Znaci poslednjeg vremena

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A da drugi je kriv za to.

Ko je pisao prije 130 godina da će biti požari koji nijedan ljudski napor neće moći da ugasi?
Hahaha, uvek ima pozara, ja da sam rekao da ce biti poplava bi li bio prorok?

Gluposti!

Mire, kako možeš nekoga dotući nečim što negiraš, i ako ti se iznesu jasna nednosmislena učenja biblije.

Ti se moj brate boriš protiv biblije, jer ja ti ovde iznosim isključivo bibliju i ono što u njoj piše, i ti nazivaš pisce biblije bolesnicima ( ne bukvalno, već iznošenjem suprotnih stavova od onih koje su oni iznosili u pismu ), jer ako biblija kaže jedno, a ti suprotno, onda je to tako.
O cemu ti pricas? Moja crkva ne negira Pismo, nego na njemu bazira svoja ucenja. Dakle niti ja niti moja crkva ne negiramo bibliju. To je vasa izmisljotina!

I necu da se bavim 'rekla - kazala' pricama bilo tvojim bilo tudjim i da tvrdim kako ti govoris jedno a biblija drugo, kao ti za mene. To je neozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hahaha, uvek ima pozara, ja da sam rekao da ce biti poplava bi li bio prorok?

Gluposti!

Ja znam da ti nikada ne uzmeš sve faktore u obzir, pa nisi ni sada. To se uči na faksu i to podrazumijeva uključivanje razuma.

Danas imamo vozila, kanadere, lokalne pumpe i opet ne mogu da ugase, tako da se ti možeš samo svojim glupostima smijati.

O cemu ti pricas? Moja crkva ne negira Pismo, nego na njemu bazira svoja ucenja.

Znaš šta djeca najviše vole na predavanju? Konkretne primjere, uopštena priča njih ne zanima.

I ja sada to dajem, a ti nemaš to. imaš samo uopštenu priču, ne daj Bože da ti predaješ djeci, zaspali bi na času.

Evo koliko se držite BIblije, da li imamo primjer da je Isus jeo svinjetinu, držao nedelju, klanjao se ikonama ili apostoli Njegovi?

To se priznaje na svakom sudu, a ne prazna priča kao tvoja.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Gospod i Bog naš!

Danas su Hrišćani Pravoslavni, izmedju ostalog, čitali drugo poglavlje pisma
svetog apostola Pavla upućenog Crkvi u Solunu, gde piše:


"Da vas niko ne prevari ni na koji način; jer nema dana Gospodnjeg dok prvo ne nastupi otpad
i ne pojavi se čovek greha, sin pogibli, koji se protivi i diže na sve što se naziva Bogom ili svetinjom,
tako da će sesti u hram Božiji i samoga sebe predstavljati - da je on Bog.
Zar se ne sećate da sam vam ovo kazivao još kad sam bio kod vas?"

Ja laički vidim da nas sveti Apostol upućuje da se ne brinemo,
da se držimo Boga i naših svetinja, da posmatramo ko nam ulazi u hramove,
i da se pored Svetog Pisma poučavamo i Hristocentričnim svetim Predanjem.

A Bog će dati da veru koju od Njega dobismo i dobijamo, da će nas po njoj prepoznati da smo Njegovi.

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja znam da ti nikada ne uzmeš sve faktore u obzir, pa nisi ni sada. To se uči na faksu i to podrazumijeva uključivanje razuma.

Danas imamo vozila, kanadere, lokalne pumpe i opet ne mogu da ugase, tako da se ti možeš samo svojim glupostima smijati.



Znaš šta djeca najviše vole na predavanju? Konkretne primjere, uopštena priča njih ne zanima.

I ja sada to dajem, a ti nemaš to. imaš samo uopštenu priču, ne daj Bože da ti predaješ djeci, zaspali bi na času.

Evo koliko se držite BIblije, da li imamo primjer da je Isus jeo svinjetinu, držao nedelju, klanjao se ikonama ili apostoli Njegovi?

To se priznaje na svakom sudu, a ne prazna priča kao tvoja.

Da li imamo primere Investigative Judgement? Anihilacije? Sotona kao žrtva za grehe? Nemojte da držite lekcije. Pojedini od nas nismo sisali vesla, nego stekli akademska zvanja iz oblasti na kojima počiva moderni svet.

