Božiji zakon o zivotinjama jestivim i nejestivim

Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Sarrdy,
TI kazes da ne vazi za Hriscane
Pa zasto je Hristos rekao da je dosao da potvrdi starozavetne obicaje a ne da ih ukine kako ti govoris
Tvoja rec da se ukidaju protiv Hristove da se ne ukidaju
Ko je po nama upravu?
Covek(ti) ili Bog(Otac i Sin)
Otac jer je dao a Sin jer je potvrdio
Meni je svinjsko odvratno
Kako to opravdavas kazes da nemoze biti odvratno meni jeste i sta sad?


Sto je sin ukinuo to je i rekao i ocigledno je i zasto
A to je zrtvovanje jer je on bio konacna zrtva
On je u svakom dogadjaju potvrdio zakon
Ovde se ne radi o narodu kako ti tvrdis vec o veri

Ti kad kazes da zakon vazi za jevreje mislis na narod
A Bog taj zakon nije dao Jevrejima kao narodu vec kao vernicima

Kazes apostol PAvle nije bio Hriscanin vec jevrej
Kako??????!
Onaj ko veruje u Hrista je Hriscanin bez obzira na krvno poreklo
Hriscani kao narod ne postoje shvati to vec kao vernici

A oni stihovi iz NZ ti kazes 50
oni uopste nemaju veze sa ovim zakonom!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,
TI kazes da ne vazi za Hriscane
Pa zasto je Hristos rekao da je dosao da potvrdi starozavetne obicaje a ne da ih ukine kako ti govoris
Tvoja rec da se ukidaju protiv Hristove da se ne ukidaju
Ko je po nama upravu?
Covek(ti) ili Bog(Otac i Sin)
Otac jer je dao a Sin jer je potvrdio
Meni je svinjsko odvratno
Kako to opravdavas kazes da nemoze biti odvratno meni jeste i sta sad?

[FONT=&amp]To ću ti vrlo brzo odgovoriti, jer me čudi da ne znaš odgovor na ovo pitanje!? Ali prvo ti meni treba nešto da odgovoriš. Pa tek onda možemo da vidimo ko onda ovde laže. I ko govori istinu. Evo:[/FONT]

[FONT=&amp]1. Мојс. 17: [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Свако мушко дете кад му буде осам дана да се обрезује од колена до колена, родило се у кући или било купљено за новце од којих год странаца, које не буде од семена твог.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Да се обрезује које се роди у кући твојој и које се купи за новце твоје; тако ће бити завет мој на телу вашем завет вечан.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А необрезано мушко, коме се не обреже окрајак тела његовог, да се истреби из народа свог, јер поквари завет мој.[/FONT]
[FONT=&amp]Gde je Isus ukinuo obrezanje[/FONT][FONT=&amp]!?[/FONT]
[FONT=&amp]Zašto obrezanje ne važi za Hrišćane[/FONT][FONT=&amp]!?[/FONT]
[FONT=&amp]Ako (kojim slučajem ne važi)! Kako to da je Hrist onda došao da POTVRDI STAROZAVETNE OBIČAJE.!?[/FONT]
[FONT=&amp]Ali molim za odgovor – jer sam primetio da ti Adrian I Laodikeja kada nemate odgovor na ovoj temi jednostavno ga preskočite. Ne kažete da ne znate, već samo ćutite.[/FONT]

Sto je sin ukinuo to je i rekao i ocigledno je i zasto
A to je zrtvovanje jer je on bio konacna zrtva
On je u svakom dogadjaju potvrdio zakon
Ovde se ne radi o narodu kako ti tvrdis vec o veri
[FONT=&amp]A gde je Hrist rekao da je Bog !? [/FONT]
[FONT=&amp]Zašto nam to eksplicitno nije saopštio, nego ovako moramo da se prepiremo sa Muslimanima i JS !?[/FONT]
[FONT=&amp]Ako uopšte kapiraš šta hoću da kažem.[/FONT]

Ti kad kazes da zakon vazi za jevreje mislis na narod
A Bog taj zakon nije dao Jevrejima kao narodu vec kao vernicima
[FONT=&amp]???[/FONT]
[FONT=&amp]Može li dodatno objašnjenje, jer ima puno toga što su samo jevreji radili i niko drugi na ovoj planeti do 19 veka kada su počeli Adventisti![/FONT]
[FONT=&amp]A malo bi trebao da ispitaš ko su Adventisti. I da ih dobro upoznaš.[/FONT]


Kazes apostol PAvle nije bio Hriscanin vec jevrej
Kako??????!
Onaj ko veruje u Hrista je Hriscanin bez obzira na krvno poreklo
Hriscani kao narod ne postoje shvati to vec kao vernici
[FONT=&amp]Gde sam ja rekao da Pavle nije bio Hrišćanin? Molim post![/FONT]
[FONT=&amp]dobro je da nisi rekao: ’’ Šarddy ti kažeš da je Zemlja kocka, a ne lopta.............’’. Ipak sam dobro prošao – samo jedna manja insinuacija![/FONT]

