Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire i Adventisti isto vjeruju samo što nije , kakva razlika , posebno Laki vjeruje daje to naše vrjeme

Sestro, svi koj se predadoše Milerovoj laži i opsednutosti, veruju da je to u "naše vreme" i da samo što nije. Nesposobni da prihvate tako očiglednu činjenicu da je Boga nemoguće zatvoriti u bilo kakve vremenske okvire, oni i dalje izmišljaju i pokušavaju da uprkos izričitoj zabrani, proreknu budućnost.

Toliko o "poštovanju" kako Boga, tako i Biblije.

Nikako da shvate da ni dan, ni čas ne mogu znati, niti će ikome biti javljeno, još manje će se odigrati kako ovi MIleriti u svojoj zaludnosti propovedaju.

Ne verovati im, jer oni su, ponavljam, prorokovani lažni proroci.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Sestro, svi koj se predadoše Milerovoj laži i opsednutosti, veruju da je to u "naše vreme" i da samo što nije.

Nikako da shvate da ni dan, ni čas ne mogu znati, niti će ikome biti javljeno, još manje će se odigrati kako ovi MIleriti u svojoj zaludnosti propovedaju.

Da dometnem. Nije li apsurdno, i posve nerazumno, da se zagovornici "spavanja mrtvih" i zagovornici teorije da se nakon smrti čovjeka ništa više ne može promijeniti što se tiče njegova spasenja, uopće bave pitanjem vremena Isusova drugog dolaska? Naime, ako ne postoji besmrtna duša, i ako je trenutkom čovjekove zemaljske smrti potpuno određena njegova vječna sudbina, onda je zaista potpuno svejedno kada će Isus doći. Dođe li Isus za dva dana ili za dva milijuna godina "mrtvima koji spavaju" potpuno je svejedno, adventisti stalno ponavljaju kako je to "samo trenutak", jer za njih ne postoji protok vremena. Također, ako vječno spasenje ili vječnu propast čovjek zadobiva isključivo za vrijeme života, onda je ponovo posve svejedno kada će Isus doći, jer to baš ništa ne mijenja u čovjekovu spasenju.

P.S. Zaista, zašto su opsjednuti potpuno nebitnim stvarima, koje baš po njima niti što određuju niti što mijenjaju????
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da dometnem. Nije li apsurdno, i posve nerazumno, da se zagovornici "spavanja mrtvih" i zagovornici teorije da se nakon smrti čovjeka ništa više ne može promijeniti što se tiče njegova spasenja, uopće bave pitanjem vremena Isusova drugog dolaska? Naime, ako ne postoji besmrtna duša, i ako je trenutkom čovjekove zemaljske smrti potpuno određena njegova vječna sudbina, onda je zaista potpuno svejedno kada će Isus doći. Dođe li Isus za dva dana ili za dva milijuna godina "mrtvima koji spavaju" potpuno je svejedno, adventisti stalno ponavljaju kako je to "samo trenutak", jer za njih ne postoji protok vremena. Također, ako vječno spasenje ili vječnu propast čovjek zadobiva isključivo za vrijeme života, onda je ponovo posve svejedno kada će Isus doći, jer to baš ništa ne mijenja u čovjekovu spasenju.

P.S. Zaista, zašto su opsjednuti potpuno nebitnim stvarima, koje baš po njima niti što određuju niti što mijenjaju????

Upravo tako. Njihova posednutost "armagedonom" (pitanje je kojim, jer to nesrećno brdo bilo je svedokom mnogih bitaka kroz istoriju) je zaista apsurdna, ako se u obzir uzme ono što naučavaju, a to je čisti materijalizam i mortalizam. Naime, ako bi smo poverovali njihovim "soterologijama" (ako se to uopšte tako može nazvati) postavilo bi se pitanje čemu onda uskrsnuće, čemu nada da ćemo konačno moći "gledati Boga svoga kakav jeste" i "zauvjek biti njemu slični" kada "otare svaku suzu s naših očiju", konačno čemu vera naša, jer ne zaboravimo, "ako li Krist ne uskrsnu, uzalud je vera naša"?

