ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
....

Sarrdy jos nije uspeo da pronadje dokaze ni za jednu neistinu koju je izneo protiv Adventista.

Posmatrajte Sarrdyjevu sledecu izjavu. On tvrdi da adventisti uce sledece:
10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol!

Na takvu izjavu ja samo odgovoriuo:
I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema direktne veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva usvojila.

Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije kafe i caja zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyja bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi.

Sarrdy jos nije pronasao dokaz da je istina ono sto je u vezi zdravlja pripisao advnetistima.....

Ovde me dve stvari fasciniraju. Drugu ću izložiti kasnije a jednu sada. Ona se odnosi na MIKU 32, a druga za sve ostale.

Znači prvo idemo na Miku 32:



Ajde ti nama sada lepo Miko 32, ovde pred svim svedocima odgovori na jedno jako prosto pitanje. Ali bez da nas zavlačiš i foliraš:


Da li čista hrana opisana u 3. Mojsijevoj 11 poglavlju i dalje važi za nas Hrišćane, ili više ne važi !?

Da li mi Hrišćani možemo jesti šta god Hoćemo ili ne ? Normalno ako želimo zadobiti spasenje.

Jer ako više ne važi čista hrana za Hrišćane, opisana u 3. Mojsijeva 11, da znamo da se opustimo i jedemo šta hoćemo !!!
A spasenje ćemo tražiti u nečemu drugom. Ipak jedna stvar manje za držanje, što nije mala stvar !!!

Hvala

Pa ćemo onda nastaviti dalje o 10-toj JERSI ADVENTNE CRKVE !!!
Jer ako NIJE USLOV SPASENJA KAKO TVRDITE - Onda je JERES AKO TVRDITE DA ČISTA HRANA I DALJE VAŽI !!!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pravilo čiste i nečiste hrane vrijedi za sve kršćane
do drugog slavnog dolaska Isusa
ali neka se ljudi ne zavaravaju da spasenje dolazi od čistih i nečistih jela
spasenje dolazi od poštivanja originalnog Božjeg Zakona
nama poznat kao 10.zapovijedi
taj Zakon je ujedno i neoboriv temelj, dogma kršćanske vjere

bojizakon.png
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa ako čista hrana iz 3.Mojsijeve 11 i SUBOTA iz Dekaloga, važi za Hrišćane, onda mi Spidi 12 odgovori zašto se toga niko ne prdržava osim Adventista ?
A tako prosto piše u 2. i 3. Mojsijevoj o tim stvraima !
Da li to znači da smo mi ostali (osim Adventista) nepismeni, glupi, slabo poznajemo Bibliju.... ili šta je već po sredi !?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor je `Zbog lakomstva.

"А гле, радост и весеље, убијају говеда, кољу овце, једу месо и пију вино говорећи: једимо и пијмо, јер ћемо сјутра умријети.
Али Господ над војскама јави ми: неће вам се опростити ово безакоње до смрти, вели Господ, Господ над војскама" ( Isaija 22. 13 - 14 )

"После стаде се тужити народ да му је тешко; а то не би по вољи Господу; и кад Господ чу, разгневи се; и распали се на њих огањ Господњи, и сажеже крајње у логору.
Тада завапи народ к Мојсију, а Мојсије се помоли Господу, и угаси се огањ.
И прозва се оно место Тавера, јер се распали на њих огањ Господњи.
А светина што беше међу њима, беше врло лакома, те и синови Израиљеви стадоше плакати говорећи: Ко ће нас нахранити меса?
Опоменусмо се риба што јеђасмо у Мисиру забадава, и краставаца и диња и лука црног и белог.
А сада посахну душа наша, нема ништа осим мане пред очима нашим.

А мана беше као семе коријандрово, а боја му беше као боја у бдела.
И излажаше народ, те купљаху, и мељаху на жрвњима или туцаху у ступама, и куваху у котлу, или мешаху погаче; а укус јој беше као укус од новог уља.
И кад падаше роса по логору ноћу, падаше с њом и мана.
И чу Мојсије где народ плаче у породицама својим, сваки на вратима од шатора свог; и Господ се разгневи врло, и Мојсију би тешко.
Па рече Мојсије Господу: Зашто учини такво зло слузи свом? И зашто не нађох милости пред Тобом, него метну на ме терет свега народа овог?
Еда ли ја зачех сав овај народ? Еда ли га ја родих, кад ми кажеш: Изнеси га у наручју свом, као што носи дојиља дете, у ону земљу за коју си се заклео оцима њиховим.
Откуда мени меса да дам свему овом народу? Јер плачу преда мном говорећи: Дај нам меса да једемо.
Не могу ја сам носити сав народ овај, јер је тешко за мене.