A oni stihovi iz NZ ti kazes 50
oni uopste nemaju veze sa ovim zakonom!
[FONT=&amp]To je upravo jedan od onih odgovora što mi ne odgovarata. Evo ti i moj post br. # 295 da ne ispada da lažem. Gde ja tražim objašnjenje za tih 50-tak stihova. A odgovr za to je : Tišina. Ni vau, ni mau.[/FONT]


…..[FONT=&amp]3.[/FONT] Шта радити са гомилом стихова из Н.З. који нам говоре да ЈЕЛО није Царство Небеско, већ РОДОВИ ДУХА. Онда је Писмо у колизији ако су Адвентисти у праву. Или онда морате објаснити нама о чему се ради у тим стиховима [FONT=&amp]!? [/FONT]…..

[FONT=&amp]Znači niko nikada nije detaljno odgovrio šta ti stihovi podrazumevaju. Već se ili ne odgovara ili samo ovako da paušalan i štur odgovor kao ti sada.[/FONT]
[FONT=&amp]A bilo bi glupo da i ja odgovorim u istom stilu: ’’Imaju itekao....’’. Bez argumenata, već samo prazne fraze.[/FONT]

[FONT=&amp]Pozdrav sa još jednim mojim postom i par lepih i poučnih stihova:[/FONT]

……... Tako da ja potpuno razumem zašto su prihvatili i ovu. A izgleda da su s tom hranom PELCOVALI i BIVŠE Adventiste ili simpatizere. Jer jedina Crkva koja ima zvaničan stav uzdržavanja od NEČISTE HRANE je Adventistička! A po ostalim zabludama možemo zaključiti koliko su i ovde u pravu.

[FONT=&amp]Матеј 16,[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?[/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.[/FONT]
[FONT=&amp]Матеј 7,[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви.[/FONT]
[FONT=&amp]Матеј[/FONT][FONT=&amp] 23:24[/FONT][FONT=&amp] Вође слепе који оцеђујете комарца а камилу прождирете.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pogresio si, kada je Isus rekao "spoznaćete ISTINU i istina će vas osloboditi" on je tu milio na oslobodjenje od greha, a ne na oslobodjenje od zapovesti koje osudjuju greh i ukazuju na pravdu..
[FONT=&quot]Pogrešio si ti! Ustvari tvoja Crkva – kojoj ti više veruješ nego Bibliji. Jer to držanje subote, čiste hrane, uzdražavanje od kafe, alkohola…………. u milimetar, sekund…… pa još sve to bez ljubavi, koju Adventna Crkva nema je ropstvo! A sloboda je ljubav – jer ona nije teška već radosna! A i čista hrana je spasavanje delima![/FONT]


Ako su novozavetni kriterijumi pasenja u novom zavetu drugaciji od onih u tarom zavetu kako ti tvrdis, i ako ce neko ko je u starom zavetu jeo svinjece meso izgubiti spasnje i biti unisten na dan suda kako je bukvalno i zapisano, a sa druge trane neko ko je to isto meso jeo u novom zavetu biti spasen, onda je Bog stvarno nepravedan, i onda bibliju i njene tvrdnje ne treba uzeti za ozbiljno.
U tom slucaju JURIVAKA je u pravu.
[FONT=&quot]Nažalost iako sam više puta ponovio. Ovde se ponavlja priča sa Harrbonnotom i JS – džabe i 1.000 X ponoviti crkvenjaku.[/FONT]
[FONT=&quot]Ali zbog drugih ću morati još jednom – Čista hrana je data Jevrejima! I u poslednjim danima ko se od Jevreja ne pridržava toga ode u nespasenje. Jer je zakon večan.[/FONT]
[FONT=&quot]I nije Jurivaka merodavan za ove stvari već STIHOVI.[/FONT]

Ali hvala Bogu sto nije tako, uslovi spasenja su jednaki kako u starom tako i u novom zavetu, a to su:

1. VERA U HRISTA I NJEGOVU OTKUPNU ZRTVU NA KRSTU KOJU JE PRINEO ZA LJUDSKE GREHE.

2. NOVORODJENJE - KRSTENJE SVETIM DUHOM I DOPUSTANJE DUHU SVETOM DA DELUJE U NASEM ZIVOTU I DA U NAMA IZVRSI DUBOKU UNURASNJU PROMENU KAKO BI DOSTIGLI SAVRSENSTVO KARAKTERA KROZ SVAKODNEVNO POSVECENJE I ZAJEDNICU SA NJIM IZ TRENUTKA U TRENUTAK KOJA SE OSTVARUJE KROZ MOLITVU I PROUCAVANJEM BOZJE RECI KOJA JE HLEB ZIVOTA, CIME CE SE U NASEM ZIVOTU POKAZATI RODOVI DUHA - LJUBAV, RADOST, MIR, TRPLJENJE, KROTOT, UZDRZANJE...itd.

