Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ono što stoji u Otkrivenju 13 jeste da ta promena od jagnjeta ka zveri jeste kada se načini ikona zveri. A pošto to još nije došlo, smatram da su SAD još uvek u ovom prvom stanju. Ono dakle, ne može biti da je počelo a da još uvek nije načinjena ikona zveri. Na to mislim. Većinu stvari što si napisao slažem se..samo ovaj mali deo bih dodao.

A gdje ti se u Otkrivenju uopće spominje Amerika??? Ti si nešto pogriješio, nisi ti čitao Bibliju i Ivanovo Otkrivenje, nego si ti pročitao nešto od lažljive proročice Ellen White.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si Jovane sustinski u pravu.

Jer Amerika ce progovoriti kao zver tek sa ikonom zveri.
Jer kao sto znamo iz istorije - zver je u istoriji progonila Hristove sledbenike.
A to Amerika jos uvek ne radi.

Tako da je biblijski tako kao sto kazes.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti si Jovane sustinski u pravu.

Jer Amerika ce progovoriti kao zver tek sa ikonom zveri.
Jer kao sto znamo iz istorije - zver je u istoriji progonila Hristove sledbenike.
A to Amerika jos uvek ne radi.

Tako da je biblijski tako kao sto kazes.

To nije tacno, gde pise da ce amerika tek sa "ikonom zverinom" progovoriti kao zver? Ovde izraz "progovoriti" jasno upucuje na spletkarenje, lazne glasove (imas duhove djavolske koji idu svim carevima sveta u otkrivenju), huskanje na Hristove sledbenike nametanje tkz. demokratije ratom, liberalizam, sankcije, uslovljavanje (da niko ne moze ni kupiti ni prodati..). Ukazuje na zver koja "rice" i koja spusta vatru sa neba (povezi to sa bombardovanjem), sve smo to vec davno iskusili!

Dakle, amerika je vec progovorila kao zver! Naravno, to nije u potpunosti kao sto treba biti, ali vidimo da ide tim smerom..

Zver je simbol satane, ona rice i nagovara narode da sprovode njen satanizam, jer iza nje stoji zmija koja joj "daje svoju silu".

Ikona predstavlja demokratiju, i to je slika propalog drzavnog uredjenja starog Rima (i on je bio demokratski), ali je ujedno bio i versko - politicki.. Seti se da amerika takodje ima "Senat", sta mislis zasto se tako zove? Amerika nagovara sve narode da naprave tu ikonu zverinu, da uspostave taj propali sistem, ali ovaj put je on povezan sa religijom novog doba.. Tehnokratija je cini se oblik religije koja ce biti uspostavljena, i to je religija novog doba..

Hriscani trenutno nisu na udaru, prvo trebaju sve drzave da se pokore, da se unisti njihov drzavni aparat - njihova nezavisnost, a kad se to dogodi onda ide napad na ljude, i ogranicavanje njihovih gradjanskih i verskih sloboda..

Izgleda da su vec krenuli sa tim kroz vakcinaciju itd.. i to se odvija paralelno..

Balkanski narodi i slovenski narodi uopste, potom muslimanski.. Oni su im problem i tesko ih je slomiti, ali ce se i to desiti..

Tek posle toga dolazi progon Hrisacana, verski progon, o kojem vi pricate..

Na kraju da dodam, nisu samo adventisti ugrozeni, vec svi verni iz svih crkava i religija koji imaju potencijal da pruze otpor i da prihvate Hrista..

Vi ste ograniceni sa tumacenjem, jer morate da ga uskladiti sa crkvenim, iako ono nije u suprotnosti ni sa ucenjem vase crkve, vi samo mislite da jeste. Zato cete pogresiti u proceni, jer tezite da uskladite i vec vidimo da gresite..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ja znam da je tebi ovo teško shvatiti i zato te razumem. Potpuno te razumem i poštedeću tebe ovih razmišljanja jer znam koliko je ovo teško razumeti.

