Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema ovo veze sa Adventistima već sa tvojim negiranjem sposobnosti ljudskog uma i mišljenja koje je Bogomdano ljudima kao Dar Božiji da razumeju i razluče.

Servius, to zaista možda i nema veze sa adventistima, ali njemu je svaka reč kritike, svako pozivanje na Bogomdani dar uma i mišljenja, Dar razumevanja i razlučivanja usmereno protiv učenja sekte. Mislim da naslućuješ zašto tako misli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Masoni i okultisti tvrde da se Adam koristio svojim razumom kada je odlucio da sagresi, i da to nije bilo pogresno, jer je on tada stupio na visi nivo postojanja.

Ja sam vec dao odgovor, a on glasi:


"Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.
Na svim putevima svojim imaj Ga na umu, i On će upravljati staze tvoje.
Ne misli sam o sebi da si mudar; boj se Gospoda i uklanjaj se oda zla.

To će biti zdravlje pupku tvom i zalivanje kostima tvojim" ( price Solomunove 3. 5 - 8 )

Ovo ne ukida covekovu sposobnost da misli, ali ako covek ne trazi od Boga da ga vodi vec mudruje i samoinicijativno donosi zakljucke za sebe, onda je to tragedija.

Sve van ovoga vodi nas u Adamov pad i satanizam.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Masoni i okultisti tvrde da se Adam koristio svojim razumom kada je odlucio da sagresi, i da to nije bilo pogresno, jer je on tada stupio na visi nivo postojanja.
Pa šta ako oni to tvrde ? Koga to zanima ?

Sve što je stvoreno stvoreno je Promislju Božijom i sa nekom svrhom koja nama može biti jasna delimično, u potpunosti ili nimalo.
Čovek je stvoren kao biće osećajno, svesno, razumno, sa voljom i slobodno.
Da je hteo drugačijeg čoveka Bog bi ga drugačijim i stvorio ali On hoće baš takvog.
Zašto?
E to je istovremeno i pitanje i odgovor.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ali ga Bog ne navodi coveka na zlo, vec da izabere dobro.

Ako me moj razum vodi od Boga, da li ja treba da velicam moj razum, ili da se predam Bogu da me on vodi?

E vidis, ja moj razum i moj put predajem Bogu, a on zna sta je za mene najbolje.
Ko zeli drugacije neka cini slobodno, a biblija kaze "NA SVOJ RAZUM NE OSLANJAJ SE" i "KAD SE GRADJAHU MUDRI POLUDESE"
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Da, ali ga Bog ne navodi coveka na zlo, vec da izabere dobro.

A uz pomoć i posredstvom čega se vrši taj izbor ?

„Um je oko duše a Svetlost Božija se izliva kroz razum čoveka. Razum je najviši deo duše, razum treba da odlučuje o svim našim postupcima, a razum da polazi iz volje Božije. Želja je takođe pod kontrolom uma i trebalo bi da tako i ostane, da se želja ne otrgne van kontrole razuma. Isto važi i za osećanja. Kada se oni otrgnu, dolazi do loma uma.
Najviše sposobnosti uma su rasuđivanje i pobožnost kao Bogopoznanje. “
 
Natrag
Top