3. DRZANJE SVIH BOZJIH ZAPOVESTI UKLJUCUJUCI I ZDRAVSTVENE ZAKONE KOJI SU UPRAVO DATI IZ LJUBAVI PREMA COVEKU U CILJU DUHOVNE OBNOVE I OCICENJA COVEKA OD GREHA I SVAKE PRLJAVSTINE DUHA I TELA.

Da bi ovo neko razumeo ne treba mu neka velika mudrost, ali izgleda da se Hristove reci koje je uputio Nikodimu a koje glase "KAD VAM KAZAH ZEMALJSKO PA NE VERUJETE, KAKO CE TE ONDA VEROVATI AKO VAM KAZEM NEBESKO.. mogu primeniti na pojedince, koji svesno ili nesvesno ne razumeju, ili ne zele da prihvate ovako jasne nedvosmislene biblijske istine.

Svaka cast onima koji to razumeju i primenjuju u svom zivotu..
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ne! Poenta je u sledećem. Da bi čovek ovo razumeo trebao bi dobro upoznati Adventiste. Tj. njihove zablude. Pa kada vidi koliko su izgrešili u prostim stvarima – kako ne bi u ČISTOJ HRANI – koja je ipak malo tajnovito data. Mislim treba malo više istraživati da bi se spoznala.[/FONT]
[FONT=&quot]A evo samo bih dao jedan primer iznetog da ne ispadne da sam laža:[/FONT]
[FONT=&quot]Adventisti smatraju da je PEČAT BOŽJI – subota![/FONT]
[FONT=&quot]A ŽIG ZVERI - nedelja. [/FONT]
[FONT=&quot]Pa bih zamolio sve forumaše da mi odgovore da li se slažu sa ovom konstatacijom Adventista ili ne?[/FONT]
[FONT=&quot]Hvala unapred.[/FONT]
[FONT=&quot]A ovkvih stvarčica ima barem 10![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Znači Adventista može spoznati čistu i nečistu hranu, samo izlaskom iz ASD-a i detaljnim istraživanjem ove teme. U Crkvi nema šanse. Jer HAC isto tako detaljno opere mozak kao i JS, ili Mormoni li Nazareni ili ……………..[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi dobro shvatio moj komentar, ljubav je sustina i pokretacka sila svega pa i poslusnosti Bozjim zapovetima, jer kakva je to ljubav ako se ne ostvaruje u delima poslusnosti, jer rec Bozja kaze "I OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO..
Ljubav bez poslusnosti zapovestima nije ljubav, vec drskost i uvreda za Boga..

Drugo, Adventna crkva nema problem sa dogmatikom jer je nema, sve sto
uci Adventna crkva je potkrepljeno biblijom i u kontekstu biblije.
Primer je upravo ova istina da je pecat Bozji subota.

Ali hajde da vidimo sta biblija kaze o tome, stapretstavlja pecat u kontekstu biblije.

ZAKON BOZJI ZNAK - PECAT STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"Nego složite ove reči moje u srce svoje i dušu svoju, i vežite ih za znak sebi na ruku, i neka vam budu kao počeonik među očima vašim.
I učite sinove svoje govoreći o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, i kad ležeš i kad ustaješ.
I napiši ih na dovratnicima doma svog i na vratima svojim" ( 5 Mojsijeva 11. 18 - 20 ).

SUBOTA, ZNAK - PECAT IZMEDJU BOGA I LJUDI:

"I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim" ( Jezekilj 20. 11 - 13 ).

ZIG ZVERI STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 ).

Iz ovog biblijskog konteksta i nekih drugih tekstova, moze se videti da znak ili pecat u biblijskom kontekstu pretstavlja zakon, odnosno zakon Bozji kao pecat, i zakon ljudski kao zig zveri.

Prema tome, u istorijskom kontekstu ovaj znak ili pecat ce biti stavljen na celo i ruku vernih u poslednjem vremenu pred sam Hristov dolazak, dok ce zig zveri takodje biti stavljen na celo i ruku kao zakon ljudski, odnosno svesno prihvatanje odredjenih principa novog svetskog poretka koje ce ljude opredeliti za Boga, ili pak za Antihrista.
Direktnije, ovaj pecat i zig pretstavljaju Subotu koja je jedina zapovest u bibliji koja jasno formulise Bozji autoritet kao stvoritelja i gospodara i njegovu vladavine nad zemljom.
Sa druge strane, zig pretstavlja nedeljni zakon kao zakon ljudski i pokusaj da se ukine ovaj Bozji autoritet formulisan u zapovesti o suboti,, i pripise coveku bezakonja u pokusaju da menja Bozje zapovesti i prikaze sebe kao Bogom na zemlji.