Ko može da dokaže da Isus nije jeo svinjetinu? On koji je svojim delovanjem kršio sve propise, jer ONI SU SE NJEGOVOM INKARNACIJOM ISPUNILI je lako mogao da jede i svonjetinu i da poštuje nedelju.

Naravno, sada ćete opet da kokodačete o Biblijskim argumentima, ali ću se ja oglušiti na kokodakanje, sve dok postoji CLEAR WORD sotonine ljubavnice i sluškinje EGW kao tekst PISMA koji vi poštujete.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Stojimo na pragu krize svih vremena. U brzom smenjivanju Božji sudovi će pratiti jedan drugog. - Požari, poplave, i zemljotresi, sa ratovima i krvoprolićem." - Dogadjaji poslednjih dana st. 12
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kada je Ellen White pisala o požaru koji je spalio Sanatorijum i Štampariju izjavila je da je Bog pružio još jednu priliku da se Božji narod pokaje i vrati njemu.

Bila je ismejana za upozorenja koja je dala, kao što i danas se neki ismejavaju da ovaj Kalifornijski požar ima ikakve veze sa Božjim upozorenjem Božjem narodu na veliko probudjenje i da je kraj zaista jako blizu. "Svima je kuća i crkva izgorela pa eto i Adventistička crkva je "morala" da izgori isto", bio je komentar pojedinaca.

Zalosno je što mnogi ne primete da "Božja crkva" nije ni malo više imala zaštite od bilo koje druge crkve. Niti da ovakav događaj budi u ljudima ispitivanje zar Bog nije mogao zaštititi "svoju" crkvu kao što je zaštitio tri mladića iz ognjene peći koja je bila 7x više užarena nego obično?

Da li zaista postoji nešto zasto trebamo ispitati svoje živote i priznati svoje grehe i pokajati se ne bi li se očistili od svake prljavštine i poganštine greha? Da li su zaista moje haljine čiste od svake mrlje greha?

Dolazi uskoro vreme kada će Bog svoja zla izliti na ne pokajane, tada neće uteći i neće biti leka.

Ostavljamo vama na razmišljanje da pogledate ove dve crkve (slike pre pozara i posle), "Crkva Hristova" i "Adventistička Crkva" i postavite sebi sledeće pitanje: "Ako moj život ostane u ovom stanju u kojem je sada, da li ću zaista imati imalo veću Božju zaštitu nego drugi oko mene, kada Božji gnjev se počne izlivati pomešan u čaši gnjeva njegova"??? Ako da, zašto "danas" nemam zaštitu?


Ili ću zaista iskusiti reči Psalmiste 91: 5-10 "Nećeš se bojati strahote noćne, strijele, koja leti danju, Pomora, koji ide po mraku, bolesti, koja u podne mori. Pašće pored tebe tisuća i deset tisuća s desne strane tebi, a tebe se neće dotaći. Samo ćeš gledati očima svojima, i vidjećeš platu bezbožnicima. Jer si ti, Gospode, pouzdanje moje. Višnjega si izabrao sebi za utočište. Neće te zlo zadesiti, i udarac neće dosegnuti do kolibe tvoje."
Neka ovo vreme bude zaista vreme ispitivanja svakog od nas, "mučenja" duše svoje, da li su zaista moje haljine čiste?, Da li se Hristov lik ogleda u meni?, jer vreme je zaista na izmaku: Budite spremni! Budite spremni! Budite spremni!

istina us
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sva su vremena poslednja. Sva. Jer niko ne zna dan i čas dolaska Alfe I Omege. Naravno, svi osim onih kojima je Investigatie Judgement počeo 22.10.1844. Oni sve znaju, njihov im je boig sve preko svog "proroka" poručio.... još se i izvinjavao što je pogrešio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sva su vremena poslednja. Sva. Jer niko ne zna dan i čas dolaska Alfe I Omege. Naravno, svi osim onih kojima je Investigatie Judgement počeo 22.10.1844. Oni sve znaju, njihov im je boig sve preko svog "proroka" poručio.... još se i izvinjavao što je pogrešio.

I šta kaže DarthShone, mi spamujemo!?
 
Natrag
Top