Zašto postoje predrasude?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Ničemu ne pristupam s unaprijed formiranim stavom. Sagledam odozdo, odozgo, slijeva, sdesna i formiram mišljenje. Znači, za mene predrasude ne postoje.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Predsrasude postoje jer postoje i zaostali ljudi.
Kad ne bude zaostalih ljudi neće biti ni predrasuda
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ne znam tacno sta podrazumevas kad kazes da je neko zaostao (neinteligentan,ometen u razvoju,netolerantan...) ali mislim da predrasude nemaju veze sa zaostaloscu,sta god znacila (ja je prvenstveno povezujem sa ljudima ometenim u razvoju te iz tog ugla i gledam...).Naprotiv,smatram da i kod izuzetno inteligentnih ljudi,sa visokim koeficijentom inteligencije,postoje predrasude.Pogledaj samo neke profesije,da ne navodim da se ne bi neko uvredio,i mislim da ces shvatiti o cemu govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ne mislim retardiran, nego evo ti primer homoseksualaca, na zapadu je to normalno, dok ovde ima puno predrasuda. Umesto da ljudi idu u korak sa vremenom oni žive u 19 veku. U tom smislu zaostali.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
A ti mislis da sve sto dolazi sa zapada da je sveto, i da to moramo da prihvatimo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Predrasude postoje da bi o njima razglabali..da bi se rusile..menjale..da bi neko drugacije mislio..a neko ga demantovao..yes3
Kako je ovo bilo dubokoumno..:vorred:
Bas sam ga izvukla iz malog mozga (a veliki kao imam samo ne znam gde je)wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Bas tako Ceco, dosta ljudi ima predrasude, samo je i bitno kako se prema njima odnose.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ne, ali samo mi zatucani Balkanci sve ono što je na Zapadu normalnu smatramo ovde nenormalnim a hoćemo u EU. Ili ćemo da prihvatimo Zapad ili nema EU shvati već jednom čoveče.

A tebi je normalno biti homoseksualac? E, vidis meni nije. Jos to treba da postanemo, pederska drzava, nece mene uciti razni supljoglavci kakav treba da budem da bi usao EU.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Bas tako Ceco, dosta ljudi ima predrasude, samo je i bitno kako se prema njima odnose.
Sve sto mi se dopada..prihvatim..sve sto mi se ne dopada ..ignorisem..svako ima pravo na svoj zivot i svoje misljenje
Ali da me neko ubedi u suprotno moze samo cvrstim dokazima a ne pukim naglabanjem..
Cak i tada ne znam da li bih sto sta prihvatila kao normalno ...ako ja mislim da nije.
 
Natrag
Top