Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Diskusija u 'Religija' započeta od Šarrdy, 30.12.2012.

1. tripo 41

tripo 41 Član

Zahvala:
    294
    Ne znam da li je 90% ili 70% većina jeste, a to se vidi po rodovima.

Dakle nisam ja to rekao nego statistike, stručni ljudi koji to mjere bez motiva u religiji nego da imaju podatke.

2. Laodikeja

Laodikeja Član

Zahvala:
    797
    Pol:
    Muški
    Hrišćanin je onaj ko ima zajednicu sa Hristom, iz koje proizilazi nanovorođenje Duhom Svetim, i koji tu zajednicu održava kroz svakotrenutačno posvećenje Duhom kroz proučavanje Božje reči i molitvu..

To je lično živo iskustvo sa Bogom, i ne podleže formi ili pukom praznom priznanju.

3. mire000

mire000 Član

Zahvala:
    1.359
    Pol:
    Muški
    Evo ti moja statistika: 70% adventista su laznjaci i deklarativni pripadnici koji cak ne idu ni u crkvu subotom, znam ih koliko hoces i to licno. I sta sad hoces sa tim?

Toliko si uporan da je to neverovatno.
    Kao da statistika koja uzima deklarativne pripadnike u broj vernika dokazuje nesto?

Ako to dokazuje laznu nauku, onda je i vasa lazna!

Prestani vise da se inatis i pravis blesav.

Reci to Tripu, on uzima deklarativne pripadnike u broj vernika, i onda takve fiktivne podatke ovde prezentuje kao validne!

Ovo je bolesno i vise svega bezobrazno, tako i ja mogu tvrditi da su adventisti zlo zla, kao i on za pravoslavne.

antonijadz se ovo sviđa.
  4. tripo 41

tripo 41 Član

Zahvala:
    294
    Da ti mjerio 20 miliona advent. Ja sam odrastao u ulici gdje advent. crkva kod mene.

Taj arg. "ja sam prirodnije advent." je oboren jer sam i ja prirodnije pravosl. još sam išao u crkvu kada nije niko, u komunizmu je to bilo. Dakle nisam bio pomodar kao ovi sada većina, što su krenuli 91-92 god.

Naravno da je to nešto, čak ključno jer je ta religija dominantna na tom području.

Zamisli PC ima podršku države, čak pare i budžeta, ima medijsku podršku i opet loš rod.

To je tačna statistika. Da su gori rod dali pravosl. i katolici od protestanata. Pa čak sam naveo i katolike koji to priznaju. A to se još uvijek vidi (mada je sve manja razlika) na blagoslovu protestan. država.

Ja prihvatam statistiku, ali opet nečasno izvrćeš moje riječi, nisam rekao da su svi pravosl. kao ni drugi.

5. Laodikeja

Laodikeja Član

Zahvala:
    797
    Pol:
    Muški
    Slazem se sa sestrom Ellen White koja je napisala "DA JE SVAKI, CAK I NAJGORI ADVENTISTA BOLJI OD BILO KOG PRIPADNIKA OVOG SVETA"

Formalizam jeste losa pojava, ali i takva forma vere ima cistu istinu u svojoj strukturi, samo sto fali jos taj jedan najbitniji element, a to je licno predanje i posvecenje koje proizilazi iz licne zajednice sa Bogom..

Za razliku od toga, ovaj svet ( i pojedinci i crkve - uglavnom tradicionalne ), ne poznaju istinu, i plus nemaju licnu zajednicu sa Bogom, i ne znaju sta to uopste znaci, niti imaju svest o toj potrebi.

Crkveni autoriteti imaju najvecu odgovornost za ovakvo stanje u svetu.

6. mire000

mire000 Član

Zahvala:
    1.359
    Pol:
    Muški
    Ovo je strasno, sa kim ja razgovaram, nemam reci!!!

Jao Boze!

Znaci vasi 'kurvari' su bolji od nasih!?

:gl_sigh:

7. tripo 41

tripo 41 Član

Zahvala:
    294
    Nisi shvatio suštinu što me i ne čudi. Kao da nisi čitao Bibliju. Još gore što jesi, a kao da nisi.

"Da spasi grešnike od kojih sam PRVI (najveći) JA."

8. antonijadz

antonijadz Uploader

Zahvala:
    845
    Pol:
    Ženski
    Teško je do kraja razumjeti Adventističku vjeru , jer to naj bolje razume Laodikeja , budući da u njegovoj glavi vlada kaos,ali meni se čini da on to shvaća da postoje i druge vjere , ali nemaju dovoljno ljubavi ,i netumače dobro Boga kao oni , a naj bolji im je tumač Jelena, to je nešto strašno . Laodikeja sad eto on mudruje
    smatrajući da on misli nešto strašno pametno, a ako se netko s njim ne
    slaže, ili vidi da netko drugačije doživljava i voli Boga , a nije onako kako to on ne vidi, takav je onda budala.Dakle, Laodikeja niti zna što je vjera, niti zna koja je vrijednost vjere u Boga , niti razumije da njegovo lupetanje , a ni njegovi
    stavovi nemaju niikakvog smisla, ali zna maksimalno gluposti pisati, i veoma bezobrazno ,i produktivno lupetati.

mire000 se ovo sviđa.
  9. tripo 41

tripo 41 Član

Zahvala:
    294
    Tako su Isusu rekli ljudi TEŠKA JE OVO NAUKA, ko je može slušati. Zato i piše da tjelesni čvjek ne razumije ono što je od Boga i što je duhovno jer treba duhovno da se razgleda.

Dakle ispunila si ove stihove.

I kada nemaš arg. onda klevećeš Laodik.

Kad je nečije mišljenje bilo samo po sebi dokaz? Nikad.

Poslednja izmena: 21.05.2017 u 08:53
  10. mire000

mire000 Član

Zahvala:
    1.359
    Pol:
    Muški
    Dobro si rekla to i za Tripa vazi, sve same gluposti..

Evo ga od ranog jutra je brze bolje odgovorio na ukupno 10 mojih postova, i to u roku od pola sata..

Brzina pisanja ukazuje na fanatizam, on uopste ne cita ono na sta odgovara, vec trci da brze bolje odgovori na sve, da sakrije receno.

Ja ni u snu ne mogu tako brzo pisati, jer citam napisano i nemam tu tehnologiju spamovanja koju oni koriste u zatrpavanju..

Preporučite stranicu