Ovaj nedeljni zakon je vec u opticaju, samo se ocekuje njegovo zvanicno proklamovanje.

Vise o ovome na WWW.EKUMENIZAM.COM.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[h=2]Nemačka potvrdila Nedeljni zakon[/h] Objavljeno jul 9, 2012 od strane urednik
(Deutsche Welle) Rad trgovina nedeljom krši posebnu zaštitu nedelje koja je uređena Nemačkim ustavom. Tako je u prošli utorak odlučio Nemački ustavni sud.
Njemacki-ustavni-sud.jpeg

Otvaranje trgovina nedeljom dopušteno je samo u naročitim slučajevima, odlučio je nemački Ustavni sud u Karlsruheu prihvatajući time tužbu nemačkih crkava protiv liberaliziranog pravila rada nedeljom u saveznoj pokrajini Berlinu, gde je jedino na snazi takav pravilnik.
Presudom Ustavnog suda, Katoličkoj ali i Protestantskoj crkvi dato je za pravo.
U svojim tužbama koje su bile uložile Ustavnom sudu, obe crkve su navele kršenje zaštite tzv. „nedeljnog mira i odmora od rada“ kojeg garantuje Temeljni zakon, što je službeni naziv nemačkog ustava.
Crkve su se pozvale na rečenicu koja je u zakon Weimarske Republike ušla još 1919: “Nedelja i državni praznici ostaju kao dani mirovanja od rada i duhovnog podizanja zakonom zaštićeni”. Ovaj 90 godina star zakon nije propao zajedno s Weimarskom Republikom, već je kao takav uvršten u moderni Nemački ustav.
Crkve su uz to, u junu na sudu izjavile i da rad trgovina nedeljom krši i pravo na neometano obavljanje verskih dužnosti.
Obe su institucije poduprle presudu iz Karlsruhea ocenjujući je “nedvosmislenim signalom” protiv trgovačkih interesa i u korist nedelje kao dana za odmor i mir.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina.

Nisi dobro shvatio moj komentar, ljubav je sustina i pokretacka sila svega pa i poslusnosti Bozjim zapovetima, jer kakva je to ljubav ako se ne ostvaruje u delima poslusnosti, jer rec Bozja kaze "I OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO..
Ljubav bez poslusnosti zapovestima nije ljubav, vec drskost i uvreda za Boga..
[FONT=&quot]Ti si mene dobro shvatio, ali ne smeš da potvrdiš![/FONT]
[FONT=&quot]Znaš ti dobro da je ASD- Crkva Laodikeja – odnosno bez ljubavi. Znači vernici nemaju Božije ljubavi. Barem većina.[/FONT]
[FONT=&quot]Zašto se plašiš i priznati to – mogu samo nagađati. A ti tačno znaš zbog čega.[/FONT]

Drugo, Adventna crkva nema problem sa dogmatikom jer je nema, sve sto uci Adventna crkva je potkrepljeno biblijom i u kontekstu biblije.
Primer je upravo ova istina da je pecat Bozji subota.

Ali hajde da vidimo sta biblija kaze o tome, stapretstavlja pecat u kontekstu biblije.

ZAKON BOZJI ZNAK - PECAT STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"Nego složite ove reči moje u srce svoje i dušu svoju, i vežite ih za znak sebi na ruku, i neka vam budu kao počeonik među očima vašim.
I učite sinove svoje govoreći o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, i kad ležeš i kad ustaješ.
I napiši ih na dovratnicima doma svog i na vratima svojim" ( 5 Mojsijeva 11. 18 - 20 ).

SUBOTA, ZNAK - PECAT IZMEDJU BOGA I LJUDI:

"I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.
Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih
u pustinji da ih istrebim" ( Jezekilj 20. 11 - 13 ).

ZIG ZVERI STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 ).

Iz ovog biblijskog konteksta i nekih drugih tekstova, moze se videti da znak ili pecat u biblijskom kontekstu pretstavlja zakon, odnosno zakon Bozji kao pecat, i zakon ljudski kao zig zveri.

Prema tome, u istorijskom kontekstu ovaj znak ili pecat ce biti stavljen na celo i ruku vernih u poslednjem vremenu pred sam Hristov dolazak, dok ce zig zveri takodje biti stavljen na celo i ruku kao zakon ljudski, odnosno svesno prihvatanje odredjenih principa novog svetskog poretka koje ce ljude opredeliti za Boga, ili pak za Antihrista.
Direktnije, ovaj pecat i zig pretstavljaju Subotu koja je jedina zapovest u bibliji koja jasno formulise Bozji autoritet kao stvoritelja i gospodara i njegovu vladavine nad zemljom.
Sa druge strane, zig pretstavlja nedeljni zakon kao zakon ljudski i pokusaj da se ukine ovaj Bozji autoritet formulisan u zapovesti o suboti,, i pripise coveku bezakonja u pokusaju da menja Bozje zapovesti i prikaze sebe kao Bogom na zemlji.