Dakle, ako zaista ne postoji besmrtna duša, ako je smrt konačna, čemu onda opsednutost drugim dolaskom? Datumom istog?

Naravno, na ovo se pitanje lako može odgovoriti ukoliko se samo dublje baci pogled na ono što ovi mortalisti i propovedaju. Radi se naime o materijalističkom pogledu na soterologiju. Njima je sve materijalno, opipljivo, i takav im je i raj (pakao negiraju, jer se kosi upravo sa materijalističkim pogledom na odnos čoveka i Boga).


Shodno tome, posednutost drugim dolaskom, je posednutost materijalnim "obnavljanjem" sveta u kome bi oni koje je Bog, po njihovoj "soterologiji" rekonstruisao, jer to što oni propovedaju uskrsnuće nije, uživali doslovno materijalne nagrade, opipljive nagrade. Ujedno, o tome najrečitije i govori njihovo papagajsko ponavlanje o "plodovima" i "djelima" koja su sve samo ne duhovna.

Po toj istoj, apsurdnoj "teologiji" i "soterologiji", kazna za one koji su, opet materijalistički "sagrešili" (shabati, propisi o hrani, i tome slično) biće umesto na pakao (koji oni u svojoj "emotivnoj", tačnije budalastoj "soterologiji" negiraju) biti osuđeni na zaborav, tačnije Bog će po njima (EGWistima, Raselovcima i sličnima) dekonstruisati "grešnike".

Otuda i histerisanje o "armagedonu" i vremenu istog. Jer jedan od uslova rekonstrukcije je i broj onih koji će poverovati u materijalistčki "raj" (I jedni i drugi, i EGWIsti i Raselovci, posednuti su 1000 godišnjim "kraljevstvom"), pa bi da izbegnu da budu osuđeni na "Damnatio Memoriae", a to je po njima fatalno, jer onda gube mogućnost da u "kraljevstvu" žive tih 1000 godina. (EGWistima je "duh proroštva" obećavala i nekakve "krune", Raselovcima se obećava članstvo u 144.000 odabranih, iako se u stvari radi o onim Hebrejima koji su poverovali i ostali čvrsti u veri)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da casopis za vreme u koje je pisano.
I to nema veze sa sad ovom temom.
Ja sam iznela na temelju Biblije temu
Ucenje JS se temelji na Bibliji

I Bitno je sad videti sta nam Biblija govori o buducnosti.
od toga nam zavisi spasenje
Ja se slazem da ne treba insistirati na tome sta su J.S. ucili u proslosti, vec da se trebamo okrenuti buducnosti i onome sto sada uce..

Ali za nas, spasenje ne zavisi od toga sta biblija govori o poslednjim danima, jer mi zivimo ovaj zivot kao da nam je svaki dan poslednji.

A ako tako zivimo, onda necemo doci u situaciju da nas taj dan zadesi iznenada.

Prorocanstva biblije, se uvek razumeju neposredno pre ili za vreme ispunjenja, a ne vekovima unapred. (dokazi suprotno?)

Zato nasa crkva otkrivenje ne tumaci, jer oni kojima je ta knjiga namenjena ce razumeti poruku, i ona ce ih sacuvati da ne budu prevareni u poslednje dane. A to je smisao prorocanstva! Nije ono pisano da nas zadivi!

I Hristovo prorocanstvo o razorenju jerusalima, o poslednjem vremenu i poruke otkrivenja, su napisane da nas sacuvaju od prevare i da nam pomognu da izbegnemo nevolju.

A nema potrebe ovo razumeti vekovima unapred. Niti vi mozete biti sigurni da su sad poslednji dani, i da ne preostaje jos mnogo vremena do kraja. Ljudi su uvek mislili da je njihova generacija poslednja!

