Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
26. Ако вам дакле кажу: Ево га у пустињи, не излазите; ево га у собама, не верујте.
...
и тада ће проплакати сва племена на земљи; и угледаће Сина човечијег где иде на облацима небеским са силом и славом великом.
...
Јер као што муња излази од истока и показује се до запада, такав ће бити долазак Сина човечијег.

Ovo je mozda i najbolji dokaz da Hristos nece doci 'nevidljivo' ili tajno, vec vidljivo i javno u slavi tako da ga svako oko moze ugledati. A iz tog razloga i postoji rec 'parusija' da opise tu Hristovu, ponavljam - 'vidljivu prisutnost', jer on ce kada dodje 'biti svuda prisutan' tako da ga svako oko moze ugledati!

A to se ne moze ostvariti na uobicajeni nacin, da recimo bude iznad jednog kontinenta ili kao neka udaljena tacka na nebu, ljudski pogled nije savrsen, i sa daljinom slabi..

Dakle, Hristos mora biti 'prisutan na svakom mestu' na planeti u isto vreme, a to ce biti nesto sto svet nikada do tada nije video!

Ovo je biblijski, ali ako hocemo lingvisticku i tekstualnu analizu izraza 'parusija', mozemo ici tim putem rekao sam, zapravo moramo se u to upustiti jer mislim da njima ovo nije dovoljno, oni ove stihove simbolizuju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, Hristos mora biti 'prisutan na svakom mestu' na planeti u isto vreme, a to ce biti nesto sto svet nikada do tada nije video!

Ovo je biblijski, ali ako hocemo lingvisticku i tekstualnu analizu izraza 'parusija', mozemo ici tim putem rekao sam, zapravo moramo se u to upustiti jer mislim da njima ovo nije dovoljno, oni ove stihove simbolizuju.

Upravo tako. Naime reč parusija ne označava nikakvu "nevidljivu" prisutnost, ili "selidbu" iz svetinje u svetinju nad svetinjama (što blasfemično uče EGWisti) nego vidljivu objavu Boga, svemoćnost, doslovno sveprisutnost.

Nikakve tajne objave, nikakve opsesije armagedonom, nikakve "lude i pametne" device, nikakvi datumi iz Daniela taj dan i čas izračunati i najaviti neće.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači Biblijski proroci su zastareli , sadsu neke nove sluge , a kojesu to nove sluge ?

Nove sluge su proroci koje on podize u poslednje vreme da najave vreme kraja i Hristovog drugog dolaska, po Bozjoj reci koja kaze:

"I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.

I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod" ( Joilo 2. 28 - 32 )

Можда по Милеровом прорачуну, али у стварности није тако. Тако и не постоји "Христова невидљива присутност" (!) што тврди "Кула стражара", јер ће Његов долазак бити у Слави и свако ће Га око видети.

Ne postoji Milerovo racunanje za poslednje vreme.

U vezi Milera vec je vise puta objasnjeno.

Miler je po prorocanstvu iz Danila 8 i 9 poglavlje koje sadrzi istorijske podatke dosao do zakljucka da ce se odredjeni dogadjaj koji biblija naziva "OCISCENJE SVETINJE" dogoditi 1844 godine.
On je pogresio u tome jer je pomislio da se to ociscenje odnosi na zemlju, i da tada nastupa Hristov drugi dolazak u slavi, a prorocanstvo u stvari govori o ociscenju nebeske Svetinje, po TIPOLOGIJI ili predslici ociscenja zemaljske Svetinje, koje je bilo dan suda za Izrailjce.

Jehovini svedoci veruju u Hristovu nevidljivu prisutnost i da Hristos nece nikada stvarno doci, ali Adventisti od kojih sam ja ne.

Adventisti veruju u stvarni Hristov dolazak, vaskrsenje, i odlazak vernih na nebo.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Bilo bi lepo cuti, nemam sta prigovoriti, ali za pocetak cu ostaviti drugima da komentarisu pa cu reci i ja..

Inace nemoj slusati Laodikeju, jer njemu se nista nece dogoditi po redosledu biblije, on uci suprotno njegovoj crkvi!

