Znak da je Armagedon blizu

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vise da zastiti svoje granice od sirenja NATO-a, to je poznato.

Amerika jeste progovorila kao azdaha, i to odavno ( ratovi, sankcije, pritisci..itd.

U religijskom smislu nedeljnog zakona i progonstva mozda jos ne.
Ne, to nije govor aždahe. Govor aždaje je isključivo vezano za donošenje građanskih i verskih obavezujućih zakona.

Ona je verovao ili ne još uvek sa jagnjtovim rogovima. Ova priča o sankcijama i ratovima je pogrešno tumačenje kod mnogih koje je zasnovano pre svega na desničarskim teoretičarima zavere.

Iako nije uvek pravedna, rogove kao u jagnjeta koristi za kaznu oholih naroda. Ostalo je sve propaganda desničara koju ne treba usvajati kao narativ.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amerika jeste svetski policajac koji priprema svet za papske zakone.
Ja vec decenijama ne vidim u njenom delovanju nista pozitivno.

Tako da ona jeste glas azdajin, ciji su se jagnjeci rogovi odavno iskrzali.
Samo sto Bog jos ne dopusta protok struje u pojacalo - drzeci jos uvek cetiri vetra, pa to jagnje nema ozvucenje da progovori kao azdaha svetu.

Izvini zbog banalnog uporedjenja sa ozvucenjem.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Razumem, naravno.

Mi smo ovde pod strašnom propagandom o zloj Americi i zlom Zapadu. Ja takođe ne sporim grehe Zapada i SAD-a. Oni su onoliki kolika je opšta pokvarenost samih ljudi na Zapadu. Ali, moje mišljenje je malo drugačije od tvog i generalnog, narativa ovde. Ja verujem da Bog itekako upotrebljava ovu silu na dobro. Ne možemo sporiti 1000 dobrih stvari, sloboda građanske i verske koji dolaze odande, svest o ličnoj odgovornosti, duh prosvete koja i dalje sija odatle. I lično verujem da je SAD, i pored mnogih grešaka i nesavršenosti delovanja izvesno oružje za bolji svet. Ti znaš i sam da je Bog upotrebljava mnoge sile svetske na dobro i u korist naroda Božijeg te ukora zlih. Većina onih koji su došli pod udar SAD su narodi lošeg karaktera i vlasti koje oličavaju taj narod. Gotovo bez greške....verujem uz Božije dopuštenje pa i vođstvo.

Naravno, dolazi vreme kada će te države gde je prosveta najjača SAD, Zapad, polako skliznuti u nametanje restriktivnih moralnih pravila(razlog toga će biti opšta pokvarenost naroda-vidiš ove pucnjave u SAD-u i slično, dolazak Trampa kao oličenje svega što SAD nisu te njegov sraman poraz...). Dolaze vremena kada će taj glas razuma i prosvete utihnuti i tamo. To će biti "glas aždaje". Još veća će pokvarenost onda biti kod ne prosvećenih naroda kao što i jeste, kada tamo utihne glas razuma. Tako da restriktivni zakoni (glas aždaje) će biti opšte prihvaćeni.

Elem, pošto nismo još uvek u tim vremenima, SAD nisu još uvek postale glasnogovornik aždahe. Još uvek imaju rogove kao jagnje-dva roga-građanska i verska sloboda. Još uvek su SAD oruđe za kaznu naroda sa lošim mentalitetom. Videćemo, ovo je moj stav. Svako neka pak razmišlja svojom glavom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, to nije govor aždahe. Govor aždaje je isključivo vezano za donošenje građanskih i verskih obavezujućih zakona.

Ajoj, Boze.. :gl_sigh:

Ova priča o sankcijama i ratovima je pogrešno tumačenje kod mnogih koje je zasnovano pre svega na desničarskim teoretičarima zavere.

Ti si poseban slucaj..

I lično verujem da je SAD, i pored mnogih grešaka i nesavršenosti delovanja izvesno oružje za bolji svet.

Pa ovo je da pucas sebi u glavu..

Još uvek su SAD oruđe za kaznu naroda sa lošim mentalitetom.