Ако ћеш тако чинити са мном, убиј ме боље, ако сам нашао милост пред Тобом, да не гледам зло своје.
А Господ рече Мојсију: Сабери ми седамдесет људи између старешина Израиљевих, које знаш да су старешине народу и управитељи његови, и доведи их к шатору од састанка, нека онде стану с тобом.
Тада ћу сићи и говорити онде с тобом, и узећу од духа који је на теби и метнућу на њих, да носе с тобом терет народни и да не носиш ти сам.
А народу реци: Приправите се за сутра да једете меса, јер плакасте да Господ чу, и рекосте: Ко ће нас нахранити меса?
Јер нам добро беше у Мисиру. Даће вам, дакле, Господ меса и јешћете.
Нећете јести један дан, ни два дана, ни пет дана, ни десет дана, ни двадесет дана;
Него цео месец дана, докле вам на нос не удари и не огади вам се, зато што одбацисте Господа који је међу вама и плакасте пред Њим говорећи: Зашто изиђосмо из Мисира?

А Мојсије рече: Шест стотина хиљада пешака има народа, у коме сам, па Ти кажеш: Даћу им меса да једу цео месец дана.
Еда ли ће им се поклати овце и говеда да им достане? Или ће им се покупити све рибе морске да им буде доста?
А Господ рече Мојсију: Зар рука Господња неће бити довољна? Видећеш хоће ли бити шта ти рекох или неће.

И Мојсије изиђе и рече народу речи Господње; и сабра седамдесет људи између старешина народних, и постави их око шатора.
И Господ сиђе у облаку и говори к њему, и узевши од духа који беше на њему метну на оних седамдесет људи старешина; и кад дух дође на њих, пророковаху, али више никад.
А два човека осташе у логору, једном беше име Елдад, а другом Модад, на које дође дух, јер и они беху записани, али не дођош
к шатору, и стадоше пророковати у логору.И дотрча момак, те јави Мојсију говорећи: Елдад и Модад пророкују у логору.
А Исус, син Навин, слуга Мојсијев, један од момака његових, рече говорећи: Мојсије, господару мој, забрани им.
А Мојсије му одговори: Зар завидиш мене ради? Камо да сав народ Господњи постану пророци и да Господ пусти дух свој на њих!
Потом се врати Мојсије у логор са старешинама Израиљевим.
Тада се подиже ветар од Господа, и потера од мора препелице, и разасу их по логору на дан хода одовуда и на дан хода одонуда око логора, на два лакта од земље.
И уставши народ цео онај дан и сву ноћ и цео други дан купљаше препелице: и ко накупи најмање накупи десет гомора; и повешаше их себи редом око логора.
Али месо још им беше у зубима, јоште га не поједоше, а Господ се разгневи на народ и удари Господ народ помором врло великим.
И прозва се оно место Киврот-Атава јер онде укопаше народ који се беше полакомио"
( 4 mojsijeva 11 poglavlje ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
"А гле, радост и весеље, убијају говеда, кољу овце, једу месо и пију вино говорећи: једимо и пијмо, јер ћемо сјутра умријети. Али Господ над војскама јави ми: неће вам се опростити ово безакоње до смрти, вели Господ, Господ над војскама" ( Isaija 22. 13 - 14 )

"После стаде се тужити народ да му је тешко; а то не би по вољи Господу; и кад Господ чу, разгневи се; и распали се на њих огањ Господњи, и сажеже крајње у логору.
Тада завапи народ к Мојсију, а Мојсије се помоли Господу, и угаси се огањ.
И прозва се оно место Тавера, јер се распали на њих огањ Господњи.

А светина што беше међу њима, беше врло лакома, те и синови Израиљеви стадоше плакати говорећи: Ко ће нас нахранити меса?
Опоменусмо се риба што јеђасмо у Мисиру забадава, и краставаца и диња и лука црног и белог.
А сада посахну душа наша, нема ништа осим мане пред очима нашим.
А мана беше као семе коријандрово, а боја му беше као боја у бдела.
И излажаше народ, те купљаху, и мељаху на жрвњима или туцаху у ступама, и куваху у котлу, или мешаху погаче; а укус јој беше као укус од новог уља.
И кад падаше роса по логору ноћу, падаше с њом и мана.
И чу Мојсије где народ плаче у породицама својим, сваки на вратима од шатора свог; и Господ се разгневи врло, и Мојсију би тешко.

Па рече Мојсије Господу: Зашто учини такво зло слузи свом? И зашто не нађох милости пред Тобом, него метну на ме терет свега народа овог?