Nije tesko shvatiti razumne stvari Jovane, ali ti si sludjen, pa ne znas ni sam sta zelis reci. Nije to samo po ovom pitanju, nego i po ostalim dogmatskim.. Ne znam zasto sebi to radis, izmisljas toplu vodu i teras kontru svima, pa i adventistima..

Upravo kada su ljudi kao Laodikeja i mnogi drugi verujući iz adventizma prihvatili narativ desničara i antiliberala, neki više neki manje, onda razumem koliko je ovo teško da shvate oni koji još manje poznaju Biblijska proroštva.

Ja znam vasa "biblijska prorocanstva"..

Zato su mnogi adventisti, jehovisti i slično potpali tako lako pod uticaj teorija zavere oko korone, Bila Gejtsa i slično.

Jehovini Svedoci nisu potpali ni pod ciji uticaj, nema zavera kod njih.. Eno idi pa se njima prikljuci, oni su kao i ti..

Ps. to sto Zaokret pise nema veze sa onim sto uce..

Jos da dodam, svi su 'potpali pod uticaj zavera' samo ti nisi? Ajde bre, pa uticaj pod kojim si ti je uticaj sveta, uticaj vecine!

Rekao sam, najgore je slediti vecinu, majmun sto vidi ono i radi.. Tako i ti, ako sad krenu sa majmunskim boginjama, ti ces ih braniti i govoriti da to nije namesteno, da je prirodno..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

Izraz "PROGOVORITI KAO ZVER" se kokretno odnosi na progonstvo onih koji drze zapovesti.

Amerika ce u poslednje vreme podrzati papsku kampanju protiv onih koji ne uzdignu ikonu zveri, i ne prihvate nedeljni zakon, i tako ce progovoriti kao zver, koja je tokom istorije progonila svete.

Ovo je potpuno biblijski kontekst.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To nije tacno, gde pise da ce amerika tek sa "ikonom zverinom" progovoriti kao zver?

"I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj", Otkrivenje 13,15

Dakle, govor aždahe, Otkrivenje 13,11 je povezano sa naredbom da se pobiju oni koji se ne poklone ikoni zverinoj. To su obavezujući verski zakoni, koji su u srednjem veku postojali, a SAD ustav garantuje nepovredivost savesti u pitanju vere. Kada se to prekrši, onda će nastati govor aždahe. Dakle, ovo je trenutak govora aždahe i ništa drugo osim ovoga. Sve ostalo pre toga nema veze sa govorom aždahe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno tako.

Amerika ce pogaziti ustav o verskim slobodama, i progovoriti kao zver, postati zajedno sa zveri progoniteljska sila.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire.

Izraz "PROGOVORITI KAO ZVER" se kokretno odnosi na progonstvo onih koji drze zapovesti.

Gde pise da se izraz "progovoriti" odnosi na progonstvo? To nigde ne pise. Imas dva mesta gde se pominje govor, na jednom mestu "govori zver" a na drugom "govori ikona" . Amerika prvo postaje zver, pa tek onda kreira ikonu zverinu, zbog koje i nastaje progonstvo. Dakle, amerika je vec progovorila kao zver mnogo ranije pre progonstva!

Amerika ce u poslednje vreme podrzati papsku kampanju protiv onih koji ne uzdignu ikonu zveri, i ne prihvate nedeljni zakon, i tako ce progovoriti kao zver, koja je tokom istorije progonila svete.

I sta je onda "ikona"? Ikona predstavlja oblik vladavine koji ce biti uspostavljen. Ta ikona, taj sistem ce ponovo biti ozivljen, sve zajedno sa progonstvom. Kako je Rim progonio Hriscane, tako ce i poslednje carstvo ciniti.. Izraz "progovorice" se odnosi na "ozivljavanje" (pise tamo "i dade duh ikoni zverinoj" a dotle je mrtva). To je ozivljavanje tog sistema koji je propao!

Ikona je oblik 'demokratsko religioznog sistema', sa senatom (skupstinom) i jednim vladarom. NWO ce imati jednog predsednika, koji ce biti antihrist na celu i jednu svetsku vladu sa religijom novog doba..

