Tada pristupiše k Isusu književnici i fariseji od Jerusalima govoreći:
Zašto učenici tvoji prestupaju običaje starih? Jer ne umivaju ruke svoje kad hleb jedu.

A On odgovarajući reče im: Zašto i vi prestupate zapovest Božju za običaje svoje?
Jer Bog zapoveda govoreći: Poštuj oca i mater; i koji opsuje oca ili mater smrću da umre.
A vi kažete: Ako koji reče ocu ili materi: Prilog je čim bi ti ja mogao pomoći;
Može i da ne poštuje oca svog ili matere.
I ukidoste zapovest Božju za običaje svoje.
Licemeri! Dobro je za vas prorokovao Isaija govoreći:
Ovi ljudi približavaju se k meni ustima svojim, i usnama poštuju me; a srce njihovo daleko stoji od mene.
No zaludu me poštuju učeći naukama i zapovestima ljudskim.

I dozvavši ljude, reče im: Slušajte i razumite.
Ne pogani čoveka šta ulazi u usta; nego šta izlazi iz usta ono pogani čoveka.
Tada pristupiše učenici Njegovi i rekoše Mu: Znaš li da fariseji čuvši tu reč sablazniše se?
A On odgovarajući reče: Svako drvo koje nije usadio Otac moj nebeski, iskoreniće se.
Ostavite ih: oni su slepe vođe slepcima; a slepac slepca ako vodi, oba će u jamu pasti.
A Petar odgovarajući reče Mu: Kaži nam priču ovu.
A Isus reče: Eda li ste i vi još nerazumni?

Zar još ne znate da sve što ulazi u usta u trbuh ide, i izbacuje se napolje?
A šta izlazi iz usta iz srca izlazi, i ono pogani čoveka.
Jer od srca izlaze zle misli, ubistva, preljube, kurvarstva, krađe, lažna svedočanstva, hule na Boga.
I ovo je što pogani čoveka, a neumivenim rukama jesti ne pogani čoveka"
( Matej 15. 1 - 20 )

.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1. Timoteju 4,1

Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.

1. Timoteju 4,2

A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti

1. Timoteju 4,3

koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.

1. Timoteju 4,4

Doista, svako je Božje stvorenje dobro i ne valja odbaciti ništa što se uzima sa zahvalnošću

=====================
TKO je otpao od istinite vjere?
TKO se priklonio prijevarnim duhovima?
TKO se priklonio zloduhovskim naukama?
TKO je pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti?
=========================================

ONI KOJI I DANAS IMAJU NEKU HRANU ZA NE-ČISTU.

A svako JAHVINO stvorenje je ČISTO!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ONI KOJI I DANAS IMAJU NEKU HRANU ZA NE-ČISTU.

A svako JAHVINO stvorenje je ČISTO![/B]

Da li ovo vazi i za sve divlje zveri, ptice, gmizavce, bube..itd..

Molim odgovor.

Sto se tice ostalog ( biblijskih citata koji su izvadjeni iz konteksta ) - odgovori su u nastavku:

1. Timoteju 4,1

Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.

1. Timoteju 4,2

A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti

TACNO - oni koji soju veru ne grade na bibliji vec na ljudskim filozofijama

1. Timoteju 4,3

koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.

POLOVICNO TACNO - izvadjeno iz konteksta.
Kontekst ovog teksta govori o ekstremnim strujama unutar Judeizma koje su zabranjivale i onu vrstu hrane u ishrani koju je Bog propisao starozavetnim zakonom o cistim i necistim zivotinjma, koji su praktikovali celibat i potpuno otudjenje od sveta..itd.

1. Timoteju 4,4

Doista, svako je Božje stvorenje dobro i ne valja odbaciti ništa što se uzima sa zahvalnošću

TACNO - ali je izvadjeno iz konteksta.
Apostol ovde u skladu sa gornjim odgovorom, govori o onim vrstama namirnica koje je Bog propisao starozavetnim zkonom o cistim i necistim zivotinjama, a govori protiv ekstremnih strujam unutar Judeizma koje su zabranjivale i onu vrstu hrane u ishrani koju je Bog propisao starozavetnim zakonom
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li ovo vazi i za sve divlje zveri, ptice, gmizavce, bube..itd..

Molim odgovor.

Sto se tice ostalog ( biblijskih citata koji su izvadjeni iz konteksta ) - odgovori su u nastavku:

1. Timoteju 4,1

Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.

1. Timoteju 4,2

A sve to pod utjecajem himbe lažljivaca otupjele savjesti

TACNO - oni koji soju veru ne grade na bibliji vec na ljudskim filozofijama

1. Timoteju 4,3

koji zabranjuju ženiti se i nameću uzdržavati se od jela što ih je Bog stvorio da ih sa zahvalnošću uzimaju oni koji vjeruju i znaju istinu.

POLOVICNO TACNO - izvadjeno iz konteksta.
Kontekst ovog teksta govori o ekstremnim strujama unutar Judeizma koje su zabranjivale i onu vrstu hrane u ishrani koju je Bog propisao starozavetnim zakonom o cistim i necistim zivotinjma, koji su praktikovali celibat i potpuno otudjenje od sveta..itd.

1. Timoteju 4,4

Doista, svako je Božje stvorenje dobro i ne valja odbaciti ništa što se uzima sa zahvalnošću

TACNO - ali je izvadjeno iz konteksta.
Apostol ovde u skladu sa gornjim odgovorom, govori o onim vrstama namirnica koje je Bog propisao starozavetnim zkonom o cistim i necistim zivotinjama, a govori protiv ekstremnih strujam unutar Judeizma koje su zabranjivale i onu vrstu hrane u ishrani koju je Bog propisao starozavetnim zakonom
Važi za sve - što ti paše za jesti.
JER - Bogu Ocu Jahve nas ne privodi JELO!
-----------------------------------------------
Za sve ostalo što si naveo - te uredbe ljudske
DA LI SVAKU STAVKU MOŽEŠ POTVRDITI STIHOVIMA
ili samo svojom pričom?
 
Natrag
Top