ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko je ta tzv. čista hrana vaistinu čista? Opšte zagađenje čovekova okoliša da ne spominjemo namerno prskanje svim mogućim pesticidima i insekticidima, pa onda još i veštačka đubriva i još koješta. I da mi neko kaže da ja jedem nečistu hranu jer obožavam pršut šta je ipak polovica svinjske guzice koju nabavljam od proverenog poljoprivrednika koji se bavi isključivo ekološkom proizvodnjom. Za zdravu hranu treba para a tzv. čistu hranu onečišćenu svim mogućim otrovima moraju da jedu siromašni zbog čega će da dođu Bogu na ispoved pre nego šta bi trebali, u svakom slučaju pre nego kad bi jeli tzv. nečistu hranu a ekološko proizvedenu. Koliko uopšte stvarnih prizvođača hrane piše ovde o čistoj ili nečistoj hrani?

Sa te strane si u potpunosti u pravu.

Ipak, biblija govori o drugoj vrsti nečistote, o nezdravosti samog mesa određenih životinja za čovečiju ishranu - zbog štetnih supstanci i ememenata koji postoje u mesu takvih životinja, o samoj strukturi esa koje nije zdravo za čovečiju ishranu, koje mu može doneti bolesti, povišen krvni pritisak, i druge, pa time i preranu smrt.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
"Budi umeren u jelu i piću!"

Zdravije je ekološki utovljeno svinjče nego fabrički uzgojeno voće i povrće (pogotovu gmo). Neveruješ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
GMO je zavera da se uništi deo svetske populacije zbog opasnosti od prenaseljenosti, nedostatka vode i hrane koji bi takav prenaseljeni svet održavao u životu.

Svinja nikako ne može biti zdrava, jer ona prirodno nije stvorena za čovečiju ishranu.
Ovo ne govorim iz svog pukog mišljenja - već na osnovu iskustva moje porodice, u kojoj su svi pomrli od šlogova i moždanih udara izazvanih jedenjem svinjskog mesa.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
GMO je zavera da se uništi deo svetske populacije zbog opasnosti od prenaseljenosti, nedostatka vode i hrane koji bi takav prenaseljeni svet održavao u životu.

Svinja nikako ne može biti zdrava, jer ona prirodno nije stvorena za čovečiju ishranu.
Ovo ne govorim iz svog pukog mišljenja - već na osnovu iskustva moje porodice, u kojoj su svi pomrli od šlogova i moždanih udara izazvanih jedenjem svinjskog mesa.
Opet teorija zavere?
Svaki veterinar ima da ti kaže koja svinja može biti zdrava a koja može biti bolesna. Ti veruješ da je svinju stvorila priroda ali ne i za čovječju ishranu. Pa za čiju ishranu onda? Kolko ja znam, vukovi pogiboše od puščanih ali ne i od moždanih udara. Obzirom da se bojiš šloga i moždanog udara, nadam se daćeš da umreš od nečega drugoga, kad ti prođe vreme. Ja ću u nedelju, ako Bog da, da jedem prasetinu sa ražnja, a to je mnogo nečista hrana i ima da popijem barem jednu čašu crnog pinota, a to je mnogo nečisto piće. Kada budem gledao prase kako se vrti na ražnju sigurno ću se pitati: Vredi li to paklenoga ognja? Pa ću onda uz prasetinu da pojedem i malo čiste hrane, mladoga luka. Možda me mladi luk kao čista hrana spasi od pakla pa dospem barem u čistilište kad već neće da me uzmu za šefa u raju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako će mo jednoga dana živeti u raju gde neće biti ubijanja životinja i jedenja životinjskog mesa - onda čovek već ovde treba da svoj ukus prilagodi tim rajskim uslovima.
U suprotnom, čovek će i tamo poželeti ono što je želeo i na ovoj zemlji u ovom životu, i na rajskoj trpezi na kojoj će biti voće, tražiće da li ima koji komad mesa sa roštilja.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zar u raju samo voće? Zbog jabuke smo proterani iz raja a sada će u raju da jedemo jabuke. Raj sam zamišljao kao mesto večnog uživanja a ne kao mesto gde ću da jedem samo voće pa da večito imam proliv. Ja u raju nebih tražio meso sa roštilja jer u raju nema vatre. U paklu se roštilja, to svako zna. U raju bi ja bio zadovoljan sa tatarskim biftekom, japanskim sušijem i školjkama kamenicama a ni šampanjac (dom perinjon) sa kavijarom nebih odbio. I ne treba mi onako mnogo devica ko što mudžahedini sleduju, dosta bi mi bilo dve, tri i čak niti nemoraju da budu device, a ako ću večnost u raju morati provesti na ćenifi zbog proliva od pustoga voća, onda mi pakao i ne zvuči tako loše. Da bar malo vatrice ima u raju pa da pečem rakiju od silnoga voća, da se malo utešim što neće biti svega u raju već i tamo kriza. "Rakije, rakije, rakije amo, jer utjehe nema u vodi" (Dobriša Cesarić - Vagonaši). Više ni raj nije što je nekad bio. Još mi samo reci da je i u raju voće tretisano sa pesticidima, insekticidima i veštačkim đubrivom, pa ću onda sve da ti poverujem. Ti ćeš mene morati da primiš u taj tvoj raj, ako zbog ničeg drugog a onda zbog mog proliva kojeg ću da dobijem od tvoga rajskog voća jer ti tada više neće trebati veštačko đubrivo. Kuku lele, celu večnost ću da bidnem seronja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Voce, nebeski hleb Mana, i ko zna sta jos sto je Bog pripremio spasenima.




 

Prilozi

  • upload_2014-5-16_18-57-34.jpeg
    upload_2014-5-16_18-57-34.jpeg
    11,8 KB · Pregleda: 2
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kad već razmatrate šta ćete jesti u raju da vidimo šta kaže Isaija 7.22. [FONT=Verdana, sans-serif]Od mnoštva mleka što će davati ješće maslo ; jer maslo i med ješće ko god ostane u zemlji. Maslo je kajmak ...zlatiborski. Pa ako već hoćemo da se prilagođavamo onda jedimo med .. Priče Solomunove 24.13. [/FONT]

Kuku lele, celu večnost ću da bidnem seronja.

Pa vidiš kad se najedeš voća i semenki iz tog voća ti lepo iskopaš rupu i zakopaš svoj minuli rad u zemlju em si pođubrio em si zasejao i tako niču razne voćke i stvara se rajski vrt.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Voće, med, kajmak, sve to super. Valja sve posle vruće jagnjetine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
200 grama oasastih plodova dnevno - badema, kikirikija ili oraha - je kvalitetna zamna za meso
 
Natrag
Top