Zasto vise od 3,5 milijarde godina do njegove kreacije ?

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Zemlja je ovde 4,6 milijarde godina, najstariji oblici zivota su stari oko 3,8 milijardi, vrsta Homo sapiens koja misli da ju je bog stvorio je stara samo oko 200 000 i samo je jedna pod vrsta sisara.
Znamo da je svemir star preko 13 milijardi godina, vernik koji prihvata naucne cinjenice mora da se zapita zasto bi bog cekao toliko da stvori ono zbog ceka je sve pocelo. I to kao samo jos jednu zivotinju na planeti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje objektivni dokazi da je zemlja stara 4, 6 milijardi godina, niti se to moze ikako odrediti.
Sve metode koje koristi zvanicna evolucionisticka nauka su dokazane kao nepouzdane i pogresne.

Za razliku od toga, postoji vise dokaza da zemlja nije starija od 6000 godina.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne postoji evolucionisticka nauka, postoji samo nauka, znaci kazes da su paleontologija, fizika, biologija, arheologija, geologija i mnoge druge discipline u totalnoj zabludi, kao i 99% naucnika, ne pricaj gluposti.

Daj te masovne dokaze da zemlja nije starija od 6000 godina molim te :D
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neke sam vec prilozio na ovom mestu, od kojih su sledece:

Sateliti nacionalnog aeronautickog svemirskog udruzenja merili su jacinu zemljinog magnetnog polja i otkrili da ono postepeno opada odnosno da se trosi.
Naucnici su pregledali rezultate ovih merenja i izneli zakljucke.
Kako magnetno polje opada odredjenim tempom, lako je izracunati da bi pre vise od 10 000 godina magnetno strujanje bilo toliko snazno da zemlja ne bi mogla da izdrzi temperaturu koju takvo strujanje proizvodi, tako da to dovodi do zakljucka da zemlja ne moze biti starija od 10 000 godina.

- Naucnici su 1980 godine otkrili da sunce svakih sto godina izgubi 0,1 posto od svog obima.
To znaci da je pre samo 100 000 godina sunce bilo dva puta vece nego danas, a pre 20 000 000 godina povrsina sunca bi dodirivala zemlju i ona bi bila usijana kao zeravica

Takodje, postoji nesto vezano za temperaturu svemira sto sam ja negde zapisao ali ne znam gde tako da ne mogu ovde preneti od reci do reci, ali sustina je u tome da evolucionisti tvrde da je u trenutku velikog praska ta centralna tacka ili masa sadrzavala odredjenu temperaturu i da je sirenjem svemira od te tacke svemir poceo da se hladi, tako da se danas doslo doo odredjene temperaturne tacke.

Decenijskim pracenjem temperature svemira, doslo se do zakljucka da se svemir ne hladi i da je temperatura svemira oduvek bila identicna, sto dokazuje da se veliki prasak nikada nije ni dogodio, i da prema tome i vremenski razmak izmedju tog momenta i danasnjeg trenutka nema nikakvog smisla.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pises nebuloze, kakve veze ima veliki prasak sa evolucijom. Sto se tice magnetnog polja

Tvrdnja : “Zemljino magnetno polje je bilo snažnije u prošlosti, tako da je količina proizvedenog izotopa 14 C bila manja nego danas. Prema tome, radiokarbonsko datiranje ne može biti tačno.”Odgovor : Radiokarbonsko datiranje je česta meta kreacionističkih napada, pošto je ovo jedina vrsta datiranja kod koje moramo da znamo koliko je ovog materijala originalno bilo u uzorku, što je često teško ustanoviti.Ono što kreacionisti, međutim, izbegavaju da kažu jeste da se radiokarbonsko datiranje koristi samo za zadnjih 50.000 godina, i to samo na uzorcima organskog porekla. Otud je nemoguće upotrebiti ovaj način datiranja na fosile i stene, a vremenski period je svakako suviše kratak da bi ovakvo datiranje moglo da se upotrebi za ustanovljavanje starosti zemlje. Prema tome, datiranje uz pomoć ugljenika-14 je potpuno neupotrebljivo što se tiče geologije, nalaženja starosti zemlje i evolucije. Jedini razlog što ga kreacionisti pominju je to što žele da zavaraju svoju publiku, dajući im utisak da “evolucionisti” koriste nepouzdane metode datiranja.Ovo datiranje se koristi uglavnom u arheologiji, da ustanovi datume nastanka određenih predmeta koji su pronađeni u iskopinama. Arheolozi i fizičari koji se bave ovom vrstom datiranja do danas su razvili više tehnika pomoću kojih su izmerili količinu ugljenika-14 u ranijoj atmosferi. Za ove potrebe, koriste se prstenovi u drveću i prstenaste naslage leda na severnom i južnom polu. Ovakvi datumi, takozvani kalibrisani datumi, pokazali su se veoma preciznim u merenju starosti arheoloških nalaza.