Ja dobro znam sta uce Jehovini Svedoci, postoje dodirne tacke u nasem tumacenju ali i razlike. Najvaznija po meni je 'parusija' koju Jehovini Svedoci tumace kao 'nevidljiva prisutnost', medjutim nema u grckom tekstu izraza 'nevidljiva'. A sam izraz 'parusija' ukazuje na 'sveobuhvatnu vidljivu Hristovu prisutnost' prilikom njegovog drugog dolaska. Ovom recju je pisac hteo da ukaze na cinjenicu da ce 'Hristos biti svuda prisutan' da bi ga - "svako oko moglo ugledati" kako i uci tekst iz otkrivenja. Jer ako se recimo pojavi nad Australijom kako ce ga videti oni na suprotnoj strani planete? To je nemoguce i zato Hristos mora biti "svuda vidljivo prisutan" da bi ga svako oko moglo ugledati! Zato se naizmenicno u bibliji koriste reci 'dolazak' i 'prisutnost'. Vas prevod nije sustinski pogresan, ali je doslovan, sto nije valjano zbog nemogucnosti da se prenese pravi smisao grckog na druge jezike ako koristis doslovan izraz. Rec 'parusija' dakle samo ukazuje na sire znacenje dolaska i pokazuje pravu prirodu ovog dogadjaja koja nece biti nevidljiva vec vidljiva svima poput 'munje koja seva kroz nocno nebo'!

Eto za pocetak, ali kazem necu detaljnije komentarisati dok drugi ne pocnu da se ozbiljno bave ovom temom..
Pozdrav.

Da razumem to kako i zasto tako tumacis ali.
Priusutnost Isusa Hrista - tako mi tumacimo, se odnosi na period od kada
Isus postaje Kralj Bozje vladavine na nebu od 1914.
I njegova prisutnost na Zemlji je od tada nevidljiva.

A to kada Isus dolazi da Sudi - sto vidimo iz Mateja 24 gde se kaze

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.

Tada ce to biti vidljivo - znak Sina Covecjeg,
Morace svi znati - videti da je to dolazak Hrista da Sudi.

Tako da prisutnost Isusa Hrista od 1914 jeste nevidljiva.
Mi ga na Zemlji sada ne vidimo a znamo da je prisutan kao nas poglavar.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pozdrav.

Da razumem to kako i zasto tako tumacis ali.
Priusutnost Isusa Hrista - tako mi tumacimo, se odnosi na period od kada
Isus postaje Kralj Bozje vladavine na nebu od 1914.
I njegova prisutnost na Zemlji je od tada nevidljiva.

A to kada Isus dolazi da Sudi - sto vidimo iz Mateja 24 gde se kaze

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.

Tada ce to biti vidljivo - znak Sina Covecjeg,
Morace svi znati - videti da je to dolazak Hrista da Sudi.

Tako da prisutnost Isusa Hrista od 1914 jeste nevidljiva.
Mi ga na Zemlji sada ne vidimo a znamo da je prisutan kao nas poglavar.
Izvini, ali Jehovini Svedoci nisu uopste ucili 'vidljivi dolazak' Isusa Hrista na oblacima, kada sam ja bio medju vama. Cak su govorili protiv toga, na primer u knjizi 'raspravljanje na temelju pisma' pise da nece doci vidljivo. Ako sada ucite nesto drugacije, onda je to pohvalno, znaci da ste i vi konacno shvatili da to mora biti vidljivo.

Da li sam u pravu? Ili je ovo tvoje licno tumacenje?

Nadam se da izraz "znak Sina covecjeg" i "ugledace ga" ne posmatras simbolicno, jer ako je tako, onda je to isto staro ucenje Svedoka.

Sto je po meni suprotno bibliji, jer njegov dolazak mora biti vidljiv, tj. tekst u otkrivenju kaze "ugledace ga svako oko i oni koji su ga proboli.." -> a to znaci da ce licno videti Isusa Hrista!

Nije dakle isto reci 'bice vidljivo' (videce se neki znak na nebu) i 'videce licno Isusa Hrista'.

Znaci pojasni mi, smatra li tvoja zajednica da ce ljudi Hrista videti 'svojim ocima gde dolazi'?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poslednji zemljotresi u Albaniji, Bosni, i u Grckoj, i poplave i zemljotresi u Italiji i Veneciji, pokazuju da je vreme kraja blizu.

Ako pogledamo prirodne katastrofe u poslednjih deset godina, mozemo videti da se one uglavnom dogadjaju u mnogobozackim zemljama, ili onim gde su vecinske tradicionalne crkve.

Srbiju ove prirodne katastrofe zaobilaze, a razlog je taj jer je Gospod na ovom podrucju podigao reformni pokret za probudjenje crkve i sveta, i svoje izabrane sluge koje treba da najave vreme kraja i Hristov drugi dolazak.

Licno verujem da su naredne 2 do 3 godine presudne, i da ce se u njima odigrati kljucni dogadjaji posletka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Srbiju ove prirodne katastrofe zaobilaze, a razlog je taj jer je Gospod na ovom podrucju podigao reformni pokret za probudjenje crkve i sveta, i svoje izabrane sluge koje treba da najave vreme kraja i Hristov drugi dolazak.