Еда ли ја зачех сав овај народ? Еда ли га ја родих, кад ми кажеш: Изнеси га у наручју свом, као што носи дојиља дете, у ону земљу за коју си се заклео оцима њиховим.
Откуда мени меса да дам свему овом народу? Јер плачу преда мном говорећи: Дај нам меса да једемо.
Не могу ја сам носити сав народ овај, јер је тешко за мене.
Ако ћеш тако чинити са мном, убиј ме боље, ако сам нашао милост пред Тобом, да не гледам зло своје.
А Господ рече Мојсију: Сабери ми седамдесет људи између старешина Израиљевих, које знаш да су старешине народу и управитељи његови, и доведи их к шатору од састанка, нека онде стану с тобом.
Тада ћу сићи и говорити онде с тобом, и узећу од духа који је на теби и метнућу на њих, да носе с тобом терет народни и да не носиш ти сам.
А народу реци: Приправите се за сутра да једете меса, јер плакасте да Господ чу, и рекосте: Ко ће нас нахранити меса? Јер нам добро беше у Мисиру. Даће вам, дакле, Господ меса и јешћете.
Нећете јести један дан, ни два дана, ни пет дана, ни десет дана, ни двадесет дана;

Него цео месец дана, докле вам на нос не удари и не огади вам се, зато што одбацисте Господа који је међу вама и плакасте пред Њим говорећи: Зашто изиђосмо из Мисира?
А Мојсије рече: Шест стотина хиљада пешака има народа, у коме сам, па Ти кажеш: Даћу им меса да једу цео месец дана.
Еда ли ће им се поклати овце и говеда да им достане? Или ће им се покупити све рибе морске да им буде доста?
А Господ рече Мојсију: Зар рука Господња неће бити довољна? Видећеш хоће ли бити шта ти рекох или неће.
И Мојсије изиђе и рече народу речи Господње; и сабра седамдесет људи између старешина народних, и постави их око шатора.

И Господ сиђе у облаку и говори к њему, и узевши од духа који беше на њему метну на оних седамдесет људи старешина; и кад дух дође на њих, пророковаху, али више никад.
А два човека осташе у логору, једном беше име Елдад, а другом Модад, на које дође дух, јер и они беху записани, али не дођош
к шатору, и стадоше пророковати у логору.И дотрча момак, те јави Мојсију говорећи: Елдад и Модад пророкују у логору.
А Исус, син Навин, слуга Мојсијев, један од момака његових, рече говорећи: Мојсије, господару мој, забрани им.
А Мојсије му одговори: Зар завидиш мене ради? Камо да сав народ Господњи постану пророци и да Господ пусти дух свој на њих!
Потом се врати Мојсије у логор са старешинама Израиљевим.

Тада се подиже ветар од Господа, и потера од мора препелице, и разасу их по логору на дан хода одовуда и на дан хода одонуда око логора, на два лакта од земље.
И уставши народ цео онај дан и сву ноћ и цео други дан купљаше препелице: и ко накупи најмање накупи десет гомора; и повешаше их себи редом око логора.
Али месо још им беше у зубима, јоште га не поједоше, а Господ се разгневи на народ и удари Господ народ помором врло великим.
И прозва се оно место Киврот-Атава јер онде укопаше народ који се беше полакомио" ( 4 mojsijeva 11 poglavlje ).
Pa kako tako jasne tekstove ne primeti niko osim Adventista koji u svojim bolnicama i Kliničkim Centrima vrše abortuse, a izgrađene su od DESETAKA naivnih vernika ?
Vrlo čudno zar ne ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa kako tako jasne tekstove ne primeti niko osim Adventista koji u svojim bolnicama i Kliničkim Centrima vrše abortuse, a izgrađene su od DESETAKA naivnih vernika ?
Vrlo čudno zar ne ?

Kao sto rekoh, zbog zaslepljenosti lakomstvom i nedostatka duha samoodricanja.

Ne razumem zasto stalno pominjes navodne abortuse u Adventistickoj crkvi, kada su vec prilozeni dokazi sa moje strane u vidu zvanicnog stava Adventistcke crkve koji to demantuje, i objasnjava da se abortusi vrse iskljucivo u slucajevima kada postoji ocigledan zdravstveni razlog za tako nesto, odnosno kada su u pitanju problemi samog zdravlja i zivota majke ili fetusa..