Ovaj nedeljni zakon je vec u opticaju, samo se ocekuje njegovo zvanicno proklamovanje.

Vise o ovome na WWW.EKUMENIZAM.COM.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nemačka potvrdila Nedeljni zakon

Objavljeno jul 9, 2012 od strane urednik
(Deutsche Welle) Rad trgovina nedeljom krši posebnu zaštitu nedelje koja je uređena Nemačkim ustavom. Tako je u prošli utorak odlučio Nemački ustavni sud.

Otvaranje trgovina nedeljom dopušteno je samo u naročitim slučajevima, odlučio je nemački Ustavni sud u Karlsruheu prihvatajući time tužbu nemačkih crkava protiv liberaliziranog pravila rada nedeljom u saveznoj pokrajini Berlinu, gde je jedino na snazi takav pravilnik.
Presudom Ustavnog suda, Katoličkoj ali i Protestantskoj crkvi dato je za pravo.
U svojim tužbama koje su bile uložile Ustavnom sudu, obe crkve su navele kršenje zaštite tzv. „nedeljnog mira i odmora od rada“ kojeg garantuje Temeljni zakon, što je službeni naziv nemačkog ustava.
Crkve su se pozvale na rečenicu koja je u zakon Weimarske Republike ušla još 1919: “Nedelja i državni praznici ostaju kao dani mirovanja od rada i duhovnog podizanja zakonom zaštićeni”. Ovaj 90 godina star zakon nije propao zajedno s Weimarskom Republikom, već je kao takav uvršten u moderni Nemački ustav.
Crkve su uz to, u junu na sudu izjavile i da rad trgovina nedeljom krši i pravo na neometano obavljanje verskih dužnosti.
Obe su institucije poduprle presudu iz Karlsruhea ocenjujući je “nedvosmislenim signalom” protiv trgovačkih interesa i u korist nedelje kao dana za odmor i mir.
[FONT=&quot]Pa ja sam sve ovo odavno čuo. Zato sam i napisao da je to sotonska nauka. Koja nema potporu u Bibliji – da je PEČAT BOŽIJI – SUBOTA, a ŽIG ZVERI – NEDELJA.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]I ne samo to. Adventisti tvrde da će u poslednjim danima biti samo dve grupe ljudi. Oni koji drže SUBOTU i oni su na Hristovoj strani. I oni koji drže NEDELJU - a ti su na sotoninoj strani.[/FONT]
[FONT=&quot]A ja tvrdim da je ovo đavoljska nauka.[/FONT]
[FONT=&quot]Puno stihova govori da se jarci i ovce ne dele na SUBOTU i NEDELJU, već na LJUBAV i MRŽNJU.[/FONT]
[FONT=&quot]Ali kao što sam više puta napomenu da je gotovo nemoguće crkvenjaka ubediti u zablude njegove Crkve, tako isto tvrdim i u tvom slučaju. [/FONT]
[FONT=&quot]Ako nekad napustiš Adventizam (biće mi drago) – onda možemo sesti, pojesti i popiti i pričati o ovome ‘’do zore’’. A ovako – nema tu mnogo razgovora. Posle svakog posta svako će ostati u svom ubeđenju! Nažalost.[/FONT]
[FONT=&quot]Ali u svakom slučaju hvala ti na opširnom postu. Ja veoma poštujem Božije razmišljanje da svako ima pravo na svoje ubeđenje. Tako i tvoje poštujem, a i tebe kao čoveka, ali sam ubeđen da iza te doktrine stoji sotona a ne Bog.[/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet nisi dobro shvatio.

Napisao sam da se ljubav ostvaruje u drzanju Bozjih zapovesti kao sto kaze biblijski tekst koji sam pomenuo "I OVO JE LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO..
U poslednje vreme ce se svet podeliti na one koji iz LJUBAVI prema Bogu drze sve Bozje zapovesti ukljucujuci i zapovest o suboti kao sto napominje i Jovan u otkrivenju "OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU.. i koji iz ljubavi ove zapovesti objavljuju svetu po zapovesti Isusovoj "KO POKVARI JEDNU OD OVIH NAJMANJIH ZAPOVESTI I TAKO NAUCI LJUDE NAJMANJI NAZVACE SE U CARSTVU NEBESKOM, A KO ODRZI I POUCI NAJVECI NAZVACE SE U CARSTVU NEBESKOM .., i sa druge strane na one koji prihvate zakon ljudski, koji ce proisteci iz Antihriscanske koalicije izmedju verskih i svetovnih vlasti i na taj nacin nametnut svetu.