Znači, da bi Bog tebe zaštitio i sačuvao, Srbiju je poštedio od katastrofa. Laodikeja, idemo nas dvojica napraviti "biznis", zaradu ćemo bratski podijeliti. Ja ću tebe "iznajmljivati" pojedinim zemljama da se zaštite od katastrofa, a oni će to ohoho platiti. Kažem, zaradu dijelimo. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Znači, da bi Bog tebe zaštitio i sačuvao, Srbiju je poštedio od katastrofa. Laodikeja, idemo nas dvojica napraviti "biznis", zaradu ćemo bratski podijeliti. Ja ću tebe "iznajmljivati" pojedinim zemljama da se zaštite od katastrofa, a oni će to ohoho platiti. Kažem, zaradu dijelimo. :)
Govori u mnozini a on jedan jedini, ili ih ima jos 2-3. Smejurija..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, da bi Bog tebe zaštitio i sačuvao, Srbiju je poštedio od katastrofa. Laodikeja, idemo nas dvojica napraviti "biznis", zaradu ćemo bratski podijeliti. Ja ću tebe "iznajmljivati" pojedinim zemljama da se zaštite od katastrofa, a oni će to ohoho platiti. Kažem, zaradu dijelimo. :)

Istim se rečnikom, istim načinom izražavanja koriste svi lažni proroci, pa i Ellen Gould Harmon White se tako izražavala. Njeni sledbenici je samo slede u tome. To je u stvari "duh proroštva".

Znate, to vam ide ovako. Desi se katastrofa, a "prorok" kaže da je to predvideo, tačnije da mu je "Bog" preko googla javio (ili vizijom, nakačio mu krila, došli anđeli sa zlatnim amerikan ekspres kariticama i odveli ga u Svetinju Nad Svetinjama da mu pokažu šta će se dogoditi.). Ono što je najsimtpomatičnije u svemu je da se takve "vizije" uvek, doslovno uvek objavljuju nakon što su se događaji (katastrofe) već dogodili. Mase onda naravno poveruju, posebno ako se "vizije" zakite "Biblijskim" vokabularom.

Govori u mnozini a on jedan jedini, ili ih ima jos 2-3. Smejurija..

Mire, nije smešno, nego žalosno.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Izvini, ali Jehovini Svedoci nisu uopste ucili 'vidljivi dolazak' Isusa Hrista na oblacima, kada sam ja bio medju vama. Cak su govorili protiv toga, na primer u knjizi 'raspravljanje na temelju pisma' pise da nece doci vidljivo. Ako sada ucite nesto drugacije, onda je to pohvalno, znaci da ste i vi konacno shvatili da to mora biti vidljivo.

Da li sam u pravu? Ili je ovo tvoje licno tumacenje?

Nadam se da izraz "znak Sina covecjeg" i "ugledace ga" ne posmatras simbolicno, jer ako je tako, onda je to isto staro ucenje Svedoka.

Sto je po meni suprotno bibliji, jer njegov dolazak mora biti vidljiv, tj. tekst u otkrivenju kaze "ugledace ga svako oko i oni koji su ga proboli.." -> a to znaci da ce licno videti Isusa Hrista!

Nije dakle isto reci 'bice vidljivo' (videce se neki znak na nebu) i 'videce licno Isusa Hrista'.

Znaci pojasni mi, smatra li tvoja zajednica da ce ljudi Hrista videti 'svojim ocima gde dolazi'?
Evo me :)
Problem je u tome sto mi drugacije tumacimo Drugi Hristov Dolazak.
I sta se smatra za to.

Ja sam iznela moje tumacenje...

Ali za nas Hristov dolazak je vreme parusije - prisutnosti Isusa Hrista od 1914. god
i to je zvanicno ucenje.

A ovo kada pocne velika nevolja pa onda nastanu nebeski fenomeni
sto je sve opisano u Mateju 24
pa onda dolazak Isusa da sudi
kada se na nebu pojavljuje ZNAK SINA COVECJEG na nebu
smatram da to treba i bice vidljivo.

Dakle u okvuru prisutnosti Isusa Hrista koja je nevidljiva nama na Zemlji
samo ZNAK SINA COVECJEG na nebu bice vidljiv svima

Ali nama to nije drugi Hristov dolazak vec samo dolazak Hrista da Sudi.
a za Drugi Hristov dolazak smatramo vreme kada je Isus Kralj na nebu od 1914 sto ocigledno nama na Zemlji nije vidljivo. To je vreme njegove prisutnosti - parusije iz Mateja 24
(prisutnost parusija ili dolazak Isusa)
kada Isusa pitaju ucenici
“Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti i svršetka ovoga poretka?” (Matej 24:3).


Jednostavno receno Isusova pristunost je nevidljiva i traje od 1914 god kada Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva na nebu
a Znak Sina covecjeg kada Isus dolazi da sudi je vidljiv svima.


Nadam se da sam bila jasna.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top