Zasto vise od 3,5 milijarde godina do njegove kreacije ?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Glupo je donositi sud i smejati se necemu sto nisi ni procitao.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naucne teorije nisu samo teorije, pogotovo ako su posmatrane vise puta i testirane preko 100 godina, bez i jedne greske.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Vidis, problem koji se stvorio je, da je nauka bila u mraku punih 19 vekova dok je hriscanstvo drzalo konce i prevlast nad covecanstvom.
Sve 'teorije' koje ti ne priznajes, su krivci sto ti danas imas struju i vodu u kuci, sto imas sporet, frizider, tv, kompjuter, auto, itd... a opet negiras tu istu nauku, i mislis da je nekako nauka u zaveri protiv covecanstva i religije. Da ne znamo tako precizno da merimo stvari, ne bi imao kompjuter, koji se radi nanotehnologijom, ne bismo imali mlazne avione, rakete koje se lansiraju u svemir, satelite koji kruze u orbiti, Hablov teleskop, internet.

Glupo je donositi sud i smejati se necemu sto nisi ni procitao.

Da li si ikada cak i pokusao da procitas objasnjenje teorije evolucije, van kreacionistickih sajtova?

Moja topla preporuka, da ostavis subjektivno misljenje, i procitas ovaj sajt bez predrasuda, kao da nikada nista u zivotu o evoluciji nisi procitao, ne moras nista da prihvatis od toga sto pise, posto je ona nezavisna od tvoga i moga misljenja, i koristi se u biologiji i genetici:

Kod:
http://www.teorijaevolucije.com/sta_je_evolucija.html
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cvrle, procitao sam tekstove sa sajta koji si prilozio, i sve sadrzano u njemu je mutna voda, i oni upravo potvrdjuju da je Evolucija samo teorija, jer se bave teoretisanjem na osnovu sturih naucnih otkrica.

Dakle, covek je postavljen na prvo mesto, jer pokusava da svojim razumom spozna tajnu zivota.

Za razliku od toga, vera ne postavlja coveka kao vrhovno bice koje moze ovu tajnu da otkrije svojim razumom, vec je sam Bog taj koji je ove tajne otkrio ljudima, otkrio im istinu o sebi i poreklu zivota.

Ateisticka kvazi nauka ima sve odgovore na tanjiru, ali oni odbijaju ove ponudjene odgovore koje im daje sam Bog, i sami kreiraju svoje nazovi istine o sveti i poreklu zivota, sto je potpuno nerazumno.

Postoji jedna izjava jednog naucnika evolucioniste koja glasi:

"Mi ne priznajemo evoluciju zato sto se ona moze naucno dokazati, vec zato sto bi u
protivnom morali da priznamo postojanje Boga.."

To nikako ne zele jer ne zele da prihvate autoritet koji je visi od ljudskog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Zbog ovakvih razgovora, nece biti ni bitno da li je Zemlja stara 6000 godina ili ne, jer uskoro nece biti Zemlje...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja ja stvarno ne znam da li se zezas ili nemas ni gram mozga :)

Ne postoji evoluciona ateisticka nauka, postoji samo nauka, koji je naucnik to izjavio molim te ?
Ja ti pokazem da je evolucija posmatran proces, radjanje novih vrsta je posmatrano, i po fosilima vidimo ogromne promene kroz milione godina, ako kazes da je evolucija laz onda ne prihvatas ni geologiju, paleontologiju, biologiju, fiziku i skoro sva ostala naucna polja.
Probudi se i prihvati cinjenice, ako je nesto POSMATRANO, debata vise ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zemlja je ovde 4,6 milijarde godina, najstariji oblici zivota su stari oko 3,8 milijardi, vrsta Homo sapiens koja misli da ju je bog stvorio je stara samo oko 200 000 i samo je jedna pod vrsta sisara.
Znamo da je svemir star preko 13 milijardi godina, vernik koji prihvata naucne cinjenice mora da se zapita zasto bi bog cekao toliko da stvori ono zbog ceka je sve pocelo. I to kao samo jos jednu zivotinju na planeti.

Jokeru,

a da li si ti bio tamo da brojis te milijarde godina koje su protekle?
Ako nsi ti, ko je taj koji ih je brojao i registrovao?

Zar nije to sve samo predpostavka i nagadjanje o milijardama godina?

A to, zasto je Bog cekao toliko dugo pa onda stvorio coveka, e to moras pitati NJEGA, a ne men.

Zelim ti sve njabolje
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naravno da nije nagadjanje, koriste se desetine razlicitih nezavisnih nacina za merenje starosti fosila, i svoi pokazuju ISTO.
Ne razumem cemu tolika netrpeljivost prema nauci.
 
Natrag
Top