Bez obzira kakav je tvoj stav sada, u to vreme - a ono je pred vratima, ti ces morati da doneses svoju odluku, i bilo bi nerazumno sa tvoje strane da tada kazes `Ah, ja vidim da je onaj covek Laodikeja bio u pravu, ali ja cu ipak prihvatiti nedelju i Antihrista zato sto je Laodikeja Adventista..
Ali nadam se da ce se i tebi i mnogima tada otvoriti oci, i da ce te prihvatiti realnost onakvu kakva ona jeste koja ce se desavati u to vreme, a koja je najavljena mnogo vremena ranije.
Ustvari ona se desava vec sada, to smo mogli da vidimo iz zakona koji se vec danas izglasavaju u pojedinim drzavama a koji uzdizu nedelju kao neradni dan...ali to je samo pocetak..

Zasto je u Adventizmu kriza nedostatka ljubavi?
Odgovor je `zato sto je Isus to predvideo, da ce se njegova crkva pred sam Hristov dolazak nalaziti u losem duhovnom stanju, ali takodje da ce se u njoj desiti reforma koja ce dovesti do velikog verskog probudjenja, gde ce se oni koji sada mozda duhovno spavaju probuditi i primiti silu Svetoga Duha i biti spremni za zavrsne dogadjaje i objavu jevandjelja ovom svetu.

Osim toga ja pratim prilike unutar Hriscanskih crkava, i znam da je kriza duhovnosti na svakom mestu, a ne samo u Adventizmu, ali ti imas nesto licno protiv Adventizma, pa te ja razumem..i ne osudjujem te..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina.

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Као што сам и рекао – ја остајем при свом ставу да спасење не зависи од суботе, чисте хране, давања десетка, не комзумирањја црне кафе и алкохола........................ Пуно стихова ми то говори.[/FONT]
[FONT=&quot]А који се с тим не слажу – само нека изволе. Уопште ми не сметају. Нек мисле и да је печат Божији – СУБОТА, а жиг звери – НЕДЕЉА, нека се уздржавају од нечисте хране, алкохола, црне кафе, дувана .................... Једноставно сутра ће пред Богом свако одговарати за своје поступке. Тако да ја једино могу рећи да ће ми бити жао таквих. А ако се спасу – бићу радостан. Али ја сам своје испунио. РЕКАО САМ! И моје су руке чисте. А свако треба да ради како му његова савест налаже.[/FONT]

[FONT=&quot]Поздрав[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
[FONT=&amp]To ću ti vrlo brzo odgovoriti, jer me čudi da ne znaš odgovor na ovo pitanje!? Ali prvo ti meni treba nešto da odgovoriš. Pa tek onda možemo da vidimo ko onda ovde laže. I ko govori istinu. Evo:[/FONT]

[FONT=&amp]1. Мојс. 17: [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Свако мушко дете кад му буде осам дана да се обрезује од колена до колена, родило се у кући или било купљено за новце од којих год странаца, које не буде од семена твог.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Да се обрезује које се роди у кући твојој и које се купи за новце твоје; тако ће бити завет мој на телу вашем завет вечан.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А необрезано мушко, коме се не обреже окрајак тела његовог, да се истреби из народа свог, јер поквари завет мој.[/FONT]
[FONT=&amp]Gde je Isus ukinuo obrezanje[/FONT][FONT=&amp]!?[/FONT]
[FONT=&amp]Zašto obrezanje ne važi za Hrišćane[/FONT][FONT=&amp]!?[/FONT]
[FONT=&amp]Ako (kojim slučajem ne važi)! Kako to da je Hrist onda došao da POTVRDI STAROZAVETNE OBIČAJE.!?[/FONT]
[FONT=&amp]Ali molim za odgovor – jer sam primetio da ti Adrian I Laodikeja kada nemate odgovor na ovoj temi jednostavno ga preskočite. Ne kažete da ne znate, već samo ćutite.[/FONT]


[FONT=&amp]A gde je Hrist rekao da je Bog !? [/FONT]
[FONT=&amp]Zašto nam to eksplicitno nije saopštio, nego ovako moramo da se prepiremo sa Muslimanima i JS !?[/FONT]
[FONT=&amp]Ako uopšte kapiraš šta hoću da kažem.[/FONT]


[FONT=&amp]???[/FONT]
[FONT=&amp]Može li dodatno objašnjenje, jer ima puno toga što su samo jevreji radili i niko drugi na ovoj planeti do 19 veka kada su počeli Adventisti![/FONT]
[FONT=&amp]A malo bi trebao da ispitaš ko su Adventisti. I da ih dobro upoznaš.[/FONT]



[FONT=&amp]Gde sam ja rekao da Pavle nije bio Hrišćanin? Molim post![/FONT]
[FONT=&amp]dobro je da nisi rekao: ’’ Šarddy ti kažeš da je Zemlja kocka, a ne lopta.............’’. Ipak sam dobro prošao – samo jedna manja insinuacija![/FONT]


[FONT=&amp]To je upravo jedan od onih odgovora što mi ne odgovarata. Evo ti i moj post br. # 295 da ne ispada da lažem. Gde ja tražim objašnjenje za tih 50-tak stihova. A odgovr za to je : Tišina. Ni vau, ni mau.[/FONT]