Znaci, tumaciti otkrivenje unapred, po nasem misljenju nema smisla, niti se time treba opterecivati.

Moze se spekulisati dakako, ali se na tome ne sme graditi teologija. Jer onog trenutka kada se tvoje tumacenje pokaze pogresnim (a knjiga je zakljucana do poslednjeg vremena), tada pada i tumacenje tvoje crkve, jer si na tome izgradio citavu teologiju..

To je sa vama slucaj (imate nebrojeno promasenih datuma) , a sa nama ne, jer mi razumemo razlog davanja te knjige!

Ona je uputstvo vernima kako da postupaju u vreme poslednje nevolje, a kad nevolja nastupi onda ce se i razumeti smisao napisanog, a ne pre toga. Tako je bila i Hristova prica o razorenju Jerusalima uputstvo vernima kako da izbegnu nevolju i smrt, i dat im je znak, po kome ce poznati da je doslo vreme. To je razlog zasto je i otkrivenje dato! Dakle ne da nas zadivi, i da nas uvuce u nekakve racunice..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ja se slazem da ne treba insistirati na tome sta su J.S. ucili u proslosti, vec da se trebamo okrenuti buducnosti i onome sto sada uce..

Ali za nas, spasenje ne zavisi od toga sta biblija govori o poslednjim danima, jer mi zivimo ovaj zivot kao da nam je svaki dan poslednji.

A ako tako zivimo, onda necemo doci u situaciju da nas taj dan zadesi iznenada.

Prorocanstva biblije, se uvek razumeju neposredno pre ili za vreme ispunjenja, a ne vekovima unapred. (dokazi suprotno?)

Zato nasa crkva otkrivenje ne tumaci, jer oni kojima je ta knjiga namenjena ce razumeti poruku, i ona ce ih sacuvati da ne budu prevareni u poslednje dane. A to je smisao prorocanstva! Nije ono pisano da nas zadivi!

I Hristovo prorocanstvo o razorenju jerusalima, o poslednjem vremenu i poruke otkrivenja, su napisane da nas sacuvaju od prevare i da nam pomognu da izbegnemo nevolju.

A nema potrebe ovo razumeti vekovima unapred. Niti vi mozete biti sigurni da su sad poslednji dani, i da ne preostaje jos mnogo vremena do kraja. Ljudi su uvek mislili da je njihova generacija poslednja!

Znaci, tumaciti otkrivenje unapred, po nasem misljenju nema smisla, niti se time treba opterecivati.

Moze se spekulisati dakako, ali se na tome ne sme graditi teologija. Jer onog trenutka kada se tvoje tumacenje pokaze pogresnim (a knjiga je zakljucana do poslednjeg vremena), tada pada i tumacenje tvoje crkve, jer si na tome izgradio citavu teologiju..

To je sa vama slucaj (imate nebrojeno promasenih datuma) , a sa nama ne, jer mi razumemo razlog davanja te knjige!

Ona je uputstvo vernima kako da postupaju u vreme poslednje nevolje, a kad nevolja nastupi onda ce se i razumeti smisao napisanog, a ne pre toga. Tako je bila i Hristova prica o razorenju Jerusalima uputstvo vernima kako da izbegnu nevolju i smrt, i dat im je znak, po kome ce poznati da je doslo vreme. To je razlog zasto je i otkrivenje dato! Dakle ne da nas zadivi, i da nas uvuce u nekakve racunice..

Pozdrav.
Da tako je nebitno je to kako su tumacili u proslosti a ono sto je bitno JS nikada nisu menjali ucenje.
Drugo su prorocanstva cije tumacenje imamo pravo tumaciti i kako mislimo i kada mislimo da ce biti.
Vecina prorocanstva se i ne mogu znati dok ne pocnu da se ispunjavaju i tek nakon ispunjenja mozemo ih u potpunosti razumeti.

