Zašto postoje predrasude?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
A tebi je normalno biti homoseksualac? E, vidis meni nije. Jos to treba da postanemo, pederska drzava, nece mene uciti razni supljoglavci kakav treba da budem da bi usao EU.

Prijatelju. Ne moraš biti homoseksualac, ne mora ti to ni biti normalno, ne moraš to ni odobravati. Imaš svoj stav. Poštujem ga. Ali moraš biti tolerantan. Takvi ljudi postoje (nisam stručnjak, da li je to bolest, geni,....) i to se mora prihvatiti. A mi, ogromna većina, koji nismo homoseksualci moramo im omogućiti da ravnopravno s nama žive.



PS

Pa ako možeš prihvatiti partizanovce, nađi malo mjesta i za homoseksualce.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Prijatelju. Ne moraš biti homoseksualac, ne mora ti to ni biti normalno, ne moraš to ni odobravati. Imaš svoj stav. Poštujem ga. Ali moraš biti tolerantan. Takvi ljudi postoje (nisam stručnjak, da li je to bolest, geni,....) i to se mora prihvatiti. A mi, ogromna većina, koji nismo homoseksualci moramo im omogućiti da ravnopravno s nama žive.



PS

Pa ako možeš prihvatiti partizanovce, nađi malo mjesta i za homoseksualce.

Nisu njima ugrozena nikakva prava. Da me ne shvatis pogresno, ja nisam u fazonu da ako vidim homoseksualca, da treba odmah i da ga prebijem. Jednostavno me takvi ljudi ne zanimaju. Vec sam jednom napisao da u svojoj kuci mogu da rade sta hoce, a ne na ulici da promovisu svoje izopaceno ponasanje.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Kilometraža baš zbog tvog stava mi i nismo u EU.

Parada "ponosa" se održava u celoj Evropi samo mi pametni Hrvati i Srbi našli da bijemo učesnike parade.
Ovde se to shvata provokacijom a u Evropi se to smatra traženjem svojim prava.

Zašto ti kilometražo ne gledaš i lezbejke istim očima kad već tako ne gledaš homoseksualce?
Koja je razlika između njih i gej muškaraca?
Nema je. A priznaj da ti se sviđa da vidiš dve ribe kako "gužvaju posteljinu" na krevetu.

E vidiš druže to se zove zaostalost. Gledaj u oba pravca a ne samo u jednom.
Zašto bi ti prošao mirno pored dve devojke koje se drže za ruke a kad su dva muškarca u pitanju ti bi okarakterisao kao provokaciju i kao nešto što nije normalno?

Nije samo u pitanju "pederska država" nego i mnoge druge stvari kojih sad ne mogu da se setim.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kilometraža baš zbog tvog stava mi i nismo u EU.

Parada "ponosa" se održava u celoj Evropi samo mi pametni Hrvati i Srbi našli da bijemo učesnike parade.
Ovde se to shvata provokacijom a u Evropi se to smatra traženjem svojim prava.

Zašto ti kilometražo ne gledaš i lezbejke istim očima kad već tako ne gledaš homoseksualce?
Koja je razlika između njih i gej muškaraca?
Nema je. A priznaj da ti se sviđa da vidiš dve ribe kako "gužvaju posteljinu" na krevetu.

E vidiš druže to se zove zaostalost. Gledaj u oba pravca a ne samo u jednom.
Zašto bi ti prošao mirno pored dve devojke koje se drže za ruke a kad su dva muškarca u pitanju ti bi okarakterisao kao provokaciju i kao nešto što nije normalno?

Nije samo u pitanju "pederska država" nego i mnoge druge stvari kojih sad ne mogu da se setim.

Zbog mog stava mi nismo u EU? Smesno. Sta to nije dobro u mom stavu? Mozda to sto se borim za ocuvanje pravih drustvenih vrednosti. Da li treba da dozvolimo ovim egzibicionistima da legalizuju svoje brakove? Da usvajaju decu? Ja sam protiv toga i boli me uvo sto takvi kao ti misle da sam zaostao. Sto se tice ove teme mnogo toga sam vec napisao, jer vec postoji tema o odrzavanju gej parade. To je moj stav i necu ga sigurno menjati. Imas pravo na svoj stav, koji je drugaciji od mog, i ja te zbog toga ne mrzim. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ne, ali samo mi zatucani Balkanci sve ono što je na Zapadu normalnu smatramo ovde nenormalnim a hoćemo u EU. Ili ćemo da prihvatimo Zapad ili nema EU shvati već jednom čoveče.

Pa ako je tako ja se onda odricem EU,ustvari nikad nisam ni bio za nju... Sta bi sve tek poprimili od njih,ovo je tek pocetak...
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Po meni... predrasude nisu nista drugo do mrznja... skrivena iz malo suptilnije reci...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Vlado,podsetio si me svojim komentarom...U delu o psihologiji otvorila sam temu "Da li je rasizam urodjen ili se uci?" (http://serbianforum.org/psihologija/97571-da-li-je-rasizam-uroden-ili-se-uci.html) .Rasizam je mrznja (otkrih rupe na saksiji) a istrazivanja su pokazala da se ipak uci.E sad to povezano sa predrasudama...Mislim da mnoge mogu da "vuku" koren iz detinjstva.Recimo,u komsiluku sam mnogo puta cula roditelje kako prete deci da ce doci Romi (ne bih da upotrebljavam drugi "termin") i da ce ih odvesti ako se ne smire...Otprilike u tom stilu...Verujem da neka deca mogu tako steci odbojnost/predrasude i zavisi da li ce kasnije rezonovati drugacije ili...Gde je nestala stara,dobra baba-roga?
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Vlado,podsetio si me svojim komentarom...U delu o psihologiji otvorila sam temu "Da li je rasizam urodjen ili se uci?" (http://serbianforum.org/psihologija/97571-da-li-je-rasizam-uroden-ili-se-uci.html) .Rasizam je mrznja (otkrih rupe na saksiji) a istrazivanja su pokazala da se ipak uci.E sad to povezano sa predrasudama...Mislim da mnoge mogu da "vuku" koren iz detinjstva.Recimo,u komsiluku sam mnogo puta cula roditelje kako prete deci da ce doci Romi (ne bih da upotrebljavam drugi "termin") i da ce ih odvesti ako se ne smire...Otprilike u tom stilu...Verujem da neka deca mogu tako steci odbojnost/predrasude i zavisi da li ce kasnije rezonovati drugacije ili...Gde je nestala stara,dobra baba-roga?

Lepo receno... bas na to sam mislio...
Samo sto ne moraju uvek da vuku korene iz detinjstva...

Ja sam 20 godina ziveo bez predrasuda, a onda sam za nekoliko meseci navukao veliki broj istih...i dan danas ne mogu da ih se resim...
Dzaba sto znam da je to pogresno, dzaba sto su to generalizacije ( koje iz dna duse mrzim) ali opet jace su od mene... neke stvari se ne zaboravljaju...
 
Natrag
Top