[FONT=&amp]Znači niko nikada nije detaljno odgovrio šta ti stihovi podrazumevaju. Već se ili ne odgovara ili samo ovako da paušalan i štur odgovor kao ti sada.[/FONT]
[FONT=&amp]A bilo bi glupo da i ja odgovorim u istom stilu: ’’Imaju itekao....’’. Bez argumenata, već samo prazne fraze.[/FONT]

[FONT=&amp]Pozdrav sa još jednim mojim postom i par lepih i poučnih stihova:[/FONT]



[FONT=&amp]Матеј 16,[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?[/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.[/FONT]
[FONT=&amp]Матеј 7,[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви.[/FONT]
[FONT=&amp]Матеј[/FONT][FONT=&amp] 23:24[/FONT][FONT=&amp] Вође слепе који оцеђујете комарца а камилу прождирете.[/FONT]



Prvo obrezanje je zamenjeno krstenjem i tome svedoci sv. Apostol Pavle

Sem sto ga je u poslanicama ukinuo sv apostol Pavle ono je ukinuto na saboru 50. godine u Jerusalimu koliko znam


Evo gde je Hristos potvrdio teoriju svetog Trojstva nije rekao da je Bog jer nije samo on Bog rekao je tacno i potvrdio teoriju sv Trojstva bolje receno nije potvrdio vec zaceo teoriju svetog trojstva to je samo potvrda razmisljanja teologa evo:

1. Dа se ne plаši srce vаše, vjerujte Bogа, i mene vjerujte.

2. Mnogi su stаnovi u kući ocа mojegа. A dа nije tаko, kаzаo bih vаm: idem dа vаm priprаvim mjesto.

3. I kаd otidem i priprаvim vаm mjesto, opet ću doći, i uzeću vаs k sebi dа i vi budete gdje sаm jа.

4. I kudа jа idem znаte, i put znаte.

5. Reče mu Tomа: Gospode! ne znаmo kudа ideš; i kаko možemo put znаti?

6. Isus mu reče: Jа sаm put i istinа i život; niko ne će doći k ocu do krozа me.

7. Kаd biste mene znаli ondа biste znаli i ocа mojegа; i odsele poznаjete gа, i vidjeste gа.

8. Reče mu Filip: Gospode! pokаži nаm ocа, i biće nаm dostа.

9. Isus mu reče: Toliko sаm vrijeme s vаmа i nijesi me poznаo, Filipe? koji vidje mene, vidje ocа; pа kаko ti govoriš: pokаži nаm ocа?

10. Zаr ne vjeruješ dа sаm jа u ocu i otаc u meni? Riječi koje vаm jа govorim ne govorim od sebe; nego otаc koji stoji u meni on tvori djelа.

11. Vjerujte meni dа sаm jа u ocu i otаc u meni; аko li meni ne vjerujete, vjerujte mi po tijem djelimа.

12. Zаistа, zаistа vаm kаžem: koji vjeruje mene, djelа kojа jа tvorim i on će tvoriti, i većа će od ovijeh tvoriti: jer jа idem k ocu svojemu;

13. I štаgod zаištete u ocа u ime moje, ono ću vаm učiniti, dа se proslаvi otаc u sinu.

14. I аko što zаištete u ime moje, jа ću učiniti.

15. Ako imаte ljubаv k meni, zаpovijesti moje držite.

16. I jа ću umoliti ocа, i dаće vаm drugogа utješiteljа dа bude s vаmа vа vijek:

17. Duhа istine, kojegа svijet ne može primiti, jer gа ne vidi niti gа poznаje; а vi gа poznаjete, jer u vаmа stoji, i u vаmа će biti.

18. Ne ću vаs ostаviti sirotne; doći ću k vаmа.

19. Još mаlo, i svijet mene više neće vidjeti; а vi ćete me vidjeti; jer jа živim, i vi ćete življeti.

20. U onаj ćete vi dаn doznаti dа sаm jа u ocu svojemu, i vi u meni, i jа u vаmа.

21. Ko imа zаpovijesti moje i drži ih on je onаj što imа ljubаv k meni; а koji imа ljubаv k meni imаće k njemu ljubаv otаc moj; i jа ću imаti ljubаv k njemu, i jаviću mu se sаm.

22. Reče mu Judа, ne Iskаriotski: Gospode! štа je to dа ćeš se nаmа jаviti, а ne svijetu?

23. Isus odgovori i reče mu: Ko imа ljubаv k meni, držаće riječ moju; i otаc moj imаće ljubаv k njemu; i k njemu ćemo doći, i u njegа ćemo se stаniti.

24. Koji nemа ljubаvi k meni ne drži mojijeh riječi; а riječ što čujete nije mojа nego ocа koji me poslа.

25. Ovo vаm kаzаh dok sаm s vаmа.

26. A utješitelj Duh sveti, kojegа će otаc poslаti u ime moje, on će vаs nаučiti svemu i nаpomenuće vаm sve što vаm rekoh.