Ono sto je bitno je da JS veruju da je Jedan Jedini Vrhovni Bog Tvorac svega JHVH Jehova.
Da je Isus Hrist Bozji Sin.
Da je On dao svoj zivot kao otkupnu zrtvu, i da vera u tu zrtvu je bitna za nase spasenje
jer na temelju nje Bog nam moze dati vecni zivot.
Dalje bitna je vera u vaskrsenje.
Vecni zivot.
To su temelna ucenja i ona nisu nikada menjana.

Dalje.
Bitno nam je da znamo u koje vreme zivimo, jer se trebamo pripremiti za predstojace dogadjaje.

Zato je sada bitn oda bdijemo u duhovnom smislu.
Dok danas vecina ljudi spava.

Da fino je ovo sto si rekao:
"spasenje ne zavisi od toga sta biblija govori o poslednjim danima, jer mi zivimo ovaj zivot kao da nam je svaki dan poslednji."
Nama ne zavisi ALI JE BITNO objavljivati da zivimo u poslednjim danima
zbog onih koji su daleko od Boga jer je to njima mozda spasenje,
ako se vec sad opredele za Boga
Sada je vreme da ljudi koji ne znaju za Boga da mu se priblize.

A koja je to vasa crkva :)
a Otkrivenje je dato nama da ga razumemo.
Kao sto kaze pocetak:
1 Otkrivenje+ Isusa Hrista, koje mu je dao Bog,+ da pokaže svojim robovima+ ono što će se uskoro dogoditi.+ I on je to pokazao u znakovima,+ poslavši svog anđela+ svom robu Jovanu,
2 koji je posvedočio o reči Božjoj+ i o svedočanstvu Isusa Hrista+ — o svemu što je video.
3 Srećan+ je onaj ko čita*+ i oni koji čuju reči ovog proročanstva i koji drže ono što je u njemu napisano. Jer je blizu vreme da se to ispuni.

MI JS smo sigurno da zivimo u poslednjim danima i da su ono od 1914 godine.
To je bitno znati radi naseg spasenja
I laici veruju da ce biti Sudnji Dan u buducnosti
i nije isto ako znamo da je u bliskoj buducnosti.
docekali ga ili ne to je bitno za nasu VERU.

Mi smatramo da je jako bitno znati Otkrivenje i tumaciti ga
i imamo ga celog rastumaceno.
Ono nam otkriva sta ce se desavati i to nam moze pomoci
da se pripremimo za to vreme i da sacuvamo veru.

Na primer otkrivenje nam razotkriva naseg najveceg neprijatelja
Sotonu Djavola
da je on prazmija iz Postanja
samo se u Otkrivenju to razotkriva.
Otkrivenje 12
9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Ðavo i Satana, koji zavodi ceo svet.*
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i njegovi anđeli.
10 I čuo sam jak glas na nebu kako govori: „Sada je nastalo spasenje* i moć i kraljevstvo našeg Boga i vlast njegovog Hrista,*
jer je zbačen tužitelj naše braće, koji ih je dan i noć optuživao pred našim Bogom!
11 I oni su ga pobedili Jagnjetovom krvlju i rečju svog svedočenja i nisu marili za svoj život*
ni onda kad su se suočili sa smrću.
12 Zato veselite se, nebesa, i vi koji prebivate na njima! Teško vama, zemljo i more, jer je Ðavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“

Takodje samo Otkrivenje spominje Armagedon.
Jedin ose ne treba izracunavati jer to i ne moze vreme kada ce poceti ali imamo u Biblij iznake koje vode do toga

Koje cemo prepoznati kada se ispunjavaju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vecina prorocanstva se i ne mogu znati dok ne pocnu da se ispunjavaju i tek nakon ispunjenja mozemo ih u potpunosti razumeti.