Kojim to losim mentalitetom covece? Postoje bolji i moralniji narodi od njih! Ko im je dao pravo da izigravaju svetskog polocajca? Zar Bog? Nece biti!

Oni ne rade nista u Bozje ime, vec u svoje ime, namecu demokratiju silom, umesto da propovedaju evandjelje, na sta su i bili pozvani! (to je jagnje).

Ne mozes ti ovde nikog ubediti da je njihov "milosrdni andjeo" kojim bombarduju od Boga! Ne kaznjava Bog nikoga, ni jednu naciju, to ti pise u bibliji da su svi narodi u milosti do kraja vremena, i da je svakom data sansa, a ne kazna! To pise Pavle, to je evandjelje!

Milost znaci "objavu evandjelja" i poziv na pokajanje, a ne tepih bombi i nametanje demokratije silom! Po tebi bi mogli puskom da namecu i evandjelje? Zar ne?

Uzas!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Mire, ja znam da je tebi ovo teško shvatiti i zato te razumem. Potpuno te razumem i poštedeću tebe ovih razmišljanja jer znam koliko je ovo teško razumeti.

Upravo kada su ljudi kao Laodikeja i mnogi drugi verujući iz adventizma prihvatili narativ desničara i antiliberala, neki više neki manje, onda razumem koliko je ovo teško da shvate oni koji još manje poznaju Biblijska proroštva.

Zato su mnogi adventisti, jehovisti i slično potpali tako lako pod uticaj teorija zavere oko korone, Bila Gejtsa i slično...tako da ova priča je teška za čuti. Ali pred Bogom valja reći istinu, razumeli nerazumeli. I proroci i verni u Izraelu su govorili stvari koje narod nikako nije mogao razumeti pa su ipak govorili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovane, ja sam Adventista, i znas sta oni uce o Ameici na osnovu biblije.
Da je ona zemlja koja je pomogla zeni - odnosno crkvi nakon 1260 godina progonstva.
Da je ona jagnje koje ima dva roga kao dva ustavom zagarantovana principa, gradjanske i verske slobode.

Tako da ja nisam o njoj pisa kao "DE FACTO" vec u kontekstu poslednjeg vremena.
Amerika odavno nije jagnje.
Cak smatram da je taj trend totalne satanizacije odpoceo sa pocetkom devedesetih, sa ubistvom kenedija.

Naravno, tu jos vladaju slobode, ali polako ce i to prestati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato su mnogi adventisti, jehovisti i slično potpali tako lako pod uticaj teorija zavere oko korone, Bila Gejtsa i slično...tako da ova priča je teška za čuti. Ali pred Bogom valja reći istinu, razumeli nerazumeli. I proroci i verni u Izraelu su govorili stvari koje narod nikako nije mogao razumeti pa su ipak govorili.

Nije tvoja priča teška za čuti, ona je đavolski lažljiva.

Milost znaci "objavu evandjelja" i poziv na pokajanje, a ne tepih bombi i nametanje demokratije silom! Po tebi bi mogli puskom da namecu i evandjelje? Zar ne?

Uzas!

Tako je mire. Samo sve ovo što ti napisa vrijedi i za Putina i Ruse.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, ja sam Adventista, i znas sta oni uce o Ameici na osnovu biblije.
Da je ona zemlja koja je pomogla zeni - odnosno crkvi nakon 1260 godina progonstva.
Da je ona jagnje koje ima dva roga kao dva ustavom zagarantovana principa, gradjanske i verske slobode.

Tako da ja nisam o njoj pisa kao "DE FACTO" vec u kontekstu poslednjeg vremena.
Amerika odavno nije jagnje.
Cak smatram da je taj trend totalne satanizacije odpoceo sa pocetkom devedesetih, sa ubistvom kenedija.

Naravno, tu jos vladaju slobode, ali polako ce i to prestati.

Ono što stoji u Otkrivenju 13 jeste da ta promena od jagnjeta ka zveri jeste kada se načini ikona zveri. A pošto to još nije došlo, smatram da su SAD još uvek u ovom prvom stanju. Ono dakle, ne može biti da je počelo a da još uvek nije načinjena ikona zveri. Na to mislim. Većinu stvari što si napisao slažem se..samo ovaj mali deo bih dodao.
 
Natrag
Top