Transformacija amerike u zver je vec odavno zapocela! To se ne desava preko noci. A to sto se ti slazes sa Jovanom je zato sto neces da se udubis, lakse ti je da izbegnes diskusiju, to je pogresno...

"I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj", Otkrivenje 13,15

Ovde se izraz "govori" odnosi na ikonu koja govori a ne na zver! Postoji razlika izmedju "zveri koja govori" i "ikone koja govori".

Rekao sam i Laodikeji - transformacija amerike u zver je vec zapocela! To se ne desava preko noci! Sve pise.. Prvo amerika postaje zver, pa tek onda stvara ikonu zverinu koja uzrokuje progonstvo.. Dakle, to je proces koji traje, a mi vidimo posledice toga!

Dakle, govor aždahe, Otkrivenje 13,11 je povezano sa naredbom da se pobiju oni koji se ne poklone ikoni zverinoj.

Ovako pise:

"I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha"

"I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina.."


Na jednom mestu "govori zver", a na drugom mestu "govori ikona" zverina, i to su dva razlicita govora.... Prvo amerika postaje zver (od jagnjeta postaje zver i progovara kao azdaja), pa tek onda nagovara nacije da nacine ikonu (NWO) sto uzrokuje progonstvo. Dakle, amerika jos ranije postaje zver, pre progonstva!

Medjutim vi ste ovo poistovetili a radi se o razlicitim stvarima..

To su obavezujući verski zakoni, koji su u srednjem veku postojali, a SAD ustav garantuje nepovredivost savesti u pitanju vere. Kada se to prekrši, onda će nastati govor aždahe.

U slucaju IKONE, govor predstavlja "ozivljavanje", "i dade duh ikoni zverinoj da progovori ikona..", a pre toga je mrtva! Tek kada ozivi taj religiozno politicki sistem, onda nastaje i progonstvo, ali sam govor nije progonstvo.

Takodje, imas "zver koja govori". To je kada amerika "progovara kao azdaja", sto znaci promenu u njenoj politici, u nacinu postupanja, kao kod Navuhodonoaora kada je postao zver i pasao travu. Amerika dakle "od jagnjeta postaje zver", sto je promena u ponasanju, a ne znaci automatski i pocetak progonstva!

Amerika "nagovara" sve nacije da nacine oblik vladavine kakav je ranije postojao, - "GOVORECI onima što žive na zemlji da načine ikonu
zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa".

Dakle, sam ovaj izraz "GOVORITI" se prvenstveno odnosi na promenu ponasanja amerike, koja od "jagnjeta postaje zver" , a zatim na "nagovaranje" svih nacija da nacine jednu svetsku vladu i oblik vladavine koji je nekad postojao tj. - NWO.


Sva zla amerike pocinju mnogo ranije, pre progonstva, najpre ona postaje zver, pa nagovara nacije da "nacine ikonu zverinu" (NWO) i nasilno slama suverenitet drzava da bi se taj sistem mogao uspostaviti. A to vidimo danas..

Tek posle ovoga ide progonstvo vernih, nakon sto se sistem uspostavi..

Medjutim, vi tumacite kako se vama svidja a ne onako kako pise, po obicaju..

Amerika ce pogaziti ustav o verskim slobodama, i progovoriti kao zver, postati zajedno sa zveri progoniteljska sila.

Laodikeja, Jovan nije u pravu. Transformacija amerike u zver je proces i to se ne desava preko noci. Amerika od jagnjeta postaje zver, a to ne moze za jedan dan!

Mi svih ovih godina svedocimo toj transformaciji amerike, a u konacnici cemo gledati i ozivljavanje ikone, koja je oblik propale rimske vlade. To ce biti ponovno uspostavljanje svetske vlade kao NWO. Tek tada krecu progonstva vernih, a pre toga ide slamanje drzava, da bi se taj sistem mogao uspostaviti.. Znaci, zlocini amerike idu mnogo ranije, oni prethode stvaranju NWO i kreiranju ikone zverine. Prvo amerika postaje zver, pa tek onda nadahnjuje ikonu zverinu da ozivi!

To sto Jovan prica dakle, nikako nije tacno..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top