Tako je, to sam i rekao zato nasa crkva otkrivenje i slicne knjige ne tumaci. U ovu zamku tumacenja su upali i Jevreji, kada su pre Hristovog dolaska tumacili vreme mesto i nacin na koji ce mesija doci pa su izvukli pogresne zakljucke. Zato ga niko od njih nije ni docekao kad je stigao!

Oni koji su Hrista docekali nisu bili uceni teolozi vec prosti ljudi, koji su shvatili prorocanstvo, a neki od njih i neznabosci kao astrolozi.

Dakle, crkva ne treba time da se bavi. Bog ce otkriti znacenje dogadjaja onima koji su i predodredjeni da to razumeju i koliko god se danasnji teolozi upinjali da razumeju, nece to razumeti pre ispunjenja.

Cak sta vise, u racunicama i tumacenju unapred je zamka, jer kao sto Hrista nisu prepoznali zbog pogresnog tumacenja tako i mi mozemo propustiti da shvatimo upozorenje kako da izbegnemo poslesnju nevolju.

To su temelna ucenja i ona nisu nikada menjana.

To se slazem niste menjali osnovna ucenja..

Dalje.
Bitno nam je da znamo u koje vreme zivimo, jer se trebamo pripremiti za predstojace dogadjaje

Pa i apostoli su verovali da zive u poslednje vreme, a vremena su dug period, i mogu trajati i hiljadama godina kao sto vidimo..

Priprema se ne sastoji u tome da znamo redosled dogadjaja do u detalje, vec da zivimo ovaj zivot, i tosvaki dan kao da nam je poslednji. To je i Hristos rekao 'bdijte'.

Nama ne zavisi ALI JE BITNO objavljivati da zivimo u poslednjim danima
zbog onih koji su daleko od Boga

Jedno je objavljivati da zivimo u poslednjim danima, i da trebamo biti spremni, a sasvim je drugo insistirati na tome 'da je dan vec dosao..'

I Pavle je zamerio onima koji su druge navodili da misle da ce 'odmah sutra prekosutra doci kraj', i on im kaze 'ne dajte se lasno pokrenuti umom niti nasom poslanicom.. kao da je vec nastao dan Hristov, jer nece doci dok ne dodje najpre otpad i ne pokaze se covek bezakonja..'.

Pavle dakle zamera onima koji ljude podbunjuju..

A koja je to vasa crkva :)

Moja je pravoslavna.

a Otkrivenje je dato nama da ga razumemo.

3 Srećan+ je onaj ko čita*+ i oni koji čuju reči ovog proročanstva i koji drže ono što je u njemu napisano. Jer je blizu vreme da se to ispuni.

Ovaj zadnji deo stiha sto sam ti uokvirio crvenim ti pokazuje da to treba da se razume neposredno za vreme ispunjenja. Vecina delova otkrivenja se ispunio vec u prvom veku, i vasa velika greska je sto vi vecinu otkrivenja smestate u nase vreme, ostalo je jos jako malo toga za nase vreme iz otkrivenja da se ispuni..

MI JS smo sigurno da zivimo u poslednjim danima i da su ono od 1914 godine.
To je bitno znati radi naseg spasenja

A apostoli nisu ziveli u poslednjim danima, nego vi od 1914?

Dakle, jako gresis..

Mi smatramo da je jako bitno znati Otkrivenje i tumaciti ga
i imamo ga celog rastumaceno.

Imaju ga celog rastumacenog i druge zajednice. Ja znam kako ste vi to lepo uklopili da se sve odnosi na vas, ali kada malo dublje zadjes u tumacenje i pogledas i tudja tumacenja, shvatis kako se otkrivenje lepo moze namestiti da se odnosi i primeni na bilo koji period istorije ili na bilo koga..

Zato to vase tumacenje nije sigurno, niti je osvedocavajuce..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da tako je nebitno je to kako su tumacili u proslosti a ono sto je bitno JS nikada nisu menjali ucenje.