I ne postoje evolucionisti, tu rec su i izmislili kreacionisti, postoje samo naucnici koji prihvataju dokaze.

Imam jos jedno pitanje, kad bi prihvatio da je zemlja stara i da je evolucija cinjenica, da li bi i dalje bio hriscanin ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je hipoteticko pitanje, jer je evolucija odavno oborena, ne moguce je dokazati nesto sto ne postoji.

Sto se tice religije, ja ne mogu poreci nesto za sta postoje jasni dokazi za svakoga ko te dokaze zeli da vidi, i logicni i naucni.
Osim toga, za mene je postojanje Boga realnost vise, jer sam sa njim doziveo licno iskustvo, gde mi se obracao, isceljivao, vodio, kroz svakodnevnu zajednicu sa njim.

Duhovni svet je realan isto koliko i fizicki.

Pogled temu koju sam pokrenuo pod naslovom "DA LI JE MOGUCE USPOSTAVITI U DODIR I KOMUNIKACIJU SA DUHOVNIM SVETOM" i moj uvodni tekst.

To je mentalitet evolucionisticke kvazi nauke, da pokusavaju da se izvuku iz nebranog grozdja kada im se iznesu jasni dokazi, negiranjem ili izvrtanjem istih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja ko je to oborio najjacu teoriju u nauci ? I kako moze biti oboreno nesto sta je POSMATRANO i nesto sto je jace sa svakim novim foslnim otkricem i genetskim testiranjem ? Ili kucaj ozbiljno ili nemoj uopste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je problem sto ti citas samo evolucionisticku literarutru.

Evo samo nekih izdanja iz pera drugih autora koji naucnim cinjenicama dokazuju suprotno.

Ikone evolucije, Dr Džonatan Vels
Mala misterija stvaranja, dr Robert Džentri

Krah evolucije, Dr Djuen Giš
Nauka otkriva Boga, Dr Arijel Rot

Tehnologija samouništenja, Dr Marijan Jošt
Masonski i okultni simboli, Dr Keti Barns
Biblijska proročanstva, Aleksandar Medvedev
Od Darvina do Hitlera, Dr Rihard Vajkart
Poslednji dani planete Zemlje, Tom Hartman
Moj beg od demona, Rodžer Norn
Najveće čudo prirode, Dr Stiven Ostin
Iza kulisa, Branislav Kević
Nauka i problem smrti, Miroljub Petrović
Tajna srećnog života, Miroljub Petrović
Biblijski Potop, Dr Henri Moris
Postanje, Dr Arijel Rot
Čudesa stvaranja, Harun Jahi

Veliki prasak je eksplodirao
Čudo atoma, Harun Jahi
Čudo stvaranja kod biljaka, Harun Jahi
Deco, Darvin nije znao istinu, Harun Jahi
Čudo imunog sistema, Harun Jahi
Darvin na sudu, Dr Filip Džonson
Načela zdravog života, Dr Pol Volk
Zdrava ishrana, Dr Pamplona Rodžer
Smrt iz tanjira, Dr Robert Elez
Otrov sa velikim K, Dr Agata Treš
Lečenje raka sirovom hranom, Dr Kristin Nolfi
Zakoni zdravlja i izlečenja, Dr Nil Nidli
Moć zdravlja, Dr Hans Dil
Mistična medicina, Dr Voren Piters
Izlaz iz depresije, Dr Nil Nidli
Iskorak – kuvar zdrave hrane, Emeli Dožić
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Niko od njih nema dokaze za to sto govori, a to je dokazano jer su u zemljama u kojim se kreacionistima daje rec bili na sudu, znaci na sudu su bili naucnici i kreacionisti, i svi su dali svoje dokaze. Uprkos tome sto je predsednik koji je kreacionista podmetnuo svog sudiju da vodi sudjenje, naucnici su obrisali pod sa kreacionistima, a par kreacionista je zamalo zavrsilo u zatvoru jer se dokazalo da su lagali na sudu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam cuo suprotno, da je u nekoj zemlji zabranjena evolucija jer je izbila neka afera u vezi toga.

To u svakom slucaju ne mogu da budu dokazi ni za ni protiv, jer realnost je nesto drugo a ljudske teorije samo teorije.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top