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
adventisti danas vješto glume da poštuju Božji Zakon
ima i među njima iskrenih vjernika, ali jako malo
kako se moglo dogoditi da adventističke vođe koje znaju čistu svetu istinu, odlikuju papu zlatnom medaljom 1978.g i poklone mu se naravno
prihvate sva vjerska učenja rimske crkve, koja su čista suprotnost biblijskom nauku
u današnje vrijeme ljudi Bibliju smatraju bajkom, Božji Zakon im je nešto ili potpuno strano nikad čuli
ili potpuno neprihvatljivo
nije nikakvo čudo da velika masa ljudi nije ima prilike vidjeti Originalnih 10.zapovijedi jer se vodi velika borba upravo da se ljude od malih nogu ući kako to uopće nije važno, i da im se odmah servira 10.zapovijedi rimske crkve koje su falsifikat
vjerski vođe bi najrađe sakrili i samu Bibliju, uništili je da ljudi nikada ne saznaju pravu istinu
ali to je nemoguće
istina se zna i svaki čovjek če je upoznati, imati dovoljno vremena i svjetlosti da sam odlući kako če živjeti
svojim životom, mislim riječima djelima če pokazati da li je izgradio karakter sličan Isusovom ili sotoninom
treće mogučnosti nema
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Господо хришћани из јереси фарисејске (по апостолској дефиницији), до сада смо веома јасно утврдили да говорите изврнуту науку, пре свега не схватајући шта је Господ Исус Христ урадио, тј. да је ОЧИСТИО и ОСВЕТИО све Својом Крвљу. Како? Јер је Он Првосвештеник највећи и за ОЧИШЋЕЊЕ принесе Крв Своју (а не сотона као други јарац како секта адвентиста учи).Јер Бог одреди да на Њему учини очишћење и да Он понесе све наше недостатке и грехе на Крст, те да својом вером у Њега будемо оправдани.

Не само да су сви људи престали да буду "нечисти" (Петрова визија), већ су сва створења под капом небеском очишћена. То потврђује и апостол Павле:


1. Тимотију, глава 4

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.

4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.

6. Ово све казујући браћи бићеш добар слуга Исуса Христа, одгајен речима вере и добром науком коју си примио.

Што јасно говори да не само да нисте спознали истину, већ Дух јасно каже да имате науке ђаволске. Важно је и ово где се јасно каже:
свако створење Божије је добро
. Како сада то, када се у Старом завету јасно деле животиње на чисте и нечисте? Одговор је:"Јер се освећује речју Божијом и молитвом". Јесте ли слепи или се правите? Речију Божијом се освећује (и молитвом), да ли може да допре до ваше мождане масе?

Шарди, не вреди са овима, видим ја. Њихов посао је да понављају своје јереси и ту помоћи нема. Ако ми и одемо са форума, они ће наставити да постују једно те исто, као да се ништа није догодило. То им је "мисија", да саблажњавају свет.

Да је у питању не-спознање истине и да се не разуме шта је Исус урадио, доказ је и позивање на суботарење (4. заповест из Декалога), што је и незнање, јер и Христа хтеше да убију јер "квари" суботу. Нису имали појма да Он уводи у покој и починак, па зато уместо седмог дана (суботе), говори о ДРУГОМ ДАНУ (ДАНАС):

Јеврејима, глава 4
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.

5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.

Што јасно говори да ако ДАНАС чујемо Његов глас, да прихватимо и да поверујемо, јер ако поверујемо ми улазимо у покој, а онда и почивамо у Господу од дела својих хришћанских (не по Мојсију дела из закона, већ дела милости - по Христу).


8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Није суботаре фарисејске увео у покој, зато говори о другом дану, вечној суботи!

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.

Да уђемо у покој, али не суботарењем, већ ВЕРОМ у Исуса Христа!

Дакле, оставите се приче о Старом завету и заповестима Мојсијевим, јер очигледно не разумете нити имате спознање истине из Новог завета.

Они који понављају адвентистичко-старозаветну (фарисејску) јерес, јасно показују да сам у праву да су адвентисти затровали интернет са својим јересима и тумачењима лажног пророка и масона Хелене Вајт.
Узмите се у памет, браћо и сестре, и маните ове адвентистичке преваре. Све испитујте и не наседајте на те саблазни.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.12.2012
Poruka
24
Hrana nije presudna za spasenje, ali je presudna za zdrav i kvalitetan zivot.

Bog nije govorio o hrani tek onako, vec da nauci ljude sta je dobro po njihovo zdravlje.

Ovozemaljski zivot nije beznacajan, vec upravo kroz njega se dostojno nastavlja u vjecni zivot.

Najbolji primjer nam je dao licno Bog, Isus Hrist, pa apostoli i oni koje Bog udostoji kada je sa njima sklapao Savez.

Sto se vise ophodimo i zivimo po Bozijoj Rijeci, to smo blize Njegovom i ljudskom Smislu.

Ne trazite razloge da grijesite, vec razloge da se sto vise priblizite Idealu.

Osnivajte Porodice, zenite se poboznim i dobrim ljudima, stvarajte i vaspitavajte djecu u dobre ljude, hranite se i pijte zdravu hranu i pica, gradite prijateljske odnose sa ljudima, pomazite se nesebicno, budite Ljudi...

...i postujte i volite svoga Oca, Boga, Tvorca !
 
Natrag
Top