Mistery, zbog cega si na posetku ove disskusija stavila tako pogresnu izjavu?
Kako mozes iznostiti neistinu, da JS nikad nuisu menjali svoje ucenje. TO NIJE ISTINA! Menjaki su ga i danas ga menjaju

Drugo su prorocanstva cije tumacenje imamo pravo tumaciti i kako mislimo i kada mislimo da ce biti.
Vecina prorocanstva se i ne mogu znati dok ne pocnu da se ispunjavaju i tek nakon ispunjenja mozemo ih u potpunosti razumeti.[/QUOTE]


Mistery, to sam stotinama puta procitao u Kuli Strazari, ali to nije istina! Prtorocanstva su data da otkriju istinu dogadjaja koji ce se zbuiti u buducnosti. Ako mozemo snati brorocanstvo samo ondsa kad povcnu da se ispunjavaju, aonda to NIJE PROROCANSTVO, VEC ISTORIJA.


Ono sto je bitno je da JS veruju da je Jedan Jedini Vrhovni Bog Tvorac svega JHVH Jehova.[/QUOTE]


ZBOG CEGA STE TO OD SVOJIH VERNIKA KRILI 1914? PA NISTE TO PROPOVEDALI NEGAO STA CE SE DESITI TE GODIONE?
ZAR VI NISTE ZNAL ZA TO I GODINE 1925, KADA JE VAS PREDSEDNI OBJAVIO BASKRSENE STRAROZAVETNI PTARIJARAHA, KOJE SE NIKAD NIJE DESIOLO?
DA LI TI JE POZNATO D AJE RUTHERFORD ODBACI SVE KNJIGE OSNIVACA VASE ZAJEDNICE NAZIVAJUCI IH PUNE NEISTINE?
A DALI TI JA POZNATO DA JE RUTHERFORD ZAMENIO RASLOVE KNJIGA SA SVOJIMA KOJIUH JE BILO 15.
A DALI TI JE POZNATO DA JE TIH RUTRERFODOVIVIJ 15 JNJIGA ODBACIO NJEGOV NASLEDNIK NEJTHOM KNNOR?

POSTO SU PREDSEDNICU USTANOVILI DA SU KJNIGE SVOJIH PRETHYODINA LJSALE LAZ, STA SU TADASNJI VERNICI PROPOVEDALI SVETU, ISTINU ILI LAZ?


Bitno nam je da znamo u koje vreme zivimo, jer se trebamo pripremiti za predstojace dogadjaje.[/QUOTE]


MISTERY, SALAZEM SE DA JE TO VAZNO, A ZAR ZA 4, VASIH PRDSEDMOKA TO NIJE BILO VAZNO?

3 Srećan+ je onaj ko čita*+ i oni koji čuju reči ovog proročanstva i koji drže ono što je u njemu napisano. Jer je blizu vreme da se to ispuni.
[/QUOTE]


MISTERY, TO UPRAVO I JA GODINAMA PROPIOVEDAM!

MI JS smo sigurno da zivimo u poslednjim danima i da su ono od 1914 godine.
To je bitno znati radi naseg spasenja[/QUOTE]


MISTERY, A STA SE DESILO 1914. STO JE NEOPHOPDNO ZA NASAE SPASENJE? ZAISTSA, NISTA POSEBGNO.




 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1576889412059.png
MISTERY, EVO OVO JE PRVIH 6000 GODINA SEDMOG DANA BOZJEG ODMORA.
TO STE KAKO TVRDITE UZELI OD ADAMOVOG STVARANJA I ISLI STE SVE DO 1975.

MOZES LI NAM OBJASNITI: ZBIOG CEGA STE STALI NA 1975. IJEDNOM CRTOM VRATILI STE SE UNAZAD NA GODINU 1914.
DRUGO, ZATO STE ZAUSTAVILI VREME, ZAR ONO NE TECE I DALJE?
 
Natrag
Top