27. Mir vаm ostаvljаm, mir svoj dаjem vаm: ne dаjem vаm gа kаo što svijet dаje, dа se ne plаši srce vаše, i dа se ne boji.

28. čuste dа vаm jа kаzаh: idem, i doći ću k vаmа. Kаd biste imаli ljubаv k meni, ondа biste se obrаdovаli što rekoh: ide k ocu; jer je otаc moj veći od mene.

29. I sаd vаm kаzаh, prije dok se nije zbilo, dа vjerujete kаd se zbude.

30. Već ne ću mnogo govoriti s vаmа; jer ide knez ovogа svijetа, i u meni nemа ništа.

31. Nego dа vidi svijet dа imаm ljubаv k ocu, i kаo što mi zаpovjedi otаc onаko tvorim. Ustаnite, hаjdemo odаvde.


Ima jos na jednom mestu koliko znam gde je Hristos rekao
"JA i moj otac smo jedno"

Kazes da je te zakone Bog dao samo jevrejima???
Ako je tako zasto postujemo 10 Bozijih zapovesti one su isto kao i zakon o Cistim i necistim zivotinjama date jevrejima preko istog proroka Mojsija znaci isti zakon istom proroku istom narodu zasto da onda postujemo 10 Bozijih zapovesti razmisli i shavtices da sam upravu

Ja se tu slazem sa tobom jelo nije Carstvo nebesko zasto mi i postavljas to pitanje postavi ga Laodikaji jer oni veruju da je spasenje preko postovanja tih zakona ja ne vec rekoh da je to za zdravlje ali da treba postovati jer je Bog to rekao i kako bismo mu bili blizi



Pozdrav brate Sarrdy uskoro cu citirati gde govoris da je Pavle bio jevrej i da zato postuje taj Starozavetni zakon
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
[FONT=&amp]Pogrešio si ti! Ustvari tvoja Crkva – kojoj ti više veruješ nego Bibliji. Jer to držanje subote, čiste hrane, uzdražavanje od kafe, alkohola…………. u milimetar, sekund…… pa još sve to bez ljubavi, koju Adventna Crkva nema je ropstvo! A sloboda je ljubav – jer ona nije teška već radosna! A i čista hrana je spasavanje delima![/FONT]



[FONT=&amp]Nažalost iako sam više puta ponovio. Ovde se ponavlja priča sa Harrbonnotom i JS – džabe i 1.000 X ponoviti crkvenjaku.[/FONT]
[FONT=&amp]Ali zbog drugih ću morati još jednom – Čista hrana je data Jevrejima! I u poslednjim danima ko se od Jevreja ne pridržava toga ode u nespasenje. Jer je zakon večan.[/FONT]
[FONT=&amp]I nije Jurivaka merodavan za ove stvari već STIHOVI.[/FONT]



[FONT=&amp]Ne! Poenta je u sledećem. Da bi čovek ovo razumeo trebao bi dobro upoznati Adventiste. Tj. njihove zablude. Pa kada vidi koliko su izgrešili u prostim stvarima – kako ne bi u ČISTOJ HRANI – koja je ipak malo tajnovito data. Mislim treba malo više istraživati da bi se spoznala.[/FONT]
[FONT=&amp]A evo samo bih dao jedan primer iznetog da ne ispadne da sam laža:[/FONT]
[FONT=&amp]Adventisti smatraju da je PEČAT BOŽJI – subota![/FONT]
[FONT=&amp]A ŽIG ZVERI - nedelja. [/FONT]
[FONT=&amp]Pa bih zamolio sve forumaše da mi odgovore da li se slažu sa ovom konstatacijom Adventista ili ne?[/FONT]
[FONT=&amp]Hvala unapred.[/FONT]
[FONT=&amp]A ovkvih stvarčica ima barem 10![/FONT]

[FONT=&amp]Znači Adventista može spoznati čistu i nečistu hranu, samo izlaskom iz ASD-a i detaljnim istraživanjem ove teme. U Crkvi nema šanse. Jer HAC isto tako detaljno opere mozak kao i JS, ili Mormoni li Nazareni ili ……………..[/FONT]


Naravno da se ne slazem zig zveri nedelja dan Hristovog vaskrsenja
Strasno!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Sarrdy brate,
Sto se tice subote slazem se sa tobom
Znas da su Hrista u NZ osudjivali fariseji jer radi subotom?
A znas sta im je rekao?
"Nije covek stvoren radi subote ,vec subota radi coveka"

Molim vas da ne skrecete s teme jer ce Jurivaka da se naljuti ovde je on urednik a ja to smatram suludim

On inace prosipa pamet i po jos mnogo foruma istrazivao sam samo je tamo niko


Pozdrav brate
 
Natrag
Top